Beyond: Two Souls [پست اول تاپیک خوانده شود]

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
من از یه دریچه دیگه دارم به این قضیه نگاه می کنم. اگه دیوید کیج میومد توی ساخت بازیش گیم پلی بازی رو هم در نظر می گرفت و میگفت توی بازی جدید میخوایم در بخش گیم پلی به سمت یه ایده جدید بریم که با هوی رین فرق داره بازم من از کارش استقبال می کردم ولی وقتی اینکاره جدید رو دیدم و یه نگاه دوباره به مصاحبه های این آدم کردم دیدم این اصلا هدفش بازی سازی نیست بلکه فقط میخواد ادای یه فیلم ساز حرفه ای رو توی صنعت گیم در بیاره. عین کسی که تازه برنامه نویسی یاد گرفته و هیچ کجا توی این سطح بهش کار نمی دن الا خدمات کامپیوتری ها بعد میره دهاتشون کلی کلاس میزاره روی لبتاپش با پروژه ماشین حساب و اونا هم که تقریبا چیزی سر در نمیارن و کلی قربون صدقش میرن! این اصلا به بازی سازی و این بحثا کاری نداره. دقیقا اوضاش شبیه همون نویسنده bioware هست که هیچی از بازی سرش نمی شه ولی نویسنده مس افکت یکی از بزرگترین IP های نسله. تفاوت اینجاست که آزادی بهش دادن و داره بازی رو فدای داستانش می کنه. من عاشق داستان قوی ام ولی زمانی که گیم پلی بازی هم درست و درمون باشه یا حداقل سازندش شبیه آدم های عقده ایی رفتار نکنه و واسه بازیش پوستر تبلیغاتی سینمایی طراحی نکنه و طوری وانمود نکنه که آرزوی دیدن یه همچین پوستری رو روی سردر سینماهای آمریکا داشته.

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
ولی به نظر من بازی هایی مثل این و HR جاده خاکی هستند که به طور کامل نمی شه اسمشون رو بازی گذاشت ولی بسیار لذت بخش و پاسخگوی احتیاجات اند ....
البته هنوز بازی عرضه نشده و هیچ کس نمی تونه نظر کامل بده , البته به نظر عالی می رسه ...
تنها کاری که از دست من بر می یاد اینه که امیدوار باشم بعد از انتشار نظر من همچنان مثبت و نظر شما هم تغییر کرده باشه .
شب خوش !

c@rn@ge

Comedy equals Tragedy plus Time
عضو تحریریه
Apr 2, 2009
1,325
نام
فرنود
من با نظر محمد خیلی موافقم. حداقل یه خورده اون دکمه های QTE عوض نشده! اون 25 دقیقه گیم پلی هم دقیقا من رو یاد یه مرحله از هوی رین انداخت و اگه شخصیتاش همون قبلیا بودن نیمتونستم بگم این یه نسخه جدید از بازی کیج هست. این قابلیت جدیدی هم که میره تو جلد دیگران برای من اولش خیلی جالب بود ولی یعد از اینکه دیدم تو همون مرحله شاید 6-7 بار ازش استفاده کردن واقعا یه خورده حالت تکراری بودن بهم دست داد. باید یه فکر اساسی برای محدودیتش داشته باشه کیج. با اینکه دوست ندارم بازی تکراری باشه ولی با وجود همین قابلیت جدید شاید اون روند هوی رین رو باز هم ترجیح بدم. بالاخره باید صبر کرد.
تازه توی اولین ویژه برنامه IW خود Shane Satterfield گفت که سال پیش با کیج حرف زده و اون گفته بود که از بازی متنفره. چنین کسی به نظرم همون فیلمش رو بسازه بهتره. البته چنین گیم هایی اونم هر چند سال یک بار خوبه. اون جوری هم نیست که بگیم پول سونی رو هدر میده.

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
من هم که گفتم . شما تفاوت فارنهایت تا هوی رین رو ببین . این تفاوت از هوی رین تا بیاند وجود نداره . فک میکنم کیج با هوی رین به اون نقطه مدنظرش رسیده و از لحاظ ساخت گیم ارضا شده . داره ایده ها رو کنترل+سی و کنترل+وی میکنه تو بیاند . من از همون نقطه اول تو هوی رین تو خونه ایتن گفتم واو... این منحصر به فرد ترین تجربه گیمینگه منه . اما فعلن با این گیم پلی چیزه خاصی رو حس نمیکنم.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
فک میکنم کیج با هوی رین به اون نقطه مدنظرش رسیده و از لحاظ ساخت گیم ارضا شده . داره ایده ها رو کنترل+سی و کنترل+وی میکنه تو بیاند
من ارضا نشدم و فک کنم اون کسی که واقعا باید ارضا شه منم چون منی که 60$ میدم جا بازی انتظار دارم یه تفاوتی حس کنم نسیت به بازی 2 سال پیشش.

RAT PATROL 01

کاربر سایت
Jun 1, 2012
54
نام
کیارش
به نظرم دنیای گیم به اثرای متفاوت نیاز داره...مثلا بازیای داستان محور مثل HR .البته میشه به این بازی یه فیلم با داستان قوی و هیجان انگیز که بازیکن رو غرق خودش میکنه گفت و بازیکن هراز چندگاهی یه دکمه میزنه و میتونه مسیر داستانو عوض کنه...یه بازی که حال هوای گیمرو تغییر بده.البته اگه همون تغییر سرنوشت کاراکترها رو نداشت به هیچ عنوان موفق نمیشد.
حالا چون تفاوت زیادی با بقیه بازی ها داره دلیل بر بد بودنش نیست.

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,241
نام
محمد
شایعه شده Willem Dafoe هم تو بازی حضور داره ...

745b7973f38af5f86f03a943d5ff5e13d16788706f53246747fccc48.jpg

پ.ن : رسما دیوید پکونده :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,087
نام
آریا
خب این فیلم سینمایی (!) از طرف Game Critics Awards که معتبرترین سایت برای انتخاب جوایز E3 هست ، در دو بخش نامزد شده. یکی بخش بهترین IP های جدید و یکی هم بهترین بازی Action/Adventure

شایعه شده Willem Dafoe هم تو بازی حضور داره ...

745b7973f38af5f86f03a943d5ff5e13d16788706f53246747fccc48.jpg

پ.ن : رسما دیوید پکونده :D
ایول خیلی از Willem Defoe خوشم میاد ! :D همین چند وقت پیش بحثش با یکی از بچه ها بود !
از اول گفته بودن دو تا بازیگر معروف توی بازی حضور دارن و بعید نیست دومی همین باشه.

آخرین ویرایش:

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
نمیدونم مشکل از من بود یا واقعا فارنهایت یک سر و گردن از هوی رین بالاتر بود ! :D
لذتی که از فارنهایت بردم نتونستم از هوی رین ببرم . فارنهایت یکی از بهترین تجربه-های گیم من تو نسل قبل بود .
Beyond نمایشش واقعا عالی بود فوق العاده بود . هیچ ایرادی توش ندیدم بجز اینکه شاید اون قابلیت تسخیر جسم دشمنها بازی رو تکراری کنه .
ایول خیلی از Willem Defoe خوشم میاد ! :biggrin1: همین چند وقت پیش بحثش با یکی از بچه ها بود !
آریا اگه باشه فوق العاده میشه . صورت فوق العاده خاصی داره راحت تو بازی میتونه بترکونه :D

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من از یه دریچه دیگه دارم به این قضیه نگاه می کنم. اگه دیوید کیج میومد توی ساخت بازیش گیم پلی بازی رو هم در نظر می گرفت و میگفت توی بازی جدید میخوایم در بخش گیم پلی به سمت یه ایده جدید بریم که با هوی رین فرق داره بازم من از کارش استقبال می کردم ولی وقتی اینکاره جدید رو دیدم و یه نگاه دوباره به مصاحبه های این آدم کردم دیدم این اصلا هدفش بازی سازی نیست بلکه فقط میخواد ادای یه فیلم ساز حرفه ای رو توی صنعت گیم در بیاره. عین کسی که تازه برنامه نویسی یاد گرفته و هیچ کجا توی این سطح بهش کار نمی دن الا خدمات کامپیوتری ها بعد میره دهاتشون کلی کلاس میزاره روی لبتاپش با پروژه ماشین حساب و اونا هم که تقریبا چیزی سر در نمیارن و کلی قربون صدقش میرن! این اصلا به بازی سازی و این بحثا کاری نداره. دقیقا اوضاش شبیه همون نویسنده bioware هست که هیچی از بازی سرش نمی شه ولی نویسنده مس افکت یکی از بزرگترین IP های نسله. تفاوت اینجاست که آزادی بهش دادن و داره بازی رو فدای داستانش می کنه. من عاشق داستان قوی ام ولی زمانی که گیم پلی بازی هم درست و درمون باشه یا حداقل سازندش شبیه آدم های عقده ایی رفتار نکنه و واسه بازیش پوستر تبلیغاتی سینمایی طراحی نکنه و طوری وانمود نکنه که آرزوی دیدن یه همچین پوستری رو روی سردر سینماهای آمریکا داشته.
شما مشکلت اینه که به بازی فقط به عنوان یه سرگرمی نگاه می کنی که باهاش سرگرم بشی ! در حالی که بحث بازی و هنر چند سالی می شه که توی دنیای گیم مطرح می شه و خیلی بحث های جالبی هم روش انجام می شه . مهمترین برتری یک گیم نسبت به یک فیلم اینه که یک گیمر می تونه خودش تایین کننده سرنوشت سناریویی که می بینه باشه و این یعنی تاثیر گذاری هر چه بیشتر روی مخاطب نسبت به یک فیلمی که مخاطب در اون نقشی نداره ! بازی های دیوید کیج مثل باران شدید ، فیلمنامه قدیمی و تکراری خیلی از فیلم ها رو دارن ، ولی توی هیچ کدوم از اون فیلم ها شما حق انتخاب رو نداشتی و فقط بیننده بودی در حالی که کیج میاد یک داستان گیرا رو برات روایت می کنه که توی اون بهت حق انتخاب می ده . این حق انتخاب می شه گیم پلی بازی ، حالا تعریف شما از بازی اینه که یه اسلحه بگیری دستت و همرو سوراخ سوراخ کنی مشکل از کیج نیست . کیج داره از مهمترین عامل برتری گیم نسبت به فیلم مخاطب جمع می کنه و خیلی هم کارش رو به خوبی داره انجام می ده . هر چند هر کاری کنی افرادی مثل شما پیدا می شن که ایشون رو یک فرد عقده ای سینمای هالیوود معرفی می کنن ! در حالی که کیج داره برتری دنیای گیم رو نسبت به سینما معرفی می کنه و اون چیزی نیست جز حق انتخاب مخاطب در سرنوشت شخصیت های سناریو و در نتیجه تاثیر گذاری به مراتب بیشتر بر روی مخاطب !

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
حالا تعریف شما از بازی اینه که یه اسلحه بگیری دستت و همرو سوراخ سوراخ کنی مشکل از کیج نیست .
خـــlolــیر . گیم اینی که شما میگی نیست ؛ من نه با نظر شما موافقم ، نه با نظر محمد Wander .
شما نگاه به شدت فن بویانه ای داری و محمد هم به نظرم باتمام احترام داره محدود نگاه می کنه ... من واقعا کسایی که میگن هوی رین گیم پلی نداره رو درک نمیکنم ؛ از پایه این حرف غلطه ، بله از نظری میشه این رو بگیم که بیایم هوی رین رو یه "بازی اکشن" در نظر بگیریم .
اصلا چنین چیزی نیست ، هوی رین نه اکشنه و نه چنین ادعایی داره ؛ هوی رین اساسا یه بازی ادونچر هست ؛ اگر شما و هر کس که میگه هوی رین بازی نیست یا "گیم پلی" نداره ، باید کلا منکر این شه بازی های "ادونچر" اشاره و کلیکی هم گیم پلی ندارن و بازی نیستن . که خب هیچ عقل سلیمی چنین چیزی رو قبول نمی کنه . چرا که این بازی ها هم خودشون صاحب سبک هستن و هم عناوین بسیار سطح بالا، مطرح و خاطره انگیزی رو ما داشتیم ؛ نگاه این نسل نکنید که مشتی شوتر اول شخص و گیرز و آنچارتد دهن همه رو بستن و چشما رو کور کردن ! نسل قبل ازین خبرا نبود ... اشاره وکلیکی و اصولا ادونچر های نسل قبل هنوزم که هنوزه از بهترین و خاطره انگیز ترین خاطرات من و تمام کسانی هست که ساعت ها وقت پای این عناوین گذاشتیم . کسی لانگست جرنی ، شرلوک هولمز ، استیل لایف ، گریم فندنگو ، کیپسیک ، شمشیر شکسته وَ ... ... ...
توی این نسل کیج اومد دقیقا از خلا نبود چنین بازی هایی نهایت استفاده رو برد و هوی رین رو عرضه کرد . هوی رین دقیقا و بدون کوچکترین شبهه ای نسل بعدی بازی های "ادونچر" گذشته هست . عنوانی که من به شخصه بنا به داستان ضعیفش اصلا دوسش ندارم اما فقط و فقط بعنوان یک علاقمند به ژانر ادونچر چندین بار بازیش کردم ؛ چون این مدل گیم پلی رو دوس دارم ، حق انتخاب رو هم همین طور ... البته گیم پلیش هم یکم ضعف داشت نه که بخواد بی نقص باشه، مثلا راه رفتن با R2 و برخی QTE ـهای بیجا و خارج ...
اگر دوستان فارنهایت رو بازی کرده باشن می دونن که چقّدر بازی کامل و بی نقصی بود . کیج خودش رو اثبات کرده توی فارنهایت ، یکم دست و پای خودش رو توی هوی رین گم کرد ؛ اما ایمان دارم از Beyond چیز فوق العاده ای در میاد .
===
ایول خیلی از Willem Defoe خوشم میاد ! :biggrin1:

چه ویلین ـی از توش در بیاد :D ! نایس ...

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
Lavigne ،

حرف های منو تکرار می کنی و بعد می گی با نظرم مخالفی ؟ خوب منم دارم همینارو می گم ! به خدا قسم HR هم بازی حساب می شه و گیم پلی داره _ با تعریف خاص خودش از گیم پلی _ بازی و گیم پلی فقط به بتمن و انچارتد و گیرز نمی گن ! ضمنا کدوم بخش از صحبت های من فن بویانه بود !؟

عنوانی که من به شخصه بنا به داستان ضعیفش اصلا دوسش ندارم اما فقط و فقط بعنوان یک علاقمند به ژانر ادونچر چندین بار بازیش کردم
داستان ضعیف !؟ lol

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ببینید کیج مسلما میدونه گیم پلی چیه!! و اینم خوب میدونه که اکثر مردم از چه جور گیم پلی خوششون میاد واس همینه که میگه اگه بخوام منم میتونم هرسال بازیی مثل کال آف بدم(چون بیشتر مردم به بزن بکش و برو جلو میگن گیم پلی!!) اما میخوام بازیهای من متفاوت باشه به نظر من کیج نعمتیه واس دنیای گیم!کسایی هم که قبول ندارن برن همون بزن بکش رو هر سال نسخه جدیدش رو که فقط مپش با نسخه قبل تفاوت داره رو بازی کنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر