گرافيك بازي مهمه يا گيم پلي بازي

كدام يك را انتخاب ميكنيد

• مجموع رای دهنده‌ها
    52
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
سلام

سیاوش عزیز؛ بی خیال شو تو رو خدا
الان احساس نمی کنی داریم آب تو هاون می کوبیم (شایدم بدتر)

بعید می دونم این دوستمون قانع بشه
چون همش داره روی حرفش پافشاری می کنه

یادمه توی یکی دیگه از تاپیک ها (تاپیک Crysis) یه دوستی مثل ایشون، فرزاد رو خسته کرده بود سر یه ماجرایی مثل همین (باید دیده باشی اینی رو که می گم)

یادمه یه بار یه جا دیگه ایشون توصیه کرده بود که می تونین مادربورد رو با آب بشورین بعد بزارین خشک بشه
جالبه روی حرفش پافشاری هم می کرد ...

خودت تا آخرشو بخون دیگه ...

منم بعيد ميدونم كه شما قانع بشيد . حرفاتون همش تكراري و سعي ميكنيد كه يجوري اختلاف ايجاد كنيد اقاي كاربر ويژه :-"
وقتي نميتوني كوچكترين اثباتي در حرفات داشته باشي به نظر من سكوت براي شما بهترين هست .
اون گيمرهاي حرفي اي كه سرتا پا تو مسابقات هستند فكرشون تو پول خلاصه شده نه گرافيك .

ولي چندتا سوال ميپرسم نه تنها از شما از كساني كه زياد ادعاي گيم پلي ميكنند ميخوام ببينم دركتون تا چه اندازه هست .

1:علت پيشرفت gpu هاي مخصوص بازي به دست ati و nvidia ؟

2: علت پيشرفت روزانه گرافيك در بازي ها ؟

3: علت به وجود امدن كنسولهايي به نام xbox360 و ps3 ؟

4: مهمتر از همه علت به وجود امدن فضاي سه بعدي در بازي ها ؟ خودتون هم ميدونيد كه چه تاثير شگرفي در انجام بازي خلق كرد ولي منتظر جواب هستم ؟

5: علت طراحي كردن directx10 توسط مايكروسافت كه باعث خلق شدن بازي crysis شد؟

6:علت هزينه كردن بسيار زياد شركت crytek روي بازي crysis براي خلق گرافيك شگفت انگيز؟ در حالي كه اگه با حرف گيمر هاي حرفه اي بود نيازي نبود اين همه براي گرافيك زحمت كشيد و فقط به گيم پلي بازي مرسيد چون كه گيم پلي مهمه !!!!!!!!!!

7: علت فروش كنسولهاي ps3 و xbox360 كه 4 ميليون ps3 به علاوه 10 ميليون xbox360 ميشه 14 ميليون ولي wii فقط تقريبا 5 ميليون پس 14 ميليون در مقابل 5 ميليون .حالا ميخوام بدونم علت اين فاصله بزرگ چي هست ؟

8: چرا همه ايقدر خودشون را ميكشن براي قويتر كردن كارت گرافيك با اينكه ميتونن برن نينتندو بخرن تا سوپر ماريو بازي كنند (طرفدارن گيم پلي)

9:علت خريداري تلويزيون هاي گرانقيمت براي انجام بازي ؟ كه رابطه مستقيم با گرافيك و كيفيت بازي داره .

10: چرا تماشا كردن يك فيلم در تلويزيون هايlcd چندين برابر تلويزيون هاي معمولي هست ؟

11:چرا تماشا كردن فيلم بسيار لذت بخشتر از نگاه كردن كارتون هست ؟

12:چرا كارتون را اكسرا بچه ها نگاه ميكنن ولي فيلم را بزرگان ؟

13 : چرا شما چشمتون را بيشتر از دستاتون دوست داريد ؟

14: چرا شما دوست نداريد در زنگي يك كاماندو باشيد ولي به جاش سلامتي چشماتون بيشتر باشه ؟ چرا كه كاماندو بودن بدون بينايي قوي معني پوچ را ميدهد . پس گرافيك = چشم و كاماندو بودن = گيم پلي .

15: چرا با بازي كردن 1 ساعت بكوب كنسول سگا چشمها انقدر زود خسته ميشن ولي در بازي هاي امروزي چنين نيست ؟

16:چرا شما مناظر بسيار زيبا را دوست داريد ؟

17: چرا؟ چرا؟ چرا؟

18:تصور بكنيد كه دنيا گرافيكش كارتوني بود (گرافيك) ولي در عوض همه چي براتون فراهم بود(گيم پلي ) نميدونم انسان ميتونست زندگي كنه يا نه ؟:-"

و هزارن سوال ديگر كه گفتنشان امكان پذير نيست تعريف گرافيك به قدري گسترده هست كه فقط گذشت زمان ميتونه مشخص كنه .

حتما معنی اینم بهتر از من می دونین:)
قانون شماره 2) کاربران سایت می‌ بایست در هنگام ارسال پیام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف و دسترسی وی به انجمن‌ ها قطع خواهد شد.

خوبه شما هم يه طرفداري از ما كردين .ببين تو اين سايت پارتي بازي زياده ولي چه ميشه كرد چون صاحب سايت نيستيم .

این تیکه که اومدی را حال کردم یعنی شما حساب کن اگر این قانون کپی برداری از کار دیگران در خارج از کشور وجود نداشت ps3 که خودش این سنسور ها را داشت خوب یک وسیله جانبی عین دسته های wii میداد بیرون دیگه بهتر از این که هم گرافیک هم دسته باحال و 360 هم همین طور از نظر شرکت های بازی سازی هم بازی های first person را برای اون دسته ها میساختن تا دیگه pc باز هام کامپیوتر را بازی نکنن چون یک چیز بهتر در 360 و ps3 وجود داره که از موس هم بهتره اونوقت بود که wii تنها برتریش قیمت میشد :-"

خوبه شما منظور من را ميفهميد اما درك كردن چنين چيزهايي براي ديگرا بسيار سخت هست!:-"
چون كه به قول خودشون عقلشون تو چشمشون هست .

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
نمی خواستم دیگه جواب بدم گفتم شاید فراموش کردین...
مدیر نمونه با اخلاق : :) lol(پس مشکلی نداره؟)
قانون شماره 26) زبان سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی می باشد و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی پست های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و ... در سایت ممنوع می باشد.

واضح و مبرهنه که مفهوم این قانون این نیست که اصلا نباید از کلمات غیر فارسی توی پستها استفاده بشه ... معنی این قانون اینه که پستها نباید به زبان انگلیسی یا فینگلیش ارسال بشن و زبان پست باید فارسی باشه
حالا ممکنه یه نفر با توجه به مقتضیات مجبور باشه از چند کلمه‌ی انگلیسی هم استفاده کنه

ولی این دلیل نمی شه حقوق ها زیر پا گذاشته بشه چون مثلا مدیر با اون یکی دوسته و ...

همونطور کهه گفتم این موضوعات از اموری نیستن که شما در موردش تصمیم بگیری ... هر موقع به حقوق شما تجاوزی شد شما می‌تونی اعتراض خودت رو اعلام کنی تا رسیدگی بشه

:علت پيشرفت gpu هاي مخصوص بازي به دست ati و nvidia ؟

2: علت پيشرفت روزانه گرافيك در بازي ها ؟

3: علت به وجود امدن كنسولهايي به نام xbox360 و ps3 ؟

4: مهمتر از همه علت به وجود امدن فضاي سه بعدي در بازي ها ؟ خودتون هم ميدونيد كه چه تاثير شگرفي در انجام بازي خلق كرد ولي منتظر جواب هستم ؟

5: علت طراحي كردن directx10 توسط مايكروسافت كه باعث خلق شدن بازي crysis شد؟

والا منم کم کم دارم به قدرت درک شما شک می‌کنم !

فک کنم توی صفحه‌ی قبلی 20 بار در سایزهای مختلف گفته شد که گرافیک مهم هست ولی مهمترین نیست ... شما اول مشخص کن معنی این جمله رو می‌تونی درک کنی تا به بقیش برسیم !

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مدیر نمونه با اخلاق : lol(پس مشکلی نداره؟)
قانون شماره 26) زبان سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی می باشد و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی پست های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و ... در سایت ممنوع می باشد.
اگه شما این قانون درست بخونید متوجه می شید که ارسال پست به صورت فینگلیش ایراد داره یا اینکه کلا پست تمام انگلیسی باشه. این قانون هیچ ربطی به این نداره که طرف در بین صحبتاش از کلمات انگلیسی استفاده بکنه یا نه. (خیلی موقع ها اصلا لازمه چون مفهوم فارسی رو نمی شه رسوند!!) حالا می خواد slang باشه یا هر چیز دیگه ای. این قانونم اگه ملا لغتی نباشین که البته با این وضعیت نشون می دین هستین برای کسایی هست که میان تو سایت و فینگلیش پست می زنند که اتفاق عمدا به اون قسمتشم تاکید شده.

حتما معنی اینم بهتر از من می دونین
قانون شماره 2) کاربران سایت می‌ بایست در هنگام ارسال پیام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف و دسترسی وی به انجمن‌ ها قطع خواهد شد.
و البته کاملا مشخصه که شما معنی این لغت رو نمی دونی!
LMFAO = laughing my f**king ass off
که یک عبارت عامیانه هست و معنیشم می شه: "دارم از خنده می میرم (و یا هر عبارت دیگه ای با این معتی)"
که هیچ جای دنیا این کلمه معنی زتشی نمی ده حالا اگه از نظر شما اینکه جمله ای مثل خیلی پستت خنده داره معنی زشتی داره مشکل بقیه نیست چون نمی شه اینجا بر مبنای اینکه هر کی یه جور برداشت می کنه تصمیم گیری کرد.
لغت زشت و بی ادبانه با لغت کنایه ای فرق داره!

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اما در مورد بقيه مباحثي كه عنوان شد منم با احمد جان موفقم و بنظرم كه "نرود ميخ آهنين در سنگ" و اون سوالهاي مطروحه كاملاً بي ربط و به هيچ عنوان گشاينده هيچ مشكلي نخواهد بود... end of story

نمی خواستم دیگه جواب بدم گفتم شاید فراموش کردین...
مدیر نمونه با اخلاق : :) lol(پس مشکلی نداره؟)

حتما معنی اینم بهتر از من می دونین:)

.

:laughing: rofl

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
همونطور کهه گفتم این موضوعات از اموری نیستن که شما در موردش تصمیم بگیری ... هر موقع به حقوق شما تجاوزی شد شما می‌تونی اعتراض خودت رو اعلام کنی تا رسیدگی بشه

بهزاد عزيز همينطور كه ميبيني اقاي سياوش در پستهاي بالا از كلمات انگليسي استفاده كردند كه معني هاي بسيار زيبايي هم داشتن كه مستقيما مربوط به من ميشد . اما كجاست اين اخطار ؟
اما من از اقاي سياوش شاكي نيستم و به قول شما هم اعتراضي ندارم بالاخره من بزرگتر هستم !
بخشش بايد از بزرگان باشد ;) ديديد كه در مقابل پست سياوش بازم كمي بي احترامي نكردم .

والا منم کم کم دارم به قدرت درک شما شک می‌کنم !

فک کنم توی صفحه‌ی قبلی 20 بار در سایزهای مختلف گفته شد که گرافیک مهم هست ولی مهمترین نیست ... شما اول مشخص کن معنی این جمله رو می‌تونی درک کنی تا به بقیش برسیم !

والا منم دارم كم كم يه قدرت درك بعضي ها پي ميبرم !

من نميدونم اين (گرافيك مهمه ولي مهمترين نيست) چقدر معني داره كه من نميدونم ولي نميدونم استفاده كباب در مقابل خيارشور چيه ؟! چون اين معني اين را ميده كه اصلا گرافيك مهم نيست زيرا نخردن خيارشور چيزي از ادم كم نميكنه !!
خوب مشخصه كه گرافيك مهمه ولي مهترين نيست ولي تا چه حدي مهمه ؟

SkeLeToR

کاربر سایت
Jan 11, 2006
31
خیلی سعی کردم این پست رو نزنم ولی دیدم نمیشه دیگه.
آخه عزیز من وقتی 20 نفر اومدن اینجا میگن گیم پلی (چیزی که کاملا مشخصه و همون طور که گفته شد 2 زار Game کسی بارش باشه میفهمه گیم پلی نقش اصلی رو داره.) مهم هست بعد شما اومدی پا فشاری میکنی که نه گرافیک و همچنین ادعا میکنی که با دلیل داری حرف میزنی و دیگران هیچ دلیل و مدرکی ندارن ( چه دلایل قشنگی هم میاری که گرافیک نقش اساسی تر داره ) همچنین میگی هر کی که میاد توی این تاپیک درک پایینی برای فهمیدن نوشته های شما داره. ولی مسئله اینجاس که هیچ کس صحبت های شما رو درک نمی کنه پس مشخصه نوشته های شما مشکل داره نه درک دیگران ( تازی کسانی که خودشون توی Game حرفه ای هستند)
شمایی که هنوز نمیتونی تشخیص بدی که علت موفقیت Wii گیم پلی بوده یا دستش نباید بگه که دیگران درک پایینی دارند.

در مورد حرفه ای بودن هم نمیدونم وقت داری بیایی اینجا بچرخی و یه سری دلایل بیهوده بیاری ولی وقت نداری بری اثبات کنی که حرفه ای هستی یا نه :) یا اینکه وقت داری تمام بازی ها رو در سطح حرفه ای تنهایی انجام بدی ولی وقت نداری با دیگران بازی کنی ؟ :confused: اگه ادعای حرفه ای بودن داری باید پای حرفت وایسی و ثابت کنی ( همونطور که خودت گفتی دوست داری کسی که یه چیزی رو میگه با اثبات و دلیل بگه ) حالا کو اثباتش !؟ در ضمن بهتره اینو بدونی تا به حال مسابقه ی آنلاینی توی ایران برگزار نشده ، حالا من نمیدونم شما کجا میخوای بری مسابقه ی آنلاین شرکت کنی ؟! یا اینکه میگی که دوستانم دعوت کردن آیا مثلا دوستان شما ToD و SpawN , SpanK , Midas , skycn ... هستند که شما رو دعوت کردند حتما شرکت کنید ؟
(در ضمن یه گیمر حرفه ای هیچ وقت نمیاد بگه که من بهترینم. با بازیش ثابت میکنه که خیلی حرف ها توی بازی می تونه بزنه نه اینکه با حرف بگه من بهترینم.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
و البته کاملا مشخصه که شما معنی این لغت رو نمی دونی!
LMFAO = laughing my f**king ass off
که یک عبارت عامیانه هست و معنیشم می شه: "دارم از خنده می میرم (و یا هر عبارت دیگه ای با این معتی)"

lmfo=دارم از خنده ميميرم از حرفهاي ادم نادان و كند ذهن يا يا اينكه خر و الاغ و يك معني بسيار بد ميده كه بايد در پست خصوصي بهتون بگم .
مدير گرامي با بچه طرف نيستين !

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
بهزاد عزيز همينطور كه ميبيني اقاي سياوش در پستهاي بالا از كلمات انگليسي استفاده كردند كه معني هاي بسيار زيبايي هم داشتن كه مستقيما مربوط به من ميشد . اما كجاست اين اخطار ؟
شما لطفا معنی های زشت و دور از ادب این لغات سیاوش رو برای من اینجا بنویس من قول می دم با پست های این شخص برخورد کنم;)

lmfo=دارم از خنده ميميرم از حرفهاي ادم نادان و كند ذهن يا يا اينكه خر و الاغ و يك معني بسيار بد ميده كه بايد در پست خصوصي بهتون بگم .
بسیار بسیار خوشحال می شم معنی واقعی اینو تو پیام خصوصی به من یاد بدید.
در مورد قسمت دوم صحبتتون هم فکر می کنم طرف باشم چون بچه بودن به سن نیست.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خیلی سعی کردم این پست رو نزنم ولی دیدم نمیشه دیگه.
آخه عزیز من وقتی 20 نفر اومدن اینجا میگن گیم پلی (چیزی که کاملا مشخصه و همون طور که گفته شد 2 زار Game کسی بارش باشه میفهمه گیم پلی نقش اصلی رو داره.) مهم هست بعد شما اومدی پا فشاری میکنی که نه گرافیک و همچنین ادعا میکنی که با دلیل داری حرف میزنی و دیگران هیچ دلیل و مدرکی ندارن ( چه دلایل قشنگی هم میاری که گرافیک نقش اساسی تر داره ) همچنین میگی هر کی که میاد توی این تاپیک درک پایینی برای فهمیدن نوشته های شما داره. ولی مسئله اینجاس که هیچ کس صحبت های شما رو درک نمی کنه پس مشخصه نوشته های شما مشکل داره نه درک دیگران ( تازی کسانی که خودشون توی Game حرفه ای هستند)
شمایی که هنوز نمیتونی تشخیص بدی که علت موفقیت Wii گیم پلی بوده یا دستش نباید بگه که دیگران درک پایینی دارند.

در مورد حرفه ای بودن هم نمیدونم وقت داری بیایی اینجا بچرخی و یه سری دلایل بیهوده بیاری ولی وقت نداری بری اثبات کنی که حرفه ای هستی یا نه :) یا اینکه وقت داری تمام بازی ها رو در سطح حرفه ای تنهایی انجام بدی ولی وقت نداری با دیگران بازی کنی ؟ :confused: اگه ادعای حرفه ای بودن داری باید پای حرفت وایسی و ثابت کنی ( همونطور که خودت گفتی دوست داری کسی که یه چیزی رو میگه با اثبات و دلیل بگه ) حالا کو اثباتش !؟ در ضمن بهتره اینو بدونی تا به حال مسابقه ی آنلاینی توی ایران برگزار نشده ، حالا من نمیدونم شما کجا میخوای بری مسابقه ی آنلاین شرکت کنی ؟! یا اینکه میگی که دوستانم دعوت کردن آیا مثلا دوستان شما ToD و SpawN , SpanK , Midas , skycn ... هستند که شما رو دعوت کردند حتما شرکت کنید ؟
(در ضمن یه گیمر حرفه ای هیچ وقت نمیاد بگه که من بهترینم. با بازیش ثابت میکنه که خیلی حرف ها توی بازی می تونه بزنه نه اینکه با حرف بگه من بهترینم.

بابا اقاي دانا شما هم كه اومدين حرف 20 نفر مثل هم را تكرار كردي گوشم از حرفهاي تكراري پر هست .
جواب همه اينه كه گيم پلي مهمتر از گرافيك هست فقط همينو بلدين نه چيز ديگه ؟علت ؟ و به سوال هام جواب بديد ؟ اونا را به ديوار نگفتم !

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
راستش من اصلا حوصله نداشتم بشینم این بحثها رو بخونم ولی فقط یه نکته رو بد ندیدم اضافه کنم
اولا من قبول دارم که گیم پلی مهمتر از گرافیکه تو بازی و تو این هیچ حرفی نیست
ولی اینجا تو این تاپیک یه جو عجیب دیدم چندین نفر ریختن سر یه نفر و دارن میکوبوننش و هر کسی هم میاد یه چیزی اضافه میکنه قبول دارم که حق با اکثریته ولی شما برای مثال یکی رو تو خیابون ببینید دارن میزننش و حقشم هست شما میرین جلو یه لگد هم شما میزنین؟
والا اگه من باشم سعی میکنم طرفین رو اروم کنم و تو ارامش مشکل یا مسئله رو حل کنم
وقتی شما جبهه بگیری طرف مقابل هم جبهه میگیره و بحث به جایی نمیرسه البته اگه میخواین بحث رو به جایی برسونین ولی اگه میخوایین یه نفرو کیسه بکس کنید اون یه مسئله دیگس :confused:

ممنون

پ.ن:لطفا کسی جواب منو نده من فقط داشتم از اینجا رد میشدم دیدم چند نفر دارن یکیرو میزنن:cheesygri
----------------------------------------------------
ویرایش:
وقتی میبینم کسی نمیفهمه و درکش نمیرسه وقتم رو حروم نمیکن
دوست من بنظرت این تاپیک و این بحث ارزش اینو داره که ادم به ینفر دیگه که تا حالا ندیدش و نمیدونه کیه بی ادبی بکنه نمیخوام بابا بزرگ بازی در بیارم ولی دارم نا امید میشم بچه های زمان ما خیلی با مرام تر بودن اصلا کاری ندارم که فرخ چیکار کرده و چه ادعایی کرده مهم رفتار ما هست حالا همه شدن خدای بازی و میخوان پوزه فرخ رو به خاک بمالن که ثابت کنن خیلی بازی کنن بابا ول کنید دیگه
پ.ن:فکر نمیکردم بعد پست من بازم کسی پیدا بشه که بخواد یه لگد دیگه به فرخ بزنه

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خوب من بعد چند روز و بدبختی سره سوزوندن CPU (البته نه در اثر اور:D بلکه فضولی زیادی و دستکاریه فیزیکی:D):) اومدم میبینم عجب بحث داغیه.از یه طرفی هم جایی برای پست زدن دیگگران باقی نمونده چون سیاوش-پارسیا-امید-احمد-بهزاد-اشکان به صورت کامل توضیح دادند.
خوب هدف من از پست زدن:
1-فرخ جان من حاضرم هر زمانی که شما تعیین کنی و هر بازی و در هر سبکی که فکر کنی رو باهات بزنم.توی هر بازی به شما 5 تا ابانس هم میدم:D از این بهتر؟
لطفا نگو وقت ندارم-چطور برای نوشتن پست هات که به کتاب رسیده وقت داری ولی وقت نیم ساعت بازی رو نداری؟!!!
2-من به دودلیل واضح سر گرافیک و گیم پلی بحث نمیکنم.الف::cheesygri بچه ها کامل گفتن.
ب:وقتی میبینم کسی نمیفهمه و درکش نمیرسه وقتم رو حروم نمیکنم.مخاطب هم خودش با خوندن این تاپیک به نتیجه میرسه:-" حالا کاری به اینکه چی میخواد نتیجه بگیره ندارم چون برای من احمیت(اهمیت):laughing: نداره
موفق باشید

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
بحث اینجا داره به یه سمت دیگه میره !
هر کسی هم میخواست نظر بده نظرشو داد نتیجه هم مشخص شد (البته مشخص بود)
پس اینجا قفل بشه برای همه ی دوستان بهتر هست.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر