ATI يا Nvidia ؟ مسئله اين است!

كدوم چيپست بهتره؟ Nvidia Gforce يا ATI ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    110

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,280
نام
یونس
منم تا قبل از 4800 فقط nVidia می گرفتم اما از حق نمیشه گذشت در حال حاضر ATI با سری 4800 موفق تر عمل کرده
در ضمن مهم نیست ایده ی اولیه تکنولوژی ها از کدوم بوده مهم اینه ببینیم کدوم بهتر تونسته توسعه اش بده و بازدهیش رو بهتر کنه

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
من خودمم همين طور . هميشه nvidia انتخابم بود . اما ظاهرا اين سري 4800 سري بسيار خوبي هست . من اگه الان بخوام گرافيك بگيرم از سري 4800 ميگيرم ...

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
حالا ما یه قیمتی گفتیم.ولی 350 تومن هم زیاده.وقتی سوخت چه 450 چه 350 حالت گرفته میشه.8800gtهم کارت مطمئنی هست.شناخته شده هم هست.;)
دوست عزیز چرا باید کارت گرافیک که این همه مراحل ساخت و ازمایش کیفیت کنترل رو گزرونده بسوزه اون قدیما این جوری بود که از هز 10 ممکن بود یکی خراب باشه ملی الان نه همچین چیزی نیست این قضیه دما هم همون طور که گفتم فقط جو سازی انویدیای عقب مونده هستش

WHEELMAN

کاربر سایت
Aug 1, 2008
388
نام
Ali
دوست عزیز چرا باید کارت گرافیک که این همه مراحل ساخت و ازمایش کیفیت کنترل رو گزرونده بسوزه اون قدیما این جوری بود که از هز 10 ممکن بود یکی خراب باشه ملی الان نه همچین چیزی نیست این قضیه دما هم همون طور که گفتم فقط جو سازی انویدیای عقب مونده هستش
هر چی باشه انویدیا از atiبهتره و جلوتره.

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
تا یکی دو سال پیش ATI از nVIDIA خیلی عقب بود ولی الان محصولات خوبی داره!
و توی حدود 6 ماه گذشته پیشرفت خوبی داشته مثلا قدرت 4870 نسبت به 3870 حدود 3 , 4 برابر شده که در کارت های nVIDIA قدرت کارت ها از سری 8 به سری 9 به اندازه کارت های ATI افزایش نیافته!
حتی در سایتی خوندم که الان انویدیا , ATI رو یک تهدید برای خودش می دونه!
بنظرم اگر این طور پیش بره خیلی بهتره اگر فقط یک شرکت محصولات خوب ارائه بده و شرکت دیگه محصولات خوبی نداشته باشه بیشتر مردم طرف اون شرکت می رن و این باعث می شه که اون شرکت قیمت محصولاتش رو بالا ببره و کارایی رو زیاد افزایش نده!
با اومدن سری HD 4800 ای تی آی میشه امیدوار بود که انویدیا هم کارت های قوی تری ارائه بده و یک رقابت خوب هم در قیمت و هم در کارایی انجام بشه !

پ.ن : اون موقع که ای تی آی CrossfireX (کراس فایر کردن 3 یا 4 کارت!) انویدیا تازه به Tri-Way SLI رسیده بود! (اس ال آی کردن 3 کارت)
همچنین کارت های ای تی آی از سری 3800 به بعد قیمت بسیار مناسبی پیدا کردند.

انویدیا هم سر جی پی یو های 8600m و 8400m در لپتاپ بخاطر معیوب بود (مشکل حرارتی داشتند...) ضرر زیادی کرد. (برای اطلاعت بیشتر به گوگل مراجعه شود!)

-------------------------
اما در کل در این زمینه ها فن بوی بازی کار جالبی نیست !

PS3 و X360 نیست که بخاطرش دعوا کنیم! همه PC Gamer هستیم!

(¯`_P30HELLBOY_´¯)

کاربر سایت
Jul 16, 2008
15
من نميدونم چرا شما هي ميگين ATI مگه نميدونين AMD حدود يه ساله ATI و خريده و رو چيپاش اسم AMDATI گذاشته، (البته اسم طول و درازي نيس كه بخواين اينطوري مختصرش كنين!) اصل مطلب اينه كه همين طور كه Grim Reaper جان و ديگر دوستان گفتن تازه چند مدتي كه ATI جرات مقابله با nVIDIA رو پيدا كرده؛ و هميشه مطرح بوده كه ATI هيچ وقت نميتونه از رقيب يكه و اصليش nVidia جلوتر باشه، هر وقت موفقيتي داشته در قيمت پايين محصولاتش بوده، نه بخاطر كيفيت! حالا هم همين طوره چون الان AMD اين كارو كرده كه يه عده اي روش اسم ATI ميزارن!!!:mad: البته اين قضيه هاي كفه ي ترازو رو فقط بهترين و جديدترين چيپ هاي هر شركت مشخص ميكنه؛ الان بهترين چيپ AMDATI همون Radeon HD 4870 X2 هس كه در واقع 2 عدد چيپ 4870 مي باشد:-" كه با اين دوتا كردن تونسته كفه ي ترازو رو يكم از هم ترازيش در رقابت چيپ هاي Radeon HD 4870 VS GeForce GTX 280 بتونه به نفع خودش بياره پايين! اينم بخاطر سري جديد GTX 200 از nVIDIA بوده كه از سري قبليش GeForce 9800 GTX يا همون سري 9 توفير و تغيير(قابل توجهي) نداشت!!! ولي من (طرف دار قرص nVIDIA) از اين پيروزي كاملاً موقت AMDATI خوشحالم چون nVIDIA مجبوره همين طور قيمتاي سر سام آورشو بياره پايين كه بازار و از دست نده و بلكه من ((غير پولدار!!)) حداقل بتونم يه سري 9 بخرم!
اميدوارم پستم مفيد بوده باشه و چند نفري يو از وضع اين رقابت جهاني باخبر بكنه!!:biggrin1:
==========-------------ــــــــــــــــــــــــــ____________ـــــــــــــــــــــــ-------------==========
راستي به فروم سايتم كه تا هفته ي ديگه كامل آماده مي شه يه سر بزنين( فعلا سايت آمادهه ولي فروم و هفته بعد!) قصد دارم هركي زودتر و بيشتر در يك انجمنش(انجمن فرومم) پست دادو و تاپيك مفيد گذاش، اونه Admin همون انجمن كنم!!!:eek::eek::eek::laughing:
سايتم: P30HELLBOY.tk --> منتظر حضور سبزتان خواهيم بود!!!<--با تشكر، ¡₪₪׺°`˜”°º×HELLBOY׺°”˜`°º×₪₪¡

آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,280
نام
یونس
دوست من حرفهاتون یک مقداری بوی طرفداری از nvidia میده
هیچ کس نمیگه کیفیت nVidia بده اما در حال حاضر { نه گذشته نه آینده } نسبت قیمت به کارایی ATI بهتر از nVidia هست که این رقابت در آخر به نفع من و شما هست سری 4800 بسیار موفق عمل کرده این رو توی همه سایتهای review می تونید ببنید واقعا توی بازار کارتی می تونید پیدا کنید که با قیمت 350
توان رقابت رو 4870 داشته باشه ؟

آخرین ویرایش:

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
دقيقا! ما هم بايد الان رو بچسبيم . چون در گذشته انويديا بهتر بوده و در آينده رو هم نميدونيم و اگه بخوايم بشينيم ببينيم آينده چي ميشه هيچ وقت نميتونيم يه كارت گرافيك بخريم چون همش بايد منتظر بمونيم تا مدلهاي بهتر بياد!!!!!
الانم كه كفه ترازو به نفع Ati هست ...

rezidentevilone

کاربر سایت
Sep 10, 2008
433
نام
نیما
شما ها كه اطلاعات ندارين چرا نظر ميدين؟؟؟؟؟؟؟

هر چی باشه انویدیا از atiبهتره و جلوتره.
حالا ما یه قیمتی گفتیم.ولی 350 تومن هم زیاده.وقتی سوخت چه 450 چه 350 حالت گرفته میشه.8800gtهم کارت مطمئنی هست.شناخته شده هم هست.
من نميدونم چرا شما هي ميگين ATI مگه نميدونين AMD حدود يه ساله ATI و خريده و رو چيپاش اسم AMDATI گذاشته، (البته اسم طول و درازي نيس كه بخواين اينطوري مختصرش كنين!)...

دوستاني كه اطلاعاتشون در حد چيپس مزمز و بستني عروسكي هست چطور به خودشون اجازه مي دن كه اظهار نظر 100% كنند؟

19X12 Resolution; 4AA,8AF
benchmarks-4850.jpg

19X12 Resolution; 4AA,8AF
benchmarks-4870.jpg

راجعه به سري 200 آشغال انويديا صحبت مي كني؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hd_4870_x2_benchmark_chart_02_large.jpg

خواهشا اگه اطلاعات نداريد... بي مورد حرف نزنيد... 2 تا كاربر تازه كار ميان اينجا و اطلاعات اشتباه شما باعث مي شه در خريد اشتباه كنند و بره پاچشون...

كوتاه و خلاصه گو چو در .......

در حال حاضر بازار دست ATI 4000 SERIES هست... واقعا هر كي بره انويديا بگيره كمپلت تعطيله... در هر رنج قيمتي ati زده پيكر nvidia .

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
آره . واقعا همین طوره . ما هم امروز فردا داریم میریم یه 4870 بخریم . ایشالا که صفا کنیم ...
تو اصفهان هنوز این سری 4800 درست جا نیفتاده ...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ا سلام
این کارت های گرافیک ATI RADEON 4870 X2 تو ایران هست؟
چند؟ممنون:biggrin1:
تا اونجایی که من میدونم فقط فونیران و لیون وارد کردن که فونیران با برد sapphire رو میده 710 تومن و لیون با برد his رو میده 648 تومن بقیه جاها هم بری تکو توک پیدا میشه (اکثرا بدون گارانت هستن) و بین 700 تا 750 قیمتشونه.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
پس این دوستان AMD-ATI ای میگن چرا اکثر بازیهای روز سیستم مورد نیازشون NVidia Geforce رو پیشنهاد میکنن؟
بالاترین گرافیک یه بازی تا امروز مربوط به Crysis بوده که لوگوی انویدیا رو اول بازی میبینین و خیلی از بازیهای دیگه.من بغیر هاف لایف و بایوشاک بازیه با کیفیت دیگه ای یادم نمیاد که گرافیکش براساس گرافیک ATI باشه.
اینهمه وقت انویدیا بالاتر بوده از همه لحاظ حالا مثل اینکه یه سری کارت جدیدش از انویدیا بهتر عمل کردن دلیل نمیشه که انقدر بزنین تو سر انویدیا:-"
هنوزم جیفورس انتخاب اول منه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر