گرافيك بازي مهمه يا گيم پلي بازي

كدام يك را انتخاب ميكنيد

• مجموع رای دهنده‌ها
    52
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
دوما مطمعن باش كسي تو سايت پيدا نميشه در سطح من گيمر حرفه اي باشه تنها كسي هستم به همه سبك بازي علاقه داشته و در اخرين حد حرفه اي هستم . كافي يك بار در مسابقات انلاين شركت كنم تا ببيني ديگه تعريف بسته .
فقط میتونی یه سر بیای آنلاین با هم بزنیم تا بفهمیم Gamer کیه ! هر بازی هم خواستی می زنیم ! بازی رو تو انتخاب کن ! اگه من از شما شکست بخورم دیگه توی سایت نمی ام ! فکر کردی همه بوقن اینجا ! خیر عزیزم ... ! ساده ترین بازی هم که میشه آنلاین زد CS ه میتونی بیای امتحان کنی.

در مورد XFire كه گفتن مربوط به شبكه هست و نبايد مقايسه بشه چيزيه گرافيك داخلش مهم نيست .
واقعا خیلی توپ اومدی اینو ! اره XFire توش گرافیکی چیزی نیست !!
بقیه بحث رو ادامه نمی دم ! چون شما خیلی اون ور تر سیر میکنی !

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
جک قشنگی بود:laughing: :laughing: :laughing:

نه جك نگفتم فقط خواستم دفاعي از خودم بكنم كه فكر نكنن من اصلا گيمر نيستم

نظر هر کسی محترمه ولی اون چه که مسلمه از نظر یه گیمر hardcore که البته تو ایران خیلی کم وجود داره در درجه اول گیم پلی بازی مهمه!
مشکل اینه که شما ها فکر می کنید خیلی در دنیای گیم افراد شاخی هستید ولی نمی دونید کافی 4 تا بازی آنلاین با 4 نفر بازی کنید (چه خارجی چه ایرانی) اونوقت می فهمید که شما کجایید و حرفه ای های این صنعت کجا!!

همین GAMESPOT یک سایته بسیار معتبر هست (کاری ندارم که کی قبولش داره و کی نداره!) اول به gameplay بازی ارزش قائل می شه و اگه گیم پلی بازی نمره خوبی بیاره خود به خود گرافیکشم بالا می ده ولی اگه گیم پلی بازی پایین باشه، گرافیکش رو هم عمدا یکم پایین می ده. چون اون چه در آخر ساختار یه بازی رو می سازه فقط گیم پلی اونه!

جواب را بالا دادم كه چگونه از خودم تعريف ميكنم فقط براي دفاع از خود هر كسي براي دفاع از خودش چنين چيزهايي مينويسه .
درثاني قرار نيست هر كس خلاقيت خودش را نشون بده و من هم اونقدر بيكار نيستم كه برم بشينم تو مسابقات انلاين . ولي اينكه من چگونه گيمري هستم اينو چندينو چند نفر برام گفتن و چندبار از من خواهش كردن كه برم تو مسابقات . حالا باورش با خودتون چون چيزيه كه من نميتونم ثابت كنم .

و اينكه منم گفتم هركسي افكاري داره و نميشه منكر اون شد .
درضمن شما از كجا ميگين كه در گيم اسپات گيم پلي ضعيف باعث ميشه كه گرافيك امتياز پاييني بگيره لطفا ثابت كنيد .
چون كه من برعكس شما فكر ميكنم هميشه تو گيم اسپات گرافيك زياد باعث ميشه كه كيم پلي امتياز بيشتر بگيره . مثال همين بازي gears of war كه من كلي از گيم پلي اين بازي حال ميكنم ولي اينو تقريبا همه كس قبول داره كه گرافيك اين بازي باعث شد كه چنين امتيازي را از سايتها بگيره .تقريبا حرف تمام فنبوي ها بود . حالا گيم اسپات را بيا بالا .
بازي gears of war اشكالاتي در گيم پلي بازي داشت ولي چطور باعث نشد كه امتياز گرافيك اون زير 10 نباشه .بازي doom كه اشكالات خيلي زيادي در گيم پلي بازي داشت چطور باعث نشد كه امتياز گرافيك اون پايين بياد ؟

فقط میتونی یه سر بیای آنلاین با هم بزنیم تا بفهمیم Gamer کیه ! هر بازی هم خواستی می زنیم ! بازی رو تو انتخاب کن ! اگه من از شما شکست بخورم دیگه توی سایت نمی ام ! فکر کردی همه بوقن اینجا ! خیر عزیزم ... ! ساده ترین بازی هم که میشه آنلاین زد CS ه میتونی بیای امتحان کنی.

جواب من براي اين بود كه شما ما را از دنياي گيم پرت ميدونستين درحالي كه ميتونستين اين كلمات را به كار نبرين . ولي شك نكن كه گيمر خيلي خوبي هستم تا حالا در انجام هيچ بازي مشكلي نداشتم .
اصلا كلا اشتباه هست كه بيام همديگر را تعريف كنيم .

واقعا خیلی توپ اومدی اینو ! اره XFire توش گرافیکی چیزی نیست !!
بقیه بحث رو ادامه نمی دم ! چون شما خیلی اون ور تر سیر میکنی !

من نگفتم كه گرافيك در XFire مهم نيست (واقعا كه نقل قول به كسي كه خودش داره از گرافيك دفاع ميكنه ) من گفتم در بازي هاي انلاين بيشتر از همه گيم پلي مهمتر هست كه چراش را هم گفتم .

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نه جك نگفتم فقط خواستم دفاعي از خودم بكنم كه فكر نكنن من اصلا گيمر نيستم

پس هركس كه همه سبك بازي رو بازي ميكنه ميشه پروگيمر؟! نه عزيز جان ميشه Casual gamer. پرو گيمر كسي كه براي خودش صاحب استايل و سبكه در گيمينگه، عبارت پرو مال كسيه كه در تورنومنتهاي مختلف شركت كرده و ميكنه و با ديگران رقابت ميكنه. 424000 بار تا حالا اين نكته رو من گفتم. كسي كه كنسول گيمر كه 700 سالم بدوئه بهش نميگن پرو گيمر، چون اصلاً در مبحث كنسول پرو گيمينگ نداريم بخصوص با اون كنترلرهاي شااااد ... پروگيمر هميشه PC گيمره. چون هميشه رقابتهاي بين المللي زيادي دور اين قضيه هست. كنسول هميشه ابزار شادي روح بوده و هست و خواهد بود. اگر پرو گيمري پاشو تيم كانترتو بردار بيار سرور ما. اگر deathmatch بازي از Quake II تا HL2DM پاش بيا جلو... فقط كافيه اسمتو بدم به HamidoOs‌ بگم فلاني ادعا DM ـش ميشه :) خلاصه كلن MaMMaD هميشه جوابگوي ادعاي شماست.

جواب را بالا دادم كه چگونه از خودم تعريف ميكنم فقط براي دفاع از خود هر كسي براي دفاع از خودش چنين چيزهايي مينويسه .
درثاني قرار نيست هر كس خلاقيت خودش را نشون بده و من هم اونقدر بيكار نيستم كه برم بشينم تو مسابقات انلاين . ولي اينكه من چگونه گيمري هستم اينو چندينو چند نفر برام گفتن و چندبار از من خواهش كردن كه برم تو مسابقات . حالا باورش با خودتون چون چيزيه كه من نميتونم ثابت كنم .

Don't be afraid I promise I eat you alive in three counts, and that's why people call me Uber-Pwner...​

اصولاً‌خودت جواب خودت رو دادي من اينجا سكوت بايد بكنم، چون كسي كه ميگه بيكار نيستم برم مسابقه "ايز اِ نوووب اُر پرهبس اِ چوووب"

the first thing about being a pro-gamer is to never back down from any fight, that's why I always say "if you want some come N get some" you can quote me on that....

من نگفتم كه گرافيك در XFire مهم نيست (واقعا كه نقل قول به كسي كه خودش داره از گرافيك دفاع ميكنه ) من گفتم در بازي هاي انلاين بيشتر از همه گيم پلي مهمتر هست كه چراش را هم گفتم.

Sorry but... LMAO

اين قسمت واقعاً جالب بود چون دوووود Xfire گيم نيست...

پ.ن:‌ اين پست داراي Sense of Humor زياد ميباشد لطفاً خيلي جدي نگير.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
ابتدا یک سری توضیحات در مورد اصطلاحات Gaming بدم که در تمام دنیا شناخته شده است ولی چرا در ایران فرق میکنه خدا میدونه. تمامی این تعاریف کاملا در دنیای حرفه ای جا افتاده. البته ممکنه به موضوع تاپیک ربط نداشته باشه ولی خوب base قضیه رو که همه باید بلد باشیم. بدون جدول ضرب که نمیشه رفت انتگرال حل کرد.

Pro Gamer : Professional Gamer = کسی که از گیم پول درمیاره !!!!! خیلی ساده . لازمه پول درآوردن از گیم شرکت در مسابقات و حضور فعال در دنیای Competitive Gaming است .
به عنوان مثال CPL = Cyberathlete Professional League یا SNL = Swedish National League یا WCG خودمون که جواد شده و غیره . برای دیدن این جور افراد هم لازم نیست راه دوری برید. سایت ESR = ESReality بزرگترین محل جمع شدن DM بازهای Pro است. www.esreality.com !

توی ایران Pro Gamer در برابر n00b Gamer قرار گرفته . نه عزیزان من اون چیزی که شما دنبالش میگردید خود Gamer هست و یا در سطح بالاتر Hardcore .

همانگونه هم که عرض کرده اند، Pro Gamer نمیتونه Console Gamer باشه . فعلا البته. یکی خوب به خاطر رده سنی دوستان عزیزه. یکی دیگه هم اینکه خاصیت کنسول اصولا به Competitive Gaming نمیخوره. به کسی برنخوره ولی Pro gaming در کنسول نتیجه اش این میشه .
http://www.esreality.com/?a=post&id=1361879

Learning Curve : منحنی یادگیری یعنی چی؟! یعنی مدت زمانی که طول میکشه طرف بفهمه دور و برش توی بازی چه خبره .. با کنترل ها آشنا بشه . با محیط بازی .

Competitive Learning Curve : مدت زمانی که طول میکشه طرف آنقدر در بازی مهارت پیدا کنه بتونه با بقیه رقابت کنه . این رقابت حالا ممکنه PvE باشه یعنی مبارزه با کامپیوتر یا PvP که یعنی مبارزه با بقیه.

فرق اساسی بین این دو با این مثال مشخص میشه . خیلی واضحه که دومی از اولی زمانش خیلی بیشتره.
مثلا یک FPS Player نسبتا خوب وقتی که برای اولین بار میره سراغ BF2 بعد مدت خیلی کوتاهی راه میفته پس Learning Curve کوتاهی داره. فقط کافیه استانداردWASD رو بلد بود تا مشکلات همه FPS ها رو حل کرد. ولی برای رقابت با بقیه هی باید بازی کرد و غیره. البته در این بازی تخصصی شدن خیلی مهمه . یک تیمی بود به نام The Last Stand در BF2 . خیلی خوبه که آدم این movie هایی که گیمرها میسازند ببینه. جدا از سیستم تبلیغاتیش . هر کدام از اعضای این کلن در یک قسمتی مهارت داشتند. همین جور در CS . مثلا من که یک زمانی scout میزدم . توی خواب هم نمیتونم موجودی به نام Darkfie1d رو با rifle بزنم. یا با اینکه scout خیلی خیلی شبیه railgun در Q3 است . در Q3 به بدترین وجه توسط HamidoOs له و لورده میشوم.

حالا اگه یک موجود BF2 باز بیاد سراغ Q3 زمان یادگیری اولیه اش خیلی میره بالا . در Quake چهار تا چیز مهمه . این رو من نمیگم .. Pro Gamer ها میگن : Movement - Switch - Reflex - Aim . همین که طرف بخواد Strafe Jump و Crouch Sliding رو یاد بگیره چند ماهی طول میکشه. یا در War$oW که Wall Jumping هم اضافه شده.

Hardcore Gamer : برای این کلمه معانی مختلفی ذکر شده . تا یک زمانی میزان ساعت بازی در هفته مهم بود. 25 ساعت ولی ممکنه کسی 100 ساعت در هفته بازی کنه و Casual باشه. Hardcore کسی است که وقت بازی کردن فکر کنه. Competitive Learning Curve رو گذرونده باشه. حالا PvE یا PvP .

خالا این همه مزخرف گفتم که دوستان رو از یک سری اشتباهات بیرون بیارم.

دوستان فرموده اند من pro هستم و همه سبک ها رو بازی میکنم. برادر من آخه مگه میشه. اولا آدم به همه سبک ها علاقه داشته باشه و ثانیا همه رو بازی کنه . قبلا هم یک جایی کسی گفته بود که Gamer واقعی کسیه که همه بازیها رو بازی کنه. نخیر . این فقط در ایران ممکنه (الان میگویید که خوب ما در ایران هستیم. بله ما در ایران هستیم ولی خیر سرمون با دنیای خارج که باید ارتباط داشته باشیم. این که Single بنشیم بازی کنیم که نشد pro ). چون ما دزدیم و بازی رو میدزدیم. من خودم شاید 20 تا بازی original نداشته باشم گه خیر سرم مثلا به کپی رایت نسبتا اهمین میدم. که یکسری رو خریدم . بردم و یا توی جعبه کارت گرافیک و مادربورد و غیره بوده. که این 20 تا برای ایران خیلی زیاده. اون ور آب طرف چهار پنج تا بازی در سال میخره و با همان ها سرگرمه. اونها رو هم نه از روی معده که با کلی فکر و بررسی و پرس جو انتخاب میکنه. یادمه چند سال پیش اینجا بحث HL2 vs Doom3 بود . آخرش یکی اومد گفت خوب من که میرم میگم یکی از این بده و یکی از اون .. دیگه همه منهدم شدیم. اگه قراره بری هر دو رو بخری که دیگه بحثی وجود نداره.
خلاصه آدم نمیتونه Jack of All Trades باشه . من نمیتونم هم Warcraft خوب بازی کنم هم Quake هم CS و هم مثلا NFS . باز اینجا بحث Single نیست بحث مبارزه با ملته . همین الان ممکنه من دست فرمونم با ماشین قبلیم خوب باشه ولی الان یک هفته است داره اندازه ماشین جدیدم دستم میاد با اینکه المان های رانندگی کاملا استاندارد هستند. با یک دست که چند تا هندوانه نمیشه برداشت.

فرموده اند من وقت بازی آنلاین ندارم ولی همه ازش خواهش کرده اند در مسابقات شرکت کنم. خوب آفرین. ولی ملت چگونه به این نتیجه رسیده اند . شما که با کسی مسابقه ندادی چگونه ازتون برای شرکت در مسابقات دعوت شده است. اصلا چه کسی دعوت کرده؟ خوب بگید ما هم بدونیم . ما که بدمون نمیاد با pro جماعت آشنا بشیم.
سال 2003 که تب pro بودن ایران رو برداشته بود. من توی کلنGG بودم . GG = Good Game که الان هم برید در سایت WCG ایران که اتفاقا GG.Xet نوشت و الان با همون کد داریم انجمن جوانان ایران خودرو رو میاریم بالا (دوستان عزیز میتونید برید در مورد 206 ها تون صحبت کنید ... دویست شیش !! ) میبینید که سه نفر اول Warcraft آن سال در GG بودند و مراحل بالا مسابقه شده بود مسابقه کلنی ما فکر میکردیم که الان خفن ترین موجودات warcraft و Starcraft دنیاییم. مثلا من Zergling Rush میکردم فکر میکردم واااااااای .. یا مثلا GG.Hossein که رفت کره برای مسابقات نهایی APM اش (APM = Action Per Minute . همون تعداد کلیک و دستور با کیبورد و غیره. حالا نه اینکه همین جوری الکی کلیک کنه . خوب replay رو آدم میبینیه میفهمه طرف الکی کلیک کرده یا نه ) 120-130 بود ولی مثلا برای من به زور 80 بود. رفت کره و له شد و اومد. replay ها رو که دیدیم موجوداتی با 180 دیدیم. اون موقع هنوز مسابقات روی RoC بود . Starcraft که اصلا ورزش ملی کره ایهاست . خلاصه این شد که دسته جمعی دپرس شدیم. تا انسان آنلاین و با موجودات خارج از ایران بازی نکنه نمیفهمه چند مرده حلاجه .. Single بازی کردی آفرین .. ولی با توی گیم نت بازی کردن انسان به هیچ جا نمیرسه. توی CS کلن 3S رفت کره . برید آمارشون رو بگیرید . بهترین بازیکن های ایران بودند ولی در مقایسه با خارج. چی بگم والا .

حالا میرسیم به بحث شیرین گیم پلی و گرافیک . خوب مردم عقلشون به چشمشونه . توی سیستم Casual گرافیک حرف اول رو میزنه و دوم این که بشه بازی رو بدون هیج زحمت خاصی روی ساده ترین Difficulty تموم کرد. خوب برای بعضی تمام کردن بازی مهمه . مثلا همین Serious Sam در First/Second Encounter یک Difficulty داره به اسم tourist تو این مایه ها که مثل توریست فقط بازی و مراحل رو تماشا کن. خیلی هنر میخواد که آدم نتونه بازی رو با این وضعیت تموم نکنه ولی همین SS رو تا حالا چندین بار به صورت Co-Op روی Hard زذیم که انصافا خیلی سخته ولی خیلی حال میده بخصوص با Friendly Fire که مدام همدیگر رو ... !

نه اینکه بگم هر کسی که از گرافیک خوشش میاد Casual است .. خیر . Eye Candy خیلی خوبه ولی نه اینکه نگذاره کل بازی رو ببینیم . به قول معروف انقدر درخت توی جنگل هست که نمیشه جنگل رو دید.Doom3 خیلی خوشگل بود . خیلی زور زدیم که خوشمون بیاد حتی Multi خیلی زدیم و مخصوصا The Edge 2 که شبیه همون level رو توی Quake داشتیم The Edge . ولی نه .. Multi اش گند بود. همین الان هم Quake4 به صورت Single خیلی خوبه ولی Multi خیر. هنوز خیلی خامه ولی کم کم داره روش کار میشه و با اضافه شدن Crouch Sliding وضع بهتر شده. البته Texture های در و دیوارش هنوز خیلی زشته . تا حالا دیدید که ملت pro چجوری quake بازی میکنند. اون قدیمها میرفتیم کاکتوس میرداماد و با nD کل کل داشتیم. Q3 شون رو با پایینترین گرافیک ممکن بازی میکردند . در و دیوار همه صاف و صورتی و اسلحه ها و powerup ها هم فقط یک آیکن رنگی. حریف هم یک موجود سبز براق بود . این برای این است که حواس طرف پرت نشه و وقتی که باید از این ور مپ اون ور مپ یک پیکسل که رقیب است رو rail کنی راحت تر باشی . حتی ما با مانیتور 14 بازی میکردیم که وقتی روی مانیتورهای بزرگتر بازی میکنیم راحت تر بتونیم rail بزنیم . از لحاظ تئوری ممکنه فرقی نکنه ولی در عمل کاملا راحت تر بودیم.

Icewind Dale و Diablo2 تقریبا در یک زمان release شدند. هر دو rpg و icewind dale حتی rpg تر. ولی Diablo2 کجا و Icewind Dale کجا. حتی با اینکه Icewind Dale از لحاظ دارا بودن المنت های RPG خیلی سر تر از D2 بود. کاملا یک rpg حرفه ای و بر پایه D&D . چون D2 بازی کاملا روانی داشت و از همه مهمتر multi درست حسابی . تو این دور و زمونه multi حرف اول رو توی دنیا میزنه که ارتباط مستقیم با GamePlay داره.

مقایسه Guild Wars و WoW درست نیست ولی GW خیلی زیباتر از WoW است. حالا چرا WoW بیشتر طرفدار داره؟! من خودم طرفدار متعصب GW ام تا حالا 1900 ساعت توش ول چرخیدم ولی WoW بیشتر طرفدار داره چون RPG اون ریختی رو ملت بیشتر دوست دارند. Level Grinding و داستان و غیره ولی GW هر دو learning Curve اش زیاده . حوصله ملت سر میره ...

در مورد عدم امکان مقایسه سبک ها و کنسول های مختلف هم درست است و هم غلط.
از این جهت درست است که "شنای ماهی رو نمیشه با پرواز پرنده مقایسه کرد".
از این جهت غلط که در هر حال باید برای هر کدام وقت بگذاریم. مثلا من یک ساعت وقت خالی دارم. فکر میکنم که بشنیم GW بزنم یا Quake یا اصلا بگیرم بخوابم یا اینکه برم شرکت سر کار. حالا باید بشینم مقایسه کنم که GW برام مهمتره یا Quake زدن با HamidoOs یا خواب یا اون 5000 تومن که تو اون ساعت گیرم میاد. پس این شد مقایسه .

نکته آخر اینکه شما الان میبینی تقریبا همه در برابرت موضع گرفته اند. خوب برای اینه که انسان pro نمیتونه در همه چیز pro باشه . Fatal1ty نمیتونه Warcraft درست حسابی بزنه و Moon هم احتملا در Quake یک n00b به تمام معنا است و احتمالا میگه پیف پیف این چه بازییه دیگه. همه بازی ها در همه سبک ها کردن رو هم فقط در کشور بدون کپی رایت ایران میشه انجام داد که اصلا قابل مقایسه با دیگر مناطق دنیا به دلایل مختلف نیست و البته حتی در ایران هم انسان نمیتونه در تمامی بازیها ماهر باشه.

پ.ن : چیه؟ چرا اینجوری نگام میکنید؟ مگه من بلد نیستم جرف جدی بزنم. :cheesygri

پ.ن : XFire گیم نیست .. بلکه messenger برای گیمر ها است که ساعات بازی . Stats و غیره رو track میکنه. انسان میتونه با افراد جدید آشنا بشه و با هم بازی کنند. بخوانید Yahoo! Messenger . در امضای زیبای من وجود داره !

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
واقعا چه بحث جانانه ای که پیش نیومده .
اول از اینکه نقل قول نمیکنم . دوم اینه جواب من به خدمت دوستمون اینکه اگه همه هم بخوان با من کج بیوفتن من پاش هستم چون یک تنه میتونم با همه بحث کنم (جدی نگیرید)

من نمیدونم این بحث casual gamer دیگه از کجا پیدا شد . تو این تنها چیزی که معلومه همه دنبال یه بحث میگردن تا سوراخی پیدا بشه شرایط فراهم .

در مورد اینکه من چگونه گیمری هستم این به خودم مربوط میشه و دوست دارم اصلا از خودم تعریف کنم چیزیه که به هیچ کس ربطی نداره . من بازم میگم من به تمام سبک بازی ها علاقه داشته و در اخرین حد هم حرفه ای هستم و کاری هم ندارم که من یه ایرانی هستم یا خارجی .حالا باورش با شما و اینش دیگه به من ربط نداره . بله از من دعوت شده تا در مسابقات شرکت کنم و تو شهر خودمون و توسط دوستام و دیگه مجبور هم نیستم اسم دوستام را به شما اعلام کنم .
این بحث خواهشا اینجا تموم بشه چون اصلا مربوط به تاپیک نمیشه . و این بحث هم به صورت اتفاقی پیش اومد که دلیلش هم کاملا مشخصه من گناهی نداشتم .پایان بدید ............

ولی باز در مورد گرافیک و گیم پلی بحثی پیش اومده .

اولا یه نگاهی به پستهای اول من بکنید که چگونه دارم وجود گرافیک و احمیت اون را در بازی بیان میکنم با مثال و تا حدودی هم اثبات میکنم . من دوست دارم کسی که میخواد منظور خودش را بفهمونه دلیل بیاره مثال بزنه از هرچی که شده .نه اینکه بیاد فقط بگه گیم پلی مهمه و بس .
بگه چرا شاید من چیزهایی نمیدونم که شما توضیح نمیدید .

خواهش میکنم وقتی پست میدم دقیقا مطالعه کنید .

من همیشه به عمل بیشتر از تئوری باور دارم و همیشه دوست دارم وقتی میخوام چیزی را برای یکی توضیح بدم به صورت عملی توضیح بدم نه تئوری .
و اینکه یه دفتر نمایندگی انحصاری دارم و تقریبا خیلی وقتها در دفتر پشت کامپیوتر هستم که حساب کتاب میکنم که به بازی سنتر هم همیشه سر میزنم .
پس الان وقتی میگم وقت مسابقات انلاین را ندارم باور کنید .
لطفا دیگه به معرفی که خودم را کردم گیر ندید که اصلا اعصاب ندارم .

احمیت گرافیک و فزیک و گیم پلی در بازی .

اول از اینکه توضیح بدم بهتره ما یک بازی را فقط به چشم یک بازی نبینیم چرا که این باعث میشه ما احمیت و وجود یه چیز را در بازی بدونیم و بهتر اینه که ما بازی را با دنیای واقعی مقایسه کنیم که گفتنش هم بیخود نیست چون در اینده نزدیک چنین اتفاقی خواهد افتاد .

گیم پلی چه قدر در بازی اهمیت داره :
خیلی زیاد و میشه گفت از اولین بازی هایی که به وجود امدند تنها چیزی که خیلی توجه میشدگیم پلی بازی بود . ما در بازی ها چندینو چند سبک داریم و مثال هایی که من میخوام بزنم فقط از بازی های اول شخص هست چون پرداختن به همشون کار سختی . بالاخره اگه همه کمک کنند در این زمینه میتونیم همدیگر را بیشتر راهنمایی کنیم .
سبک بازی های اول شخص از کاماندویی گرفته تا جاسوسی و جنگی که بازی های خیلی زیادی در این سبکها ساخته شده ولی گیم پلی در هر کدام از این بازی که بخواد محبوبیت بیشتری داشته باشه نقش مهمی داره . مثلا بازی های مربوط به جنگ جهانی شما تصور کنید که فقط میتونید دشمنان را نشان گرفته و اونها را از پای در بیارید .ولی بازی هایی هستند که میتونید سوار ماشین شده یا هلی کوپتر و یا هر وسیله نقلیه دیگه که بتونید دشمنها را از پای در بیارید . یا مثلا بازی محدود به یه منطقه یا ناحیه نباشه و به صورت خطی . شما تصور این را بکنید که به جای اینکه شما در بازی یک خانه را فقط از جلو نشانه گیری کنید به جای اون خونه را دور زده و از پشت خانه به دشمن حمله کنید .شما در بازی بتونید هر چیزی را برای خودتون سنگر کنید مثل بازی gears of war . شما بتونید به صورت بسیار اهسته قدم زنان از پشت به دشمن حمله کنید مثل بازی اسپلینتر سل . شما بتونید برای از پای در اوردن دشمنان به جای استفاده از سلاح از اشیاء اطراف استفاده کنید مثل بازی halflife . شما بتونید برای از پای در اوردن دشمن از دستو پا استفاده کنید مثل splinter cell
هه و همه به گیم پلی و جذابیت بازی اضافه میکنه . بالاخره چیزهای زیادی در بازی میتونه وجود داشته باشه که گیم پلی بازی را جذابتر کنه .

ولی میرسیم به فزیک بازی : من شخصا خودم به فزیک در بازی بسیار احمیت میدم چرا که فزیک در بازی به جذابتر شدن گیم پلی بازی بسیار کمک خواهد کرد . مثلا در بازی های ریسینگ شما تصور کنید که وقتی یک ماشین را میرونید و به ماشین فرمان میدید چگونه ماشین فرمان میگیره چگونه گردش میکنه ایا حرکت مثل یه تخته چوب هست یا خیلی واقعی . وقتی شما به ماشین گاز میدی لاستیک ها در زمین چگونه کشیده میشه چگون لاستیک دود را سفید را پخش اطراف میکنند حرکت این دود در هوا چکونه است!!!!!! ایا مثل دود واقعی حرکت میکنند ؟

در بازی های اول شخص شما چگونه دشمنان را از پای در میارید ایا فقط به وسیله تفنگ ؟
اگه بازی halflife را دیده باشید میدونید که فزیک در بازی چه قدر احمیت داره اقای گوردن فریمن شخصیت اصلی بازی halflife در هنگام نبود تفنگ از اسلحه ربایشی خود استفاده میکنه و با جذب کردن اشیاء اطراف انها را به سرو صورت دشمن نشانه گرفته و انها را از پای در میاورد یا چاخ دنده های درنده را از زمین بر میداشت و با پرتاب به دشمنان میتونست چندین نفر را از پای در بیاره !!!
یا اینکه برای رفتن اونور دیوار فقط نیاز به پرش نبود میتونست جعبه ها را روی هم قرار داده و با رفتن روی اونها به اونو دیوار برسه .

یا مثلا در یک بازی میخوای ببینی فزیک چگونه هست یه نارنجک بنداز ببین که ترکش های اشیاء های اطراف چگونه پرتاب میشن که خدا کنه چنین تجربه ای را در بازی crysis داشته باشیم .

یه مثال دیگه از فزیک شما وقتی به طرف دشمن شلیک میکنید چگونه خون از سرو صورت اون می پاشه که باید واقعی باشه و اینم مربوط به فزیک میشه . یا یک نارنجک میندازی تیکه های بدن دشمن چگونه متلاشی میشه چیزی که در بازی gears of war زیاد دیده میشد .

همه و همه اینها هم به فزیک بازی مربوط میشه و هرچقدر فزیک بازی بیشتر باشه به جذابتر شدن گیم پلی بسیار کمک خواهد کرد .پس کسانی که گیم پلی بازی را تعریف میکنند سعی کنند که در کنارش فزیک را هم به کار ببرن .

ولی میرسیم به گرافیک بازی : در همینجاست که من میگم نباید به بازی فقط به چشم بازی نگاه کرد !!!!!!
اگه شما بخوایید بازی را فقط بازی تصور کنید بله حرفهای شما که گیم پلی مهمه درسته وگرنه احمیت گرافیک بیشتر به رخ کشیده میشه و علاوه بر اینها مثالهایی میزنم که احمیت گرافیک بیشتر معلوم بشه . من کاری به نوع امتیاز دهی هر سایتی ندارم که چگونه فکر میکنن و فقط من ااینو میدونم که در بازی هرچه قدر گرافیک بیشتر باشه گیم پلی و فزیک هم بهتر خواهد شد چیزی که کاملا قابل درک هست .

الان شما فرض کنید که دارید بازی ای را انجام میدید که مربوط به جنگ جهانی هست یا اینکه مربوط به جنگ ادمها بی گانه مثل GEARS OF WAR .
خوب ایا شما واقعا میخوایید حس این را داشته باشید که در یک میدان جنگ هستید یا اینکه فقط میخوایید یک بازی انجام دهید !!
اصلا منظور من را اشتباه نگیرید چونکه گیم پلی هم در حس یک جنگ واقعی کمک بسیار میکنه ولی من میخوام فقط احمیت گرافیک را بیان کنم .

تصور کنید که شما در یک جنگل هستید با انواع درختان که بسیار واقعی هستند در ان هنگام باد ملایمی میوزد که موج ان را میتونید در هوا حس کنید . شما در کنار دریا هستید و دریا به صورت هر چه زیباتر قشنگی یک دریا را به رخ شما میکشد . کوه ها را نگاه میکنید که سخره ها و سنگ ها به زیبایی دیده میشوند و حس میکنید که الانه که یکی از سنگها به طرف شما پرت خواهد شد .شما در هنگام قدم زنان در جنگل که بسیار واقعی هست حس کامل این را میکنید که الان یک موجود بیگانه به شما حمله ور خواهد شد از حیوانات گرفته تا دشمنان غریبه!
این مثال هایی از حسیات گرافیک .

شما تصور این را بکنید که تعدادی از دشمنان را کشته اید و خون انها در زمین جاری شده شما با نگاه به خون روی زمین که بسیار واقعی هست احساس بد میکنید به وحشت یک جنگ پی میبرید تصور کنید که دل و روده ی یکی را ریختید زمین و با نگاه به ان بدنتان به لرزه میوفته چیزی که در واقعیت تجربه نکردید . بله اینها چقدر در ترسناک بودن و عظمت یک بازی کمک میکنند .

شما در بازی وقتی یکی را میکشید واقعا حس یک ادم کشی براتون ایجاد بشه . شما وقتی از زمین تفنگی را بر میدارید حس کنید که این تفنگ واقعی است نه یک اسباب بازی شما حس کنید که ادم کشتن این همه راحت هم نیست . وقتی در بازی گرافیک بیشتر میشه وحشت یک جنگ بشتر مفهوم پیدا میکنه در بازی گرافیک نباشه مثل شکالات ادم میکشید بدون اینکه بدونید اون واقعا یک انسان هست ولی گرافیک زیاد باشه حس بدی براتون میاد با کشتن هر دشمن احساس گناه میکنید احساس اینکه چقدر جنگ نفرت انگیز هست برای خودتان وظیفه میدانید که هر چه زودتر باید این جنگ را پایان بدید که این باعث میشه بازی را با دقت انجام بدید و وحشت و در نتیجه جذابتر انجام دهید

در اخر دیدید که من هیچ کدام از گیم پلی و گرافیک و فزیک را رد نمیکنم و همشون در بازی نقش بسیار مهمی دارند . ولی گفتن اینکه گرافیک اصلا مهم نیست حرف بسیار بیهوده ای هست چرا که پس نیاز نبود کنسولهای PS3 و XBOX360 خلق بشن و همون بهتر بود که PS2 میزدیم .
شما هر دو کنسول PS2 و PS3 را امتحان میکنید کدام یک حال بیشتری میده ؟

الان باز میدونم که بحث های کاملا بیهوده میشه . من بارها گفتم که به گرافیک بیشتر از گیم پلی احمیت میدم و هیچ وقت نگفتم که گیم پلی لازم نیست و دوست دارم هر چه گرافیک بیشتر گیم پلی هم بیشتر چیزی که تعصب نباید باشه روش چون لذت را خودم میبرم . حالا من نمیدونم که شما چگونه باز از پست من برداشت میکنید ؟!

و حالا احمیت یک صفحه نمایش در انجام بازی که این هم مربوط به گرافیک میشه که خیلی مهمه و خیلیها نمیدونن .

بزارید توضیح بدم اگه یادتون باشه بازی ها یه زمانی به صورت دو بعدی طراحی میشدند که در کنسولهای سگا و نینتندو شاهد اون بودیم ولی با اومدن کنسول PS1 همه تونستن یک تجربه سه بعدی داشته باشند به طوری که شما در بازی میتونستید راست چپ و عقبتان را ببینید که در دنیای دو بعدی امکان پذیر نبود . خوب حالا این چه ربطی داره به تلویزیون یا صفحه نمایش توضیح میدم . ایا شما فکر میکنید الان بازی هایی که دارن به صورت سه بعدی طراحی میشن ایا واقعا ما داریم اونها را سه بعدی میبینیم ؟ جواب نخیر شاید در خود بازی خود شخصیت بازی صحنه را سه بعدی ببینه ولی من نمیبینم !!!!! باز توضیح میدم الان شما شخصیت بازی را کنترل میکنید الان از شما میخوام که شخصیت بازی را کنترل نکنید و به ماوس دست نزنید خوب حالا در مانیتور چه میبینید ؟ جواب یه صحنه دو بعدی منظورم اینه که شما با گردش ماوس میتونید چپ و راستتون را ببینید ولی در حالت ایستاده نه .

مثالی میزنم : شما الان در دنیای واقعی وقتی یه چیزی نگاه میکنید تقریبا هم طرف راستون را میبینید و هم طرف چپتون را بدون گردش سر . مثلا وقتی به شما کسی از طرف راستتون حمله میکنه شما با اینکه جلو را نگاه میکنید باز میتونید حمله دشمن از طرف راست را ببینید . نمیدونم متوجه حرف من میشید یا نه ؟ اگه یادتون باشه یکی یه خبری گذاشته بود که بازی FORZA2 را با سه مانیتور انجام میدن یعنی وقتی شما رانندگی میکنید هم پنجره های بغل ماشین را میبینید و هم جلو که شما همان دید واقعی یک چشم بشر را دارید . حتی عینکهایی در این مورد طراحی شدن که همتون فکر کنم خبر دارید که بیش از پیش به رخ کشیدن یک دنیای سه بعدی واقعی کمک میکنه . بالاخره صفحه نمایش هم در بازی نقش بسیار بزرگی داره که گفتم به گرافیک مربوط میشه .

بالاخره اگه گرافیک مهم نبود همون بهتر بود که بازی را با تلویزیونهای صفحه گرد انجام بدیم .
امیدوارم از توضیحات شما هم استفاده کنیم .
خداحافظ...........

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من فكر ميكنم شما خودت متوجه صحبت ما (منظور نظريات مخالف) نشدي تاكيد ميكنم، گرافيك مهم هست، اما مهمترين نيست!!!! اين خيلي فرق ميكنه با اين قصه اي كه اينجا نوشت شده!!!

احمیت گرافیک و فزیک و گیم پلی در بازی .

اول از اینکه توضیح بدم بهتره ما یک بازی را فقط به چشم یک بازی نبینیم چرا که این باعث میشه ما احمیت و وجود یه چیز را در بازی بدونیم و بهتر اینه که ما بازی را با دنیای واقعی مقایسه کنیم که گفتنش هم بیخود نیست چون در اینده نزدیک چنین اتفاقی خواهد افتاد .

دوست عزيز اول اينكه فيزيك هيچ ربطي به گرافيك نداره. گرافيك تماماً بصورت بصريست، معقوله فيزيك و محاسبات مربوط به اون كاملاً از گرافيك مستثناست. محاسبات فيزيك در بازي كاملاً رابطه مستقيم با گيم پلي داره و جزئي از گيم پلي بازي. پس لطفاً اين دو رو باهم بر نزن. در مورد اهميت گرافيك هم كسي منكرش نيست بلكه تمام اين 4 صفحه مخالفان اين قضيه گفتن كه اولويت ندارد.

Graphic: giving a clear and effective picture.
product of the graphic arts, as a drawing or print.
a computer-generated image

گیم پلی چه قدر در بازی اهمیت داره :
ولی میرسیم به فزیک بازی : من شخصا خودم به فزیک در بازی بسیار احمیت میدم چرا که فزیک در بازی به جذابتر شدن گیم پلی بازی بسیار کمک خواهد کرد . مثلا در بازی های ریسینگ شما تصور کنید که وقتی یک ماشین را میرونید و به ماشین فرمان میدید چگونه ماشین فرمان میگیره چگونه گردش میکنه ایا حرکت مثل یه تخته چوب هست یا خیلی واقعی . وقتی شما به ماشین گاز میدی لاستیک ها در زمین چگونه کشیده میشه چگون لاستیک دود را سفید را پخش اطراف میکنند حرکت این دود در هوا چکونه است!!!!!! ایا مثل دود واقعی حرکت میکنند ؟

خوب بازي HL رو من بصورت اوريجينال دارم پس چون به زير بمش واردم مثالهام رو از اين بازي ميزنم كه بنظر من تا اينجا كاملترين بازي از همه ابعاد و ايده ال هاي منه. فيزيك در بازي نقطه عطف و اتكاي بازي و فيزيك عامليه كه بصورت مستقيم به گيم پلي مربوط ميشه و محاسبات فيزيك بايد مطابق روند بازي صورت بگيره براي همين هيچ ربطي به گرافيك نداره شما ميتوني تكسچرهاي با كيفيت پائين داشته باشي اما نه در روند بازي تاثير داره و نه در فيزيك بازي، اصلاً اون آبجكت ميتونه تكسچر هم نداشته باشه، اما همچنان در مپ وجود داره و اگر چيزي بهش بخوره (توضيح ميدم كه من از HL2 دارم مثال ميزنم) همون محاسبات براش انجام ميشه پس ربطي به گرافيك بازي نداره همش مربوط به گيم پليه!

در بازی های اول شخص شما چگونه دشمنان را از پای در میارید ایا فقط به وسیله تفنگ ؟
اگه بازی halflife را دیده باشید میدونید که فزیک در بازی چه قدر احمیت داره اقای گوردن فریمن شخصیت اصلی بازی halflife در هنگام نبود تفنگ از اسلحه ربایشی خود استفاده میکنه و با جذب کردن اشیاء اطراف انها را به سرو صورت دشمن نشانه گرفته و انها را از پای در میاورد یا چاخ دنده های درنده را از زمین بر میداشت و با پرتاب به دشمنان میتونست چندین نفر را از پای در بیاره !!!
یا اینکه برای رفتن اونور دیوار فقط نیاز به پرش نبود میتونست جعبه ها را روی هم قرار داده و با رفتن روی اونها به اونو دیوار برسه .

در ابتدا بايد توضيح بدم كه تفنگ ربايش نيست اون بلكه Zero-Gravity Gun نام صحيحش هست. و همونطور كه دويست بار قبلاً بالا توضيح دادم فيزيك جزو گيمپلي بازي محسوب ميشه، اصلاً خودت داري ميگي GUN حالا من نميدونم GUN اگر قابليتي داره اين جزو گرافيك بازيه؟!

ولی میرسیم به گرافیک بازی : در همینجاست که من میگم نباید به بازی فقط به چشم بازی نگاه کرد !!!!!!
اگه شما بخوایید بازی را فقط بازی تصور کنید بله حرفهای شما که گیم پلی مهمه درسته وگرنه احمیت گرافیک بیشتر به رخ کشیده میشه و علاوه بر اینها مثالهایی میزنم که احمیت گرافیک بیشتر معلوم بشه . من کاری به نوع امتیاز دهی هر سایتی ندارم که چگونه فکر میکنن و فقط من ااینو میدونم که در بازی هرچه قدر گرافیک بیشتر باشه گیم پلی و فزیک هم بهتر خواهد شد چیزی که کاملا قابل درک هست .

نه هيچ ربطي به گرافيك نداره، نه اينكه كاملاً بي ربط باشه نه، اما منم برات چندتا بازي مثال ميزنم كه احتمالاً الان اوغ ميزني از بس اسمش تكرار شده... Counter-Strike 1.6 شما گرافيك خارق العاده اي در اين بازي نميبيني، پس ملت مرض دارن بالغ بر يك دهه است كه دارن همينطوري CS بازي ميكنن؟! حداقل روزانه 3 الي 4 ميليون نفر بصورت آنلاين اين بازيو انجام ميدن. Quake 3 گرافيك داره؟! تازه نديدي! Quake بازاي حرفه اي وقتي بازي ميكنن ممكنه اصلاً نفهمي چي بازي ميكنن، بقول اون ممدمون يك كاراكتر سبزه اون وسط اسلحه ها رو زمين فقط علامتشون مشخصه. تكسچر ها در حدصاف و ساده.. يا بازم گفت كه ورزش مليه كره اي ها استاركرفته الان من كه ميدونم مياي ميگي من از اون وريا خوشم نمياد و فلان... ولي حقيقت اينه. هرچي مثال دارم ميزنم تو پست پارسيا بود، نميدونم اصلاً چرا اين بحث وارد مرحله اي جديد شد پس؟!‌ هيچ شاملي بدش نمياد بازي اي كه انجام ميده گرافيكش چسبيده باشه به طاق! هيچ قابري بدش نمياد كه وقتي ملت رو شخم ميزنه خونش بپاشه به دروديوار... اما خوب اين بحث فقط ويژواليه، طبيعتاً بازي ها به سمت گرافيك فوق العاده ميرن چون اقتضاي زمان اينه، چون مردم مغزشون تو چشمشونه و چون دستاوردها و پيشرفتهاي اين زمينه اون وقت اصلاً به چه دردي ميخوره اگر ازشون قرار باشه بهره اي گرفته نشه! بازم تاكيد ميكنم گرافيك مهمه اما مهمترين نيست. مهمترين اينه كه وقتي من توي بازيم روند بازي طوري باشه كه من تا به انتها بشينم اون جلو، نه مثل Gears of War ببينم اتفاق خيلي خاصي نمي افته و هي ولش كنم برم... ممد وكيلي GRAW2 گرافيكش فوق العاده نيست؟! اما گرافيكش منو جزب نكرد! گيم پليش بود كه به من چراغ سبز نشون داد. تازه من هرجور حساب ميكنم از GoW خيلي قشنگترم بود، انفجارهاي زيبا سنداستورمهاي زيبا، شب و روز....

الان شما فرض کنید که دارید بازی ای را انجام میدید که مربوط به جنگ جهانی هست یا اینکه مربوط به جنگ ادمها بی گانه مثل GEARS OF WAR .

البته بيگانه كه آدم نيست!‌هست؟! ماكه آدمي نديديم!.. اگر قرار بود كه بهش بگن آدم كه بهش نميگفتن بيگانه كه...

در كل ادامه اي اين بحث لازم نداره، اما اونچه كه كاملاً مشخصه اينه كه ما اينجا از اولويتها حرف زديم. اولويت گيم پلي به گرافيك مثل اولويت چلو كباب به خيار شوره. در اين حد ...گيم خوشگل كم نداريم، اما گيمائي كه گيم پليشون بي بديل باشن خيلي كمن...

پ.ن:‌ اهميت
پ.ن:‌عكس جهت شامليه حال ميباشد و استفاده از اونها بدون ذكر منبع ميتونه موجبات له شدن شمارا فراهم آورد، چرا كه جهت كميك جديدم درست كردم...

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام

اول از همه

نوشته شده توسط Gartall:
من بازم میگم من به تمام سبک بازی ها علاقه داشته و در اخرین حد هم حرفه ای هستم و کاری هم ندارم که من یه ایرانی هستم یا خارجی .حالا باورش با شما و اینش دیگه به من ربط نداره

Pro Gamer ها نوعی خاص از بشرن
نوع خاصی که منتظر درگیری و هیجانه
یه Professional هیچگاه پیشنهادهای تحریک کننده ای مثل اینایی که پایین نقل قول می کنم رو ندیده نمی گیره

اگر پرو گيمري پاشو تيم كانترتو بردار بيار سرور ما. اگر deathmatch بازي از Quake II تا HL2DM پاش بيا جلو... فقط كافيه اسمتو بدم به HamidoOs‌ بگم فلاني ادعا DM ـش ميشه خلاصه كلن MaMMaD هميشه جوابگوي ادعاي شماست.

بخصوص وقتی که حریف هاش در مقابل شکست حاضر به پرداخت تاوان سختی باشن مثل این

اگه من از شما شکست بخورم دیگه توی سایت نمی ام !

جالبه که خودت هم میگی که:

من دوست دارم کسی که میخواد منظور خودش را بفهمونه دلیل بیاره مثال بزنه از هرچی که شده

اگه Pro Gamer ی یه مثال از اونو به همه نشون بده تا باورت کنن
این همه هم موقعیت برات پیش اومده که می تونی خودتو اثبات کنی حرفه ای
اگر هم نه
بیخودی ادعا نکن
بدون که ادعا نیاز به اثبات داره

این از این

حالا بحث دوم (بچه ها تقریباً همه چی رو گفتن، حالا منم بزار چند تا چیز رو بگم)

گیم پلی و فیزیک و هوش مصنوعی (که کمتر بهش اشاره میشه) بهم مربوطن
گرافیک فقط نشون دهنده ی اوناست و جزئیات بافتی رو فراهم می کنه (در اصل رابط نمایشه)

مثال
توی یه Game که FPS باشه و احیاناً Sniper Rifle هم داشته باشه
ادغام گیم پلی و فیزیک نتیجه ش اینه که دست Sniper بلرزه، بتونه نفسش رو حبس کنه
با توجه به فاصله بیاد و از درجه بندی های دوربین کمک بگیره (خیلی مسخره ست که هدف گیری 10 متر و 100 متر مثل هم باشه و هر دوشون اگه سر دشمن رو توی مرکز Cross قرار بدی مستقیم بزنه ش)
حالا اگه دشمنت حرکت کنه، فکر کنه، واکنش نشون بده یا هر چی دیگه پای AI رو در میون کشیده

ببین اینا مثل کلاف توی هم پیچیده هستن
و هیچ ربطی به گرافیک ندارن
پس اهمیتشون خیلی بیشتره
چون المان های بیشتری رو تامین می کنن، و حضورشون هم وابسته به همه

ولی گرافیک تعریف دیگه ای داره
چون فقط میاد مثلاً سنگی که به طرفت پرتاب میشه (مثال خودت) رو تعریف می کنه و می تونه جزئیتاتشو کم یا زیاد کنه
ولی خالق اون سنگ یه چیز دیگه ست که از گرافیک تنها داره بعنوان رابط نمایشی استفاده می کنه
نه بیشتر، نه کمتر

حرفه ای ها کمتر براشون مهمه که چی ببینن
در مرحله ی اول براشون مهم اینه که چیزایی که می بینن چه امکاناتی رو براشون فراهم می کنه
بعد از اون خوب مسلماً هیچ کی بدش نمی یاد از گرافیک بالاتر
اونا از امکانات استفاده می کنن، و همینه که بین اونا و شما یه تفاوت کهکشانی رو پدید میاره

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من فكر ميكنم شما خودت متوجه صحبت ما (منظور نظريات مخالف) نشدي تاكيد ميكنم، گرافيك مهم هست، اما مهمترين نيست!!!! اين خيلي فرق ميكنه با اين قصه اي كه اينجا نوشت شده!!!

دوست عزيز اول اينكه فيزيك هيچ ربطي به گرافيك نداره. گرافيك تماماً بصورت بصريست، معقوله فيزيك و محاسبات مربوط به اون كاملاً از گرافيك مستثناست. محاسبات فيزيك در بازي كاملاً رابطه مستقيم با گيم پلي داره و جزئي از گيم پلي بازي. پس لطفاً اين دو رو باهم بر نزن. در مورد اهميت گرافيك هم كسي منكرش نيست بلكه تمام اين 4 صفحه مخالفان اين قضيه گفتن كه [

نه فكر كردي من گفتم فزيك ربط به گرافيك داره ؟:confused: واقعا كه 4 ساعت اونجا من پست دادم و صدبار گفتم كه فزيك به گيم پلي ربط داره اونقت شما اومدين چي گفتين :eek: دوباره پست خودم در زير نقل قول ميكنم :
ولی میرسیم به فزیک بازی : من شخصا خودم به فزیک در بازی بسیار احمیت میدم چرا که فزیک در بازی به جذابتر شدن گیم پلی بازی بسیار کمک خواهد کرد .

همه و همه اینها هم به فزیک بازی مربوط میشه و هرچقدر فزیک بازی بیشتر باشه به جذابتر شدن گیم پلی بسیار کمک خواهد کرد .پس کسانی که گیم پلی بازی را تعریف میکنند سعی کنند که در کنارش فزیک را هم به کار ببرن .

واقعا هميشه من از خوندن پستهاي ديگران توسط شما لذت ميبرم چون كه واقعا دقيق ميخوني:-"
دوست من توصيه ميكنم بريد كمي تمرين روخواني بكنيد كه از اين به بعد چنين نقل قولي نكنيد .

خوب بازي HL رو من بصورت اوريجينال دارم پس چون به زير بمش واردم مثالهام رو از اين بازي ميزنم كه بنظر من تا اينجا كاملترين بازي از همه ابعاد و ايده ال هاي منه. فيزيك در بازي نقطه عطف و اتكاي بازي و فيزيك عامليه كه بصورت مستقيم به گيم پلي مربوط ميشه و محاسبات فيزيك بايد مطابق روند بازي صورت بگيره براي همين هيچ ربطي به گرافيك نداره شما ميتوني تكسچرهاي با كيفيت پائين داشته باشي اما نه در روند بازي تاثير داره و نه در فيزيك بازي، اصلاً اون آبجكت ميتونه تكسچر هم نداشته باشه، اما همچنان در مپ وجود داره و اگر چيزي بهش بخوره (توضيح ميدم كه من از HL2 دارم مثال ميزنم) همون محاسبات براش انجام ميشه پس ربطي به گرافيك بازي نداره همش مربوط به گيم پليه!

:laughing: اينم از اون حرفها بود ها باز تو دهن من حرف گذاشتي .پست منو به قدري دقيق خوندي كه دوباره همين جملت را داري تكرار ميكني .
بابا من كي گفتم فزيك ربطي به گرافيك داره فقط دلم ميخواد يك كلمه از پست من پيدا كني كه من چنين حرفي زدم .
دوباره پست خودم را نقل قول ميكنم كه كاملا ببيني من چي گفتم :

ولی میرسیم به فزیک بازی : من شخصا خودم به فزیک در بازی بسیار احمیت میدم چرا که فزیک در بازی به جذابتر شدن گیم پلی بازی بسیار کمک خواهد کرد .

نه هيچ ربطي به گرافيك نداره، نه اينكه كاملاً بي ربط باشه نه،

بابا شما كه باز دارين حرفاتون را تكرار مكنيد !!!!!!!! اخه چي ربطي به گرافيك نداره . نكنه باز منظورتون فزيك بود .اون بخش اخر من كه در مورد گرافيك حرف زدم فقط مربوط به گرافيك ميشه نه چيزه ديگه .
واي خداي من.........

اما منم برات چندتا بازي مثال ميزنم كه احتمالاً الان اوغ ميزني از بس اسمش تكرار شده... Counter-Strike 1.6 شما گرافيك خارق العاده اي در اين بازي نميبيني، پس ملت مرض دارن بالغ بر يك دهه است كه دارن همينطوري CS بازي ميكنن؟! حداقل روزانه 3 الي 4 ميليون نفر بصورت آنلاين اين بازيو انجام ميدن. SPOILER]

اوهو......... شما كه باز اومدين يه بازي تحت شبكه را مقايسه كردين . بابا گيرم اصلا اين بازي گيم پلي بسيار عالي داره اخه باز چه ربطي به بحث ما داره . بحث ما در اين تاپيك مربوط به بازي غير تحت شبكه هست .
دوما اين بازي Counter-Strike 1.6 فقط در مسبقات انلاين اين همه طرفدار داره نه در حالت عادي .يا من نميتونم منظور خودم را بفهمونم يا اينكه شماييت از حرفهاي چيزي نميفهميد . در بازي هاي انلاين هميشه گيم پلي بازي مهمه نه اينكه بگم گرافيك مهم نيست ولي گيم پلي از احميت بسيار زيادي برخوردار هست چون وقتي من دارم با يكي در مسابقات مبارزه ميكنم ديگه كاري به جزئيات گرافيكي ندارم و اصلا وقت توجه به اون ندارم فقط ميخوام حريف خودم را شكست كه يا پول در بيارم يا اينكه روي طرف را كم كنم .
حالا باز بيايد بگيد چي گرافيك احميت نداره...............:-"

هيچ شاملي بدش نمياد بازي اي كه انجام ميده گرافيكش چسبيده باشه به طاق! هيچ قابري بدش نمياد كه وقتي ملت رو شخم ميزنه خونش بپاشه به دروديوار... اما خوب اين بحث فقط ويژواليه، طبيعتاً بازي ها به سمت گرافيك فوق العاده ميرن چون اقتضاي زمان اينه، چون مردم مغزشون تو چشمشونه و چون دستاوردها و پيشرفتهاي اين زمينه اون وقت اصلاً به چه دردي ميخوره اگر ازشون قرار باشه بهره اي گرفته نشه! بازم تاكيد ميكنم گرافيك مهمه اما مهمترين نيست.

دوست عزيز خون پاشيدن به ديوار به گرافيك ربط نداره بلكه طبيعيتر جلوه دادن خون ربط به گرافيك داره !!!! اين اولا
دوما خون پاشيدن به ديوار يكي از جزئيات فزيك و گيم پلي بازي حساب ميشه . شايد براي همينه نميتوني پستهاي من را بخوني .
برات يه مثال ميزنم الان من از يه جنازه يكي كه خونش پاشيده به در و ديوار با دوربين عكس ميگرم والان دارم عكس را نگاه ميكنم ميكنم ديگه نميام بگم خون يعني گرافيك بلكه اگه دوربين من 2 مگاپيكسل باشه عكس با گرافيك كمتري خواهد افتاد و اگه 10 مگاپيكسل باشه با گرافيك بيشتر . اينجا من ميتونم هر دو عكس 2 مگا پيكسل و 10 مگاپيكسل را از لحاظ گرافيك مقايسه كنم . الان خدا كنه نيايد بگيد كه در عكس واژه ي گرافيك را به كار نميبرن ؟!!!!!!!!
بله به اين ميگن گرافيك نه اينكه به پاشيدن خون به ديوار . پاشيدن خون به اطراف مربوط به جزئيات بازي ميشه كه اونم ربطي به گرافيك نداره بلكه واقعي جلوه دادن خون مربوط به گرافيك ميشه .

بازم تاكيد ميكنم گرافيك مهمه اما مهمترين نيست.

بابا شما چقدر داريد تاكيد ميكنيد بهتره اين تاكيد ها را براي خودتون نگه داريد .اگه براي شما گيم پلي مهمه و گرافيك اصلا مهم نيست باشه و بهتره كه بشيني همون سوپر ماريو بازي كني . شايد بزرگتر ها هم سوپر ماريو بازي ميكنند ولي بچه ها بيشتر سوپر ماريو را ميشناسن .

اما خوب اين بحث فقط ويژواليه، طبيعتاً بازي ها به سمت گرافيك فوق العاده ميرن چون اقتضاي زمان اينه، چون مردم مغزشون تو چشمشونه و چون دستاوردها و پيشرفتهاي اين زمينه اون وقت اصلاً به چه دردي ميخوره اگر ازشون قرار باشه بهره اي گرفته نشه!

بابا چه حرفهايي كه از پست شما نميشه كشيد بيرون تا شب بشينم ميتونم از كلمه كلمه پست شما را نقل قول كنم .

بله درسته طبيعتا بازي ها به سمت گرافيك كشيده ميشن ولي نه اينكه فكر كني مردم عقلشون تو چشمشون هست چرا كه مردم همه دلشون ميخواد گرافيك در بازي باشه و بازي بيش از پيش واقعي به نظر برسه حس اين را بكنن كه خودشون دارن جنگ ميكنن .
درسته كه دستاوردها و پيشرفتها باعث ميشن كه گرافيك بازي بره بالا ولي انو بدون اگه شركت هاي بازي سازي ميدونستن كه همه احميت به گيم پلي بازي ميدن ديگه گرافيك بالا را در بازي ها به كار نميبردن و ميتونستن كاره خودشون را راحت كنن و بيخيال گرافيك بشن و اينطور ساختن بازي هم كم هزينه ميشد .

و نكته جالب اينكه شما همچين ميگيد كه عقل مردم تو چشمشونه كه كسي ندونه فكر ميكنه چنين نيست چرا كه چشمه كه بازي را ميبينه و همينطور كه چشم ميتونه گرافيك در بازي را ببينه همينطور هم ميتونه گيم پلي را ببينه پس من ميتونم بگم كساني كه به گيم پلي احميت ميدن عقلشون تو چشمشون هست .
اگه گرافيك مهم نبود ديگه نيازي به كنسولهاي جديد ps3 و xbox360 نبود . و همين مايكرو ميومد كمي قابليتهاي كنسول xbox را بالا ميبرد به جاي اينكه بياد اين همه به gpu كنسول xbox360 توجه كنه . اره حرف شما درسته كل دنيا عقلشون تو چشمشون هست ولي شما استثنا هستيد ما نميدونستيم !!!!!!!!!!!

مهمترين اينه كه وقتي من توي بازيم روند بازي طوري باشه كه من تا به انتها بشينم اون جلو، نه مثل Gears of War ببينم اتفاق خيلي خاصي نمي افته و هي ولش كنم برم...

همينطور اگه گرافيك gears of war زياد نبود در هنگام روشن كردن اره برقي در بازي پاشيدن خون احساس ميكردي كه رب گوجه فرنگي داره ميپاشه نه خون !!!!!پس اونوقت ترس كجا بود ؟!!
اين فقط يك مثال از اين بازي بود .

ممد وكيلي GRAW2 گرافيكش فوق العاده نيست؟! اما گرافيكش منو جزب نكرد! گيم پليش بود كه به من چراغ سبز نشون داد. تازه من هرجور حساب ميكنم از GoW خيلي قشنگترم بود، انفجارهاي زيبا

نخير داري اشتباه ميكني چرا كه GRAW2 گرافيكش بسيار هم عالي بود ولي شما چون گرافيك gears of war را ديدي انتظارت رفته بالا و خيال كردي گرافيك نداره و ميتونم بگم همين گرافيك باعث شده بود كه جذبت كنه و همون گرافيك بوده كه چراغ سبز برات نشون داده ;) حالا اگه تونستي بيا ثابت كن كه اينگونه نبوده ؟!

البته بيگانه كه آدم نيست!‌هست؟! ماكه آدمي نديديم!.. اگر قرار بود كه بهش بگن آدم كه بهش نميگفتن بيگانه كه...

و حتي اينكه گرافيك به قدري بايد زياد باشه كه بشه به اون گفت بيگانه !!!!!!!!!!

سلام

اول از همه

Pro Gamer ها نوعی خاص از بشرن
نوع خاصی که منتظر درگیری و هیجانه
یه Professional هیچگاه پیشنهادهای تحریک کننده ای مثل اینایی که پایین نقل قول می کنم رو ندیده نمی گیره

بخصوص وقتی که حریف هاش در مقابل شکست حاضر به پرداخت تاوان سختی باشن مثل این

جالبه که خودت هم میگی که:

جواب :
من نمیدونم این بحث casual gamer دیگه از کجا پیدا شد . تو این تنها چیزی که معلومه همه دنبال یه بحث میگردن تا سوراخی پیدا بشه شرایط فراهم .

در مورد اینکه من چگونه گیمری هستم این به خودم مربوط میشه و دوست دارم اصلا از خودم تعریف کنم چیزیه که به هیچ کس ربطی نداره . من بازم میگم من به تمام سبک بازی ها علاقه داشته و در اخرین حد هم حرفه ای هستم و کاری هم ندارم که من یه ایرانی هستم یا خارجی .حالا باورش با شما و اینش دیگه به من ربط نداره . بله از من دعوت شده تا در مسابقات شرکت کنم و تو شهر خودمون و توسط دوستام و دیگه مجبور هم نیستم اسم دوستام را به شما اعلام کنم .
این بحث خواهشا اینجا تموم بشه چون اصلا مربوط به تاپیک نمیشه . و این بحث هم به صورت اتفاقی پیش اومد که دلیلش هم کاملا مشخصه من گناهی نداشتم .پایان بدید ............

ولي شما مثل اينكه خيلي دلتون ميخواد اين بحث ادامه پيدا كنه . حالا باز بيا اين بحث را ادمه بده...........

اگه Pro Gamer ی یه مثال از اونو به همه نشون بده تا باورت کنن
این همه هم موقعیت برات پیش اومده که می تونی خودتو اثبات کنی حرفه ای
اگر هم نه
بیخودی ادعا نکن
بدون که ادعا نیاز به اثبات داره

این از این

مثل اينكه حوصله نميكني يكي از پستام را بخوني . اينو بدون نياز به اثبات ندارم و بيخودي هم ادعا نميكنم و حال ميكنم كه ادعا بكنم و نيازي هم ندارم كه شما باور كنيد و اينكه من كار و زندگي دارم و نميتونم بيم انلاين بازي كنم اين براي چندمين بار . و لطفا اين بحث را تموم كنيد و من يه چيزي گفتم فراموش كنيد .
از اين به بعد مديرها شاهد باشند......

حرفه ای ها کمتر براشون مهمه که چی ببینن
در مرحله ی اول براشون مهم اینه که چیزایی که می بینن چه امکاناتی رو براشون فراهم می کنه
بعد از اون خوب مسلماً هیچ کی بدش نمی یاد از گرافیک بالاتر
اونا از امکانات استفاده می کنن، و همینه که بین اونا و شما یه تفاوت کهکشانی رو پدید میاره

چون حرفه اي به فكر پول در اوردن هستند نه گرافيك . اگه خدا بخواد و يه روزي وقت كنم ميام مسابقات و ثابت ميكنم كه حرفه اي ها چگونه فكر ميكنند !;) فقط جان من ديگه اين بحث گيمر بودن را تموم كنيد .

سلام

حالا بحث دوم (بچه ها تقریباً همه چی رو گفتن، حالا منم بزار چند تا چیز رو بگم)

خيال كردي همه مثل شما فكر ميكنند؟!:-" اگه ميبيني كه كسي نيست از من دفاع كنه چون من به قدري پستهام را كامل ميزارم كه ديگران نيازي به پست دادن ندارند . حالا بچرخ تا بچرخيم.

خداحافظ.............

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نه فكر كردي من گفتم فزيك ربط به گرافيك داره ؟:confused: واقعا كه 4 ساعت اونجا من پست دادم و صدبار گفتم كه فزيك به گيم پلي ربط داره اونقت شما اومدين چي گفتين :eek: دوباره پست خودم در زير نقل قول ميكنم :

واقعا هميشه من از خوندن پستهاي ديگران توسط شما لذت ميبرم چون كه واقعا دقيق ميخوني:-"
دوست من توصيه ميكنم بريد كمي تمرين روخواني بكنيد كه از اين به بعد چنين نقل قولي نكنيد .

خوب البته هر آدمي اشتباه ميكنه منم اشتباه كردم بدليل اينكه بيشتر موارد ذكر شده در پست شما رو توضيحات غير ضروري ديدم پس اسكيپ كردم كه باعث ايجاد سوءتفاهم براي خودم شد و البته بعضي جاها شما جوري حرف زدي كه من اينطور برداشت كردم، خوب لااقل من به اشتباهم اعتراف ميكنم و مثل شما اصرار ندارم كه اهميت رو با "ح" بنويسم با اينكه ميدونم اشتباهه.

اوهو......... شما كه باز اومدين يه بازي تحت شبكه را مقايسه كردين . بابا گيرم اصلا اين بازي گيم پلي بسيار عالي داره اخه باز چه ربطي به بحث ما داره . بحث ما در اين تاپيك مربوط به بازي غير تحت شبكه هست .
دوما اين بازي Counter-Strike 1.6 فقط در مسبقات انلاين اين همه طرفدار داره نه در حالت عادي .يا من نميتونم منظور خودم را بفهمونم يا اينكه شماييت از حرفهاي چيزي نميفهميد . در بازي هاي انلاين هميشه گيم پلي بازي مهمه نه اينكه بگم گرافيك مهم نيست ولي گيم پلي از احميت بسيار زيادي برخوردار هست چون وقتي من دارم با يكي در مسابقات مبارزه ميكنم ديگه كاري به جزئيات گرافيكي ندارم و اصلا وقت توجه به اون ندارم فقط ميخوام حريف خودم را شكست كه يا پول در بيارم يا اينكه روي طرف را كم كنم .
حالا باز بيايد بگيد چي گرافيك احميت نداره...............:-"

بازي تحت شبكه يا تخت ملكه بالاخره بازي هست يا نه؟! شما موضع خودت رو در قبال بازي ها اول مشخص كن وقتي ميگيم بازيهاي كامپيوتري و ويدئوئي بازي هاي Single Player, Multiplayer, MMO و ... همشون در اين مجموعه قرار ميگيرن. بازي CS هم همچين چيزي كه شما گفتي نيست، ميگم روزانه 3-4 ميليون نفر آنلاين بازي ميكنن اين بازي رو، وقتي ما داريم روي گيم پلي و گرافيك بحث ميكنيم من از هر بازي كه دلم بخواد مثال ميزنم ميخواد آنلاين باشه ميخواد سينگل باشه ميخواد MMO باشه... بازي هم كه بالغ بر يك دهه هست داره بازي ميشه قطعاً صلاحيت لازم رو داره كه به عنوان الگو قرار بگيره.

شما خودت هم پستاي من رو درست نميخوني بازم داره حرف تو دهان من ميگذاري، من 761234716823457812354123 مرتبه گفتم كه اهميت داره اما اهميتش در درجه اول و اولويت قرار نميگيره... مثالم زدم گفتم اهميت گيم پلي در برابر گرافيك مثل اهميت چلو كباب در مقابل خيارشوره. توضيح دادم باز كه هيچ كس بدش نمياد گيمي كه بازي ميكنه گرافيكي در سطح بقول خودت GoW داشته باشه! اما وقتي گيم پلي بازي خوب نباشه گرافيكش ديگه چه اهميتي پيدا ميكنه؟!....

دوست عزيز خون پاشيدن به ديوار به گرافيك ربط نداره بلكه طبيعيتر جلوه دادن خون ربط به گرافيك داره !!!! اين اولا

شما قدرت دركت بنظر پائين مياد اونم شايد بخاطر اينه كه وقت نداري؟! من از اون مسئله بعنوان يك مثال ساده استفاده كردم براي تفهيم بهتر و در ضمن كليه اجزائي كه خاصيت بصري دارن جزو گرافيك بازين!

دوما خون پاشيدن به ديوار يكي از جزئيات فزيك و گيم پلي بازي حساب ميشه . شايد براي همينه نميتوني پستهاي من را بخوني .
برات يه مثال ميزنم الان من از يه جنازه يكي كه خونش پاشيده به در و ديوار با دوربين عكس ميگرم والان دارم عكس را نگاه ميكنم ميكنم ديگه نميام بگم خون يعني گرافيك بلكه اگه دوربين من 2 مگاپيكسل باشه عكس با گرافيك كمتري خواهد افتاد و اگه 10 مگاپيكسل باشه با گرافيك بيشتر . اينجا من ميتونم هر دو عكس 2 مگا پيكسل و 10 مگاپيكسل را از لحاظ گرافيك مقايسه كنم . الان خدا كنه نيايد بگيد كه در عكس واژه ي گرافيك را به كار نميبرن ؟!!!!!!!!
بله به اين ميگن گرافيك نه اينكه به پاشيدن خون به ديوار . پاشيدن خون به اطراف مربوط به جزئيات بازي ميشه كه اونم ربطي به گرافيك نداره بلكه واقعي جلوه دادن خون مربوط به گرافيك ميشه .

:confused: NONSENSE!

بابا شما چقدر داريد تاكيد ميكنيد بهتره اين تاكيد ها را براي خودتون نگه داريد .اگه براي شما گيم پلي مهمه و گرافيك اصلا مهم نيست باشه و بهتره كه بشيني همون سوپر ماريو بازي كني . شايد بزرگتر ها هم سوپر ماريو بازي ميكنند ولي بچه ها بيشتر سوپر ماريو را ميشناسن .

چرا زدي تو جاده خاكي؟!‌ سابقه من براي خيلي ها مشخصه هرچند كه من به سري بازي ماريو هميشه علاقمند بودم ولي احساس ميكنم اينجا سعي داري از اين اسم براي كوچك كردن من استفاده كني! نه من و نه ماريو هيچ كدوم كوچيك نيستيم، ماريو هم انقدر اسم و رسم داره كه هركسي از در اومد تو نتونه لهش كنه، ... شما اينهمه روي اشتباه من مانور دادي ولي مثل اينكه خودت كلت خيلي بيشتر از اين حرفا داغه!!‌براي 1267153423698378426834236346238641 بار دارم ميگم گرافيك مهمه ولي مهمترين نيست (بزرگ نوشتم گفتم شايد مشكل ديد داشته باشي!)...

بله درسته طبيعتا بازي ها به سمت گرافيك كشيده ميشن ولي نه اينكه فكر كني مردم عقلشون تو چشمشون هست چرا كه مردم همه دلشون ميخواد گرافيك در بازي باشه و بازي بيش از پيش واقعي به نظر برسه حس اين را بكنن كه خودشون دارن جنگ ميكنن .
درسته كه دستاوردها و پيشرفتها باعث ميشن كه گرافيك بازي بره بالا ولي انو بدون اگه شركت هاي بازي سازي ميدونستن كه همه احميت به گيم پلي بازي ميدن ديگه گرافيك بالا را در بازي ها به كار نميبردن و ميتونستن كاره خودشون را راحت كنن و بيخيال گرافيك بشن و اينطور ساختن بازي هم كم هزينه ميشد .

اتفاقاً مردم عقلشون به چشمشونه، اما بعضي هام چشمشون خوب نميبينه پس خوب نميتونن فكر كنن براي همين يكسري مثل من مجبورن از بزرگترين سايز ها براي نشون دادن بعضي از جملات استفاده كنن.

مطمئن باش اگر گرافيك مهمترين المان در بازي بود كنسول Wii هرگز اينهمه نميفروخت!! چون ثابت كرد كه گرافيك هيچ وقت مهمترين عامل نيست!...

و نكته جالب اينكه شما همچين ميگيد كه عقل مردم تو چشمشونه كه كسي ندونه فكر ميكنه چنين نيست چرا كه چشمه كه بازي را ميبينه و همينطور كه چشم ميتونه گرافيك در بازي را ببينه همينطور هم ميتونه گيم پلي را ببينه پس من ميتونم بگم كساني كه به گيم پلي احميت ميدن عقلشون تو چشمشون هست .

شما يجا يچيزي ميگي جلوتر حرف خودت رو تكذيب ميكني؟!‌ نه عزيز من by default عقل مردم نبايد تو چشمشون باشه چون انسان با مغزش تامل ميكنه نه با چشمش!

اگه گرافيك مهم نبود ديگه نيازي به كنسولهاي جديد ps3 و xbox360 نبود . و همين مايكرو ميومد كمي قابليتهاي كنسول xbox را بالا ميبرد به جاي اينكه بياد اين همه به gpu كنسول xbox360 توجه كنه . اره حرف شما درسته كل دنيا عقلشون تو چشمشون هست ولي شما استثنا هستيد ما نميدونستيم !!!!!!!!!!!

من احساس ميكنم دارم از صحبتهاي شما كلافه ميشم، چرا كه شما اصلاً نميفهميد من چي ميگم، ميگم گرافيك مهم هست، اما مهمترين نيست چقدر اين قسمت رو من بايد توضيح بدم و در موردش مثال بزنم واقعاً نميدونم!

نقل قول از خودم!
رچي مثال دارم ميزنم تو پست پارسيا بود، نميدونم اصلاً چرا اين بحث وارد مرحله اي جديد شد پس؟!‌ هيچ شاملي بدش نمياد بازي اي كه انجام ميده گرافيكش چسبيده باشه به طاق! هيچ قابري بدش نمياد كه وقتي ملت رو شخم ميزنه خونش بپاشه به دروديوار... اما خوب اين بحث فقط ويژواليه، طبيعتاً بازي ها به سمت گرافيك فوق العاده ميرن چون اقتضاي زمان اينه، چون مردم مغزشون تو چشمشونه و چون دستاوردها و پيشرفتهاي اين زمينه اون وقت اصلاً به چه دردي ميخوره اگر ازشون قرار باشه بهره اي گرفته نشه! بازم تاكيد ميكنم گرافيك مهمه اما مهمترين نيست. مهمترين اينه كه وقتي من توي بازيم روند بازي طوري باشه كه من تا به انتها بشينم اون جلو

توضيح ميدم بازم اين مرتبه سعي ميكنم حتي شما بفهمي! گرافيك خواه نا خواه به اين سمت ميره، چرا كه علم در اين زمينه به پيشرفتهاي زيادي رسيده و هرروز از ديروز جلوتره، و هر روز يك قابليت يا تكنولوژي جديد در اين رابطه ابداع ميشه، اين يك مسير مشخص براي گرافيك هست دلت بخواد يا نخواد اين پروسه طي ميشه و خود به خود مورد استفاده قرار ميگيره، و الا اصلاً دليلي براي وجودش نبود، پس نتيجه ميگيريم كه گرافيك خود به خود بايد به بهترين نحو در بازي ها وجود داشته باشن، اما موضوع قابل اتكاي يك بازي گرافيك اون نيست گرچه گرافيك هميشه و همواره مهم هست و خواهد بود هركيم ميگه نيست دروغ ميگه، اما اين اهميت به اندازه اهميت مواردي كه ما مجموعاً Gameplay ميناميم و از اجزاي اون هستند نيست!!!‌نـــــــيــــــــســـــــت!!

نخير داري اشتباه ميكني چرا كه GRAW2 گرافيكش بسيار هم عالي بود ولي شما چون گرافيك gears of war را ديدي انتظارت رفته بالا و خيال كردي گرافيك نداره و ميتونم بگم همين گرافيك باعث شده بود كه جذبت كنه و همون گرافيك بوده كه چراغ سبز برات نشون داده ;) حالا اگه تونستي بيا ثابت كن كه اينگونه نبوده ؟!

you're doing an excellent job for BORING me to DEATH!!!

چون حرفه اي به فكر پول در اوردن هستند نه گرافيك . اگه خدا بخواد و يه روزي وقت كنم ميام مسابقات و ثابت ميكنم كه حرفه اي ها چگونه فكر ميكنند !;) فقط جان من ديگه اين بحث گيمر بودن را تموم كنيد .

:laughing: LMAO

خيال كردي همه مثل شما فكر ميكنند؟!:-" اگه ميبيني كه كسي نيست از من دفاع كنه چون من به قدري پستهام را كامل ميزارم كه ديگران نيازي به پست دادن ندارند . حالا بچرخ تا بچرخيم.

:laughing: LMFAO LMFAO

You're so funny

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوب البته هر آدمي اشتباه ميكنه منم اشتباه كردم بدليل اينكه بيشتر موارد ذكر شده در پست شما رو توضيحات غير ضروري ديدم پس اسكيپ كردم كه باعث ايجاد سوءتفاهم براي خودم شد و البته بعضي جاها شما جوري حرف زدي كه من اينطور برداشت كردم، خوب لااقل من به اشتباهم اعتراف ميكنم و مثل شما اصرار ندارم كه اهميت رو با "ح" بنويسم با اينكه ميدونم اشتباهه.

خواهش ميكنم . بالاخره هر كسي اشتباه ميكنه. ;)
منم بعضي وقتها اشتباه ميكنم كه اهميت را احميت مينويسم . ديكتم هميشه ضعيف بود .:cheesygri منم به علت اين يكم ناجور حرف زدم كه چون هميشه تو اول پستهام ميگم خواهشا پستم با دقت بخونيد ولي متاسفانه هيچ وقت اينطور نشد .

بازي تحت شبكه يا تخت ملكه بالاخره بازي هست يا نه؟! شما موضع خودت رو در قبال بازي ها اول مشخص كن وقتي ميگيم بازيهاي كامپيوتري و ويدئوئي بازي هاي Single Player, Multiplayer, MMO و ... همشون در اين مجموعه قرار ميگيرن. بازي CS هم همچين چيزي كه شما گفتي نيست، ميگم روزانه 3-4 ميليون نفر آنلاين بازي ميكنن اين بازي رو، وقتي ما داريم روي گيم پلي و گرافيك بحث ميكنيم من از هر بازي كه دلم بخواد مثال ميزنم ميخواد آنلاين باشه ميخواد سينگل باشه ميخواد MMO باشه... بازي هم كه بالغ بر يك دهه هست داره بازي ميشه قطعاً صلاحيت لازم رو داره كه به عنوان الگو قرار بگيره.

شما خودت هم پستاي من رو درست نميخوني بازم داره حرف تو دهان من ميگذاري، من 761234716823457812354123 مرتبه گفتم كه اهميت داره اما اهميتش در درجه اول و اولويت قرار نميگيره... مثالم زدم گفتم اهميت گيم پلي در برابر گرافيك مثل اهميت چلو كباب در مقابل خيارشوره. توضيح دادم باز كه هيچ كس بدش نمياد گيمي كه بازي ميكنه گرافيكي در سطح بقول خودت GoW داشته باشه! اما وقتي گيم پلي بازي خوب نباشه گرافيكش ديگه چه اهميتي پيدا ميكنه؟!....

شما از اين به بعد بدونيد كه منظور من بازي هاي Single Player هست.اين تاپيك را خودم باز كردم وخودم هم ميدونم كه كدوم چيز بايد مقايسه بشه .
در ضمن واقعا شما فكر ميكنيد گرافيك حكم خيارشور داره .اگه گرافيك خيارشور بود هميشه بايد ما بازي هاي دو بعدي بازي ميكرديم اين يك مثال بزرگ از گرافيك بود كه زدم . ميدونيد وقتي بازي ها سه بعدي شدند چه تغيير شگرفي در انجام بازي ايجاد شد ؟
حالا باز بيايد بگيد اهميت گرافيك در حد گيم پلي نيست البته اشتباه نكنيد من فهميدم كه شما هم به گرافيك اهميت ميديد ولي اين كلمه خيار شور كمي عجيب ميزنه .
اصلا مشكل اينه كه نميشه با نوشتن كسي را فهموند چه خوب بود كه الان رو در رو بوديم و حرف ميزديم اونوقت درك بيشتر ميشد .
ولي اينكه شما ميبينيد كه محيط سه بعدي به گرافيك ربط داره و همين محيط سه بعدي هم باعث شد كه گيم پلي بازي بسيار بسيار جذابتر بشه .ولي گيم پلي زياد هيچ وقت باعث افزايش گرافيك نميشه . وقتي من ميبينيد اين همه روي گرافيك پا فشاري ميكنم منظورم اينه كه گرافيك هر چه قدر در بازي بيشتر باشه بازده گيم پلي هم بيشتر ميشه . خدايي چيزي كه بايد قبول كرد .
ديگه من نميدونم چطور توضيح بدم.........

شما قدرت دركت بنظر پائين مياد اونم شايد بخاطر اينه كه وقت نداري؟! من از اون مسئله بعنوان يك مثال ساده استفاده كردم براي تفهيم بهتر و در ضمن كليه اجزائي كه خاصيت بصري دارن جزو گرافيك بازين!

سياوش جان اينم از اون حرفها بودها .حرف شما مثل اين ميمونه الان من تو اتاق نشستم به صندلي نگاه ميكنم و يدفعه يكي مياد صندلي را از جلوي من بر ميداره و من ديگه صندلي را نميبينم پس گرافيك اومد پايين!!!!!!!!!!!
شما بايد اينگونه بگيد تمام چيزهايي كه خاصيت بصري دارن بايد بهترين جزئيات گرافيكي را داشته باشند كه كيفيت تصوير (گرافيك ) بره بالا . راست نميگم عزيز ؟

:confused: NONSENSE!

اگه برات نا مفهومه بگو روشن كنم ;) به دل نميگيرم :(

چرا زدي تو جاده خاكي؟!‌ سابقه من براي خيلي ها مشخصه هرچند كه من به سري بازي ماريو هميشه علاقمند بودم ولي احساس ميكنم اينجا سعي داري از اين اسم براي كوچك كردن من استفاده كني! نه من و نه ماريو هيچ كدوم كوچيك نيستيم، ماريو هم انقدر اسم و رسم داره كه هركسي از در اومد تو نتونه لهش كنه، ... شما اينهمه روي اشتباه من مانور دادي ولي مثل اينكه خودت كلت خيلي بيشتر از اين حرفا داغه!!‌براي 1267153423698378426834236346238641 بار دارم ميگم گرافيك مهمه ولي مهمترين نيست (بزرگ نوشتم گفتم شايد مشكل ديد داشته باشي!)...

اگه من بزنم به جاده خاكي مطمعن باشيد كه شما اول از من زديد به جاده ي گلي !!بماند;)
آره الان به صورت اتوماتيك يه صفحه مقابل من باز شد كه از سابقه شما با خبر شدم .خوبه باز شما خوبه وقت اينطور چيزها را داريد باور كنيد من حتي يك دقيقه هم وقت ندارم و الان هم كه ميبيني دارم پست ميدم تو دفتر هستم .ولي شما هم شك نكنيد كه من خيلي خوب بلدم بازي كنم به شرافتم ق.......................................م.
من نگفتم كه ماريو بازي كوچيكي بزار برات بگم من تا حالا كنسولهاي tvgame , sega,nintendo,ps1,micro,xbox360 داشتم شايد خيلي ها ندونن كه tvgame چيه .
منم ماريو خيلي بازي كردم و كلي هم حالشو بردم چون يه بازي خيلي قديمي هست و اون زمان هم از بازي هاي خيلي بزرگ حساب ميشد الان هم همه اين را مثل نام (مايكل جكسون ) ميشناسن.:)
سوما من مشكل ديد ندارم اگه كه داشتم اين همه با گرافيك حال نميكردم;)

اتفاقاً مردم عقلشون به چشمشونه، اما بعضي هام چشمشون خوب نميبينه پس خوب نميتونن فكر كنن براي همين يكسري مثل من مجبورن از بزرگترين سايز ها براي نشون دادن بعضي از جملات استفاده كنن.

مطمئن باش اگر گرافيك مهمترين المان در بازي بود كنسول Wii هرگز اينهمه نميفروخت!! چون ثابت كرد كه گرافيك هيچ وقت مهمترين عامل نيست!...

ميدوني چرا wii اي همه موفق شد شايد همه فكر ميكنن كه گيم پلي باعث شده البته شده ولي چگونه توضيح ميدم .
wii به علت اين كه تونست دسته هاي جديد براي كنترل بازي خلق كنه به طوري كه شما با در دست نگه داشتن يك دسته حس ميكنيد تفنگ دستتون هست يا اينكه در هنگام بازي ريسينگ احساس ميكنيد كه فرمان تو دستتون هست . و وقتي چنين چيزي هست باعث ميشه كه خود به خود گيم پلي بازي هم پيشرفت كنه .
حالا شما ميدونيد چي را فكر كنيد اينكه اگه روزي مايكروسافت بتونه چنين دسته هاي براي كنسول xbox360 طراحي كنه محبوبيت اين كنسول بسيار بيشتر از wii خواهد شد . كه همين طور هم داره چنين طرحي را مايكروسافت انجام ميده . ولي مشخصه كه همانند wii نخواهد بود .حالا ديگه نيايد گير بدين كه مايكرو نميتونه و اينطور حرفها..................................

شما يجا يچيزي ميگي جلوتر حرف خودت رو تكذيب ميكني؟!‌ نه عزيز من by default عقل مردم نبايد تو چشمشون باشه چون انسان با مغزش تامل ميكنه نه با چشمش!

من كجا دارم حرف خودم را تكذيب ميكنم؟!!!به خاطر همينه ميگم تو پستها دقت نميكني .
من منظورم اينه كه فقط گرافيك نيست كه ميشه با چشم ديد بلكه گيم پلي را هم ميشه با چشم ديد غير از اينه !!!!!!! پس تو هر دو تا عنوان گرافيك و گيم پلي ميشه واژه ي عقل تو چشم را به كار برد!!!!!

من احساس ميكنم دارم از صحبتهاي شما كلافه ميشم، چرا كه شما اصلاً نميفهميد من چي ميگم، ميگم گرافيك مهم هست، اما مهمترين نيست چقدر اين قسمت رو من بايد توضيح بدم و در موردش مثال بزنم واقعاً نميدونم!

توضيح ميدم بازم اين مرتبه سعي ميكنم حتي شما بفهمي! گرافيك خواه نا خواه به اين سمت ميره، چرا كه علم در اين زمينه به پيشرفتهاي زيادي رسيده و هرروز از ديروز جلوتره، و هر روز يك قابليت يا تكنولوژي جديد در اين رابطه ابداع ميشه، اين يك مسير مشخص براي گرافيك هست دلت بخواد يا نخواد اين پروسه طي ميشه و خود به خود مورد استفاده قرار ميگيره، و الا اصلاً دليلي براي وجودش نبود، پس نتيجه ميگيريم كه گرافيك خود به خود بايد به بهترين نحو در بازي ها وجود داشته باشن، اما موضوع قابل اتكاي يك بازي گرافيك اون نيست گرچه گرافيك هميشه و همواره مهم هست و خواهد بود هركيم ميگه نيست دروغ ميگه، اما اين اهميت به اندازه اهميت مواردي كه ما مجموعاً Gameplay ميناميم و از اجزاي اون هستند نيست!!!‌نـــــــيــــــــســـــــت!!

بابا منم ميدونم كه شما هم گرافيك را دوست داريد ولي مشكل اينجاست كه تو پستهاتون يه جا از گرافيك دفاع ميكني و يه جا كلا به سرش ميكوبي .
ببين اولين اشتباه بزرگ ما اينه كه بازي هاي ps2 را با ps3 مقايسه ميكنيم يا xbox را با xbox360 يا wii را با xbox360 و ps3 .
بايد بگم كه ما ميتونيم xbox360 را با ps3 مقايسه كنيم چون تقريبا در يك قدرت و با يك هدف ساخته شدن ولي wii نه قدرتش با اينا يكي و نه هدفش . وهمين طور بايد دو كنسول ps2 را با xbox مقايسه كرد كه اونا هم تقريبا هم قدرت هستند .
پس هر بازي كه داريم ازش تعريف ميكنيم سعي كنيم كه با بازي هم قطار خودش مقايسه كنيم .

شايد تو اين قسمت من فهميدم كه شما چي گفتين يه طورهاي داري مثل خودم حرف ميزني ولي نميدونم چرا اين همه اختلاف بين دوتامون ايجاد شد پس بيا ارومتر كنار بيايم .
من فقط منظورم اينه كه گرافيك هرچه قدر بيشتر باشه انقدر هم به جذابيت گيم پلي افزوده خواهد شد به همين دليل هست كه دارم اين همه گرافيك را تبليغ ميكنم .
در كل بايد بگم وسعت تعريف گرافيك بسيار زيادتر از گيم پلي هست نميدونم منظورم را فهميدي يا نه ؟!

you're doing an excellent job for BORING me to DEATH!!!

:laughing: LMAO

:laughing: LMFAO LMFAO

You're so funny

سعي كن چنين كلماتي را به كار نبري بده . كسي ندونه خيال ميكنه من انگليسي حاليم نيست ;) منم بلدم چنين چيزهايي به كار ببرم ولي حكم اخلاق براي من اجازه نميده .دركل اخلاق خوب چيزي .
من رو اخلاق شما تو اين سايت چند وقت بود حساب باز كرده بودم ولي الان چرا.........

آخرین ویرایش:

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام

سیاوش عزیز؛ بی خیال شو تو رو خدا
الان احساس نمی کنی داریم آب تو هاون می کوبیم (شایدم بدتر)

بعید می دونم این دوستمون قانع بشه
چون همش داره روی حرفش پافشاری می کنه

یادمه توی یکی دیگه از تاپیک ها (تاپیک Crysis) یه دوستی مثل ایشون، فرزاد رو خسته کرده بود سر یه ماجرایی مثل همین (باید دیده باشی اینی رو که می گم)

یادمه یه بار یه جا دیگه ایشون توصیه کرده بود که می تونین مادربورد رو با آب بشورین بعد بزارین خشک بشه
جالبه روی حرفش پافشاری هم می کرد ...

خودت تا آخرشو بخون دیگه ...

آخرین ویرایش:

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
با اجازه اساتید
نمی دونم چرا دوستان دارن وقت خودشون رو سر یه موضوع بی خود تلف می کنند و چند صفحه تاپیکو سر نقل قول کردن برای همدیگه هدر میدن و نمی زارن آقای Gartell به کار دفتر و شرکتشون برسه...
:)........................فک کنم اسمش Marrow Eaters باشه
با این چند صفحه دیگه همه فهمیدن کسی که متوجه نیست و نمی فهمه(منظور نفهم نیست) و خیلی از خود راضیه کیه
دیدم کسی نمیاد بحثو تموم کنه من دیگه اومدم;)
کار همه این شده بعد نقل قولا فقط تشکر کنن;)
از این پست به بعد دیگه لطفا نقل قول نکنید...
------------------------------------------------------------------------------
LMFAO LMFAO
You're so funny
درست یادم نیست ولی بنظرم استفاده از کلمات انگلیسی بین گفنگو ها ممنوع بود دیگه Slang ش که جای خود داره

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
درست یادم نیست ولی بنظرم استفاده از کلمات انگلیسی بین گفنگو ها ممنوع بود دیگه Slang ش که جای خود داره

یادم نمیاد همچین قانونی رو برای سایت گذاشته باشیم و البته هیچ عقل سلیمی هم چنین قانونی رو نمی‌پذیره !

از این پست به بعد دیگه لطفا نقل قول نکنید...

و البته این موضوع که کی از کی تشکر می‌کنه و کی از کی نقل قول می‌کنه هم از اموری نیست که شما در موردش تصمیم بگیری

این از این

اما در مورد این بحثی که داره انجام می‌شه
تقریبا همه‌ی دنیا می‌دونن که توی یه بازی گیم‌پلی مهمتره یا گرافیک و میشه گفت یه موضوع اثبات شدس ... حالا اگه کسی می‌خواد جور دیگه فکر کنه نظرش برای خودش محترمه ولی پافشاری بر روی این نظر و سعی در تزریق کردنش به بقیه قابل تحمل نیست!

این تاپیک یه جوری ایجاد شده که انگار یه اتمی ماده‌ای چیزی کشف شده که خیلی جدید و ناشناختس و ما حالا می‌خوایم در موردش بحث کنیم!
اهمیت گیم‌پلی و گرافیک توی بازی موضوعیه که خیلی وقته حل شده و کاملا هم مشخصه کدومش در درجه‌ی اول اهمیت قرار داره و هرکس 2 زار توی Gaming تجربه داشته باشه می‌دونه که گیم‌پلی در اولویت قرار داره و بعد از اون گرافیک و ... مطرح می‌شن

حالا من نمی‌دونم چرا بعضیا می‌خوان خلاف این موضوع رو اثبات کنن

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
یادم نمیاد همچین قانونی رو برای سایت گذاشته باشیم و البته هیچ عقل سلیمی هم چنین قانونی رو نمی‌پذیره !

و البته این موضوع که کی از کی تشکر می‌کنه و کی از کی نقل قول می‌کنه هم از اموری نیست که شما در موردش تصمیم بگیری

نمی خواستم دیگه جواب بدم گفتم شاید فراموش کردین...
مدیر نمونه با اخلاق : :) lol(پس مشکلی نداره؟)
قانون شماره 26) زبان سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی می باشد و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی پست های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و ... در سایت ممنوع می باشد.
حتما معنی اینم بهتر از من می دونین:)
قانون شماره 2) کاربران سایت می‌ بایست در هنگام ارسال پیام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف و دسترسی وی به انجمن‌ ها قطع خواهد شد.

من طرف کسی نیستم و می دونم حرف Gartell اشتباست;) ولی این دلیل نمی شه حقوق ها زیر پا گذاشته بشه چون مثلا مدیر با اون یکی دوسته و ...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
ميدوني چرا wii اي همه موفق شد شايد همه فكر ميكنن كه گيم پلي باعث شده البته شده ولي چگونه توضيح ميدم .
wii به علت اين كه تونست دسته هاي جديد براي كنترل بازي خلق كنه به طوري كه شما با در دست نگه داشتن يك دسته حس ميكنيد تفنگ دستتون هست يا اينكه در هنگام بازي ريسينگ احساس ميكنيد كه فرمان تو دستتون هست . و وقتي چنين چيزي هست باعث ميشه كه خود به خود گيم پلي بازي هم پيشرفت كنه .
حالا شما ميدونيد چي را فكر كنيد اينكه اگه روزي مايكروسافت بتونه چنين دسته هاي براي كنسول xbox360 طراحي كنه محبوبيت اين كنسول بسيار بيشتر از wii خواهد شد . كه همين طور هم داره چنين طرحي را مايكروسافت انجام ميده . ولي مشخصه كه همانند wii نخواهد بود .حالا ديگه نيايد گير بدين كه مايكرو نميتونه و اينطور حرفها..................................
این تیکه که اومدی را حال کردم یعنی شما حساب کن اگر این قانون کپی برداری از کار دیگران در خارج از کشور وجود نداشت ps3 که خودش این سنسور ها را داشت خوب یک وسیله جانبی عین دسته های wii میداد بیرون دیگه بهتر از این که هم گرافیک هم دسته باحال و 360 هم همین طور از نظر شرکت های بازی سازی هم بازی های first person را برای اون دسته ها میساختن تا دیگه pc باز هام کامپیوتر را بازی نکنن چون یک چیز بهتر در 360 و ps3 وجود داره که از موس هم بهتره اونوقت بود که wii تنها برتریش قیمت میشد :-"

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر