Multi Platform Amnesia: The Bunker

سازنده
Frictional Games
تاریخ انتشار
6 ژوئن 2023 مقارن با 16 خرداد 1402
ناشر
Frictional Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
  4. Xbox Series X|S
Amnesia-The-Bunker_2022_12-01-22_009.png

در یک پناهگاه متروک جنگ جهانی اول، در حالی که تنها یک گلوله در لوله تفنگتان باقی مانده است، باید به جنگ با تاریکی بروید، چراغها را روشن نگه دارید و راه خود را بیابید.
به فراموشی در پناهگاه خوش آمدید
________
اطلاعات
سازنده و ناشر: Frictional Games
زمان ریلیز: 16 خرداد 1402
پلتفرم: PC, PS4, Xbox one, Xbox Series X/S, Game Pass
سیستم مورد نیاز

2023-06-01_16-25-11 copy.jpg

تریلر

hunter76

کاربر سایت
Jun 1, 2014
335
نام
Ahmadreza
فک میکنم بازی از امروز روی گیم پس قابل دریافت باشه. طرفداران بازی های ترسناک به هیچ وجه از دستش ندن.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,994
نام
محمد حسین
عجیبه، چرا باید وسط جبهه جنگ باشی و یک دونه گلوله اونجا نباشه
واقعا عجیبه
پناهگاه متروکه هست.هنوز نرفتمش ولی متروکه هست، عجیب نیست کمبود گلوله
بعدم هیولاش برات عجیب نیست، نبود گلوله برات عجیبه.
من یه چند روز پیش داشتم همین والهالا بازی میکردم و میگفتم این چجوری میره از صخره ها بالا، واقعا عجیبه. بعد چند ثانیه، گفتم از مواد مذاب داره موجود میاد بیرون، اون برات عجیب نیست، این رفتن ز صخره ها برات عجیبه و قانع شدم.
از روش من استفاده کن، شاید، مشکل مرتفع شد :D

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,195
نام
حامد
پناهگاه متروکه هست.هنوز نرفتمش ولی متروکه هست، عجیب نیست کمبود گلوله
بعدم هیولاش برات عجیب نیست، نبود گلوله برات عجیبه.
من یه چند روز پیش داشتم همین والهالا بازی میکردم و میگفتم این چجوری میره از صخره ها بالا، واقعا عجیبه. بعد چند ثانیه، گفتم از مواد مذاب داره موجود میاد بیرون، اون برات عجیب نیست، این رفتن ز صخره ها برات عجیبه و قانع شدم.
از روش من استفاده کن، شاید، مشکل مرتفع شد :D
:D

نه دیگه منطق رو با منطق قاتی نکنیم.
هیولا رو من میزارم به حساب یک خرس یا یک حیوان وحشی، هیولا بودنش تا الان توی بازی به قاطعیت نرسیده که، چون بازی امنسیا هستش، ما پیش‌فرض هیولا سازی کردیم.
هر چی باشه من وسط تیر و تفنگ رسیدم به همین جا حالا نمیگم مهمات باید فول میشد، ولی چجوری نارنجک هست، جسد سرباز کشته شده هست ولی 5 تا گلوله نیست آدم بزاره تو جیبش؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,994
نام
محمد حسین
:D

نه دیگه منطق رو با منطق قاتی نکنیم.
هیولا رو من میزارم به حساب یک خرس یا یک حیوان وحشی، هیولا بودنش تا الان توی بازی به قاطعیت نرسیده که، چون بازی امنسیا هستش، ما پیش‌فرض هیولا سازی کردیم.
هر چی باشه من وسط تیر و تفنگ رسیدم به همین جا حالا نمیگم مهمات باید فول میشد، ولی چجوری نارنجک هست، جسد سرباز کشته شده هست ولی 5 تا گلوله نیست آدم بزاره تو جیبش؟
پس فردا بازی کنم ببینم چطوره,بعد فندق و پسته بزار تو جیبت, هیولا اومد بشین و دعوتش کن بیاد تخمه بخوره و جسدا رو ببینه و نصیحتش کن که این عاقبت همه ماست و بجای خوردنت بیاد گیاه خوار بشه,اینجوری نه تو میکشی نه اون #نه-به-گلوله 😁

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,195
نام
حامد
پس فردا بازی کنم ببینم چطوره,بعد فندق و پسته بزار تو جیبت, هیولا اومد بشین و دعوتش کن بیاد تخمه بخوره و جسدا رو ببینه و نصیحتش کن که این عاقبت همه ماست و بجای خوردنت بیاد گیاه خوار بشه,اینجوری نه تو میکشی نه اون #نه-به-گلوله 😁
یه جوریه که آزمون خطا شده، وقتی میاد عملا خودمو کشته شده میدونم.

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,994
نام
محمد حسین
یه جوریه که آزمون خطا شده، وقتی میاد عملا خودمو کشته شده میدونم.
گفتن سیستمی گذاشتن که هر بار تکرار شکل حرکتی هیولا عوض بشه تا قابلیت تکرار پذیریش بالا بره، میگن کوتاهه، گذاشتم نم نم دانلود شده برا فردا
میگن بعد dark decent بهترینشه، که این خوبه

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,075
من یک ساعت بازی کردم. چقد نسبت به نسخه دوم گیم تر شده. تمرکز زیاد رو داستان تو نسخه قبلی یخورده اذیت میکرد. روایتشم دوست نداشتم. گرچه باید اینم تا اخر رفت نتیجه گرفت. ای کاش نسخه دوم soma هم بسازن.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,994
نام
محمد حسین
خب سوالت در مورد کمبود مهمات تو همون نوشته هاست
که مشخصه همه از وجود هیولا باخبر شدن و سعی در کشتنش دارن و این دلیل کمبود مهماته، در واقع اینا ماموریت داشتن که از طریق یه تونل رومی برن و از زیر یه حمله غافلگیری انجام بدن که تونل میریزه و متوجه هم میشن، توی این تونل نوشته های لاتین در مورد دنیای نامیرا و ارتباط با جهانهای پلید و تاریک هست که اینم از همونجا میاد
در مورد کندی تفنگ
Modèle 1892 revolver - Wikipedia
این یکی از اسلحه های مرسوم فرانسه تو جنگ جهانی اول بوده
______
بازی با اینکه کوتاهه ولی همون مشکل یکنواخت شدن و هی ترس در بازی وجود داره، بزرگترین ضعف بازی حذف سیستم چک پوینت و آوردن یه اتاق سیو هست که باعث میشه همیشه مسیری که رفتی رو برگردی به نقطه اول، سیو کنی و دوباره بری که با اینکار هم بازی طولانی بشه هم منابع استفاده بشه، سعی شده تعامل تا حدی شبیه عناوین vr بشه، این حس دقیقا وقتی از half life alyx اومدی اینور، دقیقامیفهمی.
یکسری موارد باحاله، مثل سوختن جسد و ...
گرافیک بازی ماله یه نسل قبله با ارفاق.
حس ترس خوبه تا جایی که باهاش آداپته بشی ولی صدا گذاری بازی خوبه.
داستان و اتفاقات، نیاز به خوندن متون داره و باید جمعشون بکنی و سعی شده با یکسری تغییرات، مثل تغییر رمز کمدها و .. حس تکرار پذیری بازی رو بالا ببرن که ضعیف بودن.
از دو نسخه قبلی بهتره ولی همچنان با اختلاف darkk decent اوله. همون 6 تا 7 اوکیه
بازی 3 تا پایان داره که تفاوت زیادی نداررن
اولیش با کشتن هیولا رخ میده
دومیش با فراار از هیولا
سومیش با پرت کردن خودت از پل، که تو این حالت فقط یه نور قرمز نشون میده که به همون orb نسخه اول اشاره داره و برمیگرده به سیوت

آخرین ویرایش:

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,035
یه دو روزه دارم پلی میدم نسخه های قبلی هم نرفتم تا حالا. بازی مپ خطی نداره و به چند بخش تقسیم میشه و حالا از هر بخش باید بری یه چیزی برداری برگردی سیو روم دوباره بری برگردی و این هی تکرار میشه. ابجکتیو ها هم کاملا مشخصه و نیازی به خلاقیت به خرج دادن و فک کردن نیست با این که میگفتن immersive sim شده گیم. تو هر پلی ترو هم صرفا رمز قفل ها و جای تله ها عوض میشه. انجین بازی هم از سال 2007 عوض نشده احساس میکنی واقعا تو همون سال ها نشستی و بازی میکنی. ستینگ بازی رو دوس دارم جنگ جهانی از ستینگ های مورد علاقه امه ترسناکه صداگذاری و موسیقی بازی خوبه.
در کل پیشنهاد میشه اگه این سبک رو دوس دارین.تو منوی بازی هم زیاد نمونید :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر