کیفیت فیلم

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام
شاید خیلی ها متوجه منظور من نشدن ، همینطور که تا حالا هیچکی متوجه منظورم نشده:)
ولی گفتم شاید تو اینترنت بگم متوجه بشن.
اکثر فیلمهای هالیوودی از یه فیلتر یا دوربین خاص استفاده می کنن که نوع تصویر یه جور خاصی میشه! مثلا شما به راحتی میتونین بگین این فیلم هالیوودیه یا ایرانی:)
چند ساعت پیش شبکه یک یه برنامه پخش کرد که توش با گلشیفته فراهانی راجع به فیلم "میم مثل مادر" صحبت می کردن ، تیکه هایی از این فیلم رو گزاشتن من نفهمیدم ایرانیه! چون دقیقا از اون فیلتر یا دوربین خاص استفاده کرده بودن ، قبل از این فیلم نزدیک ترین فیلم ایرانی به این کیفیت تصویری رو که دیده بودم فیلم "گل زرد" بود (اسمش رو دقیق یادم نیست شاید اشتباه نوشتم)

میخوام راهنماییم کنید بفهمم به چه وسیله ای این کارو انجام میدن؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
درسته.
فكر ميكنم خيلي عوامل دخيل باشن مثله دوربين كه معمولا از Panavision استفاده ميشه يا بخاطر فيلم خام يا لنز كه معمولا Carl Zeiss هست يا عوامل ديگه.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
درسته.
فكر ميكنم خيلي عوامل دخيل باشن مثله دوربين كه معمولا از Panavision استفاده ميشه يا بخاطر فيلم خام يا لنز كه معمولا Carl Zeiss هست يا عوامل ديگه.
به چه وسیله ی نرم افزاریی میشه این حالت رو 1% هم که شده به ویدئو های معمولی اضافه کرد؟

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
بالاترین کیفیت تنها و تنها مربوط به نگاتیو میشه که هنوز که هنوزه هیچ فرمت دیجیتالی نتونسته به قدرت و کیفیت اون برسه

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
کیفیت فیلم به خیلی موارد بر می گرده مثل نوع و جنس نگاتیو - دوربین - لنز... و از همه مهمتر که این فرق رو به وجود میاره نوع و دستگاه ظهور هست .

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
نه من به کیفیت "خوب" یا "بد" کاری ندارم من به اون نوع "خاص" کیفیت کار دارم ، کاری ندارم فیلمش کیفیتش بالا یا پایین باشه ، این فیلما یه جور خاصین ، گفتم این "میم مثل مادر" رو دقت کنید فرقش رو با بقیه فیلم ها متوجه میشید

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
کیفیت فیلم به خیلی موارد بر می گرده مثل نوع و جنس نگاتیو - دوربین - لنز... و از همه مهمتر که این فرق رو به وجود میاره نوع و دستگاه ظهور هست .
لطف کنید و مواردش رو ذکر کنید

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
من با انواع و دستگاههای مورد استفاده توی خارج از کشور آشنایی ندارم .
اگر در مورد ایزان بخواهید یه سری اطلاعات دارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر