Alan Wake | پست اول تاپیک حتمآ خوانده شود

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,119
نام
محمد امین
من یه چیزهایی حدس میزنم در مورد این بازی و dlc هاش ولی مطمئن نیستم و نمیگم چون ممکنه بعضی ها بی جنبه بازی در ارن حالا اگه پایه بودید میگم :biggrin1:
بگو ببنیم چی به مغزت رسیده

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
بالاخره اپیزود چهارم از شش اپیزود فیلم کوتاه alan wake انتشار یافت...
پیشنهاد میکنم از روی سایت اصلی که لینکش پایین هست نگاه کنید!!!!چند افکت در حین دیدن فیلم در پشت ویدئو پخش میشود که به جذابیت فیلم کمک میکنه!!!

Alan Wake 'Bright Falls' new episode is up ~ Local Flavor

deerfest_wallpainting9j08.jpg

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
بلاخره منم همین الان اپیزود اول بازی رو تموم کنم ، روایت بازی فوق العادس ولی همونطور که اریا گفت داستان رو خیلی گنگ پیش میبره ، حالا شاید تو اپیزود های بعدی داستان رو صریح تر تعریف کنه ، سریال وار شدن روایت بازی خیلی به جذابیت بازی کمک کرده ، کارگردانی بازی عالی هست ، کات های بازی به موقع و برنامه ریزی شدس . در مورد Screen Tearing هم من یادم میاد تو تریلر بازی متوجه ش شده بودم ولی تو این اپیزود هرچی دنبال Tear Point ها بودم هیچی پیدا نکردم ، یعنی شاید به علت اینکه بیشتر اپیزود اول تو تاریکی و نایتمر هست زیاد به چشم نیاد ، ولی من مطمئنم اصلا متوجه Tearing نشدم ! البته تو دود و مه Pixel شدن تصویر شدیدا تو ذوق ِ من میزنه ، بعضی مواقع هم تار شدن تصویر به وجود میاد که البته ازار دهنده نیست ، جلوه های گل و گیاه و جنگل به طرز اعجاب انگیزی بالاست ، جزئیات چهره خوب هست ولی همونطور که دوستان گفتن یه سردی خاصی تو چهره شون به نظر میاد ، در کل بازی تو این نیم ساعت خیلی عالی بوده ، امیدوارم مثل HR که خیلی منتظرش بودم و انتظارم رو کاملا براورده کرد اینم همینطور باشه ، تا اینجا که من کاملا راضیم .

Saeed PM

کاربر سایت
Jun 16, 2009
438
نام
سعید
پیشنهاد میکنم از روی سایت اصلی که لینکش پایین هست نگاه کنید!!!!چند افکت در حین دیدن فیلم در پشت ویدئو پخش میشود که به جذابیت فیلم کمک میکنه!!!

کسی اپیزود 3و4 رو HD داره یکی از بچه ها چند صفحه قبل گذاشته بود فقط تونستم بزور 1و2 رو دان کنم فکر کنم سرورش خیلی شلوغه!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بلاخره منم همین الان اپیزود اول بازی رو تموم کنم ، روایت بازی فوق العادس ولی همونطور که اریا گفت داستان رو خیلی گنگ پیش میبره ، حالا شاید تو اپیزود های بعدی داستان رو صریح تر تعریف کنه ، سریال وار شدن روایت بازی خیلی به جذابیت بازی کمک کرده ، کارگردانی بازی عالی هست ، کات های بازی به موقع و برنامه ریزی شدس . در مورد Screen Tearing هم من یادم میاد تو تریلر بازی متوجه ش شده بودم ولی تو این اپیزود هرچی دنبال Tear Point ها بودم هیچی پیدا نکردم ، یعنی شاید به علت اینکه بیشتر اپیزود اول تو تاریکی و نایتمر هست زیاد به چشم نیاد ، ولی من مطمئنم اصلا متوجه Tearing نشدم ! البته تو دود و مه Pixel شدن تصویر شدیدا تو ذوق ِ من میزنه ، بعضی مواقع هم تار شدن تصویر به وجود میاد که البته ازار دهنده نیست ، جلوه های گل و گیاه و جنگل به طرز اعجاب انگیزی بالاست ، جزئیات چهره خوب هست ولی همونطور که دوستان گفتن یه سردی خاصی تو چهره شون به نظر میاد ، در کل بازی تو این نیم ساعت خیلی عالی بوده ، امیدوارم مثل HR که خیلی منتظرش بودم و انتظارم رو کاملا براورده کرد اینم همینطور باشه ، تا اینجا که من کاملا راضیم .

در مورد Tearing نمیدونم از چه مانیتوری یا tv استفاده میکنی ؟
من از مانیتور 1080p با hdmi استفاده میکنم , ممکنه تو صحنه های شلوغ و هیجان که بالاست و داری فرار میکنی متوجهش نشی چون فقط به فکر فراری :biggrin1:
ولی تو اپیسود 3 و 4 تو جاهای ساکت یا داخل خونه متوجه میشی . قبلا هم گفتم بعضا به صورت عجیب برای من با شکستگی ها با فاصله تقربا نیم سانتی 5 تکه میشد ! اگه فرصتش را بکنم از همون مرحله دوباره برم , عکس میگیرم .

ولی میبنم که تو هم کلی حال کردی :biggrin1: حالا اولشه تو اپیسود 3 و 4 بازی به اوج هیجان میرسه واقعا توی xbox360 به بهترین بازی من تبدیل شد بی صبرانه منتظر شماره های بعدیش هستم که این بازی بیشتر از halo و gears ( که تو خوشت نمیاد :biggrin1: ) برام عزیز شد . یه چند وقتی بود واقعا طعم واقعی یه بازی متفاوت را نچشیده بودم .

BEHESHTeBARIN

کاربر سایت
May 5, 2010
191
سام علیک...
شش اپیزودشو بازی کردم.
نمی تونم بگم آخرین اپیزودشه چون داستان لو میره !!!!
این شعرم واسه اونایی که بازی رو تموم کردن :
خودمو به خنده میزنم/ خودمو به گریه میزنم/ میخوام فراموشت کنم اما نمیشه
میخوام که از تو رد بشم/ میخوام که با تو بد بشم/ اما دلم راضی نشد بی تو نمیشه
عکست همیشه روبروم/ ذل میزنم به روبروم/ حس میکنم کنارمی اما چه فایده
دلمو به دریا میزنم بیام بگم دوست دارم تا میرسم به روبروت بازم نمیشه

آقا همه چیش عالی ولی خداییش این قضیه ماشین هاش خیلی مسخره بود....کلهم 5 دقیقه رانندگی داشت...اونم نمیذاشتن سنگینتر بودن....فلسفه رانندگی تو این بازی رو نفهمیدیم.....
به نظر من اپیزود 4 یه سر و گردن از همه بالاتر بود.... نمره من به این اپیزود ده از ده....
اگه مثه سینما که فیلم کوتاه داره بازی کوتاه هم داشتیم....اپیزود 4 aw اسکار بهترین بازی کوتاه رو میگرفت....

حاجیتون آواتارشو عوض کرده...چرا؟
این فیلم کن امسال رو درو نکنه صد در صد هیت داورها رو خریدن....
حالا این چه ربطی به آلن ویک داره؟
آقا این فیلم واسه سینما مثه aw هست برای دنیای بازی......
چار ساله منتظره این فیلم هستم....این عکسم دیشب دراومده....
از الان تا آخر کن آواتارم اینه.....

دقت کردم شعاره تبلیغاتی بازی رو کسی ننوشته.....جالبه :
از چیزی که درون تاریکیست نترس...از خوده تاریکی بترس !!!
یاد این آیه قرآن افتادم خیلی زیباست : خدا نور آسمانها و زمین است...
خدا دوتا چراغ قوه به ما داده تا تاریکیها رو از خودمون دور کنیم : قرآن و عترت
ما تو این دنیا مثه آلن دور و برمونو تاریکی گرفته....بعضی وقتا چراغ قوه رو گم میکنیم و چاره ای جز فرار نداریم ضعیف میشیم و شاید از پا در بیایم....ولی تا به نور میرسیم جون میگریم....
ما هر کدوم تو یه bright fall گیر کردیم....ولی واسه ما یه نشونه هایی هست که ما رو راهنمایی میکنه....
کی از این کابوس بیدار میشیم....آره یه روزی خدا آخرین و قویترین نور خودشو روی زمین ظاهر میکنه که همه سیاهی ها نابود میشن .... به امید آن روز که نزدیک است.....
ایام فاطمیه رو به همه بر و بچز بازی سنتر تسلیت میگم....

آخرین ویرایش:

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
در مورد Tearing نمیدونم از چه مانیتوری یا tv استفاده میکنی ؟
من از مانیتور 1080p با hdmi استفاده میکنم , ممکنه تو صحنه های شلوغ و هیجان که بالاست و داری فرار میکنی متوجهش نشی چون فقط به فکر فراری :biggrin1:
ولی تو اپیسود 3 و 4 تو جاهای ساکت یا داخل خونه متوجه میشی . قبلا هم گفتم بعضا به صورت عجیب برای من با شکستگی ها با فاصله تقربا نیم سانتی 5 تکه میشد ! اگه فرصتش را بکنم از همون مرحله دوباره برم , عکس میگیرم .

ولی میبنم که تو هم کلی حال کردی :biggrin1: حالا اولشه تو اپیسود 3 و 4 بازی به اوج هیجان میرسه واقعا توی xbox360 به بهترین بازی من تبدیل شد بی صبرانه منتظر شماره های بعدیش هستم که این بازی بیشتر از halo و gears ( که تو خوشت نمیاد :biggrin1: ) برام عزیز شد . یه چند وقتی بود واقعا طعم واقعی یه بازی متفاوت را نچشیده بودم .

A650 سامسونگ ( Full HD ) چهل اینچ ! زندگی بهتر با محصولات سامسونگ :biggrin1: ( تبلیغات در سطح تیم ملی :D )

شاید من خیلی خوب توجه نکردم ولی یه جاهایی مثل اول اپیزود دوم ( که برمیگرده 3 سال قبل و ... ) من خیلی روش حساس شدم ولی چندان چیزی حس نکردم !
اخه Tear Point ها خیلی تابلو هستن ، مثلا تو اگه یه فیلم که دارای Screen Tearing باشه رو ببینی سریع میفهمی ! مثلا فرخ به عکس پایین توجه کن :

Detail.jpg

اصلا من چنین Tearing واضحی تو بازی ندیدم ! البته چه بهتر ! و دوست ندارم اصلا ببینم ، مخصوصا اونجوری که تو میگی ( 5 تا Tear Point !!! تو یه شات ) !

من از زمانی که رو صندلی داخ :d نشسته بودم گفته بودم تو این نسل فقط 2 تا بازی برام مهم هستند ( تا اون موقع ) یکی HR بود یکی هم AW ! شدیدا منتظر این دو بودم ! حالا میبینم ارزش این انتظار و صبر رو داشته ( البته چاره ای جز صبر هم نداشتیم :d ) . من بیشتر از یه بازیی مثل GOW III و ME 2 و U 2 برای AW تشنه بودم .

من نگفتم از Halo و Gears بدم میاد ( حرف تو دهنم نزار مرد :d ) من به جز Halo 3 همه ی شماره های این دو تا سری بازی رو تموم کردم . من با هر بازیی که زیادی براش Hype بشه میجنگم ! اونجایی که MW 2 هم زیادی براش تبلیغات کنن و شاخ جلوه بدنش ، من میام میزنم تو سرش ! اگه یه روز ملت بیان بگن HR هم بهترین بازی قرن هست و ... میام میزنم تو دک و پوزش ! چون از بالا بردن الکی یه چیز ( بازی - فیلم - انسان و ... ) شدیدا بدم میاد !

الان هم شدیدا از اپیزود اول و دوم AW خوشم اومده ، و واقعا لذت بردم ! وقتی تموش کردم نظر کلی تر میدم تا ذوق کنی :d

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید

خیلی دستت درد نکنه اگه مثل دفعه پیش یه لینک بدون فیلت.ر مستقیم توپ بذاری.

حالا مستقیمم نبود موردی نیست. فقط لینک داتلود بدونف.یلتر باشه.

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
سلام داشتم بازی میکردم که این اتفاق افتاد
اونایی که بازی نکردن نخونن
داشتم تو جنگل ول میگشتم دوباره از اون صداهای جیغ اومد طبق معمول هم با هد ست صدا روی 30 :evil: داشتم راه میرفتم که یک دفعه از بالا یه چیزی افتاد جلوی پام دسته لرزید تو دستم دستام هم شل شد من گفتم (( اوه شیت)) الن هم 1 سانیه بعد ohshitگفت
صدا گزاری عالی هست !

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اگر یکی وقت کرد که توضیح اجمالی از داستان بازی بده چون من درست نگرفتم چیشد، بعضی وقت ها اصلا فراموش میکردم که باید به صدا و زیر نویس توجه کنم :biggrin1:.

جو بازی بی نظیر بود ولی اصلا انتظارات من رو برآورده نکرد الان 5 سال اخبار دقیق این بازی رو دنبال میکنم ولی حداقل 50 درصد از چیزی که درباره بازی صحبت شد تو این نسخه نبود، روز و شب هم اصلا بالانس نبود درست که نقطه قوت بازی همین شب و نور و... هست ولی وقتی به اپیزود 4 و 5 میرسی دیگه سرت میخوای بزنی تو دیوار، سازنده ها گفته بودن که نیمی از بازی تو روز و بعد از اعلام اینکه بازی Open World نیست گفتن شما تو روز به گشت و گذار میپردازی ولی من کلا یادم نمیاد تو روز کار خاصی کرده باشیم.
من از همه چیز بیشتر عاشق نوع روایت داستان بازی بود که هرچند سریع بود ولی واقعا سینمایی بود.

کلا من Remedy رو همیشه به خاطر جزئیات تحسین میکنم که کارش توی این نسخه هم عالی بود خیلی از بازی ها هستند مثل AC2 زیاد به جزئیات نمیپردازن (وقتی با دیزموند بودی اصلا به خیلی از جزئیات محیط پرداخته نمیشد) ولی توی AW واقعا بی نظیر هست.

باد، طوفان، باران و... که اینقدر ازش صحبت میشد و توی کنفرانس اینتل یکی کلا روی این مسائل مانور میدادن اصلا تو بازی وجود نداشت، جلوه آب هم که اینقدر توی عکس ها روش تاکید شده بود توی این نسخه به نظرم فاجعه بود یعنی وقتی از کنار یک رودخونه رد میشدی حس میکردی یک عکس آب رو گرفتی تو فوتوشاپ با Blur روش کشیدی.

ولی کلا تجربه بی نظیری بود ولی شک دارم دوست داشته باشم یکبار دیگه بازی رو تموم کنم چون روند بازی اون اواخر خیلی کسل کننده شده بود همش تو محیط باید با چهار تا دشمن می جنگیدی و جا خالی میدادی.

امتیاز من :
گرافیک : 9 (من که با چهره پردازی بازی مشکلی نداشتم به خصوص چهره پردازی الن، وقتی که با یکی صحبت میکرد عصبی میشد یا ناراحت میشد قشنگ میشد چین و چروک روی صورتش رو دید ولی درست که بقیه شخصیت ها به خوبی الن نبودن ولی کدوم بازی که چهره پردازی توش حرف اول رو بزنه؟ فقط یک ایراد داشت این جای گلوله تو بازی تعریف نشده بود که شدید رو اعصابم میرفت.)
صداگذاری : 10 (فوق العاده جو ساز بود به خصوص صدای الن)
موسیقی : 8 (موسیقی بازی قشنگ بود ها ولی حس خاصی به من یکی نمیداد)
گیم پلی : 8 (یک سبک جدید بود برای خودش ولی وقتی بازی روی یک چیزی پیش از بیش تاکید میکنه واقعا تکراری میشه رانندگی تو بازی هم که مسخره بود!)
امتیاز کل : 9 (با همه این حرف ها به نظرم بازی جزئی از بهترین بازی هایی بود که تا به امروز بازی کردم و واقعا بهم چسبید)
--------------------------
ولی خداییش میگم من سطح توقعم از این بازی اینقدر بالا بود که هرجور بخوام وصف کنم نمیشه!
ببینم فقط بازی ترسناک نبود یا من نترس شدم؟

MaTt

کاربر سایت
Dec 31, 2008
377
نام
حمید
اگر یکی وقت کرد که توضیح اجمالی از داستان بازی بده چون من درست نگرفتم چیشد، بعضی وقت ها اصلا فراموش میکردم که باید به صدا و زیر نویس توجه کنم :biggrin1:.

جو بازی بی نظیر بود ولی اصلا انتظارات من رو برآورده نکرد الان 5 سال اخبار دقیق این بازی رو دنبال میکنم ولی حداقل 50 درصد از چیزی که درباره بازی صحبت شد تو این نسخه نبود، روز و شب هم اصلا بالانس نبود درست که نقطه قوت بازی همین شب و نور و... هست ولی وقتی به اپیزود 4 و 5 میرسی دیگه سرت میخوای بزنی تو دیوار، سازنده ها گفته بودن که نیمی از بازی تو روز و بعد از اعلام اینکه بازی Open World نیست گفتن شما تو روز به گشت و گذار میپردازی ولی من کلا یادم نمیاد تو روز کار خاصی کرده باشیم.
من از همه چیز بیشتر عاشق نوع روایت داستان بازی بود که هرچند سریع بود ولی واقعا سینمایی بود.

کلا من Remedy رو همیشه به خاطر جزئیات تحسین میکنم که کارش توی این نسخه هم عالی بود خیلی از بازی ها هستند مثل AC2 زیاد به جزئیات نمیپردازن (وقتی با دیزموند بودی اصلا به خیلی از جزئیات محیط پرداخته نمیشد) ولی توی AW واقعا بی نظیر هست.

باد، طوفان، باران و... که اینقدر ازش صحبت میشد و توی کنفرانس اینتل یکی کلا روی این مسائل مانور میدادن اصلا تو بازی وجود نداشت، جلوه آب هم که اینقدر توی عکس ها روش تاکید شده بود توی این نسخه به نظرم فاجعه بود یعنی وقتی از کنار یک رودخونه رد میشدی حس میکردی یک عکس آب رو گرفتی تو فوتوشاپ با Blur روش کشیدی.

ولی کلا تجربه بی نظیری بود ولی شک دارم دوست داشته باشم یکبار دیگه بازی رو تموم کنم چون روند بازی اون اواخر خیلی کسل کننده شده بود همش تو محیط باید با چهار تا دشمن می جنگیدی و جا خالی میدادی.

امتیاز من :
گرافیک : 9 (من که با چهره پردازی بازی مشکلی نداشتم به خصوص چهره پردازی الن، وقتی که با یکی صحبت میکرد عصبی میشد یا ناراحت میشد قشنگ میشد چین و چروک روی صورتش رو دید ولی درست که بقیه شخصیت ها به خوبی الن نبودن ولی کدوم بازی که چهره پردازی توش حرف اول رو بزنه؟ فقط یک ایراد داشت این جای گلوله تو بازی تعریف نشده بود که شدید رو اعصابم میرفت.)
صداگذاری : 10 (فوق العاده جو ساز بود به خصوص صدای الن)
موسیقی : 8 (موسیقی بازی قشنگ بود ها ولی حس خاصی به من یکی نمیداد)
گیم پلی : 8 (یک سبک جدید بود برای خودش ولی وقتی بازی روی یک چیزی پیش از بیش تاکید میکنه واقعا تکراری میشه رانندگی تو بازی هم که مسخره بود!)
امتیاز کل : 9 (با همه این حرف ها به نظرم بازی جزئی از بهترین بازی هایی بود که تا به امروز بازی کردم و واقعا بهم چسبید)
--------------------------
ولی خداییش میگم من سطح توقعم از این بازی اینقدر بالا بود که هرجور بخوام وصف کنم نمیشه!
ببینم فقط بازی ترسناک نبود یا من نترس شدم؟

بازی که واقعا دلهره آوره! من کلا نمی خوام بگم آدمه نترسیم اما زا هیچ فیلم یا بازی نمی ترسم ! اما با این گاهی قلبم بوم بوم میزنه! چون صدای تلوزیون دالبیه یه جورایی آدم حس می کنه دور اطرافش صدا میاد منم اکثرا وقتی بازی می کنم تنهام!

من نمیگم داستان چون هنوز تموم نکردم اما کامل می دونم چه خبره تا همین جاش. اگه خواستی پیغام خصوصی بزن.

Evil007

کاربر سایت
Mar 24, 2006
951
نام
R!za
اگر دقت کنین میبینین که تنها بازی سال های اخیر هست که بدون وجود خون و دست پای قطع شده ادمو میترسونه(البته تا اونجایی که من یادمه):eek:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر