کارایی پایین با 4850

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
یه کاری بکن تا من متوجه بشک مشکل از رم هات نیست ...

بازی Guitar hero رو نصب کن چون این بازی به رم حساسه اگه رمت مشکل داشته باشه تو بازی می فهمی ...

Guitar Hero III: Legends of Rock منظورته دیگه؟! اگه بتونم گیرش بیارم نصبش میکنم!

خب من ميگم مادربوردت Performance بيشتر از يه كارت 8600GT رو نميتونه بگيره ! چيز عجيبيه ولي امكانش هست
تنها چيزي كه مشكوك ميزنه همين مادربوردت هست !

درسته همه شواهد و قراین بر ضد مادربرده مثل کارت صدا و اسلات رم ولی اگر هم بخوام مادربردمو عوض کنم در حال حاضر پولشو ندارم حداقلش باید 100 تومن پیاده بشم که حداقل تا 1 ماه آینده امکانش برام نیست!

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,646
نام
سهيل
با بقيه بازيها كار ندارم ولي توصفحه اول گفته بودي Crysis رو روي high اونم با اون ابعاد 27 فريم ميده

كه اگه به benchmark ها تو سايت ها نگاه كني كني تو تنظيمات تقريبا برابر مال تو 45 فريم ميگيرن.

به نظر من اگه مادربرد رو هم عوض كني اگه سي پي يوي تو هموني باشه كه توصفحه اول نوشتي

نميتوني اين فرم ريت روبگيري اگه ميتوني cpu رو هم عوض كن چون براي بازيهاي اينده مشكل

نداشته باشي.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
ا بقيه بازيها كار ندارم ولي توصفحه اول گفته بودي Crysis رو روي high اونم با اون ابعاد 27 فريم ميده

كه اگه به benchmark ها تو سايت ها نگاه كني كني تو تنظيمات تقريبا برابر مال تو 45 فريم ميگيرن.

به نظر من اگه مادربرد رو هم عوض كني اگه سي پي يوي تو هموني باشه كه توصفحه اول نوشتي

نميتوني اين فرم ريت روبگيري اگه ميتوني cpu رو هم عوض كن چون براي بازيهاي اينده مشكل

نداشته باشي.

درسته که CPU من چندان هم قوی نیست توی خود سایت 3dmark اکثرا cpu ها q6600 اینتل هستن که اگه از نظر قیمت هم بخوای مقایسه کنی واسه من 70 دلاره و q6600 حدودا 170 دلاره که خود همین نشون دهنده اختلاف این دو cpu هست! ولی خب من متقابلا خیلی ها رو تو همین سایت میشناسم که در کل سیستمشون در حد سیستم منه ولی به مراتب خیلی بهتر از من فریم میگیرن حالا به کنار از crysis چرا من توی بازی هایی مثل Assassin's Creed و Mass Effect نمیتونم حتی 30 فریم بگیرم؟!

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
دوست من 100% مادربرد مشکل داره
حالا که نمی تونی مادربورد دیگه واسه تست گیر بیاری می تونی کارت رو ببری رو سیستم کسی دیگه تست کنی

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
با سلام

همین الان با برنامه Catalyst Control Center با استفاده از Auto-tune یک مقدار کارتم رو اورکلاک کردم و کلاک GPU و Memory به این ترتیب تغییر کرد:

GPU Clock : 625 => 690
Memory Clock : 993 => 1163

و توی چند تا بازی تست کردم و در کل هیچ تاثیری نداشت ولی توی 3dmark06 امتیازش از 9600 تغییر کرد و شد 9900 اینم ریز نمراتش:

SM2.0 Score : 4300 => 4300
SM3.0 Score : 4900 => 5200
CPU Score : 2000 => 2000

کسی نظری در این مورد نداره و همیچنین اگه میشه یک برنامه ای رو به من معرفی کنید تا CPU رو اورکلاک بکنم و ببینم تاثیری داره یا نه؟!

با تشکر

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
با سلام

با هزار جور بدبختی 120 تومن جور کردیم و Gigabyte GA-MA770-S3 رو خریدیم ولی...
اولش که روشن شد هی بوق بلند میزد بعد یکی از رم ها رو برداشتم مشکل حل شد و سپس ولتاژ زم ها رو از 1.8 به 1.9 بردم و رمی رو که برداشته بودم گزاشتم سرجاش و خوشبختانه مشکل حل شد ولی مشکل اصلی اینجائه که هنوز که هنوزه مشکل فریم ریتم حل نشده و حتی یک تست 3dmark06 گرفتم و امتیازش رو دیدم که اصلا تغییری نکرده فقط 120 تومن الکی پول دادم حالا خوب شد که این مادربردی که گرفتم سوکت AM2+ رو با PCI-EX 2.0 ساپورت میکنه تا حداقل یه فرقی با اون یکی داشته باشه!
انگاری که مشکل از خود گرافیکه ولی برم گارانتی بگم چی؟ بگم گرافیکم توی COD4 خوب بهم فریم نمیده؟! اصلا یه همچین چیزی امکان داره؟ یعنی امکان داره که یه گرافیک بنا به دلایل سخت افزاری خوب فریم نده؟
هر کسی در این مورد چیزی میدونه به ما هم بگه

با تشکر

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
با سلام

با هزار جور بدبختی 120 تومن جور کردیم و Gigabyte GA-MA770-S3 رو خریدیم ولی...
اولش که روشن شد هی بوق بلند میزد بعد یکی از رم ها رو برداشتم مشکل حل شد و سپس ولتاژ زم ها رو از 1.8 به 1.9 بردم و رمی رو که برداشته بودم گزاشتم سرجاش و خوشبختانه مشکل حل شد ولی مشکل اصلی اینجائه که هنوز که هنوزه مشکل فریم ریتم حل نشده و حتی یک تست 3dmark06 گرفتم و امتیازش رو دیدم که اصلا تغییری نکرده فقط 120 تومن الکی پول دادم حالا خوب شد که این مادربردی که گرفتم سوکت AM2+ رو با PCI-EX 2.0 ساپورت میکنه تا حداقل یه فرقی با اون یکی داشته باشه!
انگاری که مشکل از خود گرافیکه ولی برم گارانتی بگم چی؟ بگم گرافیکم توی COD4 خوب بهم فریم نمیده؟! اصلا یه همچین چیزی امکان داره؟ یعنی امکان داره که یه گرافیک بنا به دلایل سخت افزاری خوب فریم نده؟
هر کسی در این مورد چیزی میدونه به ما هم بگه

با تشکر
شما ميتوني بري بدي گارانتيش تست كنن. چون تا خودشون نبينن قبول نميكنن.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
با سلام

آخر سر بردمش گارانتی و حالا اینطور که از شواهد و قراین پیداست مشکل از خود کارته حالا داستانش رو میگم:

کارت رو بردم گارانتی گفتم توی بازیها بد فریم میگیره گفت تو چه بازی هایی بعد اسم چند تا بازی رو گفتم و فقط Crysis رو داشت گفت فردا زنگ میزنم خبرش رو بهت میگم فردا زنگ زده به من میگه 40 فریم میگیره اون هم توی حالت Medium حالا هم معلوم نیست راست بگه یا نه بعد به من میگه توانش همینه!!!!!
حالا امروز رفتم گارانتی که خودش جلوم از کارته تست بگیره با هزار جور بامبول 45 دقیقه ما رو الاف کرد در نهایت گفت کارتتون رو تعویض میکنیم بعد 15 دقیقه گفت من اشتباهی درایور 8.9 که بتا هست رو ریختم و سیستم مشکل پیدا کرده بود و کارت شما مشکلی نداره و نیاز به تعویض نداره حالا ما هم گفتیم بیا حالا جلو ما از این کارت تست بگیر میگه سیستم هنگ کرده نمیتونه!!!!!
100 درصد مطمئنم یه کاسه ای زیر نیم کاسشونه به من میگه ذات کارت شما همینه از این بیشتر نمیتونه فریم بگیره میگم خدا به اونایی که چیزی نمیدودنن در این زمینه ها رحم کنه یک چرت و پرت هایی مرتیکه به من میگفت!!!!!
میگه کارت شما طراحی خود Sapphire هست و Reference خود ATI نیست و امکان داره ضعیفتر باشه آخه کسی نیست به این بگه که اگه هم خود Saphhire بخواد همچین کاری بکنه دیوونه نیست که ضعیفترش بکنه همیچین کاری رو Suzuki نمیکنه چه برسه به سافیر!!!!!
میگه این سایتایی که نوشتن این کارت در سطح 9800 GTX هست اشتباه نوشتن و توی یه شرایط دیگه ای این رو گفتن حالا میخوام فردا برم تا جلو خودم تست بگیره ولی اینطور که این لعنتیا رو میشناسم فردا هم یه بامبول دیگه در میارن!!!!!

any نظر؟!:biggrin1:

با تشکر

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
عجب دودره بازين!:biggrin1:
بهشون گير بده.:biggrin1: تا جلوت با يه با يه سيستم خوب تست نكنن قبول نكن.

اون تيكه ي آخر هم واقعا از تحليل هاي فوق العاده تخيليه كه بعضي از اين فروشنده ها (و گارانتي ها) انحام ميدن.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
من اگه جای تو بودم از ترفند قدیمی (جار و جنجال ) استفاده میکردم ...:ی
چی شد بالاخره رو Guitar hero امتحان کردی ؟

الان که باید نقد رو چسبید اینا یه کاسه ای زیر نیم کاسشونه!!!!!
اگه اونجا یه شادگان داشتم یجوری میزدمش که مخش بپاشه رو دیوار مرتیکه به من میگه شما وقتی میخوای خرید کنی باید اولش تحقیق کنی و هرکی خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه یعنی یه جورایی خودش هم میدونه چه آشغالی به من داده اصلا کارت من که اینه جعبش هم اینطوریه و من هم نمیدونم جعبه مربوط به مدلی که خودم دارم چه شکلیه و هیچ جایی هم بجز روی خود برد اسم مدل کارت من رو ننوشته اصلا بطور کامل گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم؟!

با تشکر

CRASH

کاربر سایت
Sep 24, 2005
383
نام
مهدی
اقا منم حدوده یه ماهه که 4850 خریدم واقعا هم ازش راضیم . مال منم دقیقا همون مارک و مدل همین رفیقمونه کرایسیس رو با انتی الینس 8X , very hight با رزولوشن 1024 راحت بازی میکنم فقط بعضی جاها یه گیر کوچکی میکنه. تازه اور نشده.
مادربوردم هم p5q deluxe با چیپست p45 ه.
فقط
ati
دوست عزیز شما صد درصد کارتت مشکل داره. کوتاه نیا تا عوضش کنن.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
اقا منم حدوده یه ماهه که 4850 خریدم واقعا هم ازش راضیم . مال منم دقیقا همون مارک و مدل همین رفیقمونه کرایسیس رو با انتی الینس 8X , very hight با رزولوشن 1024 راحت بازی میکنم فقط بعضی جاها یه گیر کوچکی میکنه. تازه اور نشده.
مادربوردم هم p5q deluxe با چیپست p45 ه.
فقط
ati
دوست عزیز شما صد درصد کارتت مشکل داره. کوتاه نیا تا عوضش کنن.

آخه خودش میگه کارتت مشکلی نداره اگه بخوای هم عوض میکنم ولی شما خودت بهتر میدونی اگه این کارت من مشکل داشته باشه از کجا معلوم کارت جدیدی که میده مثل همون نباشه؟! اصلا موندم چیکار کنم مجبورم به گزینه هایی دوست ندارم بهشون رجوع کنم مراجعه کنم.

دو تا سوال هم ازتون داشتم:
1-کارت شما دقیقا همینه یا اینه؟
2-شما مطمئنی Crysis رو روی Very High با AA 8X اجرا کردی؟!!!چون همچین چیزی غیر ممکنه!!!

Zombie

کاربر سایت
Sep 3, 2008
437
ببین دو 3 روز دیگخ دنبال کارت باش و بهشون بگو باید تعویض کنن و تعویضی را هم همونجا تست کنن ! اگه سالم بود بر میداری البته نمیزارن تست کنی چون پلمپه اگه 2باره رگفتی و مشکل داشت میری برای داد و غال و قانون 3وم نیتون کلا قانون 3وم نیتون به نظر من تو ایارن کاراییش یالاست:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر