Bulldozer های AMD پل شنی اینتل را در هم شکستند…!

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,602
نام
حسین
خب در کل خیلی نا امید کنندهتر از اونی بود که انتظار می رفت، حتی خود AMD هم دیگه حرفی از راندمان پردازنده های جدیدش به میون نمیاره و فقط داره روی قیمت تمام شده ی سیستمی که با بولدوزر درست میشه مانور میده که اونم البته کاملا تبلیغاتی و گمراه کننده هست، برای اینکه داره پردازنده ی FX 8150 رو با Core i7 920/908XE که دو سال پیش اومدن و نسل قبل از SandyBridge هستن و گرون هم بودن مقایسه می کنه و پردازنده های عالی 2500/2600K رو اصلا به روی خودش نمیاره

در کل نه تنها بدرد سیستم بازی نمی خوره بلکه برای برنامه های حرفه ای گرافیکی و سه بعدی هم اصلا راندمان خوبی نداره، در نظر بگیرید که نسبت به 2600K هم حدود 100 وات مصرف بیشتری داره!!!!

یکی از مهندسان برجسته ی سابق AMD دلایل شکست پردازنده های بولدوزر رو اینجا برشمرده، حتما بخونیدش.
بله حرف شما درسته

**خوب مثل این که توی تنها چیزی که حرف واسه گفتن داره اورکلاک هستن بنچمارکش رو برای قابلیت اور پذیری دیدم اما الان هر چی میگرم نیستش وحشتناک بالا بود فکر(اخه ذهنم خوب کار نمی کنه:d( کنم از 2600k هم بالا تر بود و با توجه به فنی که داره ظاهرا برای اور ساخته شده نه بازی(جالبش اینجا فرشید جان اور میشه وحشتناک اما بازم تاثیر زیادی نداره توی بنچمارک ها و انگار فقط بازی با اعداده)

**اینم بازده cpu توی بازی dirt 3 بلکه با اور به یجایی برسه که بازم نمی رسه:d*

*نتیجه گیری من اینه این سیپیو اصلا برای بازی ساخته نشده بلکه برای اور هستش اما بار هم اگه 980 و 1100 رو یه اور ساده کنی براحتی میتونن بگیرنش* نمی دونم* به چه امیدی و کی گفته این سیپیو برای بازی ساخته شده اگه خود amd گفته پس خاک بر سرش

واقعا حال کردم طرفدارای amd زیادی جو گیر شده بودن
از چی حال میکنی خداییش همه از خدا مون بود که بلکه این یکاری کنه اینتل ادم شه قیمت ها رو بیاره پایین که فردا خود شما هم با قیمت پایین تر چیز بهتر بخری اما شما داری حال میکنی که فقط حال طرفدار های amd گرفته شده اخه این چه طرز تفکری ما ایرانی ها داریم

اینم فن این cpu نمی دونم استوک یا جدا باید خرید البته فکر نکنم استوک باشه که خوراک اوره water cooling

ولی کلا نمی ارزه VALUE* یا همون ارزش فن برای خرید بهش 14از 35 دادن که خیلی افتضضاحه

پس تنها بدر کسانی میخوره که میخوان رکورد اور بزنن تمام شد و رفت تو فکرش برای بازی نباشید

پ.ن:تمام نوشته تا نتیجه گیری خودم از دیدن بنچمارک ها و سایت ها ی مختلف و نتیجه گیری هم یه نظر شخصی میباشد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Altair9502

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,986
نام
محمود
صرفا قیمت مناسبش همراه با قیمت مناسب تر مادربردهاش و 8 هسته واقعی نه فقط برای گیم بدرد بسیاری از کارهای گرافیکی سنگین میخوره !
من هم اولش فکر می کردم که با توجه به این که عملکردش تو بعضی بنچ مارک ها فقط چند درصد ضعیف تر از 2600K هستش، اگر وسواس به خرج ندیم با قیمت پایین تر خریدش منطقیه، ولی متاسفانه یه مساله مهم دیگه مصرف شدیدا بالاترش است که واقعا در مقایسه با اینتل توی ذوق می زنه!

امیدوارم به زودی اصلاح بشه این مشکل و یه سری جدیدی چیزی بزنند که توانایی رقابت بیشتری داشته باشه...

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
بله حرف شما درسته

**خوب مثل این که توی تنها چیزی که حرف واسه گفتن داره اورکلاک هستن بنچمارکش رو برای قابلیت اور پذیری دیدم اما الان هر چی میگرم نیستش وحشتناک بالا بود فکر(اخه ذهنم خوب کار نمی کنه:d( کنم از 2600k هم بالا تر بود و با توجه به فنی که داره ظاهرا برای اور ساخته شده نه بازی(جالبش اینجا فرشید جان اور میشه وحشتناک اما بازم تاثیر زیادی نداره توی بنچمارک ها و انگار فقط بازی با اعداده)

**اینم بازده cpu توی بازی dirt 3 بلکه با اور به یجایی برسه که بازم نمی رسه:d*

*نتیجه گیری من اینه این سیپیو اصلا برای بازی ساخته نشده بلکه برای اور هستش اما بار هم اگه 980 و 1100 رو یه اور ساده کنی براحتی میتونن بگیرنش* نمی دونم* به چه امیدی و کی گفته این سیپیو برای بازی ساخته شده اگه خود amd گفته پس خاک بر سرش

از چی حال میکنی خداییش همه از خدا مون بود که بلکه این یکاری کنه اینتل ادم شه قیمت ها رو بیاره پایین که فردا خود شما هم با قیمت پایین تر چیز بهتر بخری اما شما داری حال میکنی که فقط حال طرفدار های amd گرفته شده اخه این چه طرز تفکری ما ایرانی ها داریم

اینم فن این cpu نمی دونم استوک یا جدا باید خرید البته فکر نکنم استوک باشه که خوراک اوره water cooling

ولی کلا نمی ارزه VALUE* یا همون ارزش فن برای خرید بهش 14از 35 دادن که خیلی افتضضاحه

پس تنها بدر کسانی میخوره که میخوان رکورد اور بزنن تمام شد و رفت تو فکرش برای بازی نباشید

پ.ن:تمام نوشته تا نتیجه گیری خودم از دیدن بنچمارک ها و سایت ها ی مختلف و نتیجه گیری هم یه نظر شخصی میباشد
با این جملات اخرت موافقم ناجور:d فقط برای اور ساخته شده یه خبری تو همین سایت نوشته بود اورش کرده بود 8 گیگا هرتز:o البته فقط دو هسته کار میکرد:>

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,602
نام
حسین
با این جملات اخرت موافقم ناجور:d فقط برای اور ساخته شده یه خبری تو همین سایت نوشته بود اورش کرده بود 8 گیگا هرتز:o البته فقط دو هسته کار میکرد:>
*کلا AMD تمرکزشو گذاشته رو اور انگار چون قبل از این بولدوزر ها هم سری فنوم* بلک ادیشنش هستن که مخصوص اورن *کلا زده تو فاز اور

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
قیمتش رو کمتر کنه میشه بهش فکر کرد
اما راجب اسمش:
امروز تو کارگاه ساختمانی سر کار بودم اتفاقا بولدوزر هم داشت کار میکرد . واقعا AMD با این پردازنده اش قدرت بولدوزر رو به لجن کشیده:))

Highend@Nvidia

کاربر سایت
Oct 17, 2011
123
نام
Mohsen
این کولینگ چیز تازه ای نیست ! من 1 سال پیش خریدم ! اوور یا غیر اوور وجود هسته های متعدد تو رندر کارهای گرافیکی تاثیر زیادی تو کاهش وقت داره !

در ضمن ! وقتی بازی ها هنوز تک و توک از 4 تا هسته استفاده می کنن ! خب 8 تا هسته تاثیری تو بنچمارک هاشون نداره !

امروز تو کارگاه ساختمانی سر کار بودم اتفاقا بولدوزر هم داشت کار میکرد . واقعا AMD با این پردازنده اش قدرت بولدوزر رو به لجن کشیده

پس بلاخره از نزدیک بولدوزر رو دیدی !!!
7g55dtp4i83pi0balag.gif
. ولی cpu های AMD قابلیت اوور پذیری بیشتری دارن ! مثلا خودم تا 4.3 با همین کولینگ اوورش کردم ! رفتم تو بتای بتلفیلد ! اونجایی که 45 فریم میداد شد 60 فریم !
dance.gif
:d

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,602
نام
حسین
این کولینگ چیز تازه ای نیست ! من 1 سال پیش خریدم ! اوور یا غیر اوور وجود هسته های متعدد تو رندر کارهای گرافیکی تاثیر زیادی تو کاهش وقت داره !

در ضمن ! وقتی بازی ها هنوز تک و توک از 4 تا هسته استفاده می کنن ! خب 8 تا هسته تاثیری تو بنچمارک هاشون نداره !

پس بلاخره از نزدیک بولدوزر رو دیدی !!!
7g55dtp4i83pi0balag.gif
. ولی cpu های AMD قابلیت اوور پذیری بیشتری دارن ! مثلا خودم تا 4.3 با همین کولینگ اوورش کردم ! رفتم تو بتای بتلفیلد ! اونجایی که 45 فریم میداد شد 60 فریم !
dance.gif
:d
قیمت این کولینگ چقدره ؟؟(به تومن)
اونی که داشتید با این یخورده البته تفاوت داره این مخصوص سری FX که از مارک روش معلومه
سیپیوی خود شما چیه ؟؟
خوب این حرف شما نشون میده amd پسرفت داشته تا پیشرفت اخه شما از4.3 بردین 15 فریم اختلاف فریم بوجود اومده بعد این که سری جدید از 3.30 تا 4.40 برده فقط 4 فریم اختلاف بوجود اومده
من خودم فن AMD هستم *اما نباید چشم رو حقایق بستکه AMD سر این سری پسرفت داشته تا پیشرفت اما سری قبلی فنومش 2ش حرف نداشت مخصوصا 1090T که هم قیمت خوبی داشت هم *ارزش خریدن داشت و هم چیزی از 1100T کم نداشت اما کلی اختلاف قیمت داشتن*
کلا من سری قبلی AMD رو خیلی بیشتر* قبول دارم البته با توجه به این بنچمارک ها شاید در عمل به گونه ایی دیگه باشن سری بولدوزر خدا رو چه دیدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر