چند سوال سخت افزاری

okok

کاربر سایت
Dec 13, 2006
43
نام
سالار گنجیشکه
سبام خدمت دوستان و اساتید محترم.
همون طوری که از تعداد پست هام پیداست من عضو تازه واردی هستم که زیاد شناختی بر روی قطعات سخت افزاری Xbox ندارم ( اما تا دلتون بخواد تو بازی کردن واردم. )
من مدتی بود که می خواستم یه اکس باکس 360 بخرم برای همین تحقیقاتم رو در اینترنت در سایت های فارسی زبان اغاز کردم و خدا رو شکر این سایت رو پیدا کردم. و در تاپیک های مختلف این سایت با اصطلاحاتی برخوردم که معنیشونو نمیدونستم به همین دلیل به خودم اجازه این جسارتو دادم که یه تاپیکی درست کنم و سوالهامو بپرسم:
با اجازه:
1. منظور از کنسول چیست و به چه معناست؟
2.Firmware چیست؟
3. Xbox Live چیست؟ ( ایا مدلی از Xbox هستش که می خواد بعد از Xbox و xbox 360 به عنوان سومین نسل بازی Xbox بیاد؟ )
4. مدل های Xbox 360 و Ps3 چیست؟
5. پريميوم چیست؟
6. کابل اچ دی چیست؟
7. اچ دی – دی وی دی چیست؟
8. کابل Ethernet چیست؟
9. هارد در دستگاه Xbox 360 چه فایده ای دارد؟
10.کارت گرافیک اکس باکس 360 در چه حده؟ ( فقط لطفا یه جوری بگین که حالیم بشه. من که Need for Speed Most Wanted رو با کامپیوتر بازی می کردم کارت گرافیکم 256 رم 512 و سی پی یو 2.8 فول بود اگه می زاشتم رو اخرین گرافیک بازی صحنه اهسته میشد اما شنیدم که این بازی در Xbox 360 با اخرین و بالاترین گرافیک به راحتی اجرا می شود ایا درسته؟ )

ممنون می شم که جوابمو بدین. مرسی

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
. منظور از کنسول چیست و به چه معناست؟
همه ی دستگاههای بازی جز pc!

Firmware چیست؟
یه برنامه هست واسه هک کردن کنسول
Xbox Live چیست؟ ( ایا مدلی از Xbox هستش که می خواد بعد از Xbox و xbox 360 به عنوان سومین نسل بازی Xbox بیاد؟ )
شبکه ی کنسول xbox رو xbox live میگن که میشه توش انلاین بازی کرد و موزیک گوش کرد و...

نه هنوز خبری نیست!
. مدل های Xbox 360 و Ps3 چیست؟
360 دو نوع هست یکی primum و یکی core
ps3 هم 2 نوع هست یکی 20 گیگی و یکی 60 گیگی اسم خاصی هم ندارن!

. پريميوم چیست؟
چیزه خوبیه:biggrin1: بالا گفتم!
6. کابل اچ دی چیست؟
کابل vga منظورته؟؟

اچ دی – دی وی دی چیست؟
دی وی دی با حجم بالا(اگه اشتباه نکنم 30 گیگ)

8. کابل Ethernet چیست؟
نمیدونم!

میشه توش فیلم و اهنگ ریخت در ضمن وجود هارد باعث میشه بازی سریع تر لود بشه!
10.کارت گرافیک اکس باکس 360 در چه حده؟ ( فقط لطفا یه جوری بگین که حالیم بشه. من که Need for Speed Most Wanted رو با کامپیوتر بازی می کردم کارت گرافیکم 256 رم 512 و سی پی یو 2.8 فول بود اگه می زاشتم رو اخرین گرافیک بازی صحنه اهسته میشد اما شنیدم که این بازی در Xbox 360 با اخرین و بالاترین گرافیک به راحتی اجرا می شود ایا درسته؟ )
نمیدونم معادل چه کارتیه ولی فقط اینو بدون خیلی بالا هست و در سطح بالاترین کارت گرافیکهای روز هست!
mw هم با بالاترین گرافیک میتونی بازی کنی

بای

marco250

کاربر سایت
Jul 11, 2006
327
سبام خدمت دوستان و اساتید محترم.
همون طوری که از تعداد پست هام پیداست من عضو تازه واردی هستم که زیاد شناختی بر روی قطعات سخت افزاری Xbox ندارم ( اما تا دلتون بخواد تو بازی کردن واردم. )
من مدتی بود که می خواستم یه اکس باکس 360 بخرم برای همین تحقیقاتم رو در اینترنت در سایت های فارسی زبان اغاز کردم و خدا رو شکر این سایت رو پیدا کردم. و در تاپیک های مختلف این سایت با اصطلاحاتی برخوردم که معنیشونو نمیدونستم به همین دلیل به خودم اجازه این جسارتو دادم که یه تاپیکی درست کنم و سوالهامو بپرسم:
با اجازه:
1. منظور از کنسول چیست و به چه معناست؟
2.Firmware چیست؟
3. Xbox Live چیست؟ ( ایا مدلی از Xbox هستش که می خواد بعد از Xbox و xbox 360 به عنوان سومین نسل بازی Xbox بیاد؟ )
4. مدل های Xbox 360 و Ps3 چیست؟
5. پريميوم چیست؟
6. کابل اچ دی چیست؟
7. اچ دی – دی وی دی چیست؟
8. کابل Ethernet چیست؟

ممنون می شم که جوابمو بدین. مرسی

سلام
1- کنسول به دستگاه های بازی ویدئویی گفته می شود و اولین بار کمپانی FAIRCHILD در سال 1976 دستگاه VES)Video Entertainment System) خود را کنسول نامید.
2- به برنامه یا Software گفته می شود که داخل BIOS هر سخت افزاری گفته می شود که رابط و کنترل کننده آن سخت افزار با کل سیستم می باشد که با جایگزینی Firmware مربوط به DVD-ROM کنسول , فعلا می توانی بازی های کپی را روی سیستم اجرا کنی.
3- XBOX LIVE اصطلاحا به مکان مجازی یا سرور مایکروسافت روی اینترنت گفته می شود که XBOX360 ها از سراسر دنیا با کانکت شدن به آن سرور می توانند با هم بازی و ارتباط برقرار کنند. در ضمن مایکرو سافت آپدیتها و تبلیغات و دموها را روی این سرور قرار می دهد.
4-XBOX360 دارای دو پکیج PREMIUM و CORE میباشد و PS3 هم دارای دو پکیج که هر کدام هارد دیسک 30 و 60 گیگابایتی می باشد.
5- کنسول XBOX360 در 2 پکیج یا بسته عرضه می شود : CORE و PREMIUM که مدل PREMIUM بسته کاملتری نسبت به CORE می باشد که دارای لوازم بیشتری نسبت به مدل ساده تر آن یعنی CORE است مانند دسته بازی بدون سیم و...
6- کابلی است که کنسول را به تلویزیون های HD وصل می کند.
7- HD-DVD نسل جدیدی از DVD است که توسط کمپانی TOSHIBA عرضه شده که قابلیت ذخیره اطلاعاتی حدود 30 گیگابایت را دارا است و برای خواندن این نوع DVD باید از درایو خاصی استفاده کرد که مایکروسافت این نوع درایو را به صورت External به دارندگان XBOX360 به صورت مجزا از پکیج می فروشد.
8- منظور همان کابل شبکه است که کنسول را به شبکه اینترنت از طریق LAN و یا مستقیم به مودم ADSL وصل می کند برای XBOX LIVE.
9- روی هارد savegame ها ذخیره می شود . همچنین می توانی دمو ها , موسیقی ها , کلیپها و دموهایی که از XBOX LIVE دانلود کردی را ذخیره کنی.
10- مشخصات کامپیوتر خودم را در زیر برات می نویسم و خودت نتیجه گیری کن که قدرت این کنسول چقدر است و بدون که بازی کردن با این کنسول خیلی بهتر از کامپیوتر بهم می چسبه . در ضمن کارت گرافیک این کنسول به صورت سفارشی به کمپانی ATI محول شده بود.
و اما مشخصات سیستم من:
CPU : Dual Core 2.1
M/B : ASUS P5B Delux 965
RAM : DDR2 1GB
VGA : Geforce 6800 Ultra
HDD : 2* SATA II RAID
Sound : Creative Audigy II
Speaker : Creative 5.1

آخرین ویرایش:

marco250

کاربر سایت
Jul 11, 2006
327
متشکرم دوستان عزیز اقایان pandora tomorrow و marco250
اگه یه توضیح دیگه هم بدبن که سیستک Blu-ray که در PS3 وجود داره چیه ممنون می شم.
( الیته خودم فکر کنم در مقابل HD>>DVD اکس باکس اینو به وجود اوردن درسته ؟ )
2 باره تشکر می کنم

دیسک Blu-Ray یا BD یک نوع دیسک نوری است که با استفاده از طیف نوری آبی violet با طول موج 405 نانومتر توسط کمپانی SONY در 23 می 2006 ساخته شد.
بر روی ظرفیت 50 گیگابایتی این دیسک می توان به مدت 9 ساعت فیلم HD و یا به مدت 23 ساعت قیلم استاندارد ذخیره کرد.
قیمت فیلم های هالیود روی این نوع دیسک ها در حال حاضر بین 23 تا 28 دلار می باشد و قیمت یک دیسک BD-25 GB Rewritable خام (با سرعت رایت 2X) هم حدودا 23 رلار می باشد.
همچنین سونی اولین Player خانگی این نوع دیسک را (BDP-S1) به قیمت 1000 دلار روانه بازار کره است.
کمپانی سونی از این دیسک برای ذخیره بازی های PlayStation 3 استفاده می کند. قیمت بازی های PS3 بر روی این نوع دیسک حدود 50 دلار می باشد.

marco250

کاربر سایت
Jul 11, 2006
327
خیلی ممنون مارکو جان به عنوان اخرین سوال
در ایران چگونه می توان به بازی ان لاین Xbox 360 یا همان Xbox Live دسترسی پیدا کرد؟ ( آیا نیاز به ثبت نام و همچنین هزینه ثبت نام و همچنین اینترنت پر سرعت دسترسی داشت؟ )
مرسی
اگر از Dialup استفاده می کنی باید بگویم که به درد نمی خوره چون بعلت بالا بودن حجم فایل هاو دموها دانلود اعصاب خورد کنی است و بازی کردن در این محیط خیلی سخت می باشد. ولی برای اتصال XBOX360 با خط Dialup باید ابتدا کانکشن اینترنت خود را share کنی و سپس با یک کارت و کابل شبکه دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کنی.
بهترین راه برای وصل شدن به Live استفاده از ADSL یا Wireless است که سرعت بالایی دارند که باید از یک شرکت اشتراک بخری که قیمت آن بسته به نوع سرویس متغیر است.اگر مرکز مخابرات شما ADSL را ساپورت نکند می توانی در صورتی که در محدوده Wireless باشی از این سرویس استفاده کنی.
برای اطلاع از هر دو سرویس می توانی با شرکت داتک تماس بگیری.

Gears xbox360

کاربر سایت
Apr 11, 2007
150
نام
بهنام
چطور ميشه سيو بازي ها رو حذف كرد؟

اقايون محترم من يك سوال دارم
چطوري ميشه سيو و پرو فايل بازي ها رو از روي هارد 360 پاك كرد؟

hossain

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,001
نام
محمدحسين
منم يه سوال دارم!!!
چه توي 360 نميشه سيو بازي ها رو از روي نت دانلود كرد و روي هارد ريختش؟؟؟
همچين كاري ممكن نيستش؟
نه؟
بعد همين پاك كردنم بگيد مرسي!

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
اقايون محترم من يك سوال دارم
چطوري ميشه سيو و پرو فايل بازي ها رو از روي هارد 360 پاك كرد؟

توی تب آخری همون تنظیمات اون memory رو باید انتخاب کنی بعد اونجا هر چی تو هاردت هست رو نشون میده و میتونی کپی کات و دلیت کنی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر