پنگوئن‌های بخارپز: انتقال شبکه‌ی Steam به Linux

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
72842802373892400776.jpg

شرکت Valve تیمی اختصاصی برای فراهم کردن شبکه‌ی Steam بر روی Ubunto 12.04؛ یکی از نسخه‌های سیستم عامل لنکس (Linux) تدارک دیده است که این گروه کارش را با تبدیل Left 4 Dead 2 آغاز می‌کند. این تیم از سال 2011 میلادی -پس از توفیقاتی که از سرورهای بر پایه‌ی Ubuntu کسب کرد- درگیر کار بر روی این توزیع لنکس می‌باشد. ظاهرا Valve نام این پروژه‌ را "Steam'd Penguins" نامیده است.

علت اینکه Valve نسخه‌ی Ubuntu را انتخاب کرده این است که "هنوز تحت آزمایش است" و این توزیع لنکس بسیار محبوب؛ اما در آینده از توزیعات دیگری هم پشتیبانی خواهد شد. در حال حاضر تیم Valve Linux به تهیه‌ی نرم‌افزار سرویس‌دهنده‌ی Steam برای لنکس می‌پردازند که بدین منظور به بهینه‌سازی Left 4 Dead 2 با فریم‌ریت بالا و گرافیک قابل توجه و همچنین تبدیل عناوین دیگری از Valve مشغول هستند. در "آینده‌ای نزدیک" نسخه‌ای آزمایشی (بتا) از Steam روی Ubuntu قرار خواهد گرفت.

در حالت عادی کاربران مجبور اند از یکی شبیه‌ساز سایر سیستم عامل‌ها یا نرم‌افزارهایی از قبیل Wine استفاده کنند تا قادر به بازی کردن بر روی سیستم Steam باشند که این فرآیند موجب ایجاد مشکلاتی ناخواسته می‌گردد. به عنوان نمونه می‌توان به قطع دسترسی چندی از کاربران سرورهای Blizzard در بازی Diablo III و مشکلات پیرامون آن اشاره کرد.

آخرین اخبار و اعلامیه‌ها را در این‌باره می‌توانید از وبلاگ تیم لنکس Valve پی‌گیری کنید.
[منبع خبر]

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
خبرش رو چند وقت قبل تو چت روم های استیم شنیده بودم. من خودم زیاد در این مورد اطلاعات فنی ندارم، ولی این حرفه ای - مرفه ای ها (!) و خفن هایی که توی اتاق های چت استیم می پلکند خیلی تعریف می کردند و می گفتند اگه کلا استیم بره روی Linux خیلی به کیفیت بازی های PC کمک میشه. :D

ash!ash

کاربر سایت
Jun 13, 2012
237
چه ربطی داره؟کی گفته اگه چیزی اپن سورس باشه پول توش نیست؟الان به نظرت این همه شرکت که محصولاتشون رو اپن سورس عرضه میکنن از کجا میارن میخورن؟

اتفاقا پول ساز هست، اما نه اونجوری که شما فکر می کنی.

کسی پول بالای بازی پورت شده روی لینوکس نمی ده چون قشری که از لینوکس دارن استفاده می کنن و گیمر هستند به 0 میل می کنه.

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
اتفاقا پول ساز هست، اما نه اونجوری که شما فکر می کنی.

کسی پول بالای بازی پورت شده روی لینوکس نمی ده چون قشری که از لینوکس دارن استفاده می کنن و گیمر هستند به 0 میل می کنه.

الان منو خیلی از دوستام از لینوکس استفاده میکنیم ولی پولی به خاطر بازی نمیدیم:dتوی ایران ممکنه سود نداشته باشن غیر اپن سورساشم سودی تو ایران ندارن:d ولی خیلیا هستن که از لینوکس به خاطر اپن سورس بودنش استفاده میکنن و مطمئن باش اگه اینکار سودی براشون نداشت اینکار رو نمیکردن.
اتفاقا خیلیا پول به خاطرش میدن چون کد دستشونه.

ash!ash

کاربر سایت
Jun 13, 2012
237
الان منو خیلی از دوستام از لینوکس استفاده میکنیم ولی پولی به خاطر بازی نمیدیم:dتوی ایران ممکنه سود نداشته باشن غیر اپن سورساشم سودی تو ایران ندارن:d ولی خیلیا هستن که از لینوکس به خاطر اپن سورس بودنش استفاده میکنن و مطمئن باش اگه اینکار سودی براشون نداشت اینکار رو نمیکردن.
اتفاقا خیلیا پول به خاطرش میدن چون کد دستشونه.

نه متوجه نشدید من چی گفتم

شما الان جامعه گیمر رو ببنید، چند نفر گیمر هستند و روی لینوکس دارن بازی می کنن؟ اصلا این دو در حال حاضر باهم در تضاد هستند، شما در حال حاضر کسی رو نمی بینی بهش بگن گیمر و روی لینوکس بازی کنه.
قشری که این همه ساله با ویندوز بازی کرده و می کنه، نمیاد پلتفرمش رو عوض کنه بره سراغ پلتفرمی که معلوم نیست Developer ها ازش حمایت می کنند یا نه، بازی های پورت شده هست، کلی از امکانات گرافیکی رو که ویندوز رو اختیار می زاره که مهم ترینش DirectX هست رو نداره و فقط به OpenGL بسنده می کنه، البته این بدین معنی نیست که OpenGl بده.
در کنار این که الان ویندوز رایج ترین سیستم عامل جهان هست، پس چه دلیلی داره شما این همه امکانات و ویژگی رو ول کنی پاشی بری روی لینوکس بازی کنی؟

باز هم می گم، لینوکس سیستم عامل بدی نیست، اما جایگاهی در این صنعت نداره.
البته Android تا حد خوبی تونست بر تکیه بر روی لینوکس در Mobile Device ها جایگاهش رو تثبیت کنه اما روی PC خیلی وقت هست که جای پای Windows و Mac OS محکمه، الاخصوص ویندوز.

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
نه متوجه نشدید من چی گفتم

شما الان جامعه گیمر رو ببنید، چند نفر گیمر هستند و روی لینوکس دارن بازی می کنن؟ اصلا این دو در حال حاضر باهم در تضاد هستند، شما در حال حاضر کسی رو نمی بینی بهش بگن گیمر و روی لینوکس بازی کنه.
قشری که این همه ساله با ویندوز بازی کرده و می کنه، نمیاد پلتفرمش رو عوض کنه بره سراغ پلتفرمی که معلوم نیست Developer ها ازش حمایت می کنند یا نه، بازی های پورت شده هست، کلی از امکانات گرافیکی رو که ویندوز رو اختیار می زاره که مهم ترینش DirectX هست رو نداره و فقط به OpenGL بسنده می کنه، البته این بدین معنی نیست که OpenGl بده.
در کنار این که الان ویندوز رایج ترین سیستم عامل جهان هست، پس چه دلیلی داره شما این همه امکانات و ویژگی رو ول کنی پاشی بری روی لینوکس بازی کنی؟

باز هم می گم، لینوکس سیستم عامل بدی نیست، اما جایگاهی در این صنعت نداره.
البته Android تا حد خوبی تونست بر تکیه بر روی لینوکس در Mobile Device ها جایگاهش رو تثبیت کنه اما روی PC خیلی وقت هست که جای پای Windows و Mac OS محکمه، الاخصوص ویندوز.

حرفتون رو عوض کردین:d.
اول دفه گفتین:
Opensource != Money
بیخیال;):d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر