گزارش: Xbox One Scorpio سال 2017 عرضه خواهد شد و قوی‌تر از PS4 Neo خواهد بود

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

مراسم E3 امسال در خال تدارکات برای برگزاری است و طبق معمول، یک سری شایعات پخش شده‌اند که یکی از آن‌ها مربوط به کنسول‌های جدید مایکروسافت است. شایعه از این قرار است که این کمپانی قصد دارد که Xbox One اسلیم و Xbox One با قدرت بیشتر را عرضه کند. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.
nwfo_xbox_one_console1-600x332.jpg

قبلا به این نکته اشاره شده بود که مایکروسافت قصد دارد کنسول ارتقا یافته را عرضه کند. اخیرا نیز گزارشی منتشر شده که در آن گفته می‌شود مایکروسافت کنسولی (Xbox One) همراه با کارت گرافیک قدرتمند، پیشتیبانی از زولوشن 4K و هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را عرضه خواهد کرد. با توجه به منبع اصلی این شایعه که ارتباطی با Kotatu دارد، گفته می‌شود که Xbox One کوچک‌تر و ارزان‌تر همراه با هارد درایو بزرگ‌تر، در آخر این سال روانه فروشگاه‌ها خواهد شد. Xbox One بعدی، که اسم رمز آن Scorpio است، کارت گرافیک قدرتمندتری دارد و از رزولوشن 4K و هدست واقعیت واقعیت مجازی Oculus Rift پشتیبانی خواهد کرد که قرار است سال 2017 عرضه شود. دلیل اینکه قرار است این کنسول کارت گرافیک قدرتمندتری داشته باشد این است که بتواند به خوبی از Oculus Rift پیشتیبانی کند. همکاری مایکروسافت با Oculus Rift، در ماه ژوئن پارسال اعلام شده بود.
همچنین گفته می‌شود که Scorpio از بازی‌های Xbox One اولیه پشتیبانی می‌کند و به جای اینکه در طول یک نسل 8 تا 10 ساله عمر کند، بعد گذشت چند سال قابل ارتقا خواهد بود.

آقای فیل اسپنسر در این مورد مچ بودن سخت افزار و نرم افزار گفت: «در حالی که اکوسیستم‌ دیگری بعد از پایان یک نسل هفت ساله یا بیشتر، بهتر و قوی‌تر و سریع‌تر می‌شود، سپس شما منتظر گام بزرگ بعدی خواهید بود.» او گفته بود که به نوآوری سخت افزاری با کنسول‌ها در طول زمان علاقمند است. این سخت افزارهای جدید در طول نسل، اجازه می‌دهند که هم بازی‌های قبلی اجرا شوند و هم گامی به سوی آینده و نوآوری باشد.​
شایعه دیگری نیز منتشر شده که گفته می‌شود Xbox One Scorpio قدرت بیشتری نسبت به PS4 Neo خواهد داشت. گزارشی نیز قبلا اشاره کرده بود که مایکروسافت در حال آزمایش‌های گوناگون بر روی مدل‌ جدید Xbox One بوده است.

منبع

farooq

کاربر سایت
Dec 24, 2007
249
برادر ها gtx 980 ti تو 4k مونده اونوقت چه انتظاری از یه کنسول مگه داشت تنها فقط با برداشتن جزپیات گرافیکی ممکنه تو این رزولوشن راحت بازی کرد

ikeyvan

کاربر سایت
Nov 27, 2007
48
نام
کیوان
نتیجه استفاده از تکنولوژی منسوخ و عقب افتاده AMD میشه همین...همون اول نسل یه 150-200 دلار میزاشتن رو قیمت کنسول یه چیز درس درمون در حد gtx980 یا gtx970 میدادن بیرون تا 6-7 سال هم همه بازی ها رو 1080p و 60 فریم اجرا میشد..الان تازه جفت شرکتا فهمیدن که چه سخت افراز ضعیفی دارن مخصوصا cpu که افتضاحه..مجبورن واسه vr کلا سخت افزارو اپدیت کنن

MaMaSaN

~ Hope is a Lie ~
کاربر سایت
Jun 4, 2016
715
نام
مـحمـد حسـین
با قیمت فعلی دلار توو مملکت ما اگر قرار باشه قیمت این کنسول ها 700$ باشه باید طبیعتا قید خرید کنسول رو زد! مگه اینکه طرف واقعا بی نیاز باشه و براش مهم نباشه که اونم شامل 10% جمعیت ایران میشه که مرفه بی درد هستند و براشون مهم نیست چقدر خرج میکنن! اما واسه من و امثال من که نون ِ کارمندی میخوریم و حقوق ماهیانمون در ماه به زور به 2 میلیون میرسه طبیعتا سخته که یهو 2/500 واسه یه کنسولی که هر لحظه ممکنه اپدیت سخت افزاری براش بیاد! هزینه کنیم.

تازه این 2/500 در حالتی هست که فروش کنسول واقعا روو قانون و حساب و کتاب باشه که با توحجه به شرایط فعلی و وجود افراد قاچاقچی و دزد مثل فروشنده ی های میدون امام خمینی، قیمت این کنسول ها بالاتر از اینها خواهد بود.

و مطلب آخر اینکه گیریم کنسول رو خیریدیم و از هزینه ی زیادشم گذشتیم، اگه یهو دبه کردن گفتن فقط باید با TV 4K باهاشون کار کرد دیگه چه خاکی به سرمون کنیم؟! قیمت یه TV 4K که سرش به تنش بیارزه الان فکر کنم تو ایران حداقل 10 میلیون تومنه! :|

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
با قیمت فعلی دلار توو مملکت ما اگر قرار باشه قیمت این کنسول ها 700$ باشه باید طبیعتا قید خرید کنسول رو زد! مگه اینکه طرف واقعا بی نیاز باشه و براش مهم نباشه که اونم شامل 10% جمعیت ایران میشه که مرفه بی درد هستند و براشون مهم نیست چقدر خرج میکنن! اما واسه من و امثال من که نون ِ کارمندی میخوریم و حقوق ماهیانمون در ماه به زور به 2 میلیون میرسه طبیعتا سخته که یهو 2/500 واسه یه کنسولی که هر لحظه ممکنه اپدیت سخت افزاری براش بیاد! هزینه کنیم.
به نون کارمندی و کارگری ربطی نداره
علاقه غول بی شاخ و دمی هست که بی پولی هم نمیتونه بکشتش

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
یجوری کنسول های این نسل رو میکوبین که ادم نمیدونه چیی بگه واقعا!!!
نمیدونم من پیرمرد شدم ییهو یا بقیه یادشون نمیاد که نسل قبل رم کنسول ها به چند مگابایت خلاصه میشد!
توان پردازشی شو که یادتون میاد!
اون موقع ها صحبت ازین بود که قدرت های نهفته اییی هست که هنوز نتونستن بهش برسن!
الان دوستان میگن این نسل ضعیفه!ازشون فقط یه سوال دارم...نسبت به چی؟ به pc ؟ خب کی کنسول از pc قوی تر بوده این دفه دومش باشه؟ سازنده ها هم که هیچ زحمتی به نظرم مثل قبل برای بهینه سازی نمیدن به خودشون!!!
به نظرم واقعا این جو بیخوده که این نسل ضعیفه...به اندازه ای قوی هستش که ازش یچیزی مثه انچارتد 4 در میاد...کسی نمیتونه نمیخواد و توان استفاده ازشو نداره که نباید تقصیر رو گردن سخت افزار انداختش!
دقیقا حرف دل ما رو زدی... اخه کی کنسول رو برا فریم ریت و رزولوشن فضایی میگیره؟ هدف از کنسول خرج کمتر، پتانسیل بیشتر ه.. که دیسک رو بندازی و بدون دردسر بازی کنی... حالا هی میخوان پا به پای یک pc high end جلو بره.. مشکل این نسل نه کنسول هاست نه هیچ چیز دیگه ای... مشکل کمبود بازی و ایده است.. بذارین راکستار و ناتی و سانتامونیکا و... بازی های بعدیشون رو بدن بعد بگین... من الان هیچ مشکلی تو ps4 نمیبینم.. هیچ انتظاری هم ندارم 4k و 60 فریم با گرافیک وحشتناک بازی های مزخرف و تکراری که فقط میشه اینور اونور دوید، رو بازی کنم.

بازم میگم مشکل اصلی کمبود بازی که بشه به هر نحوی ازش لذت برده.. الان بازی داریم مثل order همه تو کف گرافیکش بودیم که اخرش از نظر من یه بازی ضعیف بود که اصلا یادم نمیاد چی به چی بود... پس عوض اینکه گیر به کنسول ها بدیم گیر به بازی ساز ها بدیم که هیچی جز ریمستر تحویل ندادن.. الان کنسول بدن 10 برابر
قوی تر، بازم قراره همین ریمستر و کالکشن ها رو با فریم ریت و رزولوشن بالاتر بازی کنید دیگه :D نمیدونم این جوه ریمستر رو کی به این نسل انداخت.. اخه دیگه cod4 ریمسترش چی بود.. جالب اینکه cod4 از cod ه جدید جذاب تر به نظر میاد! :D

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,547
نام
علی

تازه این 2/500 در حالتی هست که فروش کنسول واقعا روو قانون و حساب و کتاب باشه که با توحجه به شرایط فعلی و وجود افراد قاچاقچی و دزد مثل فروشنده ی های میدون امام خمینی، قیمت این کنسول ها بالاتر از اینها خواهد بود.

و مطلب آخر اینکه گیریم کنسول رو خیریدیم و از هزینه ی زیادشم گذشتیم، اگه یهو دبه کردن گفتن فقط باید با TV 4K باهاشون کار کرد دیگه چه خاکی به سرمون کنیم؟! قیمت یه TV 4K که سرش به تنش بیارزه الان فکر کنم تو ایران حداقل 10 میلیون تومنه! :|

چقدر راحت به یه سری ادم دارین میگین دزد...

توشون کلی ادم شریف هم هست. حالا شاید یکی 2 تا نخاله پیدا بشه توشون.

تلویزیون 4k هم 10 تومن لازم نیتس. الان با 2-3 تومن هم میشه خرید.

من تو تاپیک سونی هم گفتم.

گیم تفریح ارزونی نیست. باید اینو یاد بگیرین. هزینه کردن برا گیم هم خودش لذتی داره.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
.
.

@ HIGH VOLTAGE

داداش شما که به گفته خودت پلتفرم اصلیت PC هست واسه چی میای تو تاپیک کنسولا تز میدی؟
ضمناً فهمیدیم پولداری، ای ول به تو، آفرین، حالا میشه خواهش کنم این پولت رو انقدر به رخ ما نکشی؟
همه که مثل شما وضع مالشون خوب نیست؛
اگه PS4 جدید بیاد اون مدل قدیمیه کیفیت بازیهاش شدیداً افت میکنه همونطور که بازیهای PS2 از سال 2006 به بعد کیفیتشون افت کرد چون یه کنسول بهتر رو دستش اومده بود و شرکتها برای PS2 به اندازه کافی وقت نمیزاشتن.
فکر کنم واضح توضیح دادم. فهمیدنش سخت نیست.

• Like
Reactions: Deadmau5

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,190
نام
سبحان
حدس من از 4K فقط Upscale هست.کاری که 360 میکرد.رزولوشن 720 رو به 1080 Upscale میکرد(توی بعضی بازیا) و گرافیک بازی بهتر به نظر میرسید
کنسولای جدید هم که قرار هست بیان همینطوری هستن ولی توی زمینه گرافیک هیچوقت به پای پی سی نمیرسن
هدف مایکرو و سونی هم این هست که یجورایی این 4K که اسمش گنده شده و فقط روی پی سی هست رو به سلطه خودشون در بیارن

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
حدس من از 4K فقط Upscale هست.کاری که 360 میکرد.رزولوشن 720 رو به 1080 Upscale میکرد(توی بعضی بازیا) و گرافیک بازی بهتر به نظر میرسید
کنسولای جدید هم که قرار هست بیان همینطوری هستن ولی توی زمینه گرافیک هیچوقت به پای پی سی نمیرسن
هدف مایکرو و سونی هم این هست که یجورایی این 4K که اسمش گنده شده و فقط روی پی سی هست رو به سلطه خودشون در بیارن
فعلا که ناتی داگ با Uncharted 4 و روی همین PS4 فعلی کاری کرده که کنسول باز و PCباز انگشت به دهن بمونن.زیاد جوش نزن پیر میشی:no:

• Like
Reactions: Polaris

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,202
نام
سامان
خود تلویزیون آپ اسکیل میکنه کار شاخی نیست که

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,190
نام
سبحان
فعلا که ناتی داگ با Uncharted 4 و روی همین PS4 فعلی کاری کرده که کنسول باز و PCباز انگشت به دهن بمونن.زیاد جوش نزن پیر میشی:no:
دوست عزیز من خودم آنچارتد 4 رو تموم کردم و پی اس 4 هم دارم!!!!
جوش هم نزدم.من که این همه خرج پی سی کردم پول پی اس 4 رو هم دارم
در مورد آنچارتد 4 هم باید بگم گرافیکش زیباست ولی خیلی بالا نیست
شما ویچر 3 رو روی اولترا و 4K ببین بعد نظر بده

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
دوست عزیز منخودم آنچارتد 4 رو تموم کردم و پی اس 4 هم دارم!!!!
جوش هم نزدم.من که ایم همه خرج پی سی کردم پول پی اس 4 رو هم دارم
در مورد آنچارتد 4 هم باید بگم گرافیکش زیباست ولی خیلی بالا نیست
شما ویچر 3 رو روی اولترا و 4K ببین بعد نظر بده
بله بله شما صحيح ميفرماييد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر