7600gt DDR3چه مارکی ، جه قیمتی و کجا

narenge

کاربر سایت
Oct 18, 2006
11
من قصد خرید یه 7600 جل تی در تهران رو دارم اما هنوز نمی دونم بهترین برندش چیه چه قیمته و از کجا باید بخرم. لطفا راهنماییم کنید.

راستی دایرکت ایکس 10 کی میاد؟ فکر میکنین اگه بیاد این کارت واقعا بی ارزش می شه؟ یعنی چقدر و ایسم؟ :(

آخرین ویرایش:

NES

کاربر سایت
Oct 8, 2006
62
این مدل بخاطر کلاک رم سریع تر 15% سرعتش بیشتر از مشابه های دیگه هست
ضمنآ leadtek یکی از بهترین برندهای کارت گرافیکه از همه نظر ;)
هنوز بازیها از dx9 کاملآ پشتیبانی نمیکنن چه برسه به dx10

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
فروش محصولات ليدتك پاساژ كامپيوتر رضا فروشگاه "دريا كامپيوتر" هست
من توصيه ميكنم نسخه هاي از پيش اوركلاك شده سري 7600GT رو تهيه نكنيد و هزينه رو براي بردهاي گرافيكي با سرعتهاي كلاك معمولي 7600GT در نظر بگيريد
مواردي گزارش شده از اينكه كارتهاي گرافيك 7600GT كه از پيش اوركلاك بالايي هسته/حافظه اونا شده مشكلات خرابي تصوير يا artifacts رو در بازيهايي كه استفاده زيادي از shader model3 داشتن
ظاهرا ولتاژهاي كاري هسته گرافيكي 7600GT براي سرعتهاي كلاك بسيار بالا در نظر گرفته نشده
قبل از خريد هر برند به سرعتهاي كلاك هسته/حافظه اون مدل توجه كنيد كه اوركلاك نشده باشن

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
شرمنده عزيزم شما انگار زيادي گيجيد
اين بردهاي اوركلاك شده ليدتك واقعا بردهاي كامل و استانداردي هستش اون مشكل آرتيفكتي كه شما ميفرماييد مال 4 ماه پيش بود كه كلا با اومدن ويندوز آگوست 2006 و درايور سري 91.31 و 91.47 به كلي حل شد نمونه تست شدن مال خودم 7900 جي تي شركت ليدتك كلاكش از 450 به 520 رسونده شده ومموري هم از 1320 به 1430 قبلا يعني 4 ماه پيش مشكل ارتيفكت رو داشتم كه كلا با نصب درايور ها و ويندوز حل شد و الان علاوه بر اور كارت خودمم از 520\1430 به 570\1632 اور كردم هيچ مرگشم نيست
اقا شديدا بيشنها ميكنم اگه گيرت اومد Evga 7600gt super KO رو بخر تا خرخر اور شده هيچ مرگشم نيست;)

solidsnake

کاربر سایت
Sep 23, 2005
76
سلام

در حال حاضر بهترین بردها ی 7600gt مارکهای xfxو evga میباشند اسم مدلهاشم از این قرار هستش 7600gt ko برای evga و 7600gt xxx edition میباشد راستی من خودم یک pny رو دارم راضی هستم یک asusرو هم گرفتم تست کردم هیچ گونه فرقی توی این کارتها احساس نکردم ولی asus دماش 5 درجه پاینتر هستش با برنامه sisoftsandra هم تستشان کردم فرقی نمیکردند فقط asus یکم خنکتر میباشد

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
باز از اون سوالا كردي :cheesygri
نه جونم نيست
انويديا فقط چيپست درست ميكنه ميده به شركتاي آشغالي چون XFX :cheesygri
البته ببخشيد ميگم آشغال چون زيدي گرون فروشه

narenge

کاربر سایت
Oct 18, 2006
11
اين بردهاي اوركلاك شده ليدتك واقعا بردهاي كامل و استانداردي هستش اون مشكل آرتيفكتي كه شما ميفرماييد مال 4 ماه پيش بود كه كلا با اومدن ويندوز آگوست 2006 و درايور سري 91.31 و 91.47 به كلي حل شد نمونه تست شدن مال خودم 7900 جي تي شركت ليدتك كلاكش از 450 به 520 رسونده شده ومموري هم از 1320 به 1430 قبلا يعني 4 ماه پيش مشكل ارتيفكت رو داشتم كه كلا با نصب درايور ها و ويندوز حل شد و الان علاوه بر اور كارت خودمم از 520\1430 به 570\1632 اور كردم هيچ مرگشم نيست
اقا شديدا بيشنها ميكنم اگه گيرت اومد Evga 7600gt super KO رو بخر تا خرخر اور شده هيچ مرگشم نيست;)

ببخشيد ميشه بگيد جريان اين مشكل آرتيفكت و ويندوز 2006 چيه چون من احتمالا بخوام از ليدتك 9600 GT بگيرم. الان يكم نگران شدم :( :confused:

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
چي 9600ْGT ؟ :shocked:
اقا اگه گير اوردي برا منم بخر :cheesygri
7600GT نه 9600 برادر :cheesygri
اين مساله آرتيفكتم همش كشكه اصلا ويندوز 2006 هم نگير فقط درايورت 91.47 باشه ديگه هيچ مرگش نيست بشين كارتو حال كن:D

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426

شرمنده عزيزم ولي شما انگار زيادي نفهمي!
اول اينكه تربيت پست زدن نداري دوم اينكه نظر درباره چيزي دادي كه سوادشو نداري
موضوع artifacts واقعا چه ربطي ميتونه به يك نسخه به روز شده ويندوز داشته باشه!(جريان همون فرق گوشكوب با ميكروفونه)
موضوع نصب درايور هاي جديد nvidia كه هيچ اونايي كه درگير اين جور كارتها بود كارهاي خيلي بيشتري براي رهايي از اين وضعيت انجام دادن كه هيچ كدوم جواب نداده
ميگي 7900gt خودت تست كردي مشكل نداره پس اين يه دونه كه تو داري شامل اين وضعيت ميشه نه اينكه بياي نسنجيده جمع ببندي براي تمام 7900gtها
اگه 7600gt در حاشيه اين معضل قرار داشته باشه 7900gt در راس اون قرار داره

---------------------------------------------------------------------------------
اصلا ببينيم جريان چيه:
nvidia وقتي سري 7900gt,gtx,7600gt رو معرفي كرد شعار ساخت اين سري 7 از محصولاتش رو با فرايند ساخت 90 نانومتري داد و به دليل die shrink هسته هاي گرافيكي اين سري(نسبت به 7800gt,gtx) مشخص شد تا حذوذ قابل توجهي اين كارتها خنك تر و با مصرف توان كمتري هستن(مقايسه 7900gt با 7800gtx)
تو تستهاي اوركلاك مقالات از اين سري جديد معلوم شد قدرت اوركلاك پذيري اين كارتها تا حدود قابل توجهي بالاست(بويژه 7900gt) و اين ميشد يك حركت بازاريابي/عملكردي خوب براي برد سازها تا در كنار تبليغات بيشتر محصولاتشون با ادعاي عمكلرد بالاتر به لطف اور كردن كارتهاشون هزينه هاي بيشتري رو هم از جيب خريداران بيرون بكشن
مددتي بعد سرو كله كارتهاي از پيش اوركلاك شده اين رده geforce7 تو بازار پيدا شد
نسخه هاي با اوركلاك نسبتا بالا و در مواردي خيلي بالا كه برند سازي evga اونا رو با نام superclock ناميده...
خوب 7900gt و 7600gt تو پر فروشترين بخش محصولات گرافيكي براي بازيكنا در نظر گرفته شده در ننتيجه فروش زيادي هم ميتونه داشته باشه و همينطور هم هست
مدتي طول نكشيد كه سر وصداي خريداران از همه جا بيخبر ازنسخه هاي از پيش اوركلاك شده اين كارتها دراومد.تعداد اين ناراضايان هر روز داشت و داره بيشتر ميشه در حاليكه nvidia كمترين عكس العملي در اين رابط از خودش نشون نميداد و كاملا بي اهميت بود موضوع و انتقادات تا جايي پيش رفت كه سايت دوست داشتني H]ard ocp] مبحثي رو به عنوان يكي از مقالات خودش تو سايتش قرار داد تا حداقل برا عموم مشخص بشه افتضاهاي كه nvidia خيلي در موردش بي اهميته تا چه حد هست
مقاله كه نام جالب "جهنم 7900gt" رو داره تا جايي پيش رفت كه nvidia رو مجبور به واكنش كرد:
مقاله رو توصيه ميكنم همه اونايي كه در روياي خريد اين كارتها هستن بخونيد:
1148568205FBUS7mrrJ3_title.jpg

GeForce 7900 Inferno – Burn Baby Burn
هرچند مقاله در ظاهر اشاره كرده nvidia در پي اومدن اين وضعيت بي تقصيره و مقصر بر گردن برند سازا نهاده كه اوركلاك رو تا جايي پيش بردن كه خارج از تحمل هسته گرافيكي هست اما اين مطلب رو به دنبال كننده هاي اخبار محصولات گرافيكي ميرسونه كه چرا nvidia بايد ادعاي اين انعطاف پذيريو رو اين سري محصولاتش ميكرد تا برندسازا اينطور محصولاتشون رو ارائه كنن

دليل تكنيكي بروز اين وضعيت چيه؟
مشكل از جايي بيشتر از همه محرض شده كه شما بخواين با يك عدد از اين كارتاي خريداري شده با قيمت بالاي 300 دلار(حداقل تو بازار ما با اين قيمت) تست 3dmark 2006 رو انجام بدين
اين تست وقتي به يكي از سنجشهاي عملكردي سنگين shader model3 خودش با نام deep freeze test ميرسه بالافاصله تصوير با خطهاي سياه روبرو ميشه كه در مدت كمي كل تصوير سياه و ناگهان سيستم قفل ميكنه!
اما فقط مشكل به همين يك تست ختم ميشه؟متاسفانه بايد گفت اي كاش اينطور بود اما بازيهايي مسه oblivion
fear
HALF LIFE2:EPISODE1
و چندينو چند بازي كه از shader model3 بهره بردن اين علائم بشدت بروز داده
NVIDIA ميگه اين وضعيت زماني رخ ميده كه اوركلاك در هسته گرافيكي تا جايي پيش بره كه فركانس vertex(كه حدود 50 مگاهرتز در حالت عادي سريعتر از فركانس پيكسل عمل ميكنه) و چيپهاي حافظه بالاتر از سقف پذيرش مشخصه هاي تعريف شده براي هريك باشه در نتيجه پيامدهاي فيزيكي رو در برد خواهد داشت كه موجبات artifacts ودر نتيجه از كار افتادن سيستم بشه
نكته:
"طبق گزارشات اين مشكل فقط و فقط شامل كارتهاي ازپيش اوركلاك شده هست در نتيجه هيچ يك از كارتهاي 7900gt,gtx,7600gt با كلاكهاي مرجع شامل اين وضعيت نيستن"

تكليف خريدار چيه؟
خيلي از برندسازا مسه evga كاملا در اين مورد احساس مسئوليت كردن و اشاره كردن به كسايي كه اين وضعيت شامل كارتهاي گرافيكشون ميشه به نمايندگي انحصاري اين شركت در كشورشون مراجعه كنن تا يك برد جايگزين "اصلاح شده " به اونا داده بشه

تكليف ما چيه؟
خوب فكر كنيد يك خريدار بي خبر از همه جا پولاشو جمع كرده تو قلكش وبعد از مدتها بخواد يك عدد 7900GT بخره ميره پيش فروشنده و اون كارتي مسه محصول زير رو پيشنهاد ميده:
Evga's 7900 GT CO Superclok
e79gt1.jpg

اين كارت از مشخص ترين بردهاي گرافيكي هست كه اين مشكلات ازش گزارش شده
وقتي اين خريدار اين كارتو با يك گارانتي نه واقعا رسمي از اينجا تهيه كنه و اين مشكل رو در بازيهايي مسه oblivion براش پديدار بشه فكر ميكنيد واقعا فروشنده قبول ميكنه كه اين جنس خودشو پس بگيره اصلا چه جوري ميشه به گارانتي كننده ها در اينجا اين چنين مشكلاتي رو حالي كرد؟! طرف مياد يه تست 3dmark 2005 كه توش shader3 بكار نرفته(منظورم استفاده كامل از منابع shader3 كه زير سيستم يك GPU با پشتيباني اين قابليت رو بكار بگيره) انجام ميده و تست با موفقيت به پايان ميرسه پس ميگه مشكل از كارتت نيست بلكه از چيز ديگست و ما نميتونيم پس بگيريمو...
اصلا "حالي كردن" اين مشكل به نمايندگي هاي اينجا رو چطور ميشه انجام داد؟!
با اين اوصاف خريدار تنها يك راه داره:
استفاده از برنامه اي كه بتونه با اون كلاكهاي هسته و حافظه كارت خودش رو تا سطح كلاكهاي مرجع كاهش بده و با اين كار مانع بروز اين مشكلات خرابي تصوير بشه با دانستن اين نكته كه هزينه چند ده دلاري بيشتري صرف هيچ كرده...
چند تا لينك از هزاران لينك از مشكلات گزاش شده از اين قبيل براتون ميزارم تا رو حرفام بيشتر صحه بزاره :

forums.nvidia.com

hardforum.com
forums.guru3d.com

اونايي كه ميخوان بخرن من مجددا هشدار ميدم تا جايي كه ميتونيد سعي كنيد نسخه هايي از 7900gt,gtx,7600gt رو تهيه كنيد كه از پيش اوركلاك شده نباشن براي اين كار متيونيد به سايت راهنماي سازنده جهت ديدن مشخصه هاي كارت مورد نظر توجه كنيد و اگه خيلي مشتاق به خريد بردهاي اوركلاك شده هستيد حتي الامكان سعي كنيد به شماره مدل كارت توجه كنيد مثلا ممكنه در بردهاي leadtek مدل فرضا A1 شامل نسخه اوليه 7900gt از پيش اوركلاك شده باشه و اين مشكل رو داشته باشه كه leadtek در نسخه فرضا A2 اين مشكلو مرتفع كرده باشه
البته اين يه مثال بود ضمنا از فروشنده هم شرط بگيري د درصورت بروز اين شمكل كارت رو پس بگيره و از اين سري توجهات قبل از خريد...
--------------------------------------------------------------------
از همه دوستان قابل احترام فروم پوزش ميخوام اگه بد لحني كردم اما موضوع اينه كه با بعضيا فقط مثل خودشون ميشه حرف زد

آخرین ویرایش:

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
ميشناسمت تو پرشين تولز ديدمت تاپيكتو هم ديدم اسمش فك كنم 7900 جهنم يا يه همچين چيزايي بود
والا من حوصله تك تفسير زيادي بيخودي اطلاعات تكراري ندارم يعني به عبارتي بحث با شما راه به جايي نداره
به قول يه بنده خدايي بيا اين تاپيكو به گند نكشيم تعجبم اين امين تشكرش مال چي بود؟
اين حرفتو بخون:
از همه دوستان قابل احترام فروم پوزش ميخوام اگه بد لحني كردم اما موضوع اينه كه با بعضيا فقط مثل خودشون ميشه حرف زد
به قول يكي از مديراي سايت بعضيا هرچي دلشون ميخاد ميگن بعد ميگن ببخشيد
اگه ميخاي حرف بزني رو حرفت وايسا خود شيريني هم نكن
باشه حق با شما من مبحث تاپيك ادامه نميدم تموم شد اين بنده خدا هم به راه خويش رهنمود شد هر چي عشقت كشيد بگو اصلن فك كن ما كم آورديم ولي توصيه ميكنم به فروم هاي خارجي هم يه سري بزن اين مشكلات نسبت به قبل خيلي كمياب شده يه مدت تو فروما تاپيكاي به اسم 7900 help!!! يا 7600 ولي الان خيلي كم شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر