Assassin's Creed III: Liberation | PS Vita

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
مروری بر نقد تازه انتشار یافته IGN از Greg Miller :

AC روی ویتا بازی خوبی هست اما خب عالی نیست !

اول از همه گفته از نظر کلی داستان بازی به سبک و سیاق AC ها وفادار هست اما کلیشه ای هست و عمقی به اون صورت نداره یا اطلاعات زیادی در باره شخصیت اصلی مخصوصا در مورده گزشته این شخص داده نمیشه .
بازی دارای کنترل بسیار خوبی هست و کاملا احساس کنسول خونگی رو میگه ... بعد از همه دو انالوگ ویتا مقدار زیادی منفعت برای بازیسازان ویتا داره . مشکلی توی کنترل نیست.

دنیای بازی کاملا Open world هست ... از شهرش شروع میشه و به دیگر محیطهای دیگه خطم میشه ... بازی دارای حدودا 10 سکانس هم هست. کارهای زیادی برای انجام دادن هست.
AVeline دارای سه Persona متفاوت هست که هسته Assassin بازی و حس قاتل بودن رو بیشتر میکنه - هرکدوم از این3 Persona شامل یک لباس میشن که به Aveline قابلیتهای متفاوتی میدن در طول مراحل بازی ( اسپویل نکنم ! لول )

Assassin: که لباس اساسین ها هست و به شما قدرت بالایی در حمالات میده اما دشمنان سریعا میتونن شناسایی کنن شما رو
Worker persona: که لباس همانند مردم هست و به شما اجازه در هم امیخته شدن بین کارگرها رو میده در نتیحه شانس شناسایی نشدن بالا میره اما قدرت حمله پایین
Lady Persona هم باعث میشه Aveline لباس زنانه ای به تن کنه و بتونه از لابلای گاردها رد بشه ! لول خودتون گرفتین چی میکنه دیگه !!!
مشکلی که توی نقد اشاره شده اینکه کلا در تمام بازی به شما اجازه انتخاب ازادانه Persona داده نمیشه و به نوعی بسته به مرحله ای که توش هستین به شما دستور داده میشه که Persona رو عوص کنید البته در مجموع با پیشروی به بازی انتخابهای زیادتری داده میشه اما در کل اون حس ازادانه انتخاب کردن رو اخر سر به شما نمیده ... ( شاید براش رضایت بخش نبوده در قیاس با AC3 )

از قابلیتهای ویتا توی این بازی استفاده شده مثلا بازی خاصی برای Gyroscope طراحی شده با برای جیب بری از تاچ پشت استفاده میشه یا برای باز کردن نامه ها از Touch اما به نظر میرسه گاه باگهای در استفاده از این Mini game ها پیش میاد با در نهایت تاچ ها اپتیماز نشده و درست حسابی عمل نمیکنن البته این مشکل خیلی فراگیر و جدی نیست اما از نام AC انتظار بیشتری میره ( منظور اینکه بیشتر بازی رو ازمایش میکردن قبل از عرضه )

Multiplayer بازی انقدرها هم RICH نیست ... توضیخات زیادی راجع بهش داده نمیشه و در نهایت شاید برای خیلی از کسانی که AC 3 Lرو میخرن قابل توجه قرار نگیره.

وقتی صحبت به گرافیک میرسه AC فراز و نشیبهای زیادی داره . شکی درش نیست که بعضی از قسمتهای بازی و یا عکسهای منتشر شده ار بازی دارای گرافیک بالایی هستن. نسخه نهایی هم از این نظر متمایز نیست. اما گرافیک و جزییات همه جا یکسان نیست و ممکنه بعضی جاها خیلی پایینتر از نگاه کلی به چشم بیاد . دیگر نقطه ضعف متاسفانه AC از مشکلات Frame rate رنج میبره ... جزییات در محیط بالاست و بازی همه مواقع روان نیست - حتی گاه گداری توی متن اشاره کرده
and other times she'll practically teleport from place to place as the game catches up with her.
یعنی بعضی موقعها بازی از سرعت Aveline کم میاره و ناگاه اون رو به جای قبلی که در حال Load شدن بوده برمیگردونه .
اما گرافیک عالیست و شاید ناشی بودن تیم از سخت افزار ویتا باعث شده بابت این گرافیک نیست مشکلاتی که اشاره شده پیش بیاد.

در نهایت هم میگه AC بازی خوبی هست .... عالی شروع میشه و رفته رفته به یک بازی نسبتا خوب تبدیل میشه ... شما Aveline رو دوست خواهید داشت اما به کنجکاوی بازیباز در مورد او هیچ گاه پاسخ داده نمیشه ... Gameplay خوب هست اما مشکلات Touch و گاه Frame RAte باعث میشه عملا به کیفیت بازی ضربه وارد بشه .در غیر این صورت توی AC کار برای انجام دادن زیاد هست و Gameplay وسیع هست
در نهایت ac3 روی ویتا یک حس ساده سازی فرنچایز asSASSins Creed رو داده ... همه اون Gameplay که انتظار داریم اینجا هست اما مشکلات داستان و رندر گرافیکی بازی رو نهایتا به یک عنوان عالی تبدیل نمیکنه

7.2

منبع :
Assassin's Creed III: Liberation Review - IGN

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
Games RAdar هم به افت فریم بازی اشاره کرده ...
خب اونایی که خریدن الان افت فریم بازی در چه حدی هستش ؟؟
کم شاید فردا بگیرم اگر نه که میزارم با Silent Hill بگیرم ...و Persona 4
هنوز به بازی امید دارم .... اگر پچی بدن این مشکل به ظاهر نابود کننده Frame rate رو برطرف کنن خیلی خوب میشه

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
بابا نسخه کنسولیشم درحد تیم ملی افت فریم داره :D ( ac3 )
ولی من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که باید یکم در خرید ویتا صبر کنم :|

Spn

کاربر سایت
May 25, 2009
651
نام
Sepehr
آره منم بازی میکنم بعضی موقع ها یکم کند میشه تو بازی بین اسلو-موشن و معمولی یعنی نه کند و نه تند . یکم اذیت میکنه .
حالا جالب میشه وقتی اینکه همه توقع عالی داشتند اینجور نبود اونوقت بلک اپس که کسی توقع نداره عالی بشه .

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
خوب دوست من 180 داده خریدتش

رفتم پیشش و 3 ساعتی بازی کردم

بازی افت فریم داره، کم هم نیست گاهی مواقع زیاده، گرافیک انگار دو گانست، انگار دو گروه جدا روش کار کردن، در کل Texture ها حالت دوگانه مانند داره، در برخی جاها با کیفیک و در برخی جاهای دیگه بی کیفیته

وجود Touch در این بازی باعث صدمه زدن به Gameplay و کنترل بازی شده، من نمی دونم چه اصراری دارن این بازی ها رو حتما توش Touch قرار بدن

کلا به نظر من ارزش خرید با این قیمت رو توی ایران نداره، مولتی اش رو بازی نکردم هنوز اما بعید بدونم چیز خاصی داشته باشه

فکر می کنم متا اش پایینتر بیاد، الاخصوص Gamespot فکر می کنم نمره ای حدود 6 - 6.5 به این بازی بده، IGN خوشبینانه به این بازی نگاه کرده

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
منم گرفتم
فعلا چیز خاصی تو بازی ندیدم :-/
شاید برم جلو داستان جالب تر بشه ولی تا اینجا به نظرم یه مقدار کسل کننده هستش
برای کسانی که به غیر از ویتا با پلتفرم دیگه ای هم بازی میکنن اصلا با این همه بازی عالی تو این ماه توصیه نمی کنم اما اگه فقط با ویتا بازی میکنین میشه بهش فک کرد:d

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
یعنی خداییش هیچی Store us نمیشه کاشکی از اون اول اکانتم رو برای us ساخته بودم بازی ها دقیق و به موقع میادش اما با این store uk vita ما همش دردسر داریم. امیدوارم بازی زودتر بیادش چون هم این عالی هست و هم smart as و اینقدر همه درگیر این بازی های مهم هستید smart as رو فراموش کردید:D

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
یعنی خداییش هیچی Store us نمیشه کاشکی از اون اول اکانتم رو برای us ساخته بودم بازی ها دقیق و به موقع میادش اما با این store uk vita ما همش دردسر داریم. امیدوارم بازی زودتر بیادش چون هم این عالی هست و هم smart as و اینقدر همه درگیر این بازی های مهم هستید smart as رو فراموش کردید:D
smart as هم تو استور اومده 29 دلار هست .دمو هم داره 1.4 گیگ هستش زیاده وگرنه دانلودش میکردم.
nees for speed و ragnorak odyssey هم امروز تو استور اومدند .

soheilkitty

کاربر سایت
Sep 27, 2012
411
نام
soheil
Games RAdar هم به افت فریم بازی اشاره کرده ...
خب اونایی که خریدن الان افت فریم بازی در چه حدی هستش ؟؟
کم شاید فردا بگیرم اگر نه که میزارم با Silent Hill بگیرم ...و Persona 4
هنوز به بازی امید دارم .... اگر پچی بدن این مشکل به ظاهر نابود کننده Frame rate رو برطرف کنن خیلی خوب میشه
24 مگابایت patch اومد دانلود کردم اما اتثیر خاصی ندیدم :d بچه ها درست میگن گرافیک بازی بعضی جاها عالیه بعضی جاها ضعیف میشه اما واقعا درگیرت میکنه به نظرم بازی خوبیه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
24 مگابایت patch اومد دانلود کردم اما اتثیر خاصی ندیدم :d بچه ها درست میگن گرافیک بازی بعضی جاها عالیه بعضی جاها ضعیف میشه اما واقعا درگیرت میکنه به نظرم بازی خوبیه
درود ...
تشکر بابت اطلاعات و بقیه دوستان
خب من شاید فعلا از خیرش بگزرم ... البته دو دلم !
یک سری Vedio ازش دیدم وضع Frame rate خیلی جالب نبود ... فریم که پایین میره اعصاب من میریزه بهم ! لول !

Spn

کاربر سایت
May 25, 2009
651
نام
Sepehr
خوب شد از استور نگرفتم چون در اصل فقط سینگل هست و بعد سینگل که تموم بشه دیگه چیزی نداره و مولتیش هم که به درد نمیخوره و سرگرم کننده نیست و مثل مولتی اساسین های پلی 3 نیست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر