10 شرکت نوآور برتر در صنعت بازی به انتخاب Fast Company

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
TelltaleGamesLOGO.jpg

مجله Fast Company که به خاطر انتخاب های با دقت و منتقدانه مشهور است به تازگی در جدیدترین شماره خود لیست 10 شرکت برتر بازی ساز در بخش نوآوری را لیست کرده است که بعضا غافلگیر کننده هستند. فاکتورهای مختلفی در این انتخاب ها نظیر ارائه یک رسانه جدید، ساخت بازی نوآورانه و توسعه با دید مالی در نظر گرفته شده. در این لیست ده تایی، Telltale Games به عنوان برترین شرکت در زمینه ساخت بازی های نوآرانه انتخاب شده است که پس از آن دیگر شرکت های ریز و درشت مختلف مانند سونی و Capybara Games حضور دارند. در توضیحات آمده است:
بازی سازان بسیاری سالیان سال را برای ساخت یک بازی چند بخشی تقلا کرده اند با این حال Telltale طلسم را در سال 2012 با ارائه Walking Dead شکست که بر اساس کامیک های مشهوری با همین نام نوشته است. حال Telltale تولیدات خود را با فصل دوم Walking Dead و از طرفی هم بازی The Wolf Among Us به پیش می برد که بر اساس کامیک معروف آقای Bill Willingham در دست ساخت است.
لیست کامل برترین ها:
1- Telltale Games
2- Sony
3- Plain Vanilla Games
4- Gungho Online Entertainment
5- Supercell
6- Capybara Games
7- King
8- Tencent
9- Failbetter Games
10- Bluepoint Games
دو بازی ذکر شده تنها ساخته های Telltale نیستند و در آینده Tales from borderlands و Game of Thrones نیز عرضه خواهد شد. نظر شما درباره بازی های این شرکت چیست؟
Dualshockers

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
معیار های منتقدا جالب به نظر میرسه ! یکی معیار اینارو روشن تر بکنه برام !
Super Cell با بازی Clash of Clans مثلا چه نوآوری کرده ؟ حالا کاری با جذابیت و اینا ندارم ولی بازیش کپی تراوین هست فقط گرافیکو بردن بالا به اضافه تبدیلش کردن به RTS
Gungho که فکر کنم بازیاش برای ds ریلیز میشن اصلا اطلاعات ندارم ! این Plain Vannila + Failbetter Games هم نمیدونم برا چی تو این لیست هست :D ( جدا چه بازی ساخته ؟ )

kn!ghtf@ll

کاربر سایت
Feb 15, 2014
765
نام
مزدک
the walking dead که واقعا زیبا بازیش بسیار لذت بردم از انجامش به خصوص season 2 بازی the among wolf us هم همینطور این شرکت نشون داد حتی میشه با بودجه کم و بدون اینکه بخوای یک گرافیک سنگین رو بازیت بذاری میتونی بازی های موفق و قوی تولید کنی بسیار منتظر بازی game of thrones هستم
تشکر ارش جان بابت خبر

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
معیار های منتقدا جالب به نظر میرسه ! یکی معیار اینارو روشن تر بکنه برام​
ریز جزئیات انتخاب اینها توضیح داده نشده (حداقل در منبع - شاید توی مجله باشه)
بازی Clash of Clans مثلا چه نوآوری کرده ؟​
این مورد رو خوب کار کرد نیما :d که انصافا هم پول درو کرد!
توسعه با دید مالی
----
کاری به Clash of Clans ندارم چون خوشم نمیاد اما تنها این مجله نیست و Develop هم از کارهای این استدیو تعریف کرده پس نمی تونی بگی یک کپی محض بی مصرف :d توضیحات Ilkka Paananen رو بخون:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | خواندن ادامه مطلب | 25 نفر که بازی ها را در سال 2013 تغییر دادند

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
آرش حرف دهن مردم نذار :D من نمیگم کپی محض بی مصرف چون خودم هم دارم بازیش میکنم lol ولی در حد این همه تعریف و تمجید نیست ! والا شرکت های سازنده ی بهتر و نوآورتری هم بود که میتونست تو این لیست قرار بگیره !

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
چه لیست جالبی!!! Valve نیست ! دیگه اگه به Portal نگیم نوآوری به چی باید گفت؟ Supercell حالا نمیخوام بگم کارش کپی بوده ولی هرکی تراوین بازی کرده باشه میفهمه ایده ی CoC از کجا اومده! این جمله هم جالبتر از خود لیست ـه :
مجله Fast Company که به خاطر انتخاب های با دقت و منتقدانه مشهور است

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
سونی با وجود استودیوهای Japan,Media Molecule و London جایگاه خوبی رو به دست آورده...

البته آخرین چیزی که برای نسل جدید از این استودیوها دیدیم مربوط به مدیا مولوکول بود اونم معلوم نبود چی بود ولی نمایش جالبی داشت

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,840
چشم اندازی که valve به دنیای سرگرمی های خانگی و بازی های کامپیوتری داره انصافا کمتر کمپانی ای توی این چند سال اخیر داشته، از steam بگیر تا سخت افزار هایی که در آینده ی نزدیک میخواد وارد بازار کنه و همینطور سیستم عامل steam os و...
عناوین بازیش هم که فقط یه نگاه به portal 2 کافیه تا جزو 3 استودیوی برتر قرار بگیره توی لیست ، همینطور گامی که توی عناوین آنلاین و F2P برداشته واقعا جای تحسین داشته، حالا در عجبم که چجوری توی 10 تا هم نزاشتنش؟

-----moh-----

کاربر سایت
Jan 28, 2012
325
نینتندو یه دو جین از ویژگی های جدید صنعت بازی چه توی کنسول ها چه توی بازی ها رو خود بیچارش اورده بعد توی لیست نیست. دیگه اخرین نواوری موفقش کنترلر حرکتیش بود که دیدیم چطور باعث شد یه کنسول ضعیف تر با فاصله دو کنسول سونی و مایکروسافت رو پشت سر بذاره.

این مورد رو خوب کار کرد نیما :d که انصافا هم پول درو کرد!

یعنی از کنترلر حرکتی نینتندو که باعث شد 7-8 میلیارد دلار پول سرازیر بشه تو جیبش بیشتر؟!:d
بعد نکته ی مهم اینه که نینتندو در زمینه ی بازی ها نواوری زیاد کرده. سبک پلتفرمر که چند سالی هست غیر از نینتندو شرکت دیگه ای به طور جدی درش فعالیت نمی کنه ( یا اگر فعالیت می کنه 1/10000 نینتندو هم موفقیت کسب نکرده. بماند دانکی کونگ همین نینتندو بود و البته کنسول NES که صنعت بازی رو از ضرر 100 درصدی نجاتش داد و باعث شد صنعت بازی نابود نشه. حضور در بازاری که شرکت های دیگه همه ضرر می کنن و البته رسیدن به سود در همچین بازار افتضاحی تماما نشون دهنده ی روش های نوین و نواورانه ی بازاریابی هست. ) حالا تاثیر های این شرکت به طور کلی در صنعت بازی بماند. بیشتر از هر شرکتی حق نینتندو هست که توی این لیست باشه , ولی خب نیست.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
والا من نمیدونم چطوری یه بازی Point and Click میشه نو آورانه :-/ انگار تا حالا نبوده، همین دیروز پا به عرصه گذاشته. چنین جاهایی واقعا میخوام برم پشت سر داود قفس نماز بخونم :D

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
والا من نمیدونم چطوری یه بازی Point and Click میشه نو آورانه :-/ انگار تا حالا نبوده، همین دیروز پا به عرصه گذاشته. چنین جاهایی واقعا میخوام برم پشت سر داود قفس نماز بخونم :D

اگر منبع اصلی خبر رو کامل بخونید گفته میشه Telltale با Walking Dead تونست موفقیتی بی نظیر در سبک Point and click داشته باشه و بازیهای قبل از اون هیچ کدوم موفق نبودن !
به شخصه اعتقاد دارم Valve خلاق ترین شرکت در این عرصه هست و با این لیست خیلی موافق نیستم .

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اگر منبع اصلی خبر رو کامل بخونید گفته میشه Telltale با Walking Dead تونست موفقیتی بی نظیر در سبک Point and click داشته باشه و بازیهای قبل از اون هیچ کدوم موفق نبودن !
به شخصه اعتقاد دارم Valve خلاق ترین شرکت در این عرصه هست و با این لیست خیلی موافق نیستم .
میشه دو تا از اون تفاوت هاش رو به من بگید منم متوجه بشم که سبک P&C قبل از اون چیز بوده و این بازی چیکارش کرد؟

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,997
نام
احمد
میشه دو تا از اون تفاوت هاش رو به من بگید منم متوجه بشم که سبک P&C قبل از اون چیز بوده و این بازی چیکارش کرد؟

خب اون دوستمون هم نگفت تفاوت داره! میگه موفقیت بی نظیر که خب مسلما منظورش فروش، نمره و تعداد GOTY هاست ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر