گفتگو بین طرفداران Xbox one در مورد سیاست جدید مایکروسافت

با سیاست جدید مایکروسافت در عرضه بازیهای Xbox one برای PC مو

• موافقم و اعتقاد دارم باعث پیشرفت Xbox one می شود

رای‌ها: 29 39.7%
  • مخالفم و اعتقاد دارم باعث شکست برای Xbox one می شود

رای‌ها: 31 42.5%
  • این موضوع تاثیری در روند مایکروسافت و Xbox one ندارد

رای‌ها: 13 17.8%

• مجموع رای دهنده‌ها
    73
  • نظرسنجی بسته شده است .

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
شما چرا همیشه پای پایرسی رو وسط میکشی

ما الان داریم جایی زندگی میکنیم که برای خرید بازی ها باید 4 برابر قیمت واقعیش پول بدیم اونم بدون هیچ پشتیبانی پس پایرت کردن حق ماست و فرقی هم نداره رو PC باشه و یا کنسول
اونایی هم که PC Gamer هستن به خاطر دلایل خاص خودشون PC گیمر شدن و ربطی به پایرسی نداره
حتی اگه طوری باشه که هیچ بازیی تو دنیا قابل پایرت کردن نباشه بازم انتخاب اول من و خیلی های دیگه برای بازی کردن قطعا PC هست
یه نفر نمیزاره وارد خونش بشم پس از دیوار وارد شدنم حق ماست :d

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
این حرکت شاید به ضرر مایکرو باشه ولی قطعا به ضرر اکثر ماها که پول همین کنسول با بازیای اوریجینالش برامون زیاد بوده و کنسول بازیم نیست,البته اگر که این حرکتشون در آخر به بازی های بیشتر برای وان منتهی بشه(که تا الان همین بوده) فقط به ضرره کسیه که pc باز بوده و الان وان گرفته به خاطر انحصاریا اینا باید خیلی عصبانی باشن الان:dولی فکر نکنم مایکرو بیاد همه ی بازیای وان رو برای ویندوز هم بده تا اونکه pc بازه دیگه اصلا طرف وان نیاد.
البته اولش یکم ضدحال بود ولی آدم میتونه باهاش کنار بیاد.

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
یه نفر نمیزاره وارد خونش بشم پس از دیوار وارد شدنم حق ماست :d

این موضع ربطی به بالا رفتن از دیوار نداره چون هر کسی که کنسول میخره برای اینه که بتونه باهاش بازی کنه وگرنه کنسول خالی و بدون بازی که به درد نمیخوره

تو این مورد هم سازنده ها هیچ پشتیبانی از ما انجام نمیدن ولی خیلی وقتا اجازه هم نمیدن که بازیشونو رو بخریم پس خیلی وقتا تنها راهی که باقی میمونه پایرت کردنه

با توجه به رفتاری که بازی سازها با ما دارن باید بگم که بله پایرت کردن حق ماست :| ...... البته این بحث ربطی به موضوع تاپیک نداره پس بهتره ادامه پیدا نکنه

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
دوستان وارد بحث های حاشیه ای نشید . موضوع اینجاست که این سیاست جدید مایکروسافت به معنای تمام عبارت انحصاری رو از بین برده .یعنی من الان فقط منتظرم هیلو 5 و گرز آف وار 4 هم تایید بشن واسه ویندوز

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
من خودم سیستم خوبی دارم.

تمامی کنسول ها رو هم دارم.

شدیدا هم طرفدار انحصار هستم.

چون کنسولها تو این سالها فقط به خاطر انحصاریهاشون بوده که زنده موندن.

من xone رو گرفتم فقط و فقط به خاطر انحصاریهاش وگرنه خر مغزمو گار نگرفته بود که رزولوشن 4K رو ول کنم و برم رو 720p.

از روزی که وان رو گرفتم دونه دونه داره عناوین انحصاریش برای PC لیست میشه.

از این بابت که قرار نیست روی کنسول ضعیف وان بازی کنم خوشحالم ولی از بابت اینکه یه عده ای همش دروغ گفتن ناراحتم.

only on x box رو شاید من نمیدونم. یکی بیاد ترجمه کنه برام.

الان هم منتظرم ببینم ماکروسافت دیگه چه بازی هایی رو قراره از انحصار وان در بیاره ....

من برای وان خودم یدونه رایز گرفتم که بازیش نکردم رو وان و یدونه هم کالکتور هیلو 5 رو گرفتم و البته یدونه هم هیلو کالکشن.

همینا رو هم روی وان بازی نکردم چون با این اوصاف مطمئنم اینا هم روی PC میاد.

البته اینو هم عرض کنم که دوستان PC باز فکر نکنن استور ویندوز یه چیزیه مثل استیم و راه به راه کرک میشه عناوین یا عین استیم بدون دردسر خواهد بود !

الان تو فرومهای دیگه هستن کسانی که خدای بازی اریج هستن ولی نمیخوان یه قرون هزینه استور بکنن.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
من خودم سیستم خوبی دارم.

من xone رو گرفتم فقط و فقط به خاطر انحصاریهاش وگرنه خر مغزمو گار نگرفته بود که رزولوشن 4K رو ول کنم و برم رو 720p.

.

منم pcگیمرم ولی یدونه oneمیخوام بخرم به خاطر انحصاری های فوق العاده اش
هرچی انحصاری ازoneبه سمت pcبیاد نه تنها ناراحت نمیشم بلکه خوشحالم میشم چونکه میتونم با رزولوشن وکیفیت بالاتری بازی کنم
ودرضمن خیلی ازعناوین انحصاری هم قرارنیست رو pcبیان مثله فورزا هورایزن و سان ست
همین عناوین انحصاری های عالی وقیمت مناسب oneکافیه برای من تا یدونهoneبخرم
قابلیت کراس پلی و...هم که نیازی به گفتن نداره

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
من خودم سیستم خوبی دارم.

تمامی کنسول ها رو هم دارم.

شدیدا هم طرفدار انحصار هستم.

چون کنسولها تو این سالها فقط به خاطر انحصاریهاشون بوده که زنده موندن.

از این بابت که قرار نیست روی کنسول ضعیف وان بازی کنم خوشحالم ولی از بابت اینکه یه عده ای همش دروغ گفتن ناراحتم.

only on x box رو شاید من نمیدونم. یکی بیاد ترجمه کنه برام.

الان هم منتظرم ببینم ماکروسافت دیگه چه بازی هایی رو قراره از انحصار وان در بیاره ....

من برای وان خودم یدونه رایز گرفتم که بازیش نکردم رو وان و یدونه هم کالکتور هیلو 5 رو گرفتم و البته یدونه هم هیلو کالکشن.

همینا رو هم روی وان بازی نکردم چون با این اوصاف مطمئنم اینا هم روی PC میاد.

البته اینو هم عرض کنم که دوستان PC باز فکر نکنن استور ویندوز یه چیزیه مثل استیم و راه به راه کرک میشه عناوین یا عین استیم بدون دردسر خواهد بود !

الان تو فرومهای دیگه هستن کسانی که خدای بازی اریج هستن ولی نمیخوان یه قرون هزینه استور بکنن.

فک نمی کنم برای یک کاسب فروختن یک کنسول و چند تا بازی کار سختی باشه

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
من اگرچه راستش تا حدودی ناراحت میشم با اومدن عناوین انحصاری وان برای ویندوز 10 . اما راستش از طرف دیگه خود من نمیتونم هی پول کلی بازی اورجینال بدم - من میتونم مثلا بازی فیزیکی برای وان بخرم و بفروشم یا عوض کنم یا ... اما خرید پشت سر هم بازی دیجیتالی سخته برام - تازه دانلودشم بماند ! من ترجیح میدم بازی فیزیکی بخرم و بعد از مدتی عوض کنمش یا رد کنم بره . یا دیجیتاالی رو هم همینکار رو کنم اما میدونید دیگه دردسر های خودش رو ممکنه داشته باشه
من کلا دوست دارم عناوین بیشتری چه برای وان (انحصاری) یا هم وان و هم 10 معرفی بشه

The Beast

Xbox One
کاربر سایت
Mar 3, 2013
36
اول میاد عبارت Only on Xbox رو بعد سالها به جعبه بازیهاش و تریلرهاش اضافه میکنه بعد میگه کوانتوم بریک برای pc میاد بعد یه تریلر از فورزای 2016 میده بیرون و میگه وعده ما e3 و اونجا لوگوی xbox رو نشون میده و مینویسه exclusivr بعد میره به ign میگه فورزاهای بعدی به صورت همزمان برای pc و x1 ساخته میشه. انگار مایکروسافت حال خودش رو نمیفهمه.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
ببین من کلا مشکلی ندارم یک سری بازیها روی هر دو پلتفرم مایکروسافت بیان ولی همه میدونیم که چه بخوایم چه نخوایم دور و بر کنسولی ها همیشه فن بازی شدید هست.یعنی خیلی از کنسولی ها به شدت PC هیتر هستن و حتی از کنسول رغیب بیذارن! حالا اینکه فن بازی خوبه یا بد کاری ندارم ولی همین فن بازی باعث بالارفتن و محبوبیت هر برندی میشه.همین فن ها هستن که به یک برند خاص اعتبار میدن.الان کنسول Xbox one با این شرایط دیگه حرفی برای گفتن نداره چون دیگه بازی انحصاری براش معنا نداره.انحصار یعنی مطلق بودن یعنی خاص بودن یعنی تک بودن! ببین مثالی ساده میزنم تا معنای انحصاری به طور کمال درک بشه هم معناش هم ابهتش! مثلا تا حالا هر کی اسم هیلو میشنوه سریعا یاد Xbox میوفته و از طرفی هر کی اسم Last of us میشنوه سریعا به سونی فکر میکنه اینجاس که هویت و انحصار مطلق بودن سر زبون میوفته و یه PC فن رو مجاب میکنه بره به عشق یه بازی انحصاری یه کنسول رو بخره.اما الان وقتی هر بازی برای وان بیاد برای ویندوز هم بیاد عملا مایکروسافت با این کارش عبارت انحصاری رو زیر سوال میبره چون انحصاری یعنی تک یعنی برای یک دستگاه فقط و فقط.

مشکل اینه که شما فکر میکنید ساختن بازیهایی به بزرگی فورزا و کوانتوم بریک و گیرز به راحتی فشار دادن یه دکمه هست! که مایکروسافت بتونه به همین راحتی 7-8 تا تیم بزرگ جمع کنه و بده بازیهایی به این وسعت برای پلتفرمهاش اختصاصی بسازن.
اینها بازیهایی هستن که تعداد آدمهاییکه توانایی عملی کردنشو دارن به 10 هزار نفر تو کل دنیا نمیرسه جدای اون اینها پروژه های حداقل 3-4 ساله هستن مایکروسافت نمیتونه همچین پروژه هایی رو بدون صرف زمان و نیروی انسانی عملی کنه بحث فقط پولش نیست شاید مایکرو محدودیت مالی نداشته باشه بتونه هزینه 10 تا از این پروژه ها رو به موازات هم تامین کنه ولی مهم ترین عامل تو این پروژه ها آدمها و متخصصهایی هستن که توانایی عملی کردن این پروژه هارو داشته باشن که خیلی از این نظر محدودیت وجود داره، به جرات میتونم بگم به جز راک استار و رمدی و ND و 343 و سانتامونیکا و چندتا دولوپر دیگه که تعدادشون شاید به اندازه انگوشتهای دو دست نشه تیم دیگه ای تو دنیا وجود نداره که توانایی عملی کردن این پروژه هارو داشته باشن کل همین تیمهایی که اسم بردم رو اگر روی هم بریزین شاید به سختی بتونن سالی یک عنوان ریلیز کنن که همشون هم در اختیار یک کمپانی نیستن خیلی از این پروگرامرها و آرتیستهایی که تو این شرکتها کار میکنن از الان برای ده سال دیگه رزرو شدن اونوقت شما توقع دارین مایکرو بیاد اینجور تیمهارو برای یه پلتفرم خودش اختصاصی نگه داره؟ به نظر منکه واقعا اشتباهه اینکار.
وقتی مایکرو دوتا پلتفرم قوی داره باید از پتانسیل تیمهایی که دارن براش کار میکنن برای همه پلتفرمهاش استفاده کنه.

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
بدجور مخالفم کلا از هرچی پی سی و هر سیاستی که بازیهای کنسولو روی پی سی بیاره مخالفم و خواهان برچیده شدن پایرسی هستم:d
شما که تو هر تاپیک حرف از پایرسی میزنی میدونی که بازیهایی که تو مایکروسافت استور هستن کرک نمیشن و اصلا با فایل .exe اجرا نمیشن دیگه؟؟

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
يك موضوعي با اين كارِ مايكروسافت داره مطرح ميشه و نديدم خيلي كسي بهش توجه كنه:
مايكرو داره با عرضه انحصاري هاش روي pc , ايكس وان رو با ارزش تر و قويتر از چيزي كه هست نشون ميده
براي مثال شما RotTR رو ببينيد ، درحالي كه ٩٩٪‏ بازي ها روي يك Budget PC (مثل i3+750Ti )از وان بهتر اجرا ميشن اما ديديم كه تو اين بازي داستان خيلي خيلي فرق ميكرد و وان با اختلافي كه تو هيچ بازي ديگه اي ديده نشده بود ، بهتر عمل ميكرد ؛همين موضوع واسه GeOW:UE هم داره صدق ميكنه متاسفانه. و احتمالا رو بقيه بازيها هم شاهد اين خواهيم بود (سيستم پيشنهادي و مينيموم QB رو براي مثال ببينيد)

اين كار باعث ميشه كه يك تصور بوجود بياد كه براي بستن يك pc هم رده وان، نياز به پول خيلي بيشتري هست (چيزي كه تا الان خيلي درست نبوده) و كسي كه نه PC داره و نه وان و بودجه محدودي هم داره ، ١٠٠٪‏ وان رو انتخاب ميكنه و براش ايده آل هست

اين موضوع تو توييت چند روز پيش اسپنسر هم كاملا قابل برداشت بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر