کمپانی سونی: مطمئن باشید پلی‌استیشن 5 ساخته خواهد شد

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,720
نام
Ebrahim
1.png
کمپانی سونی تأیید کرده است که پلی‌استیشن ۵ ساخته خواهد شد و به‌احتمال‌زیاد رویکرد فقط ارتقاء را در نسخه جدید کنسول به کار نمی‌گیرد.

به‌تازگی شایعاتی منتشرشده است که کمپانی سونی درصدد است به‌جایی انتشار کامل پلی‌استیشن ۵، فقط به رویکرد ارتقاء کنسول‌های فعلی اتکا کند، اما رئیس و مدیرعامل Sony Interactive Entertainment، آقای Shawn Layden تأیید کرده است که پلی‌استیشن ۵ درزمانی نامشخص عرضه خواهد شد.

طبق گفتگو وب‌سایت آلمانی Golem.de با آقای Shawn Layden و به دنبال انتشار بیانیه‌ای در مورد ارتقاء کنسول پلی‌استیشن ۴ Pro، این سؤال مطرح شد: آیا بدان معنی نیست که شما به‌احتمال‌زیاد به انتشار پلی‌استیشن ۵ تکیه خواهید کرد، هرزمانی که عرضه شود؟

آقای Layden در جواب به این سؤال گفت:

«بله به‌احتمال‌زیاد ممکن است ولی درزمانی نامشخص.»

بعضی از تحلیلگران در مورد تاریخ انتشار PS5 احتمال می‌دهند که این کنسول در اوایل سال ۲۰۱۹ و یا ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

منبع

Read the whole post here.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
ناموسا خودت میفهمی چی داری میگی؟
فروش الان چیه برو امار فروش کنسول رو نگاه کن این امار از زمانیه که pro وارد بازار شده
بعدشم بر چه اساسی داری میگی اونایی که نسخه معمولی رو داشتن رفتن پرو گرفتن از رئیسای فروش کنسول تو بخش سونی هستی؟:|
از رو باد هوا حرف نزن
بله من فهمیدم چی گفتم، شما نفهمیدی. عرض کردم بعد از اینکه سونی و مایکروسافت سنت شکنی کردن و کنسول میان نسلی ساختن، اکثر اونایی که xbox و PS4 مدل اولیه رو قبلش خریده بودند با اینکه از این حرکت بسیار خشمگین بودن اما نیم مثقال جربزه نداشتن که کنسول جدید رو تحریم کنن و یه درس درست و حسابی به این دوتا شرکت بدن، بلکه برعکس همینایی که قبلاً کنسول نسل هشتم رو خریده بودن اکثرشون رفتن نسخه pro رو هر طوری که بود تهیه کردن. (فقط توی همسایه ها و فامیل خودم 4 نفر ps4 داشتن که همشون همین کارو کردن!). حالا اونی که وضع مالیش خوب نبود مجبور شد دستگاه قبلیشو با ضرر رد کنه و یه پول دیگه هم روش بزاره که بتونه جدیده رو بخره، اونی هم که وضعش خوب بود مجدداً یه پولی داد بابت دستگاهی که اسمش همون ps4عه با یه مقدار کلاک بالاتر. حتی این دستگاههای جدید برای 4K هم آماده نبودن. حتی تو خیلی از بازیها فریم هم بالاتر نرفت چون سازنده تصمیم گرفت بجای 60 فریم، افکت های گرافیکی رو بیشتر کنه که البته این یه ذره افکت ناچیز به چشم هم نمیاد. این صحبت من بود، وگرنه خودم هم میدونم که الان کسی که کنسول نداره بخواد بخره مخش تاب نداره که نسخه اولیه رو بخره، یه مقدار بیشتر میده نسخه Pro میخره.

آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,624
چقدر دارین موضوع رو پیچیده میکنین پرو واسه این اومد که کسانی که تلویزیون 4k دارن و میخوان رزلوشین بالاتر و کیفیت بهتری به نسبت معمولی داشته باشند برن پرو بخرن. سونی هیچوقت نگفت میخوایم انقلاب کنیم. ماکرو هست که همه چیز رو خیلی شلوغ میکنه. مو به تن سیخ میشه....بزار one x بیاد ببینیم مو تن آدم سیخ میشه یا نه. تو ایران ماشالا همه هول تشریف دارن اصلا ندونسته و آمار نگرفته میرن چیزی رو میخرن.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,593
نام
حسین
:DPS5 will run 4K at 240FPS:D

PS5 will run 4K at 240FPS, out in 2019 says analyst
مثل اینکه سونی میخواد یه هیولا بده بیرون:D
همین الانش پی سی ها بازیا جدید رو نمیتونند رو این فریم اجرا کنند
زیادی تخیلی میزنه:D همون 4k با تظیمات گرافیکی بالا و همچنین فریم 60 برایه همه بازیا هم باز تخیلی میزنه چه برسه به این:))

• Like
Reactions: ps3_360_wii

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
خدا وکیلی اصلا متن اصلی رو میخونید میاید بنده خدا رو ترول میکنید ؟؟؟ طرف داره کنایه میزنه ....

میگ ps5 چقدر سریع تر ممکنه باشه .... قطعا رزو 4k داره ... ایا 240 فریم بر ثانیه هم هست ؟؟؟

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
:DPS5 will run 4K at 240FPS:D

PS5 will run 4K at 240FPS, out in 2019 says analyst
مثل اینکه سونی میخواد یه هیولا بده بیرون:D
چيه مگه؟! هنوز ادم فضايى ها هم نرسيدن به اين قابليت:D تو متن هم نوشته كه تقريبا غيرممكنه غير از خود كنسول بايد tv هم ساپورت كنه! بعدش هم واقعا لازم داريم ٢٤٠ fps رو؟! اصلا چشم ميتونه تشخيص بده؟ اوج حساسيت چشم به طور ميانگين ٩٠ هرتز هست.( از pc gamers) ولى خب نوشته بودن هم ٢٠٠ به بالا دقيقا مثل زندگى معمولى ميشه! كه تشخيصش چندان ملموس هم نيست البته. تو متن هم نوشته و انتظار منم همينه كه كنسول هاى نسل بعد 60fps با كيفيت 4k رو پيش فرض قرار بدن براى همه بازى ها. البته يادتون هم هست كه اين نسل ١٠٨٠ رو ديگه براى همه بازى قطعى ميدونستيم ولى ديديم كه تا ٩٠٠ هم داشتيم بازى:D

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
تو یه تاپیک دیگه گفتم، هرچی به عرضه اسکورپیو نزدیک تر بشیم شایعات کنسول جدید سونی و قدرت احتمالیش هم داغ تر میشه.
ماکان اون پستتو نخوندم ولی با این خیلی موافقم. داشتم اتفاقا همین دیروز فکر میکردم اگر جای سونی بودم با اسکورپیو چجوری مقابله میکردم. دیدم بهترین روش مقابله شایعه پراکنی در مورد PS5 عه. دقیقا همین استراتژی دریمکستو به خاک و خون کشید زمانی که لومد سونی شروع کرد در مورد PS2 هایپ کردن. حتی شایعه شده بود صدام هزاران PS2 پیش خرید کرده باهاش سلاح کشتار جمعی بسازه. در این حد قویه یعنی:)). به شوخی هم نه کاملا جدی شایعه شده بود. الان هم استراتژی خوبی میتونه باشه حداقل بخشی از خریدارها اگه باور کنن PS5 بزودی میاد ممکنه اسکورپیو نخرن و صبر کنن. گرچه خودم فکر میکنم سرشون کلاه میره چون نمیاد به این زودیا

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
کنسول ها اگه اینجوری ادامه بدن هیچوقت استانداردشون 60 فریم نمی شه، همیشه استودیو ها میان گرافیک رو پیچیده تر می کنن و 30 فریم اجرا می کنن.
دقیقاً. متاسفانه گیمرای کم سن و سال و آماتور (که تعدادشونم خیلی زیاده) همین حالت رو میخوان، و شرکتا هم که میبینن تقاضای بازار اینه همینطور پیش میرن.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان
ماکان اون پستتو نخوندم ولی با این خیلی موافقم. داشتم اتفاقا همین دیروز فکر میکردم اگر جای سونی بودم با اسکورپیو چجوری مقابله میکردم. دیدم بهترین روش مقابله شایعه پراکنی در مورد PS5 عه. دقیقا همین استراتژی دریمکستو به خاک و خون کشید زمانی که لومد سونی شروع کرد در مورد PS2 هایپ کردن. حتی شایعه شده بود صدام هزاران PS2 پیش خرید کرده باهاش سلاح کشتار جمعی بسازه. در این حد قویه یعنی:)). به شوخی هم نه کاملا جدی شایعه شده بود. الان هم استراتژی خوبی میتونه باشه حداقل بخشی از خریدارها اگه باور کنن PS5 بزودی میاد ممکنه اسکورپیو نخرن و صبر کنن. گرچه خودم فکر میکنم سرشون کلاه میره چون نمیاد به این زودیا

دقیقا. البته فکر کنم پستم تو صفحات اولیه همین تاپیک بود!:D

حرفم اینه که سونی فعلا در سکوت خبری هست تا اینکه X1X بیاد، بعد از عرضه کنسول میتونه صبر کنه ببینه استقبال چجوری هست، و شروع کنه به راه انداختن شایعات مبنی بر امدن PS5 و قدرت احتمالیش. اینجا ممکنه خیلی ها عوض خرید X1X صبر کنن PS5 بیاد. و چند ماه بعدشم رسما کنسول رو معرفی کنه و عرضه بره برای 2019. البته به شرطی که سونی بخواد انقدر زود بره سراغ کنسول نسل بعد.

حالا احسان یه نکته دیگه ای هم داریم، الان فروش pro یک پنجم از فروش کلی PS4 ـه. و سونی گفته آمار بهتر از تصور قبلیمون بوده. و با در نظر گرفتن موفقیت PS4 و میزان فروش ماهانش میشه گفت فروش به نسبت خوبیه. اگه تصور کنیم X1X با اینکه گرون تره باز بتونه خوب بفروشه و استقبال ازش بالا باشه، قاعدتا نباید فروشش بیشتر از این حد یک پنجم کل باشه. البته یک پنجم از فروش فعلی X1. چون بالاخره کنسول بین نسلی و به نسبت استانداردها بسیار گرون تره. حدود دوبرابر. در نتیجه من تحلیلم این هست که اسکورپیو انقدری نمیتونه فروش داشته باشه که سونی به خطر بیفته. در نتیجه سونی برای معرفی کنسول نسل بعد زمان داره. فقط در صورتی میتونه سریع بره سراغ معرفی کنسول بعدی که ببینه به فرض استقبال خیلی خوبی از X1X شده.

• Like
Reactions: arnino and benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
دقیقا. البته فکر کنم پستم تو صفحات اولیه همین تاپیک بود!:D

حرفم اینه که سونی فعلا در سکوت خبری هست تا اینکه X1X بیاد، بعد از عرضه کنسول میتونه صبر کنه ببینه استقبال چجوری هست، و شروع کنه به راه انداختن شایعات مبنی بر امدن PS5 و قدرت احتمالیش. اینجا ممکنه خیلی ها عوض خرید X1X صبر کنن PS5 بیاد. و چند ماه بعدشم رسما کنسول رو معرفی کنه و عرضه بره برای 2019. البته به شرطی که سونی بخواد انقدر زود بره سراغ کنسول نسل بعد.

حالا احسان یه نکته دیگه ای هم داریم، الان فروش pro یک پنجم از فروش کلی PS4 ـه. و سونی گفته آمار بهتر از تصور قبلیمون بوده. و با در نظر گرفتن موفقیت PS4 و میزان فروش ماهانش میشه گفت فروش به نسبت خوبیه. اگه تصور کنیم X1X با اینکه گرون تره باز بتونه خوب بفروشه و استقبال ازش بالا باشه، قاعدتا نباید فروشش بیشتر از این حد یک پنجم کل باشه. البته یک پنجم از فروش فعلی X1. چون بالاخره کنسول بین نسلی و به نسبت استانداردها بسیار گرون تره. حدود دوبرابر. در نتیجه من تحلیلم این هست که اسکورپیو انقدری نمیتونه فروش داشته باشه که سونی به خطر بیفته. در نتیجه سونی برای معرفی کنسول نسل بعد زمان داره. فقط در صورتی میتونه سریع بره سراغ معرفی کنسول بعدی که ببینه به فرض استقبال خیلی خوبی از X1X شده.
منم فکر نمیکنم فروش اسکورپیو زیاد باشه خود فیل هم حتی اشاره کرده فروش اصلیشون سری S خواهد بود. منتها از بعد روانی و تبلیغاتی میتونه خطرناک باشه. ببین مثلا یه موسسه ای ( یادم نیست کجا) یه تحقیقی کرده بود به این نتیجه رسیده بود فقط 1 یا 2 درصد کل ساعاتی که وانهای عالم روشن هستن دارن بازیهای 360 اجرا میکنن. یعنی رسما BC یه چیز خیلی نیش و مخصوص یه طبقه خاصه. عموم مردم براشون مهم نیست. یعنی طرف میگه من پول دادم کنسول نسل 8 خریدم باهاش بازی نسل 8 بکنم. اگه 360 میخواستم که داشتم. ولی اگر دقت بکنی مایکرو خیلی روش مانور میده حتی BC رو برای نسل 6 هم راه انداخت که مطمئنا نسبت به 360 هم خیلی خاصتر و کم استفاده تره.

این برمگیرده به بحث Fan Service و اینکه بگن ما کاری میکنیم که سونی نمیتونه. شاید خیلیا استفاده نکنن ولی تو بعد تبلیغاتی و تو کل کل برای همون آدما مهمه. تو فکر میکنی این جمعیتی که اینجا دارن تو سر و کله هم میزنن همشون قراره اسکورپیو بخرن؟ نه ولی به هر صورت من مایکرو فن نوعی با اینکه اسکورپیو نمیخرم ( حالا پولشو ندارم یا هر چی) نسبت به مایکرو مطمئن میشم ازش راضی میشم چون فکر میکنم اشتباهشو جبران کرده و اینجوری نسل بعد هم تو اکوسیستمش میمونم. در صورتیکه اگر اسکورپیو نمیمود انقدر تو مسیج بردها ترول میشد که شاید برای نسل بعد دل من رو میزد.

شاید حتی فن جدید کسب بکنه یعنی یه سری بگن اسکورپیو قویه مایکروسافت خوبه وقص علی هذا. اینه که بنظرو اسکورپیو خطرش برای سونی بیشتر از فروشش خواهد بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر