پی گیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان در مورد پینگ در ایران هیچگونه قانونی وجود نداره. اصلا هیچ شرکتی در مورد پینگ حرف هم نمیزنه. دلیلشم اینه ایران گیمر آنلاین زیاد نداره! اون مقداری هم که داره 70% داخل کشور بازی میکنن و آنچنان مشکلی ندارن.
پینگ ایران به محض خروج از مرزهای بین الملل بسیار زیاد میشه.
چند دلیل داره:
1. ترافیک بین الملل ما خیلی کم هست.
2. برای هرکاری حتی اتصال به سایت های خودی مجبوریم دیتای ارسالی رو به خارج از کشور بفرستیم و بعد از خارج دیتا برگرده که بازم باعث ایجاد ترافیک زیاد در درگاه های خروجی کشور میشه.
3. خود شرکت ها هم ترافیک بسیار کمی نسبت به سرویسی که ارائه میدن دارن. شرکتی که 100 مگ پهنای باند داره میاد برای مشتریهای 128 کیلوبیت هم 2 مگ میبنده پس دیگه فضای خالی نمیمونه که هیچ از خرخره هم میزنه بالا!

راه های رفع پینگ بالا:
1. بعد از اجرای این قانون دیگه کسیکه 128 داره براش 2 مگ نامحدود نمیبندن! فوقش تا 512 میبندن اونم در زمانی که رقابت به اوج خود رسیده. (منظورم فقط 128 بود کاری به 256 512 و 1 و 2 مگ ندارم!) "البته الانم نمونش رو داریم. اینرتنت 128 کیلوبیت نامحدود ماکسنت سرعتش تا 50 هم میره. و از 30 تا 35 هم کمتر نمیشه اغلب " با این کار پهنای باند کمتری نسبت به گذشته اشغال میشه و در نتیجه پینگ تایم میاد پایین.
2. بعد از اجرای پروژه اینرتنت ملی که از این ماه هم استارت خورده دیگه برای کارهای سایت های داخلی لازم نیست که دیتا به خارج از کشور بره و در داخل کشور رد و بدل میشه! پس ترافیک بین الملل اشغال نمیشه و در نتیجه پینگ کمتر میشه!

بعد از اجرای این قانون پیش بینی خودم اینه پینگ کشور به طور متوسط به 150 میلی ثانیه برسه. (یعنی کمتر و بیشتر هم خواهیم داشت)
و بعد از اینرتنت ملی
پیشبینی خودم پینگ متوسط حدود 100 میلی ثانیه خواهد بود.
و در برنامه پنجم توسعه اگر طبق برنامه پهنای باند رو زیاد کنن پینگ رو به 50 تا 70 میلی ثانیه خواهیم رسوند.

............

و بالاخره 20:30 پیگیری کرد! بهتره بگم خاک بر سرشون با این سوالشون!

http://uploadfa.com/cyr3g6tpf0vn/VTS_01_1.avi

• Like
Reactions: happypooya

king_of_software

کاربر سایت
Jul 25, 2007
128
برای من جای سواله
چه چیز این نا محدوده؟
میگه 512 با محدودیت 165 گیگ برای 10 نفر!
که برای هر نفر حدود 16 گیگ میشه
یکی از اشنایان ما چند روز پیش اومد از مخابرات خرید 512 با 16 گیگ ترافیک قیمت هم حدود 20$
این کجاش نا محدوده
حالا شاتل میاد 1-8 رایگان میده با 512 و 3 گیگ ترافیک
که مجموعه 7 ساعت شبانه سرعت دانلود هم میانگین 50 باشه در ماه می تونید حدود 39 گیگ دانلود کنید که با اون 3 گیگ میشه 42 گیگ!

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
دوستان من الان در فروم hotoverclock soft98 هم این موضوع راگذاشتم از شما درخواست میکنم هرکی میتونه تو pardigame و bazinama هم بزارید چون من پست کم میدم اجازه ایجاد تاپیک نمیده یه کپی پیست ساده است همین اگه میتونید فیلم وبگردی 20:30 که همین جا هست و هم ادرس پیگیری وبگردی و هم سایت بازیسنتر و جاهای دیگه ای که این خبر هم هست را بزارید

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
برای من جای سواله
چه چیز این نا محدوده؟
میگه 512 با محدودیت 165 گیگ برای 10 نفر!
که برای هر نفر حدود 16 گیگ میشه
یکی از اشنایان ما چند روز پیش اومد از مخابرات خرید 512 با 16 گیگ ترافیک قیمت هم حدود 20$
این کجاش نا محدوده
حالا شاتل میاد 1-8 رایگان میده با 512 و 3 گیگ ترافیک
که مجموعه 7 ساعت شبانه سرعت دانلود هم میانگین 50 باشه در ماه می تونید حدود 39 گیگ دانلود کنید که با اون 3 گیگ میشه 42 گیگ!

شاتل 1 یه 8 میده ؟ شاتل 1 به 20 نده خیلی شانس اوردی:)) تازه اونم شاتل کلاه بردار که دیگه همه میشناسن چجوری داره کلاه برداری میکنه.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
در پاسخ به دوستان دیگه بگم که در حال حاظ نرخ اشتراک از 10 هم بیشتره و این قانون خیلی وقته که هست مثلا برای یه پورت 128 که کل پهنای باند 128 نیست مثلا 5 برابرشو میزارن بین 10 نفر شیر میکنند حالا اگه همزما بیش از 5 نفر در حال دانلود باشند سرعت شما افت میکنه پس نگران نباشید در حال حاظر اوضاع بدتر هم هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر