6 سال انتظار پایان یافت و اینک شبیه ساز قرن Pcsx2

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
آخه دوست عزیز (سرنوشت من) من منظورم این نبود که با هر سی پی یویی میشه بازیهای پلی تو رو با سرعت خوب اجرا کرد من فقط منظورم اجرای بازی بود همین و بس
اگه مطلبو درست میخوندی اینجوری اظهار نظر نمی کردی

آخه جواد جان نمی دونم چرا اینقدر زود بهت بر می خوره. ببین سوالشو چطور پرسیده:

1- "اجرای بازیهای ps2 به سیستم کامپیوتر هم بستگی داره؟""
آره خیلی خیلی بستگی داره. همونطور که گفتم هر چه قوی تر بهتر چون در حال حاظر:
"THIS EMULATOR IS FULL OF BUGS AND IS NOT OPTIMIZED EVEN FOR DUAL CORE CPUS YET".

2- "مثلا بازیهایی مثل god of war2 & call of duty 3 رو سیستم من میاد؟"
سیستم من:
cpu:3 intel(2 mb cache)
graphic:6800 gs 256 mb
ram: 1gb ddr2

خب باید هم با سی پی یو های تک هسته ای هم اجرا بشه چون اون موقع که سی پی یوی دو هسته ای وجود نداشت که بگم حتما باید با دوهسته ای اجرا بشه. تازه تو نسخه ی .0.9.1 تصمیم گرفتن از امکانات دوهسته ای استفاده کنن.
چه فایده داره بازی "فقط" اجرا بشه ولی سرعت نداشته باشه.

ببین جواد جون بهش گفتی که " سیستمت خوبه (فقط همین )" خب درسته اما می خواست بدونه که این سیستم به درد امولاتور PCSX2 می خوره یا نه. که جوابش هم می شه "NOPE".
شاید در نگاه اول سی پی یوش و یا کارت گرافیکش قوی به نظر برسه (اصلا امولاتور به رم بستگی نداره) ولی هیچ می دونستی امکانات Anti-Aliasing 8x and 16x که به ZeroGS KOSMOS اضافه شده (که تا چند روز دیگه نسخه ی 0.9.4 ش هم داره میاد)، کارت گرافیک 8800GeForce Refraction رو به زانو کشونده (اونطور که خودش می گفت).

دارم باهات کل کل نمی کنما. به دل نگیر. ولی آره یه خورده OFFENSIVE شد دیگه شرمنده.

دفعه دیگه مطلب کسی رو دست کاری نمی کنم تا دیگه مشکلی پیش نیاد.
از اون آیکن ها پیدا نکردم که واست چشمک بزنم.

آخرین ویرایش:

javad316

کاربر سایت
Jan 9, 2007
91
نمی دونم چی باید بگم فقط اینو باید بهت بگم که منو با یه مبتدی اشتباهی نگیر من خودم بیش از سه ساله که با این شبیه ساز آشنا هستم

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
با سلام به همه اللخصوص آقای sakamoto به خاطر تمام زحماتی که کشیدند در این تایپیک.

دوست عزیز من از این شبیه ساز استفاده نمیکنم.

یعنی استفاده میکنم ها اما با هاش بازی نمیکنم در ضمن این شبیه ساز روی سیستم من باور نکردنی روان اجرا میشه!!!!!!!!! حالا مشخصات سیستمم را هم عرض میکنم.

به سرعت فریم اصلآ کاری ندارم فقط همین رو بگم که من قبل از اینکه این تایپیک را بخونم فقط از ورژن 0.9.2 تست گرفته بودم و خیلی ریل اجرا میکرد و میکنه!!!!!!

در مورد استفاده از بایوس برای PCSX2_0.9.2 هم باید بگم که از این ورژن ها همه جواب دادن خیلی خوب:

scph10000

PS2 Bios 30004R V6 Pal

scph18000

scph39001

SCPH-70004_BIOS_V12_PAL_200

اما حالا میخوام ورژن 0.9.3 را روی لینوکس تست کنم ببینم چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟

چون تا حالا نمیدونستم که این ورژن در اومده. میگم که من از این شبیه ساز زیاد استفاده نمیکنم.

در واقع من از یک شبیه ساز دیگه برای انجام بازیهای PS2 استفاده میکنم که با ید عرض کنم که برنامه نویسش خودم بودم!!!!!!!!!!

در واقع ما بودیم-و این ماتشکیل شده از دونفر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

از اراعه شبیه ساز خودم بسیار معذورم.

اما باید خدمتتون بگم که من نصف Sorce Code هامو از همین pcsx2 استفاده کردمالبته مقداریشو!!!!
در ضمن شخص دیگری که در این ضمینه با من همکاری داشته یکی از برنامه نویسان حرفه ای اسمبلی هستش که توی این ضمینه من چیز زیادی متوجه نمیشم!!!!!

حالا مشخصات سیستم من : (فقط قطعات اصلی را نام میبرم)

CPU:Intel 2.66 Ghz- Core2 Duo Qx 6700 – 8Mb:L2

Mothebord:GIGABYTE-GA-P35-DQ6

VGA:2*nvidia-GeForce 8800Ultra

RAM: 4*2Gb=8Gb-OCZ-Flex Xlc Dual DDR2

درضمن این موضوع را بگم که CPU من با تکنولوژی 65nm(نانومتر) ساخته شده و مادربردی که استفاده میکنم آخرین حد توان ساپورت از تکنولوژی45nm داراهستش!!!!!
یعنی از تمام تواناییهای cpu من بهره نمیبره!!!!!!!!!!!!!
اما یک مادر بورد سفارش دادم اون بیاد حله در ضمن من هرماه کل سیستمم رو عوض میکنم.
حالا یک چیزی بگم بخندیدن!!!!!!!!!!!!!!!!
(اصلآنمیخوام کلاس یا چیزی بزارما ) کل کیس من فقط کیس من برام تموم شده 5 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما با تمام این احوالات از مودم zoltrix 3چیپ استفاده میکنم!!!!!!!!!!!!

آقای sakamoto شما از اطلاعات خوبی برخوردار هستید اما یک مقدار چی بگم!!!!!!!!!!!!!!!!!

درضمن من یکی دیگه از کارهام یک برنامه شبیه ساز بازیهای ps1 هستش به صورت کاملآ فارسی و بدون نیاز به بایوس.

آقای sakamoto امید وارم بتونم از اطلاعات خوب شما استفاده کنم.

آخرین ویرایش:

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
دوست من joorab من تا زه ویندوزم رو عوض کردم و لینوکسم هم فیل بوتش پاک شده اگر 2روز سبر کنی جوابتو دقیقآ بهت میدم.

چون من به خاطر کارم حتمآ باید از سیستم عامل لینوکس استفاده کنم پس مجبورم که نسبش کنم پس یک کوچولو سبر کن اگر کس دیگه ای جوابت را نداد!!!!!!

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
در واقع من از یک شبیه ساز دیگه برای انجام بازیهای PS2 استفاده میکنم که با ید عرض کنم که برنامه نویسش خودم بودم!!!!!!!!!!

در واقع ما بودیم-و این ماتشکیل شده از دونفر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

از ارائه شبیه ساز خودم بسیار معذورم.

اما باید خدمتتون بگم که من نصف Sorce Code هامو از همین pcsx2 استفاده کردمالبته مقداریشو!!!!
در ضمن شخص دیگری که در این ضمینه با من همکاری داشته یکی از برنامه نویسان حرفه ای اسمبلی هستش که توی این ضمینه من چیز زیادی متوجه نمیشم!!!!!

می گن seeing is believing. من تا با چشمای خودم نبینم باور نمی کنم.
ببین بذار به زبون ساده بگم. اصلا نیازی نیست که شبیه سازتونو که خیلی زحمت کشیدین رو share کنین. فقط این کارو بکن: اگه برات زحمتی نیست یه کلیپ خیلی کوتاه از دو سه تا بازی بهمون نشون بده تا باور کنم. آخه عزیز من شونصد نفر از برو بچس Pcsx2 دارن رو این پروژه حدود شونصد سال کار می کنن تازه رسوندن به ورژن 0.9.4 خیر سرشون. حالا شما می فرمایین که دونفری دارین کارو دنبال می کنین.
البته یه موضوعی باعث شد که باور کنم. اونم این بود که pcsx2 ---سورسش آزاده یعنی (open souce). به خاطر همین می شه رو پروژش کار کرد. خیلی ها تو فورام بودن که سورسشو دست کاری می کردن ولی نتونستن تا حالا کاملش کنن. حداقل بگو ببینم چند تا بازی رو اجرا می کنه ؟

نمی دونم چی باید بگم فقط اینو باید بهت بگم که منو با یه مبتدی اشتباهی نگیر من خودم بیش از سه ساله که با این شبیه ساز آشنا هستم.

من غلط بکنم جواد جان.

javad316

کاربر سایت
Jan 9, 2007
91
من هم با سرنوشت موافقم ولی من میگم فقط چند تا عکس از این شبیه ساز بزارکه چند تا بازی رو اجرا کرده باشه تا همه مون باور کنیم شبیه سازی ps2 اونم فقط دونفر یه جورایی غیر ممکنه ولی شایدم بشه ;)

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
دوست من من هیچ اجباری نمیبینم که شما حرف من رو باور کنید در مورد رکورد کردن از تصویر بازی اگر بنا باشه من از صحنه های بازی کپچر کنم یک دستگاه ps2 گیر میارم و از اون کپچر میکنم هیچ کسی هم نمیتونه ثابت کنه!!!!!!!!!!!!

اما برای ثابت کردن حرفم آدرسم رو میدم دوست داشتین بیاین و ببینین که من تمام بازیهای ps2 را روی کامپیوترم انجام میدم در ضمن من به بچه های وست گیم هم این مسئله را گفته بودم و تمام آموزشهای مربوط به pcsx2 را من بهشون دادم میتونید ازشون بپرسید!!!!!

حتی نرم افزار و بایوس رو من در اختیارشون قرار دادم!!!!!!!!!(البته شاید خودشون قبلآداشتن نمیدونم!!!!!!)

و توی همون مغازه براشون فانال فانتزی x2 را اجرا کردم!!!!!!!!!!

اما نه زیاد دل چسب!!!!!!!!!!!!

خلاصه که من نیو مدم حرفی زده باشم و برم !!!!!!!

برای حرفهام دلیل دارم!!!!!!در مورد این که چه بازی هایی رو من با نرم افزار خودم اجرا کردم باید بگم که اگر به آیکون کنسولهایی که در زیر آواتور من هست دقت کنی میبینی که آیکون ps2 هم جزوشون هست!!!!!!!! یعنی عزیز دل برادر من تمام بازی هارو بدون دردسر با ابر PC خودم بازی میکنم!!!!!!!!!

در مورد اون سیستم کزایی که مشخصاتش رو خوندید باید بگم که از مودم زولتریکس 3چیپ بهره میبره!!!!!!!!

پس از من نخواهید که براتون فایل تصویری آپلود کنم!!!!!!!!!!!!

باز هم میگم هم از بچه های وست گیم بپر سید!!!!!!!!! و اگر خیلی خیلی که مطمعن هستم شک دارید آدرس میدم بیاید ببینید!!!!! (فقط منزل)

البته اگر کسی بدونه نازگات کجاست!!!!!!!!!!!!!(شوخی کردم):biggrin1::biggrin1::biggrin1:

در ضمن اگر اسم منو میخواهید که از بچه های وست بپر سید بگید یه گولاخی به اسم علی خجسته!!!!!!!!! میشنا سه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد نفر دوم برنامه نویسمون برید از گنده های برنامه نویسی و اکسپلویت نویس (البته اگر بدونید اکسپلویت چی هست!!!) بپر سید که امین مسباهی کی هست!!!!!!!!

فقط بگم که این بابا کار کوچیکش مشاورس!!!!!!!!

یعنی برا هیچی پول میگیره!!!!!!!!!!!!!!

باز هم سوالی بود هستم!!!!!!!!!

در آخر یک چیزی بگم که با این مسئله که کارت گرافیک تاثیر کمی در اجرای بازی داره کاملآ و حرفه ای موافقم!!!!! که در ضمینه کامپیوتر شما هر چقدر هم پروسس تون فول و قوی باشه باز هم کمه البته در شبیه ساز pcsx2 شما میتونید با یک کارت رادئون 7هزار از بازیها تصویر بگیرید!!!!!! که رندر شدنش روی پروسسورتون میفته!!!!!!!!!

اونهایی که میتونن یه خورده بازی های ps2 را روی pc اجرا کنن من میتونم save های خودمو در اختیارشون قرار بدم!!!!!!!!!

این تنها کاری هست که میتونم براتون انجام بدم البته اگر میخواهین حرف من رو قبول کنین!!!!!!!

آخرین ویرایش:

javad316

کاربر سایت
Jan 9, 2007
91
دوست عزیز اگه ما میگیم چند تا عکس از این شبیه ساز بزار صرفا به این خاطره که می خوایم بیبینیم شبیه ساز شما چجوریه الان یه شبیه ساز دیگه برای پلی تو می خوان بسازن که چند تا عکس ازش گذاشتن تو سایت
لینک پایین
http://ps2pe.ngemu.com/

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
دوست من من هیچ اجباری نمیبینم که شما حرف من رو باور کنید در مورد رکورد کردن از تصویر بازی اگر بنا باشه من از صحنه های بازی کپچر کنم یک دستگاه ps2 گیر میارم و از اون کپچر میکنم هیچ کسی هم نمیتونه ثابت کنه!!!!!!!!!!!!

اما برای ثابت کردن حرفم آدرسم رو میدم دوست داشتین بیاین و ببینین که من تمام بازیهای ps2 را روی کامپیوترم انجام میدم در ضمن من به بچه های وست گیم هم این مسئله را گفته بودم و تمام آموزشهای مربوط به pcsx2 را من بهشون دادم میتونید ازشون بپرسید!!!!!

حتی نرم افزار و بایوس رو من در اختیارشون قرار دادم!!!!!!!!!(البته شاید خودشون قبلآداشتن نمیدونم!!!!!!)

و توی همون مغازه براشون فانال فانتزی x2 را اجرا کردم!!!!!!!!!!

اما نه زیاد دل چسب!!!!!!!!!!!!

خلاصه که من نیو مدم حرفی زده باشم و برم !!!!!!!

برای حرفهام دلیل دارم!!!!!!در مورد این که چه بازی هایی رو من با نرم افزار خودم اجرا کردم باید بگم که اگر به آیکون کنسولهایی که در زیر آواتور من هست دقت کنی میبینی که آیکون ps2 هم جزوشون هست!!!!!!!! یعنی عزیز دل برادر من تمام بازی هارو بدون دردسر با ابر PC خودم بازی میکنم!!!!!!!!!

در مورد اون سیستم کزایی که مشخصاتش رو خوندید باید بگم که از مودم زولتریکس 3چیپ بهره میبره!!!!!!!!

پس از من نخواهید که براتون فایل تصویری آپلود کنم!!!!!!!!!!!!

باز هم میگم هم از بچه های وست گیم بپر سید!!!!!!!!! و اگر خیلی خیلی که مطمعن هستم شک دارید آدرس میدم بیاید ببینید!!!!! (فقط منزل)

البته اگر کسی بدونه نازگات کجاست!!!!!!!!!!!!!(شوخی کردم):biggrin1::biggrin1::biggrin1:

در ضمن اگر اسم منو میخواهید که از بچه های وست بپر سید بگید یه گولاخی به اسم علی خجسته!!!!!!!!! میشنا سه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد نفر دوم برنامه نویسمون برید از گنده های برنامه نویسی و اکسپلویت نویس (البته اگر بدونید اکسپلویت چی هست!!!) بپر سید که امین مسباهی کی هست!!!!!!!!

فقط بگم که این بابا کار کوچیکش مشاورس!!!!!!!!

یعنی برا هیچی پول میگیره!!!!!!!!!!!!!!

باز هم سوالی بود هستم!!!!!!!!!

در آخر یک چیزی بگم که با این مسئله که کارت گرافیک تاثیر کمی در اجرای بازی داره کاملآ و حرفه ای موافقم!!!!! که در ضمینه کامپیوتر شما هر چقدر هم پروسس تون فول و قوی باشه باز هم کمه البته در شبیه ساز pcsx2 شما میتونید با یک کارت رادئون 7هزار از بازیها تصویر بگیرید!!!!!! که رندر شدنش روی پروسسورتون میفته!!!!!!!!!

اونهایی که میتونن یه خورده بازی های ps2 را روی pc اجرا کنن من میتونم save های خودمو در اختیارشون قرار بدم!!!!!!!!!

این تنها کاری هست که میتونم براتون انجام بدم البته اگر میخواهین حرف من رو قبول کنین!!!!!!!

Hallelujah!
بالاخره (یا پایین خره) بعد از گذشت یک قرن و اندی تونستم به این سایت متصل شم. نمی دونم چرا با این سایت مشکل دارم. همیشه دو ساعت طول می کشه تا بهش کانکت شم. درسته از این خط آشغال دایل آپ استفاده می کنم اما باهاش تونستم هر پیجی رو باز کنم جز این یکی. نمی دونم مشکل از کجاست. (مشکلم زمانی چند برابر می شه که می خوام چیزی بنویسم). نمی دونم چرا این مملکت دادن اینترنت پرسرعت رو حرام می دونه. حالا خوش به حال شهر های بزرگ. حداقل یه چیزهایی نصیبشون می شه. کی خواست حالا بره تو اینترنت فیم س و پ ر ببینه. واقعا یه تخته که چه عرض کنم. هزارن تخته کمبود دارن.

بگذریم...
واقعا دیگه باور نمی کنم مرد زخمی جان. من بچه شمالم و ایشا... بعد از امتحانات دانشگاه (یعنی بعد از دهم تیر ). من میام تهران واسه دیدن این امولاتور.
امیدوارم قابل بدونی ما رو. اگه تونستی لطف کن شماره تیلیفتو بهم پی ام بدی تا در اسرع وقت بهت زنگ بزنم هماهنگ کنم. مرسی.

راستی تا یادم نرفته گفتی که:
"در آخر یک چیزی بگم که با این مسئله که کارت گرافیک تاثیر کمی در اجرای بازی داره کاملآ و حرفه ای موافقم!!!!!"

خب ببین حالا من چی می گم:
"در آخر یک چیزی بگم که با این مسئله که کارت گرافیک تاثیر کمی در اجرای بازی داره کاملآ و حرفه ای مخالفم!!!!!
اینم دلیلش.

http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/80417-pcsx2-review-part2-gpu-power-also-matter.html

تو فورام ngemu یه شخصی اومده به دقت موضوع کارت گرافیک رو مورد بررسی قرار داده و رو چند تا بازی پر گرافیک هم امتحان کرده و به این نتیجه رسیده تا جایی که حتی خود برنامه نویس هاش هم تا به اونجا نمی دونستن که داشتن یه کارت گرافیک پرقدرت چقدر می تونه از بار سی پی یو کم کنه. موضوع از اونجایی آغاز شد که چند تا از بر و بچ گله می کردن که بابا سی پی یوی ما که امثل فلانیه چرا سرعت اون از مال من بیشتره ؟ و دلیلش هم داشتن کارت گرافیک قوی بود. و در مورد آزمایشی که رو سی پی یو انجام داد برو اینجا. واقعا ایول داره.

http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/76251-pcsx2-review-cpu-power-does-matter.html

آخرین ویرایش:

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اقا من از دار دنیا فقط میخوام Ffx رو روی Pc اجرا کنم میشه ؟!!
تا حالا 10 20 تا بازی رو تست کردم که بهترینشون Evil : Code Veronica بوده با سرعت پایین
میشد بازی کرد و سیو کرد و ...
ولی Ffx رو تست نکردم شنیدم بهترین بازی هستش که با Pcsx2 اجرا میشه ! درسته ؟!!

artoor32

کاربر سایت
May 1, 2007
400
نام
آرش
بابا:(( لطفا یکی برای من برنامه کامل PCSX2 9.2 را با بهترین bios وبهترین plugins بذارد

بفرما
برنامه رو از اينجا دانلود كن
فايل setup با حجم 4 مگا بايت
http://www.pcsx2.net/files/7965
يا
فايل فشرده شده برنامه با پسوند 7z كه بايد winrar داشته باشي با حجم 2 مگا بايت
http://www.pcsx2.net/files/7508
بايوس هم از اينجا بگير
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=4207
اينم اموزش برنامه و توضيح در مورد برنامه كه توسط سايت سازنده ارائه شده به زبان فارسي
http://www.pcsx2.net/guide.php?lang=fa_IR
اينم ليست بازي هايي كه اين برنامه مي تونه اونا رو اجرا كنه بر روي سايت سازنده
http://www.pcsx2.net/compat.php?c=key
اينم ليست بازيي ها كه برنامه مي تونه اونا رو اجرا كنه به همراه help به زبان انگليسي براي دانلود
http://artoor32.persiangig.com/pcsx2help.7z
ديگه فكنكم چيزي كم باشه.
اگه مشكلي داشتيد همين جا مطرح كنيد تا به شما پاسخ داده شود. :biggrin1::laughing:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر