یک سوال مهم{هر کس می دونه جواب بده}

mohammad20

کاربر سایت
Aug 26, 2006
398
سلام دوستان
من کارت قبلیم mx 4000 بود و الان مدتی هست که fx 5500 256 mg گرفتم
من وقتی قسمت DirectX Diagnostic Tool میرم و بعد تست Direct3D رو انتخاب میکنم {همون مکعبی که می چرخه } سرعت حرکت مکعب کند شده در صورتی که کارت قبلیم که mx 4000 بود مکعب خیلی نرم و روون می چرخید مشکل از چیه؟
در ضمن من اخرین ورژن درایو رو از سایت guru3d گرفتم
با تشکر

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سلام دوستان
من کارت قبلیم mx 4000 بود و الان مدتی هست که fx 5500 256 mg گرفتم
من وقتی قسمت DirectX Diagnostic Tool میرم و بعد تست Direct3D رو انتخاب میکنم {همون مکعبی که می چرخه } سرعت حرکت مکعب کند شده در صورتی که کارت قبلیم که mx 4000 بود مکعب خیلی نرم و روون می چرخید مشکل از چیه؟
در ضمن من اخرین ورژن درایو رو از سایت guru3d گرفتم
با تشکر
این به این خاطر که کارت mx4000 فقط از دایرکس 7 پشتیبانی می کنه که این ورژن انقدر قدیمیه که رندر کردنش کارت خیلی معمولی می خواد، ولی 5500 از دایرکس 8.1 استفاده می کنه (فکر کنم از دایرکس 9.0 هم استفاده می کنه دقیق یادم نیست!) به همین دلیل وقتی داره اون مکعبی که در حال تست ورژن 8.1 یا بالاتر دایرکس هست را رندر می کنه خوب با توجه به این که سنگین تره تصیور کند می شه یکم! ولی سرعت این مکعب اصلا معیاری برای تست قدرت کارت نیست این فقط برای اینه که تست کنه ببین کارت از نظر سخت افزاری کدام دایرکس را ساپرت می کنه و آیا در رندر تصاویر مشکلی داره یا نه!!

N V I D I A

کاربر سایت
Aug 26, 2006
19
fx 5500 به طور كامل از directx 9 ژشتيباني نميكنه و به همين خاطره كه مكعب خوب نميچرخه. گفته دوستان ديگه هم تاييد ميشه و چرخيدن اين مكعب هيچ تاثيري تو قدرت كارت شما نداره.
براي اينكه بيشتر متوجه اين موضوع بشي تو بازي call of duty 2 برو گزينه رندر رو بزار رو direct x 9 و ببين كارتت تو بازي چقدر كم مياره در حاي كه رو direct x7 به خوبي بازي اجرا ميشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر