پشت صحنه دموهای E3، کلاه برداری؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
حتما تا حالا دفعات زیادی شده که از اختلاف دمو نشان داده شده در E3 و ورژن نهایی بازی تعجب کردید. این قضیه علاوه بر گرافیک، به Gameplay هم مربوط می شود. سازنده ها از یک سری تکنیک استفاده می کنند که تا لب مرز گول زدن مشتری پیش می رود. 3 روز پیش کاربر یوتیوب PtoPOnline ویدیو ای آپلود کرد که در آن توانسته به دمو بازی Ghost Recon Future Soldier که در سال 2010 نشان داده شد دسترسی پیدا کند. با دیدن این دمو می بینید که تمام بازی کاملا script است. هر عمل باید به حالت خاصی انجام شود. هوش مصنوعی تقریبا وجود خارجی ندارد و همه عکس العمل ها از پیش تعیین شده هستند. همچنین برای نشان دادن تغییر مرحله، نور پردازی تغییر می کند تا به جای لود کردن مرحله، همان نقشه استفاده شود.

[video=aparat;kZ48B]http://www.aparat.com/v/kZ48B[/video]
http://www.aparat.com/v/kZ48B
با دیدن این دمو، می توان به جرات گفت در اکثر مواقع، دمو نشان داده شده واقعا یک "دمو" هست، یعنی 90% اتفاقات بصورت اتوماتیک بدون نیاز به کاربر به صورت از پیش تایین شده اتفاق می افتند. این مسئله علاوه بر نشان دادن بازی به صورت غیر واقعی و مصنوعی، از نظر سخت افزاری هم overhead را بسیار کم می کند. به عبارت دیگر بدون نیاز به هوش مصنوعی (برای مثال)، بازی بسیار بهتر اجرا می شود.
حال مسئله این است که این کار تا چه حد اخلاقی هست، طبیعی است که بازی در حین ساخته شدن مشکلات زیادی دارد و برای نشان دادن به عموم آماده نیست، پس سازنده ها به ساختن دمو روی می آورند. ولی مشکل اینجاست که اکثریت قریب به اتفاق در نشان دادن بازی و گرافیک غلو می کنند و بازی را بهتر از آنچه که هست و خواهد شد نشان می دهند (همه Watch Dogs و Dark souls 2 را بیاد داریم!). این قضیه منجر به این می شود که مشتری با توجه به دمو بازی را پیش خرید کند و پس از مدتی با محصولی با کیفیت پایین تر مواجه شود...

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
Watch_Dogs

کم از زن گرفتن هم نداره شما با توجه به علاقه ای که به شخصی داری زن میگیری و میخوای زندگیت باهاش تقسیم کنی وقتی بازی میخری با توجه به علاقه ای که داری به بازی و زمانی که میخوای بزاری که بازم همون زمان زندگی شما هستش و هزینه ای که میکنی باید مطمئن باشی که داری چی میگیری .
همین میشه که شما این مورد کلاه برداری میدونی شما خودت داری خودت گول میزنی کسی سر شما رو کلاه نمیزاره .
شما هنوز فرق معرفی اولیه با بازی نهایی درک نکردی اون ویدیو میاد که بگه بازی قرار هستش در 2 سال آینده چطور قرار هستش باشه نه اینکه بازی دقیقا اون خواهد بود واو به واو خوب اگه بازی انقدر تکمیل هستش که کاملش نشون بدن خوب فردا هم عرضه کنن اون بازی که گیم پلی نشون داده میشه برای معرفی در مرحله Alpha هستش و بازی یک ساختار مشخص قرار هستش داشته باشه و با نمایش Ingame قرار هستش ساختار حدودی بازی به شما نشون بدن وگرنه ساختار گیم پلی امکان داره در مورادی در محله Beta هم تغییر کنه .
WD قبول دارم کلاه برداری بوده به خاطر اینکه تا زمانی که بازی عرضه نشده بود تمام ویدیو ها و گیم پلی های نشون داده شده با بازی نهایی هم روی PC هم روی کنسول ها فاصله زیادی داشت .

:-/
زن گرفتن با یه بازی خریدن مقایسه میکنید؟ مطمعنید حالتون خوبه؟
دروغ گفتن و غولو کردن اشتباهه حالا میخواد پیشنمایش باشه یا هر چیز دیگه , مگه شما بازی Watch_Dogs و ....... ندیدی؟ دقیقا دروغ گویی , گزاف گویی و کلاه برداری بودن

false savior

کاربر سایت
Jun 5, 2012
11
نام
omid
دقیقا حرفه شما درسته باید سری Refund بشه وگرنه مطمعن باش دقیقا به یه جایی میرسیم تو مایه هایه دوست داری بخر نداری نخر..!!!!این دیگه واقعا زور داره...!!!!حالا شاید کسی باشه بگه آقا من قبول دارم ولی مثلا بازی اسمش خیلی بزرگه مثله Evil یا MGS یا Gears یا Uncharted یا هر بازیه مهمی دیگه فقط بیاد من بازی کنم مهم نیست چی باشه..!!!!!!!!!!این رو باید جلوشو بگیرن تا دقیقا به سرنوشته همون تیکه تیکه فروختن و DLC ها دچار نشه..!!!!وگرنه این هم داره دقیق همون راهو میره.
کاش راهی برای جلوگیری از این دزدی به شکل سازمان یافته ای مثل اتحادیه ای یا انجمنی چیزی بود چون اینجوری که داره پیش میره کم کم دیگه کرکتر اول بازی رو هم باید با دی ال سی بخری:((

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
:-/
زن گرفتن با یه بازی خریدن مقایسه میکنید؟ مطمعنید حالتون خوبه؟
دروغ گفتن و غولو کردن اشتباهه حالا میخواد پیشنمایش باشه یا هر چیز دیگه , مگه شما بازی Watch_Dogs و ....... ندیدی؟ دقیقا دروغ گویی , گزاف گویی و کلاه برداری بودن

شما حالت خوبه ؟ مجبورت که نکردن پست نقل قول کنی بعد وسط ماجرا بپری وسط بگی لیلی زن یا مرد برو اول پست های قبلی بخون بعد نقل قول کن .
بله دروغ گفتن بد هستش اما به تبلیغات نمیگن دروغ گفتن تمام شرکت ها برای تبلیغ اجناس خودشون بزرگنمایی میکنن تبلیغات کاذب میکنن این مشتری هستش که باید آگاه باشه و خودش با توهم زیبا گول نزنه سازنده میخواد برای اجناسش مشتری جذب کنه پفک نمکی این همه سال در TV خوردمون تبلیغات میکرد خوشمزه سالم ... آیا واقعا بود این دروغ نیست تبلیغات شما هر وقت فرق این دوتا متوجه شدی بیا پست نقل قول کن با هم صحبت میکنیم .

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
جون خودم و خودت یادم رفته :D یه مقاله کامل خوندم در این رابطه :D خیلی قشنگ توضیح داده بود تک تک سوتی های این نمایش رو :D

من کاری به نمایش ندارم!
چون دسته با کابل وصل شده بود، پس رو پی سی اجرا می شده؟:-/ چه ربطی داره آخه؟:|
دسته را بی سیم و با سیم میشه به پی سی وصل کرد.
همن قضیه در مورد کنسول هم هست!
از چه چه چیزی به چه نتیجه ای رسیدی آخه!!:D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
من کاری به نمایش ندارم!
چون دسته با کابل وصل شده بود، پس رو پی سی اجرا می شده؟:-/ چه ربطی داره آخه؟:|
دسته را بی سیم و با سیم میشه به پی سی وصل کرد.
همن قضیه در مورد کنسول هم هست!
از چه چه چیزی به چه نتیجه ای رسیدی آخه!!:D

خب دیدی که نمایشا اکثرا اگه با کنسول باشه با دسته بی سیم هست :D حالا میگم این مهم نیست :D کلا گند اون نمایش خیلی در اومد :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر