یکی از سازندگان: Xbox One نیز دارای راه حل مشابه hUMA می باشد

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
xbox_one_kinect.jpg

به تازگی خبر جدیدی منتشر شده است که در آن کمپانی AMD اعلام کرده است که کنسول PS4 به خاطر داشتن قابلیتی به نام huMA نسبت به Xbox One برتری دارد (متن کامل خبر: http://forum.bazicenter.com/thread81187/)
پس از این خبر و صحبت هایی که پیش آمد، یکی از سازندگان Xbox One در Reddit که مقاله Ars Technica را نوشته اند اعلام کردند که این کنسول نیز دارای چیزی نظیر hUMA می باشد و CPU و GPU یک دیتا یکسان را دریافت خواهند کرد.
اگر یک پردازنده تغییری ایجاد کند، دیگر پردازنده ها نیز آن تغییر بوجود آمده بر روی دیتا را دریافت خواهند کرد. Xbox One دارای موردی است که همانند hUMA کار می کند. هنگامی که ایشان کیت آلفا این کنسول را دریافت کردند با نگاهی به سخت افزار داخلی متوجه شدند که Xbox One نیز دارای چیپ حافظه یکسان است.
همچنین گفته اند که نمی دانند Marc Diana از کمپانی AMD بر اساس کدام منبع و چه چیزی چنین حرفی را بیان کرده است.
با این اوصاف Xbox One و PS4 دارای قدرت های سخت افزاری یکسانی هستند و کمی عجیب است که یکی از این دو آن همه قابلیت دریافت کند در حالی که دیگری حرفی برای گفتن نداشته باشد.
Gamingbolt

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
اول که اون فقط گفته ps4 این قطعه رو داره (خواسته قطعه ای رو که خودش ساخته مطرح کنه) نگفته cpu بیشتره یا gpu اگر هست منبع رو بگید .
بعدشم ماکروسافت خودش قطعه سازه . حتما به فکر این موضوع بوده و ساخته
در اخرم از منبع جیبش این رو گفته:))
شما hUMA ميخواي چيكار:d Cloud ٦٠٠ برابر قدرت براتون تامين ميكنه:d

UltraAvatar

کاربر سایت
Apr 25, 2013
98
من تاالان نمیدونم فایده این حرفها چیه و چرا بعضیها جبهه گیری میکنن .. جبهه گیری و فن بوی بودن واقعا به ضرر مشتری هست و مشتری رو از دیدن حقایق کور میکنه

اقایون فن های ایکسباکس و فن های پلی ستیشن لطف کنین از جبهه ها خارج شین و بینا شین
کار صحیح اینه که بعد از اومدن دو کنسول فرد با نظارت بر هردو و دیدن مشخصات هردو...... اون کنسول رو بخره که براش بیشتر میصرفه و بیشتر باهاش راحتره

xbox-one

کاربر سایت
Aug 14, 2013
49
من تو کار هاستیک بودم چند مدت و مقدار میدونم کلود چی هست اما چجور میخوان ازش کار بکشن نمیدونم
کلود یه سیستم هاست هست مثل همین هاست این سایت که هک کردنش ممکن نیست
فکر کنم میخوان از این هاست به جای رم کنسول استفاده کنند که اگر اینجور باشه 6 برابر خیلی حرف دور از حقیقتی نیست

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,955
نام
فرهاد
تا امروز هیچ بنی بشری در این سایت حتی نام huma رو هم نمی‌دونست (خودمم) حالا این کلمه رو amd انداخته، نه من میدونم چیه و دقیق چی کار میکنه نه پدر جد من. پس خواهشان تا نوامبر صبر کنید و این اطلاعات فوق سری رو نگه دارید تا ببینیم دقیق این سیستم چه کوفتی هست

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
یه منبع بیار که Marc Diana چنین حرفی زده باشه:d
در ضمن پشتیبانی amd هم تکذیب کرده قضیه رو:d

پ.ن: مگه با Article های علمی تخیلی برتری بدست بیاد:p

این واسه منبع . که مطمئنن به اندازه کافی معتبر هست .
شما یه منبع برا من بیار که AMD تکذیب کرده قضیه رو .

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
همین سازنده ی محترم گفتم راه حل مشابه huma نه خود huma از اونجایی هم که هیچی خود huma ( اصلا چی هست؟! :d) نمیشه پس راه حل های جانبیش مثل خودش نمیشه :d
اصلا این huma رو هم در نظر نگیریم طبق همون فرمایشات مدیر amd رم و جی پی یو پلی 4 به تنهایی خودش تفاوت قدرت ایجاد کرده!
کم نبودن تعداد سازنده هایی که از سخت افزار پلی 4 تعریف کردن... حتی اپیک گیمز و.... ولی من یاد ندارم کسی در مورد سخت افزار وان تعریف و تمجیدی کرده باشه و بیشتر نکات مثبتی که از وان گفتن پیرامون همون کینکت بوده!
اگر دقت کرده باشید اکثرا می گن سخت افزار هر دو خیلی خوبه ولی همیشه به طور مجزا از پلی 4 بیشتر تعریف می کنن!:d

- - -ویرایش - - -

دوست من نگفته huma داره گفته یک چیزی مشابه اون! :d
خوب وقتي ميگه مشابه huma يعني همون كار huma رو انجام ميده.
hUMA:
مخفف heterogeneous Uniform Memory Access می باشد است. با hUMA از این پس CPU و GPU دارای دسترسی و حافظه ای مشترک می باشند. CPU و GPU همزمان می توانند بر روی یک دیتا کار کنند بدون اینکه نیاز به کپی مداوم بین این دو باشد.
خوب حالا ماكروسافت اومده ي مثل همون huma رو در كنسول إيجاد كرده
در مورد قدرت كنسول هم من با شما بحثي ندارم:d

آخرین ویرایش:

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
چیزی که کم کم داره واسم تبدیل به یقین میشه اینه که Xone قدرت کمتری نسبت به PS3 داره.قفط کافیه تکه های پازل رو به هم بچسبونید:
1-اعلام نکردن مشخصات دقیق سخت افزاری
2-مانور عجیب روی یک عدد منسوب به تعداد ترانزیستور
3-شایعه افزایش رم
4-نظر سازنده ها
5-افزایش قدرت پهنای باند سخت افزار
6-تعریف بیش از حد سازنده ها از سخت افزار PS4
7-اینبار استفاده از سیستم کلود جهت قدرت دهی به Xone
8-پاسخ دهی سریع و مبهم در این خصوص(مثل همین خبر) به طوری که یه وقت کسی فکر نکنه که Xone قدرتش از PS4 کمتره.ظاهرا واسه ماکرو حتی به این هم راضیه که همه جا جا بیافته که قدرت Xone در حده PS4 هست.در اصل برابر PS4 و نه بیشتر از اون...
مایکرو در این خصوص داره در جبهه های مختلف میجنگه و هر روز یه خبری در این خصوص منتشر میشه...

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
دقت نکردی دیگه :d
این سازنده هم نگفته وان huma داره و فقط گفته یک چیزی داره که شبیه اون هست!
huma تکنولوژی خود amd هست که قطعا کارایی بیشتری از اون راه حل مشابه خواهد داشت!
:| داداش شما که اینقدر از hUMA و برتریش نسبت به "راه حل مشابه" اطمینان داری یکم توضیح بده که دقیقا چرا hUMA از "راه حل مشابه" بهتره ؟ :confused:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
تا امروز هیچ بنی بشری در این سایت حتی نام huma رو هم نمی‌دونست (خودمم) حالا این کلمه رو amd انداخته، نه من میدونم چیه و دقیق چی کار میکنه نه پدر جد من. پس خواهشان تا نوامبر صبر کنید و این اطلاعات فوق سری رو نگه دارید تا ببینیم دقیق این سیستم چه کوفتی هست

قبل از اینکه PS4 معرفی بشه من تو این پست در موردش صحبت کرده بودم:

http://forum.bazicenter.com/thread71024/page7/#post2342362

البته اون زمان یه سری چیزا هنوز مجهول بود...

چیزی که برام عجیبه که اینه الان یه سایت آلمانی با یه خبر عجیب و غریب که سرو ته نداره در مورد معماری HSA یا hUMA یا هر اسم دیگه ای که ممکنه روش گذاشته باشن شرکت AMDکه چکیدش همون سیستم آدرس دهی یکپارچه هست (Unified Memory Address/Access/blah blah) صحبت میکنه ... این معماری داخل همه APU های سری Jaguar شرکت AMD گنجونده شده و اگر Xone از این پردازنده استفاده کرده باشه که گفته میشه کرده پس معماری HSA باید بخشی از اون باشه ولی اگر از این معماری استفاده نکرده باشه که من دعا میکنم نکرده باشه (به دلایلی) ممکنه معماری HSA از اون حذف شده باشه.

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
من کاری به فن بازی ندارم، ولی فکر کنم شرکتی مثل AMD بیشتر از من و شما میدونه و حتما اگه همچین تکنولوژی ای توی کنسولی که خودش میساخت بود خبر داشت:d
AMD نمیاد اعتبارش رو با حرفش از بین ببره. هر دو تا کنسول ساخته ی خودش هستن و نیازی نیست تبلیغ یکی شون رو بکنه:|
جالبه وقتی سازنده ی یه کنسول حرفی میزنه حرفش رو قبول نمیکنن ولی وقتی یکی از اعضای تیم طراحی X1 اونم توی Reddit یه ادعایی میکنه همه جا رو میترکونن:d

xbox-one

کاربر سایت
Aug 14, 2013
49
من کاری به فن بازی ندارم، ولی فکر کنم شرکتی مثل AMD بیشتر از من و شما میدونه و حتما اگه همچین تکنولوژی ای توی کنسولی که خودش میساخت بود خبر داشت:d
AMD نمیاد اعتبارش رو با حرفش از بین ببره. هر دو تا کنسول ساخته ی خودش هستن و نیازی نیست تبلیغ یکی شون رو بکنه:|
جالبه وقتی سازنده ی یه کنسول حرفی میزنه حرفش رو قبول نمیکنن ولی وقتی یکی از اعضای تیم طراحی X1 اونم توی Reddit یه ادعایی میکنه همه جا رو میترکونن:d
اگر واقعا با حرف ADM راضی میشید اینم از تکذیبش
Gamescom: Playstation 4 bietet Unified Memory, Xbox One nicht | heise online

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر