Comic Book Center - خطر اسپویلر

بهترین کمیک جدید/دنباله دار سال 2015

• مجموع رای دهنده‌ها
    42

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
درود
دوستان از اونجایی که علاقه به کمیک بوک خیلی رایج شده و با اینکه هنوز بطور رسمی هیچ کمیک بوکی مطرحی چه با اصالت ایرانی یا ترجمه ی خارجی تو کشور چاپ نمیشه تصمیم گرفتیم یکی از قدیمی ترین و بهترین کمیک های خارجی رو به فارسی منتشر کنیم. مساله اینه که بخاطر هزینه بر بودن این کار (لزوم 4رنگ بودن و کیفیت بالای صفحات) شروع و ادامه ی فعالیت مشروط به حمایت کمیک دوست هاس که بشه در ادامه کارهای دیگه ای روهم منتشر کرد .
برای اینکه بشه پیش براوردی از بازار آینده ی کمیک که هنوز هیچ تجربه ی و سابقه ی درستی ازش وجود نداره داشت دونستن اینکه علاقه مندان به کمیک تا چقدر حاضرن برای خرید کمیک بوک هزینه کنن خیلی کمک میکنه .
یه نظر سنجی هم اضافه شده که اگه توش شرکت کنین ممنون میشم. اگر نظری هم بطور کلی درمورد انتشار کمیک های فارسی دارید بگید .

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,663
نام
امین
من 2-3 تومن باشه میخرم.:D جدی میگم اهل کلاس گذاشتنم نیستم.یک کتاب 20 صفحه ای بیشتر از اینم نمیرزه.
البته اگر همه کمیکها تو یک کتاب باشن و صفحات بره بالا خوب بیشتر میرزه.من در مورد کمیکهای 20 صفحه ای نظر دادم.حالا دنبال ترجمه چجور کمیکی هستین؟داستانهای قدیمی بتمن مثلا؟کاش تعداد صفحاتش و تعداد کتابهاش رو میگفتین.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
من 2-3 تومن باشه میخرم.:D جدی میگم اهل کلاس گذاشتنم نیستم.یک کتاب 20 صفحه ای بیشتر از اینم نمیرزه.
البته اگر همه کمیکها تو یک کتاب باشن و صفحات بره بالا خوب بیشتر میرزه.من در مورد کمیکهای 20 صفحه ای نظر دادم.حالا دنبال ترجمه چجور کمیکی هستین؟داستانهای قدیمی بتمن مثلا؟کاش تعداد صفحاتش و تعداد کتابهاش رو میگفتین.
تعداد صفحات هر قسمت حدودا همین قدره و بالای 200 issue هست ولی خب هزینه وقتی کیفیت بالایی که برای چاپ کمیک لازمه رو درنظر بگیریم خیلی بیشتر ازین حرفا درمیاد . برای همین داریم بررسی میکنیم ببینیم مخاطب اصلا کشش داره که بخواییم با کیفیت اوریجینال و بالا کارو بهش ارائه بدیم یا نه !
چون خیلی ها حداقل توی خارج از ایران این کیفیت براشون خیلی مهمه و این کمیک ها رو آرشیو نگه میدارن نه اینکه بخونن و بندازن دور.

این کمیک هم که روش کار میکنیم Hellblazer هست ! باحضور John Constantine ! :D

آخرین ویرایش:

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,663
نام
امین
200شماره 5 تومنی هم باشه 1 ملیون تومن در میاد.من که نمیدم.خداوکیلی چند نفر ایرانی از این پولا خرج میکنن؟و چندتاشون اصلا کمیک میخونن؟میدونم تو دوست و رفیقام که کسی از این پولا خرج نمیکنه.باز اگر تبلیغ بگیرین و قیمت رو بیارین پایین بهتره.مثل کاری که مجله ها میکنن.
البته من که تو کار کتاب نیستم.شاید جواب بده.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
اینجور به قضیه نگاه کردن اشتباهه
موضوع سر علاقس
شما که گیمری فکر میکنی همین چندهزار تومن سر هر بازی و کلا تاحالا چند میلیون فقط برای خرید بازی هزینه کردی ؟

Sorrows

کاربر سایت
Jun 27, 2008
437
راستش من سوال رو بد متوجه شدم و رای دادم!فکر کردم قرار هست به شکل یه یک مجله باشه که توی هر شمارش یک سری کمیک چاپ بشه.اما الان که دوباره خوندم به نظرم خیلی سنگین میشه هزینش و من هم واقعیتش این مقدار بابت کمیک هزینه نمیکنم.چون شما نظر سنجی رو در نظر میگیرید گفتم بگم تا آمار شما به هم نخوره و اشتباه نباشه:d

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
راستش من سوال رو بد متوجه شدم و رای دادم!فکر کردم قرار هست به شکل یه یک مجله باشه که توی هر شمارش یک سری کمیک چاپ بشه.اما الان که دوباره خوندم به نظرم خیلی سنگین میشه هزینش و من هم واقعیتش این مقدار بابت کمیک هزینه نمیکنم.چون شما نظر سنجی رو در نظر میگیرید گفتم بگم تا آمار شما به هم نخوره و اشتباه نباشه:d
منظورت اینه که هر شماره چند قسمت از یک مجموعه قرار داده بشه ؟!

crm_114

کاربر سایت
Apr 18, 2012
31
یهویی یه مجموعه ی چندصد جلدی چاپ کردن به نظر خیلی ریسکی نیست؟
بعد میخواین تیراژ بالا چاپ کنین دیگه؟ چون اگه اینجوری باشه مسائل کاغذبازی و راضی کردن مسئولین و اینا هم پیش میاد فکر کنم.
مثلا میشه به جای سری های طولانی یه سری تک جلدی های کوتاه (من زیاد کمیک نخوندم مثال خوب تو این موقعیت ندارم. ولی killing joke یه مثال خوبه ه اجازه ی چاپ نمیگیره احتمالا :D) یا سری های محدود 20-25 جلدی(مثل death of the family) با یه فاصله ی زمانی خاص چاپ بشن که دنبال کننده پیدا و طرفدار پیدا کنن تو جامعه. تقریبا همون کاری که تن تن کرد. برای قیمت هم همون 10-11 تومن مثل کتابای تن تن فک کنم مناسب باشه دیگه.
یه کار دیگه ای هم که میشه کرد اینه که از چیزایی که مردم باهاشون آشنایی قبلی دارن یه سری کار اول ترجمه کرد بعد ادامه داد(مثل بلیک و مورتیمر شاید.
اگه مثلا یه نشریه ای روزنامه ای (یا حتی یه سایت بزرگ و معروف) بود درباره ی داستان های مصور و کمیک خیلی راحت تر میشد این چیزا رو تضمین کرد.
این کمیک هم که روش کار میکنیم Hellblazer هست ! باحضور John Constantine !
biggrin1.gif
بابا این خیلی گندست واسه دهن بازارسازی برای چیزی که هنوز مردم کامل نمیشناسنش. :D یه چیز catchy تر بهتر نیست انتخاب کرد؟ :D

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
با نسخه چاپی که فکر نکنم به جایی برسید!علاوه بر بحث کاغذ و چاپ که الان بیشتر مجلات خصوصی کشور درگیرشن بحث وزارت ارشاد میاد وسط که فکر می کنم کلا مخالف انتشار و ترویج قهرمان های هالیوودی (سوپرهیروها) هستش.بعد از اون هم مساله لیدی هاست تو کمیک بوک ها(مثل wonder woman) که فکر کنم مجبورشین کلا اون part هارو حذف کنید:d
همه ی این حرف های بالا در صورتی که بخواین با مجوز کار کنین!اگر هم که نه،بحث گرفتن مشترک خصوصیه،که اون هم خطرهای خاص خودشو داره.

اما یک پیشنهاد دارم که فکر کنم از خیلی از هزینه های چاپ، مجوز و اینا خلاص بشین:
یک اپلیکیشن برای اندروید و iOs درست کنید،ترجمه ی کمیک هاتون رو روی اون قرار بدید.هر کسی خواست کمیکی رو دانلود کن از اپلیکیشنتون استفاده کن
اون طور می تونید مثلا 1000 تومان برای هر ترجمه ی کمیکتون بزارید که عینا سود هم میشه.:d فقط هزینش یک اپلیکیشن و یک کمیک ریدر که اصلا سخت نیست
اگر هم تو بخش اپلیکیشن کمک خواستین در خدمتتون هستم:d

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
یهویی یه مجموعه ی چندصد جلدی چاپ کردن به نظر خیلی ریسکی نیست؟
بعد میخواین تیراژ بالا چاپ کنین دیگه؟ چون اگه اینجوری باشه مسائل کاغذبازی و راضی کردن مسئولین و اینا هم پیش میاد فکر کنم.
مثلا میشه به جای سری های طولانی یه سری تک جلدی های کوتاه (من زیاد کمیک نخوندم مثال خوب تو این موقعیت ندارم. ولی killing joke یه مثال خوبه ه اجازه ی چاپ نمیگیره احتمالا :D) یا سری های محدود 20-25 جلدی(مثل death of the family) با یه فاصله ی زمانی خاص چاپ بشن که دنبال کننده پیدا و طرفدار پیدا کنن تو جامعه. تقریبا همون کاری که تن تن کرد. برای قیمت هم همون 10-11 تومن مثل کتابای تن تن فک کنم مناسب باشه دیگه.
یه کار دیگه ای هم که میشه کرد اینه که از چیزایی که مردم باهاشون آشنایی قبلی دارن یه سری کار اول ترجمه کرد بعد ادامه داد(مثل بلیک و مورتیمر شاید.
اگه مثلا یه نشریه ای روزنامه ای (یا حتی یه سایت بزرگ و معروف) بود درباره ی داستان های مصور و کمیک خیلی راحت تر میشد این چیزا رو تضمین کرد.

بابا این خیلی گندست واسه دهن بازارسازی برای چیزی که هنوز مردم کامل نمیشناسنش. :D یه چیز catchy تر بهتر نیست انتخاب کرد؟ :D
داستان بصورت 10-20 قسمتی مرتبط بهم میشن و هر چند قسمت یه داستان جدیدی واردکار میشه. یعنی 200-300 قسمت پشت هم با یک داستان طولانی نیست و خیلی قسمتها میشه عبور کرد. خیلی از قسمتها اصلا قابل چاپ نیستن بخاطر مضامین و محتواهاش. میشه حدودا 100 قسمت قابل انتشار.
من خودم چند مینی سری کمیک خوندم و پیگیر این مدل کارهم بودم ولی اکثرا کشش زیادی توی داستانها ندیدم و اکثر مینی سری های خوب هم خیلی کوتاه بودن .
فعلا تمرکز روی همین کمیکه ولی با ایده ی مینی سری اگه کیفیت خوبی داشته باشه موافقم و اگه داستان خاص دیگه ای بازم مد نظر دارید بگید.

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,663
نام
امین
تن تن رو که مثال زدن بچه ها هر کمیک 60 صفحه ست اگر اشتباه نکنم.بازم 20 صفحه بیشتر از 3 تومن نمیرزه.:D
موضوع سر علاقس
شما که گیمری فکر میکنی همین چندهزار تومن سر هر بازی و کلا تاحالا چند میلیون فقط برای خرید بازی هزینه کردی ؟
دقیقا بحث علاقه ای هست که وجود نداره.بازار گیم و کمیک تو ایران قابل مقایسه نیست.باز اگر بری سراغ بتمن و امثال اون حداقل علاقه به اون شخصیت شاید باعث پیدا شدن مشتری بشه ولی Hellblazer رو فقط کمیک خونهای حرفه ای میخرن که تعدادشون خیلی کمه.

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
نظرم اینه که خودم نمیخرم:d چون اگه بخوام کمیکی بخرم قطعا میرم اصلش رو میخرم نه ترجمه فارسیش که هم احتمالا باید دچار حدفیات باشه(مگه مجوز نداشته باشه):d

یه چیزی هم هست که ما این کار رو داریم غیر قانونی انجام میدیم. فانتزی کمیک و چندین گروه زمینی و زیرزمینی(مثل خود من:d) رایگان انجام میدن این کار رو پس به نظرم پول گرفتن واسه ترجمه فارسی یه عنوان از نظر من کمیک خون جالب نیست ولی خب وقتی مجله ای مثل عصر مصور میفروشه شما هم میتونید بفروشید،

جان کنستانتین هم یادمه یه زمانی داشتن روش کار میکردن واسه ترجمه:d

در کل اگه قراره کمیک خراب بشه به خاطر مجوز همون روش اینترنتی بهتره

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,663
نام
امین
نظرتون در مورد walking dead 127 چی بود؟
الان چی شد؟چند سال گذشت به همین راحتی؟همه هم زنده موندن بدون مشکل؟
زامبی ها هم که رسما شدن ببعی!راستی اینا از اول در حال پوسیدن بودن.الان چی مونده ازشون؟

ادامه داستان چجوریه به نظرتون؟اصلا من گیج شدم اینو خوندم.دوباره باید negan یک کاری بکنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر