چطوری بازی میکنید؟

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
in the name of GOD
سلام
این تایپک رو زدم تا همدیگه رو تو تجربیاتمون توی بازی ها شریک کنیم
شما ترجیح میدید چطوری بازی کنید؟
یعنی فکر میکنید چطوری میشه از بازی ها بیشترین لذت رو برد
نمیدونم تونستم منظورمو واضح بیان کنم یا نه
دوست دارم با این تاپیک یه مقداری از خود بازی ها بیرون بیایم
از تجربیاتمون بگیم و بقیه رو تو تجربه هامون شریک کنیم
میشه به نوعی اسم تاپیک رو سلیقه شما هم گذاشت

خوب من همیشه ترجیح میدم بازی رو در سختی Hard شروع کنم و معمولا مرحله اول رو با چیت و رمز رد میکنم تا کلیات بازی دستم بیاد و بعد از اول بازی میکنم
بعد معمولا توی اتاق تاریک بازی میکنم و چون خونمون آپارتمانی نیست (بسته به بازی) صدای ساب رو تا آخر زیاد میکنم جوری که ملت فکر کنن واقعا اینجا جنگ جهانی سومه
به رون بودن بازی ها بیشتر اهمیت میدم تا گرافیکشون
چه از لحاظ طراحی بازی چه از لحاظ تنظیمات سیستم
بازی با گیم بد رو بیشتر ترجیح میدم و دوست دارم بازی هایی مثل شماره 4 Tomb Raider یا پرنس رو بازی کنم که توش بشه همه کاری کرد و هیجان داشته باشه حسابی
بهتره بگم دوست دارم گیم پد داشته باشم با 100 تا دکمه و 50 تا انگشت :biggrin1:
معمولا وقتهایی که زیاد انرژی ندارم میرم سراغ ادونچرو وریسینگ
البته نه اینکه از ادونچر خوشم نیاد اتفاقا بازی های مورد علاقم اکثرا ادونچر هستن
ریسینگ رو هم تو کنسول بیشتر ترجیح میدم
وقتی که یه جا گیر کنم ، سیستم تو کوچس :biggrin1:
خیلی ناراحت میشم وقتی نتونم یه تیکه رو (مخصوصا تو بازی های ریسینگ و پرشی) رد کنم
یادمه یه سال پیش سر همین موضوع 3 گیگ از هاردم بد سکتور گرفت:-"
به غیر از سری Resident Evil و بازی Shadow of destiny نشده بازی رو دوبار بازی کنم چون به نظرم بازی ها فقط و فقط یه بار میتونن حسشون رو به آدم برسونن
مخصوصا بازی های ادونچر و بازی هایی معمایی که معماهاشون وقتی که حل بشه دیگه لذتی نداره
از سبک RPG متنفرم
بهترین باز یها مال این سبکه ولی معمولا خیلی طولانین و پر از پیچ و خم
برای این متنفرم که اکثر نمیشه از همه جای یه بازی RPG سر دراورد (مگه اینکه واقعا حرفه ای باشی تو اون بازی واقعا وقت بذاری) و همین اذیتم میکنه وگرنه بازی های RPG خوبن
بیشتر دوست دارم تنها بازی کنم یا اگه مولتی پلیر بازی میکنم حریفم زیاد حرفه ای نباشه:biggrin1:

خوب دیگه زیاد ننویسم بهتره چون ممکنه خسته بشید و نخونید

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
والله من تقریبآ مثل خودت بازی میکنم
اغلب بازی ها را تنها یک بار تا آخرشون میرم
چند نفره جز فوتبال چیزه دیگه ای را نمیپسندم !
من تا جایی که بتونم تنظیمات بازی را میارم پایین تا بتونم روون بازیش کنم تا اعصابم خورد نشه
در ضمن هیچوقت بازی را از اول رو درجه ی سختی هارد بازی نمیکنم چون به نظرم در این صورت باید از رمز و هزار کوفت و زهر مار دیگه برای رد کردن مراحل استفاده کنم ;)
بیشتر مواقع رو حالت معمولی میرم و تا وقتی تو یه بازی گیر نکنم یا فکر کنم که بازی جاهایه مخفی داره که تنها با ترینر میتونم اونا را رد کنم از رمز استفاده میکنم :biggrin1:
در ضمن من بیشتر تو حالت 800*600 بازی میکنم مخصوصآ اکشن ها را چون اینطوری به خاطر مانیتورم که 17 اینچه بهتر میتونم طرف را هد شات کنم!!!
بد ترین بازی که تا به حال کردم ارباب حلقه ها نبرد برسرسرزمین میانه بوده که اصلآ بهم نچسبید
بهترین بازی ای که بهم چسبیده یکیش فارکرای بوده و از همه مهم تر کال آف دیوتی 2 :love:
بهترین دموی بازی که انجام دادم Drakan : Order Of The Flame بوده که هنوزم به دنبال نسخه ی کاملش میگردم ولی نتونستم پیداش کنم اگه شما ها دارید بدید به من :blushing:
قصه ی منم دیگه تموم شد

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
چون بحث کلی هست نمیدونم چه جوری باز کنم سره صحبت رو ....ولی میگم
من بیشتر دوست دارم هر بازی رو که شروع میکنم از روی نرمال شروع کنم و به هیچ وجه (حتی اگه سرم زیر شمشیر دانته باشه) از چیت و .... استفاده نمیکنم .....
بیشتر از سبک fps خوشم میاد ولی الان مدت زیادی هست که یه fps درست حسابی بازی نکردم (cod 3 بود که اونم اثری نداشت) بهترین بازی Fps که انجام دادم return to castle wolfenstien بود ....
در کنار Fps هر سبکی بگی بازی میکنم و اشکن ادونچر بیشترین بازی هست که انجام میدم....
از بازی ترسناک خوشم نمیاد ولی عمده بازی هایی که میخرم horor survival هستند.....
بیشتر از هدفون برای بازی کردن استفاده میکنم چون خونه انقدر شلوغ میشه بعضی اوقات که هیچی نمیشنوم.....
برای انجام بازی با گیم پد یا موس و کیبرد بستگی به بازی داره!!!! مثلا به هیچ عنوان حاضر نیستم RE4 و DMC رو با کیبرد انجام بدم و گیم پد بهترین انتخابه ...از طرفی هم مثلا نمیشه که مکس پین رو با گیم پد بازی کرد.....
از نظر گرافیکی هم تا اونجایی به سیستمم فشار میارم که بازی روون اجرا بشه....مثلا scda با تمام تنظیمات 20 فریم میگرفتم ولی به نظرم همون 20 فریم برای بازی کردن بس بود چون بازی به شدت روون اجرا میشد....

جایی هم تو بازی گیر کنم (که به ندرت پیش میاد) بستگی به علاقم به بازی داره ...مثلا اگر توی condemned یه جا گیر کنم (که اصلا همچین چیزی پیش نمیاد) بلافاصله به خاطر اینکه از بازی زیاد خوشم نمیومد بازی رو پاک میکنم.... ولی مثلا شخصا توی سایلنت هیل 4 توی مرحله زندان 2 روز گیر کردم تا تونستم اون مرحله رو رد کنم....و از اون موقع تا حالا (که 2 سال پیش بود) فعلا توی هیچ بازی گیر نکردم....ولی بیشتر ترجیح میدم که به صورت مسالمت آمز مشکلم رو با بازی حل کنم
39.gif

تقریبا بازی های معمولی رو فقط یک بار تموم میکنم ..ولی اگر از یک بازی خوشم بیاد ولش نمیکنم تا 20 بار تموم نکنم ول نمیکنم....مثلا pop WW رو 26 بار تموم کردم....

از سبک استراتژی جدیدا بدم میاد( یادش بخیر روزی 10 ساعت red alert 2 بازی میکردم)
اولین تجربه حرفه ایم با rpg ابر بازی oblivion بود که تا حالا 3 بار از اول شروع کردم و هر بار حدودا 40 تا 50 ساعت گیم پلی مفید داشتم....

زیاد اهل مولتی بازی کردن نیستم ولی هر چند وقت هوسی با برو بچ بازی میکنیم(آخرین بار پارسال بود که بازی کردیم)
بدترین بازی عمرم cold war بود که بعد از 5 دقیقه پاکش کردم و Dvd رو هم شکوندم.....

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
خوب این تاپیک شد یه جورایی مثل تاپیک معرفی اعضا ولی در مورد سلایقشون
به نظرم تاپیک خوبی شد چون من همچین چیزی ندیدم هیچ جا;)

roya

کاربر سایت
Jan 25, 2007
77
سلام
دلم میخواست اولین نفری باشم که اینجا پست میده ...ولی نشد....ببین مهر پویا جان این دفعه قبل از اینکه تاپیک بزنی به من یواشکی بگو تا من اول بشم....باشه
راستش من معمولا بازیهارو روی medium بازی میکنم.....تا حد ممکن از کد تقلب استفاده نمیکنم.... .مگه اینکه دیگه بازی سرسره سواری رو شروع کنه....
فقط با موس کیبرد بازی میکنم و دوست دارم دکمه های کنترل بازی کم باشه تا تمرکزم بیشتر روی بازی باشه ....
یه چیز میگم بهم نخندین....قبلا موقع بازی کردنه ولفنشتاین اینقدر میرفتم توی حس که اگه کسی در اتاقو باز میکرد متوجه نمیشدم که کسی اومده تواتاق....وقتی هم منو از پشت صدا میکرد دلم یهو میومد زیر زبونم........واقعا اخر حس بود برام
دیگه بعد ار این بازی هیچ بازی منو اینجوری نکرد....خیلی دلم میخواد دوباره اون حسه بیاد
..........................
..........................
از فوتبال بازی بدم میاد......کلا از بازیهای ورزشی بدم میاد........البته غیر از toca3 و flat out2 که هر دوتا شون محشر بودن.....
اخرین بازی که بازی کردمو خیلی خیلی بهم چسبیده just cause هستش...الان فکر کنم سه چهار ماهه روی سیستمم هستش....مگه تموم میشه......
الانم منتظر crysis هستم ........البته منتظر یه چیزای دیگه هم هستم ولی این مهمترینشه
یه مدتیه (چند هفته ای) که زیاد حسه بازی نیست.....یه جورایی just cause منو ارضا
کرده.......حتی اون عطش شدیدی که برایه crysis داشتم رو خوابوند......
این بود گیم نامه من..........

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,801
نام
امین
سلام
خب به نظر تاپیک خوبی میاد اگه به حاشیه کشیده نشده!
با تشکر از مهرپویا عزیز

من خودم بیشتر از سبک fps خوشم میاد و به قول جواتی چند وقتیه تو این سبکه یه بازی درست و حسابی نکردم اگه اون cod3 رو بازی کرده من اونم بازی نکردم!
اخرین بازی رو که تموم کردم tomb raider 7یا همون legend خودمون بود که خیلی خیلی بهم فاز داد!
تو این چند وقته بهترین بازی بود که انجام دادم...
شاید بگین خب این همه بازی بهتر ولی من چند وقتیه از بازی کردن جدا شدم دلیلش هم این بود که کنکور داشتم و بعد از کنکور هم خواستم بازی کنم بازی ها که قربونشون برم یک از یک سنگین تر شده بودن!!
به امید خدا تابستون با 360 دوباره میام تو خط بازی

بهترین بازی که کردم و خیلی خوشم اومده سری هالف لایف و اسپلینتر سل بوده که حتی میتونم بگم با هالف لایف زندگی کردم !

من وقتی بازی میکنم اصلا حواسم به هیجا نیست(مثل وقتی تو اینترنتم) و کلا میرم تو بازی حتی داداشم میاد میزنه تو سرم میگه هووووی یه ساعت دارم صدات میکنم:biggrin1: این وسط هم خیلی کتک میخورم از داداشم چون میدونه حواسم نیست و هیچی بهش نمیگم میاد میزنه:biggrin1:

بازی ها رو دوست دارم با موس و کیبورد بازی کنم که خیلی بهم فاز میده هر کاری هم میکنم زور بهم داره برم یه پد 5000 تومنی به قول جواتی بگیرم :blushing: واسه همینم هست که فوتبال رو اصلا رو pc بازی نمیکنم چون اعتقاد دارم رو پی سی فوتبال اصلا حال نمیده!

محیط بازی کردنم هم دوست دارم خلوت باشه و هیچ کس دور ورم نباشه مخصوصا تو بازیهای fps !
تاریک و روشن بودن اتاق هم واسم مهم نیست ولی صدا رو مثل مهرپویا پایم!:)

خب دیگه چی بگم؟:cheesygri

موفق باشید

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
سلام

تاپیک ِ خوبیه . . .

نمیدونم وقتی سه ساعت تایپ میکنیم و اینجا پست میدیم کسی هم میخونه ؟؟؟ :)
به هر حال پست طولانیه و حوصله ی بچه ها هم کم . . .
به هر حال من که پست ِ همه رو خوندم . :cool:

خوب . . .
من به دلایل شخصی که دارم ، در همه حال ( غذا خوردن - بازی کردن - اینترنت - درس خوندن - . . . ) توی اتاقم هستم و در ِ اتاقم هم بستم ! و کسی هم جرئت و اجازه نداره که بدون اجازه وارد شه . . . :)

خوب . . . پس طبعا وسط بازی چیزی تمرکزم رو به هم نمیزنه و خیلی سریع میرم توی جو . . .
مثلا COD 2 که واقعا جوش آدمو با خودش میبرد . . . یا FEAR

بازی ها رو هم پیش خودم به 2 دسته تقسیم میکنم (محمدحسین میدونه ! :) ) :
1 - بازی هایی که میخوام با بازی کردنشون لذت ببرم و حال کنم . :love:
2 - بازی هایی که فقط بازیشون میکنم که بازیشون کرده باشم !
80.gif

بازی های دسته ی اول رو معمولا روی Medium بازی میکنم و گاهی اوقات هم اگر بازی خیلی بچسبه ، میبرم روی Hard . در این دسته هیچ وقت هیچ وقت به هیچ وجه از رمز و کد و ترینر و Walkthrough و . . . استفاده نمیکنم !

ولی بازی های دسته ی دوم رو روی easy بازی میکنم تا سریع تموم شن ! در این دسته هم کدو و ترینر و رمز جایز نیست . . . ولی و Walkthrough رو پایه ام ! :) چون میخوام بازی سریعتر تموم شه و از شرّش خلاص شم !

با گیم پد هم اصلا نمیتونم بازی کنم ! مگر اینکه کنترل ساده باشه . . . مثل بازی های Racing

سبک مورد علاقه ام RPG هست ( نبینم به rpg توهین کنید ! ) ولی بازیهای دیگه هم میکنم . البته این معنی ش این نیست که سلطان RPG باشم و . . . ؛ یک تازه کارم و تعداد کمی RPG بازی کردم . ولی به هر حال باهاش بیشتر حال میکنم.
از بازی های ترسناک به شدت خوشم میاد !
43.gif

بازی های مدیریتی هم خیلی دوست دارم . (بهتون پیشنهاد میکنم اگر این سبک رو دوست دارید حتما Jurrassic Park رو پیدا و بازی کنید!! )

توی این مدتی که گیمرم ، توی 3 تا بازی خیلی شاخ هستم و سطحم توی این بازی ها ، از بقیه ی بازی ها بالاتره :
Counter Strike
Civilization IV
Mortal Combat 4 !!!

از فوتبال و فیفا بدم میاد !

بهترین بازی ای که کردم TES IV : Oblivion بود .
با سری Resident Evil ، Call Of Duty ، Splinter Cell هم خیلی حال کردم .

امیدوارم خونده باشید !!!!
57.gif

بای

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
سلام
تایپیک خوبیه:love: من همه پست ها رو خوندم.بالاخره دوستامون و روحیاتشون رو میشناسیم
من به جز استراتزی همه جوره بازی میکنم.البته ادونچر بیشتر.ولی اگر یه بازی

پیدا کنم که منو ببره تو دنیای خودش حتما بازیش میکنم حالا هر سبکی باشه.ولی خیلی بازی دارم که
فقط زحمت اینستالشون رو کشیدم که الان توی ارشیو من خاک می خورن.

به قول اقا امین اخرین بازی که به منم فاز داد و خوشم اومد ازش tomb raider legend هست.
و تابستون پارسال هم return to mysteriuos island رو زندگی کردم.من ترم 8 شیمی کاربردی هستم و اخرهای این بازی همش شیمی بود.خیلی چسبید

من اصلا چیت کد تو کارم نیست.چون اونوقت بازی عادلانه نیست:-" (حال نميده)

من مشکل سرو صدا ندارم چون تنهام ولی با این حال از هدفون استفاده میکنم.چون اون موقع انکار توی همون محیط هستم.
یادمه n سال پیش delta force رو بازی کردم که واقعا دوست داشتم وقتی بهم شلیک میشد یکی فشار خونم رو بگیره و تاثیر بازی رو روی من حس کنه:biggrin1:

اتاقم هم همیشه تاریکه(موقع بازی)و وای به حال اون بیچاره ای که به تلفنم زنگ بزنه:mad: :p :blushing:
با اینکه 22 سالمه همیشه توی مهمونیها به جای اینکه با دخترها باشم و وقت تلف کنم
با پسرهای کوچیکتر از خودم(به دلیل بستن دهان یاوه گویان:p ) یه کامپیوتر پیدا میکنیم و نوبتی بازی می کنیم.:love:
مامانم هم همیشه با این مساله مشکل داره:((

بسه دیگه:blushing: . از هر دری سخنی شد:biggrin1: خلاصه
i love bazicenteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer:love: :mad:

آخرین ویرایش:

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,265
من تو بازي كردن كاملا relax حتي روز اولي كه gears of war بازي كردم انقدر برام عادي بود...كه خيلي تعجب كردم...
تو بازي tekkenكه اصلا كسي رقيب من نميشه.تو counter strike هم تو كاره head shot م به خاطر اينكه قبلا تو clan بودم...ولي بعضي بازي ها منو واقعا هيجان زده ميكنه.. يه دفعه نشستم 15 ساعت بازي كردم ولي بازم كم بود....از بازي هاي role playingخيلي خوشم مياد مخصوصا ه fable بعدش tes:oblivion بعد سبك اكشن مثل fear

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
تاپیک خوبیه خیلی دوست داشتم بدونم بقیه چطوری بازی میکنن
من یه rpg بازم و عشقم اینجور بازی ها هست هر چقدر سختر و طولانی تر بهتر البته هرجور بازی که بگین من انجام میدم و تا حالا نشده یه بازی رو شروع کنم و تمومش نکنم حتی اگه بدم بیاد از بازیش adventure هم خیلی علاقه دارم چون فکریه...
تو بازی تا حالا پیش نیومده که چیت کد بزنم در کل من اول بازی رو یبار رو درجه اخر خودم بازی میکنم و بعدا یبار هم از روی راهنما تمام اسرار رو پیدا میکنم جدیدا بعد از این کارا تو لایو هم بازی رو ادامه میدم که خیلی بیشتر حال میده و در کل دوست دارم شیره یه بازی رو بکشم بعد بزارمش کنار
شرایط بازی هم واسه من خیلی مهمه باید اتاق تاریک باشه من یه سیستم صوتی 5به یک دارم خودمم رو یه صندلی ماساژ که وسط باندهاس میشینم و با یه تلوزیون hd 32 بازی میکنم

بهترین بازی هایی هم که تا حالا کردم اینا بودن:ایندیاناجونز اتلانتیس- saint raw - همه فاینال فانتزی ها و ... البته oblivion هم بازی خیلی خوبی بود ولی خیلی راحت بود

من اصلا خوشم نمیاد یه بازی زود تموم بشه معمولا 5تا بازی رو با هم شروع میکنم و همه رو بمورور جلو میبرم مثلا gears of war واسه من 2.5 ماه طول کشید قطره ای بازی میکردم و هنوزم دارم تو لایو ادامش میدم هم co-op هم rank mach ;)
-------------------------------------------------------------------------------
Dr.XJ جان همیشه دنبال بردن نباش اگه حریف قوی باشه بهتره چون باعث میشه پیشرفت کنی رقابت خیلی مهمه
--------------
dj_mj جان اگه از fps خوشت میاد حتما یه 360 بگیر اینقدر بازی fps داره که کاملا ارزات میکنه
--------------
roya و mahsa جان راستش خیلی خوشحالم که دخترایی هم پیدا میشن که بازی باز باشه اونم از نوع حرفه ای به حرف کسی گوش نکنین life is a game!
--------------
امین جون بجنب دیگه یه 360 بخر دیگه عقب میفتی از بازی ها ما گفتیم ;)
-------------
poorna جان خوشحال شدم که یه rpg باز میبینم
-------------
خیلی دوست دارم سبک بازی و شرایط بازی اشکان و سیاوش و امیر و ... رو بدونم:love:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,801
نام
امین
امین جون بجنب دیگه یه 360 بخر دیگه عقب میفتی از بازی ها ما گفتیم ;)

من اگه پول داشتم که لحظه ای صبر نمیکردم:(

خیلی دوست دارم سبک بازی و شرایط بازی اشکان و سیاوش و امیر و ... رو بدونم:love:

چشم بسته میگم RPG بازن:biggrin1:

samanwqv

کاربر سایت
Sep 16, 2006
380
نام
سامان ا.
موقع بازيهاي ترسناك گوشي ميذارم كه تمام صداها رو بشنوم و واقعا بترسم
موقع بازيهايي چون سريهاي SC يا Thief تمركز ميكنم كه بايد چي كار كنم
سراغ سبكي همانند GTA نميرم مگر اينكه واقعا بخوام يه نفرو خفه كنم
بازيهايي چون Tekken رو كم بازي ميكنم چون خوشم نمياد
بازيي همانند Call of Duty 3 منو جو ميگيره. فكر ميكنم الان اون موقعست
NFS هم كه هروقت موارد بالا نبود بازي ميكنم :biggrin1:

Roxas

کاربر سایت
Jul 18, 2006
770
نام
نامعلوم
بازي هايي مثلwwe و تكن رو,از easy شروع يكنم.وقتي خودم به اين نتيجه رسيدم كه بازيم بهتر شده سطحمو ميبرم بالاتر,از شكست متنفرم براي همين خودمو توي بازي ها فول يكنم.
بازي اي مرحله اي رو فقط 1 بار بازي ميكنم.(يعني براي بار دوم از اول تا اخر بازي نميكنم,اون مرحله هايي رو كه توشون بيشتر موندم را دوباره بازي ميكنم)
دوست ندارم وقتي بازي ميكنم كسي كنارم بشينه و تشويق يا هوووووو م كنه,براي همين در اتاقمو قفل ميكنم وشروع به بازي كردن.
تا حالا فكر نكردم كه با چراغ روشن بازي ميكنم يا با چراغ خاموش.كلا شبا بازي ميكنم(تابستون ها و روز هاي تعطيل)
از نظر صدا....... گوشي ميزارم,ولي خيلي ولم نميدم.
چیت کد!!!!!!!!!!دروغ چرا , پاش بيفته هستم!
من كوچيك و بزرگ نميشناسم!براي شكست دادنش رحم نميكنم.
NFS فقط تكي.
همين!

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
دوستان لطف کنن نقل قول نکنن
اینطوری نه مشکلی نه دردگیری پیش میاد و نه بین پستها فاصله میفته
نقل قول ها رو بذارین آخر تاپیک لطفا
من هم به همین دلیل جواب بعضی از دوستان رو ندادم(امیدوارم ببخشن تا وقتی که بچه ها معرفی کردن خودشونو اونوقت)
متشکر

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
dj_mj جان اگه از fps خوشت میاد حتما یه 360 بگیر اینقدر بازی fps داره که کاملا ارزات میکنه
من 360 داشتم ولی چون pal بود و بازی براش زیاد نبود همین هفته پیش فروختم( نترسید به آشنا فروختم و حدود 20 تومن ضرر دادم) و تا تابستون uc میخرم تا دیگه مشکل ریجن نداشته باشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر