Bioshock Infinite | PC [پست اول خوانده شود]

تذکر : تمام مسائل مربوط به داستان ، اتفاقات و مراحل بازی حتماً داخل تگ اسپویلر قرار داده شود. در غیر اینصورت برخورد خواهد شد

bioshock-infinite.jpg

Developer : Irational Games
Publisher : 2K Games
Gener : Sci-Fi FPS

کن لیواین شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

اسلحه های عجیب وگیم پلی سریع Tribes: Vengeance ؟ یا خاطرات خوش وبدیعی که از Thief دارید؟

یا حتی دنیای مخوف و هوش مصنوعی مرموز System Shock ?

ویا مهمتر از همه اندرو رایان وافکار جاهطلبانه اش ؟ یا صدای سنگین گام های Big daddy ها؟

همه ی این ها گوشه ای از نبوغ این بازمانده از دوران طلایی بازیسازی است!

شاید Looking Glass نابود شده باشد یا حتی در بر مقطعی Irational میرفت تا در غولی به نام 2K حل شود اما

تفاوت KEN با بازیسازان Black Isle و Interply در اینجاست که Levine هیچ وقت تسلیم هیچ کس نشد.

نه تصمیم ناشران سودجو و نه حتی تسلیم Gamer هایی که مزاجشان دیگر نوآوری را هضم نمیکرد!

او BioShock را در جواب همه ی نامهربانی های این صنعت ساخت و باز هم موفق شد !

موفق شد تا سلیقه ی ساده شده ی ما را پس از سال ها دوری از دوران درخشان Looking glass ها تغییر دهد.

Icarus وعده داده شده ی Levine اینجاست!

Infinite نهایت Levine خواهد بود...

----------------------------

Infinite راوی انحطاط بشر از زاویه ای دیگر است.
آسمان های 1900 بستر وقوع همه چیز است.
بار دیگر لجام گسیختگی همیشگی انسان او را به ورطه ی نابودی خواهد کشاند.
و در این آسمان های منحط شمایید که برای نجات عشق خود منجر به تعیین همه چیز میشوید...

Last edited by a moderator:

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
در مورد خون دماغ شدن بوکر فکر کنم وقتی به یک دنیای دیگه میره که شخص خودش اونجا حضور داره ، خاطرات اون رو بیاد میاره و مغزش دچار تناقض میشه و خون میریزه ازش مثل سریال لاست وقتی اون شخص درواقع توی زمان حرکت میکرد (دزموند) و خاطراتی که هنوز تجربه نکرده توی مغزش یک تناقض ایجاد میکرد.(حالا درسته که دنیا به دنیال با زمان به زمان فرق داره ولی برای درک منظورم گفتم)

- - -ویرایش - - -

سلام بچه ها کاش یکی داستان بازیو از اول تا اخر تو یه اسپیول تو چهار پنج خط بنویسه
بوکر همون کامستاکه و کامستاک همون بوکر در واقعیت که بستگی به قبول یا قبول نکردن غسل داره (لحظه کشیش)
بوکر توی یک پیچ زمانی برای نجات دخترش هست (آنا دویت) که بیش از صد بار هی انجامش داده ولی به یاد نمیاره (همون اول بازی هست که سکه هارو میندازن و همیشه هد میاد روی برد دقت کن)
گذشته تغییر نمیکنه حتی اگر بوکر قبول نکنه دخترش رو بفروشه بهر حال کامستاک به روش دیگه یا بزور اون رو میدزده (دلیل اینکه کامستاک بچه بوکر رو میخواد اینه که بوکر وقتی دوباره متولد شد و به کامستاک تبدیل شد و کلمبیا رو بنا کرد بچه دار نمیشد و از لحاظ بیولوژیکی با انا ارتباط داشت و بهش نیاز داشت)
این چرخه همیشه ادامه داره ولی بلاخره بوکر تصمیم میگیره که کامستاک رو قبل از بدنیا اومدن بکشه و میفهمه انا(الیزابت)دخترشه فقط قبلا بیاد نمیاورد (وقتی به صحنه انگشت میره)
بعد از اینکه این تصمیم رو میگیره دوباره به صحنه غسل برگشته و درست متوجه نمیشه تا اینکه الیزابت های دنیا های دیگه میان و قضیه روشن میشه این تصمیم بوکر هست در یک خط زمانی دیگه که غسل رو پذیروفت و کشیش در مراحل آخر اسم جدید رو ازش پرسید که الیزابت سمت راست میگه زکری کامستاک و سمت چپ میگه بوکر دویت (بوکر میفهمه که خود کامستاک هست) و در لحظه که بوکر تصمیم تولد دوباره به زکری رو میگیره توسط الیزابت ها غرق میشه و شخص کامستاک از تاریخ پاک میشه بنا بر این تمامی تاثیراتش هم پاک میشند از جمله الیزابت، کلمبیا و لوتس ها در این لحظه هست که بوکر و آنا هنوز به زندگی ادامه میدند فقط کامستاک از تاریخ محو شده.
چند تا نکته دیگه داخل بازی اشاره میشه
هر تصمیم شخصی یک دنیا میسازه بعلاوه بقیه مسائلش
اون نوشته روی دست چپ بوکر مخفف (انا دوییت)هست
در مورد قدرت الیزابت حرف های زیادی هست ولی چند تاشون این هستند
وجود الیزابت و قسمتی از بدنش در دو دنیا متفاوت (انگشت کوچیکش)
آزمایش های لوتس ها روی الیزابت
بوکر در یک دنیای دیگه به عنوان قهرمان کامستاک(جوان) هست
منبع

آخرین ویرایش:

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
من دوبار تموم کردم
کل انتخابامم برعکس دفعه اول کردم ولی فرقی احساس نکردم!! فقط یک چیزا وسط مرحله یکم فرق میکنه که زیاد اهمیتیم نداره!

تنها چیزایی که فرق می‌کنن فک کنم یکی دست بوکر هست و اون یکی نشان پرنده و قفس... البته تو بعضی Cutscene ها اشتباه رخ می‌ده و دستمال دست بوکر یا نشان الیزا رو هوا می‌مونه که لطف سازنده‌ها به انتخابای بازیکن رو می‌رسونه! :D

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
من هم به تازگی شروع کردم به بازی کردن (2 هفته بود خریده بودم اما به دلیل کمبود جا داشت خاک میخورد)

حالا با گرافیک هنری و دیزاین شهر و دیالوگ ها و اینا کاری ندارم. چیزی که منو واقعا به تعجب انداخته AI ی هست که Elizabeth داره.
واقعا یکی از بهترین AI هستش که دیدم، همچین AI عظیمی شاید بشه گفت 5 تا باگ هم نداره.
به نکات بسیار ریز هم خیلی دقت کردند، بر خلاف کمپانی های امروزی.

ولی خب داستانش موقع شروع خیلی Confusing و گیج کننده بود و توی ذهن گیمر کلی سوال پیش میاد.
گیج کننده ترین قسمت داستان همون 20 دقیقه آخر هست که بازیکن رو با اطلاعات سرکوب میکنه.

- - -ویرایش - - -

آخه عده دیگر از علما (شوخی) می گند موقعی که الیزابت ها ناپدید می شند آخرشم یک بار دیگه دکمه پیانو زده میشه یعنی آنا هم میره.لوتس هم اره دست گفتی به بوکر دیگه کاری ندارند!
اون نت های پیانو مخصوص شخص الیزابت هست وقتی الیزابت ها بوکر رو در آب خفه کردند یعنی منبع بوجود آمدن الیزابت با اون ویژگی ها و خودشون رو نابود کردند مرگ بوکر که شخصیت کامستاک رو بوجود میاره ربطی به شخصیت آنا نداره چون کامستاکی نیست که آنایی رو بخره و به الیزابت تبدیل کنه درواقع آنا و بوکر به زندگی ادامه میدند فقط این مسائل رو بیاد نمیارند (قسمتی از سریال فرینج مثلا) داستان بازی تقریبا بی نقص بود و امیدوارم ادامه داشته باشه
طبق گفته های دوستانی باور دارند در تمام دنیا ها بوکر و انا زندگی خودشون رو دارند یک تناقض وجود داره اگر بوکر زمانی که به کامستاک تبدیل شد مرد در کدوم دنیا مرد ؟ (مرگ و تصمیم در تمامی دنیا ها یکی نیست)در هرکدوم از دنیا ها که آینده شخص بوکر رد کردن غسل باشه بوکر وجود نخواهند داشت و در هر دنیایی که بوکر خواستار غسل باشه کامستاکی وجود نخواهد دشت تمام این قضایا به آنا ربطی نداره چون آنا قبل از این مسئله متولد شد.
از نگاه دیگه الیزابت چون از تمام تصمیم ها در دنیا ها خبر داشت فقط اون پیچ زمانی رو شکست و خط زمانی رو به حالت اول برگردوند یعنی نابودی خودش از تبدیل شدن به الیزابت.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,393
نام
Majid
دوستان گیم پلی و گرافیک بازی چطوریه ارزش خرید داره؟
ارزش خرید آیا؟
شاهکار نسل و همچین سوالی؟:D

در یک کلام محشره و اگه همچین بازی رو بازی نکنی یعنی نصف عمرت...:D
گیم پلی بازی عالیه!
گرافیک بازی هم هنریه و بدجور آدمو جذب میکنه!

همه اینا به کنار داستان بازی جوریه که فقط توی تاریخ فقط چند تا عنوان انگشت شمار میتونی با همچین داستانه محشری پیدا کنی که اونا هم عناوینی مثل Bioshock 1 و 2 هستن!
متای بازی هم 94 ـه و جز برترین بازی های تاریخ محسوب میشه!

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
دوستان گیم پلی و گرافیک بازی چطوریه ارزش خرید داره؟

بستگی به سلیقه‌‌ات داره خوب. سری‌های قبلیشو زدی؟ به داستان بازیا توجه داری؟ یا فقط یک‌ضرب می‌ری و فقط بازی تموم می‌کنی؟
اگه داستان و شخصیت‌ها و تم برات مهم نیست و یک‌ضرب می‌خوای آدم بکشی بری جلو، باید بگم نه! ارزش نداره! برای بکش بکش بازی‌های بهتری هم پیدا می‌شه!
وگرنه برو بخرش که داره از دستت می‌ره! :D

trian

کاربر سایت
Jun 3, 2011
90
ارزش خرید آیا؟
شاهکار نسل و همچین سوالی؟:D

در یک کلام محشره و اگه همچین بازی رو بازی نکنی یعنی نصف عمرت...:D
گیم پلی بازی عالیه!
گرافیک بازی هم هنریه و بدجور آدمو جذب میکنه!

همه اینا به کنار داستان بازی جوریه که فقط توی تاریخ فقط چند تا عنوان انگشت شمار میتونی با همچین داستانه محشری پیدا کنی که اونا هم عناوینی مثل Bioshock 1 و 2 هستن!
متای بازی هم 94 ـه و جز برترین بازی های تاریخ محسوب میشه!

مرسی امروز حتما میخرمش:d

- - -ویرایش - - -

بستگی به سلیقه‌‌ات داره خوب. سری‌های قبلیشو زدی؟ به داستان بازیا توجه داری؟ یا فقط یک‌ضرب می‌ری و فقط بازی تموم می‌کنی؟
اگه داستان و شخصیت‌ها و تم برات مهم نیست و یک‌ضرب می‌خوای آدم بکشی بری جلو، باید بگم نه! ارزش نداره! برای بکش بکش بازی‌های بهتری هم پیدا می‌شه!
وگرنه برو بخرش که داره از دستت می‌ره! :D

خب اگه داستانش خوب باشه که حتما :) ولی به خاطرغیر فارسی بودن بازی ها چیز زیادی نمیشه از داستان فهمید مخصوصا که میگن این بازی داستان پیچیده ای هم داره :-/

raminet

کاربر سایت
Jul 12, 2008
47
تازه بازیش کردم قبلش فارکرای3 بازی کرده بودم باید بگم گرافیک و تکسچرهای بایوشاک مضخررررفه واقعا !!! اصلا انتظارش رو نداشتم ! بدجور خورد تو ذوقم ! اگه گرافیک فارکرای 3 رو بدیم 8 اینو باید بدیم 4 !!
چرا بعضی ها الکی میان میگن گرافیکش عالیه و شاهکاره ! آخه چرا اینقدر متعصب برخورد میکنید مگه سازنده بازی هستین؟؟!! همون 1 ساعت اول که بازی کردم یاده بازی های 6 سال پیش افتادم از بس گرافیک ضعیفی داشت ! حالا داستان و گیم پلی و ... خوب هست یا نه رو هنوز نظر نمیدم اما چیزی که دیدم رو گفتم.
امیدوارم به طرفدارای متعصب بر نخوره !!

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
تازه بازیش کردم قبلش فارکرای3 بازی کرده بودم باید بگم گرافیک و تکسچرهای بایوشاک مضخررررفه واقعا !!! اصلا انتظارش رو نداشتم ! بدجور خورد تو ذوقم ! اگه گرافیک فارکرای 3 رو بدیم 8 اینو باید بدیم 4 !!
چرا بعضی ها الکی میان میگن گرافیکش عالیه و شاهکاره ! آخه چرا اینقدر متعصب برخورد میکنید مگه سازنده بازی هستین؟؟!! همون 1 ساعت اول که بازی کردم یاده بازی های 6 سال پیش افتادم از بس گرافیک ضعیفی داشت ! حالا داستان و گیم پلی و ... خوب هست یا نه رو هنوز نظر نمیدم اما چیزی که دیدم رو گفتم.
هرچیزی گرافیک نیست عزیز.
رو حالت Ultra و یا high گرافیک بازی جز بهترین هاست. عالیه.
تو باقیه موارد بازی اصلا نقصی نداره. بخصوص داستان و موسیقی

arkimand

کاربر سایت
Jul 19, 2012
97
نام
ایمان
خب منم بازی رو 2 بار تموم کردم ! یه بارم بازی کردن داداشمو نگا کردم ! از اون مرحله اخر سیر نمیشم بخدا :(( واقعا داستانش شاهکاره .
ولی npc هاش خشک بودن . البته کمی ! یه وقت عصبی نشید ;)
دقت کردید این روزا چقد به جهان های موازی گیر می دن ؟ هم این هم the incredible adventures of van helsing و کلی بازی و فیلم و سریال دیگه کلا شده بحث همین ! که البته خیلی باحاله . رفتم کتابش رو هم گرفتم ! جریان 2012 تموم شد حالا نوبت اینه :d

Nina.Williams

کاربر سایت
Oct 22, 2010
360
نام
رها
شما فقط داری به گرافیک تکنیکی بازی فکر میکنی...
خود من از اون فن هایی هستم که میگم گرافیک بازی شاهکاره...ولی راستش من کلا به گرافیک تکنیکی بایوشاک اصلا توجهی نداشتم...گرافیک هنری بازی اونقدر ادمو تو خودش غرق میکنه که گرافیک بازی حتی رو حالت low هم چشم نوازه...وگرنه تا حدی قبول دارم از نظر گرافیک تکنیکی بایوشاک متوسط بود...ولی گرافیک هنری و همینطور بقیه ی فاکتور ها و نقاط قوت بازی، مشکل گرافیک تکنیکی متوسط بایوشاک رو (که بازم به نظرم در اون حد بد نبود که بخواد مشکل نامیده بشه) خنثی میکنن

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
کلا Bioshock Infinite گرافیکی پایینی نداشت !!!
گرافیک بازی متناسب با سبک هنریش هست .
لازم نیست همه بازیها تکسچرهای واقعی گرانه داشته باشن که خوده Far Cry 3 هم نداره ! یک تم کارتونی مانندی توی گرافیکش هست !
گرافیک بازی متانسب با سبک هنریش هست . در کل هم بخش تکنیکی بازی خیلی خوب هست ! اونقدر رنگ بندی و هنر بازی فوق العاده عالی هست که واقعا به قل بچه ها ادم وقت نمیکنه تکسچرها رو ببینم.

raminet

کاربر سایت
Jul 12, 2008
47
تو اینکه میگین گیم پلی و داستان خوبی داره باشه حرفتون رو قبول میکنم هرچند هنوز زیاد جلو نرفتم. اما دیدم خیلی ها میان میگن گرافیک عالی بود ! من روی لب تاب HD با بالاترین رزولوشن و بالاترین تنظیمات گرافیکی تو خوده بازی (کارت گرافیکم gtx 660 2 gig ddr5 ) اصلا چیزی که شایسته بازی باشه ندیدیم میخواین عکس بگیرم از درو دیواره مصنوعی و گیاهان و درختانی که مثل ورق کاغذ طراحی شدن؟ و ادم هایی که حرف میزنن ولی دهانشون بسته است! و مصنوعی بودن بسیاری چیزها که حالم رو بد کرد مثل تیر زدن به پرنده ها که تاثیری نداره و زندن باز !!! و .... تازه اینا مال 3 ساعت بازی بود فقط !! بخدا فارکرای3 با اینکه توی تکسچرهای چمن به نظرم بد کار کرده ولی پیش این به معنای واقعی شاه بود !! بایوشاک حتما یه دلیل محکمی غیر از گرافیک و جلوه ویژه داشته که تونسته محبوب بشه باید برم جلو خودم ببینم!
البته بازیش ادم رو جذب میکنه و خودم ازش خوشم میاد اما چیزی که اولین بار به چشمم اومد و ناراحتم کرد همین گرافیکش بود ولی بقیه چیزاش خوبه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,393
نام
Majid
شما خوشت نیومده
گرافیک بازی کاملا هنری هست و وقتی یک بازی کاملا گرافیکش هنری هست معمولا به گرافیک فنی زیاد توجه نمیشه و بیشتر روی افکتا و جلوه های هنری بازی تمرکز میشه! در ضمن شما بازی رو روی حالت DX11 روی آخرین جزئیات اجرا کن ببین بده؟؟ گرافیکش قطعا جز بهترین گرافیکای هنری سال هست و اصلا قابل وصف نیست! این بستگی به سلیغه داره و حاظرم شرط ببندم شما که از گرافیک این بازی خوشت نیومده قطعا از گرافیک Dishonored و Borderlands 2 هم خوشت نیومده چون اونا هم همشون روی گرافیک هنری تمرکز داشتن!
نقدا رو نگاه کن ! از گرافیک هنری بازی خیلی تقدیر شده!
در مورد مصنوعی بودن دیوار و ... اینا همش برمیگرده به هنری بودن گرافیک!
به این عکس نگاه کن:
bioshock-infinite-gallery-1.jpg
اصلا Real نیست و ساختمونا خیلی فانتری و گل و گیاها خیلی هنری و با رنگای شاد ساخته شدن و اصلا کسی قصد ساختن گرافیک Real رو نداره توی این جور بازیا!
ولی حالا به اون حس و حالی که گرافیک هنری توی بازی بوجود میاره دقت کن!! اون مه جالب! این رنگای شاد که خیلی به دل آدم میشینه!

این دیگه چیز سلیغه ای هست! بازی مشکلی نداره!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ..Preacher..

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
البته بازیش ادم رو جذب میکنه و خودم ازش خوشم میاد اما چیزی که اولین بار به چشمم اومد و ناراحتم کرد همین گرافیکش بود ولی بقیه چیزاش خوبه

دوستان خودشون رو دارن زحمت می‌دن تا بگن گرافیک 2 قسمت داره: 1) هنری 2) فنی
حالا بگیم از لحاظ فنی اصلاً آشغال و بدرد نخور... ولی یچیز رو بهم بگو... اول بازی که پرت شدی تو آسمونا واقعاً دهنت باز نشد و نگفتی Wow!؟! خب ملت از همین خوششون میاد.
ولی خداییش بازی انیمیشنهاش برای من یکی که روان بود و توی گرافیک فنیش هم برام مشکلی نبود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر