پایان پادشاهی ژاپن بر جهان الکترونیک

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
در شرایط عادی باید کل این پستا پاک میشد و یه چنتا از دوستان هم اخطار میگرفتن ولی چون یه سری از پست ها توضیحات زیادی داشت فقط به ویرایش بسنده شد.
اگه بخواید به همین ترتیب ادامه بدید جور دیگه برخورد میشه !

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
power pc رو ibm برای سرورها و کامپیوترهای apple طراحی کرده بود و توسعه داده بود.
همون power pc رو که کلا شرق اسیاسی ها تولید کردن !
LOL منبع؟

ببین این wikipedia برو ببین کلا قضیه چیه؟

Cell (microprocessor) - Wikipedia, the free encyclopedia

اصلا کلا cell رو ibm میسازه ...
این قضیه اینقدر واضحه که تا زمانیکه ibm نسخه 45nm سل رو نساخته بود سونی نمیتونست ps3 slim بسازه اینم منبع:

http://arstechnica.com/news/ibm-shrinks-cell-to-45nm-cheaper-ps3s-will-follow.ars

در مورد آمریکا... ببین عزیز وقتی موبایلتو میگیری دستت و سوار ماشین میشی و سوار هواپیما میشی و میشینی پای کامپیوتر و میری تو اینترنت و تلویزیون و ماهواره نگاه میکنی یکم فکر کن ببین اینارو کی ساخته بعد یاد بگیر به اون فرهنگ و تمدنی که باعث شده تو از اینا استفاده کنی احترام بزاری.
جدا ! منبع شما کاملا موثقه ! و توضیحات فوق کاملی رو ارائه داده !
یه بار دیگه میگم امریکا و شرکت هاش فقط و فقط معماری اصلی سخت افزاری رو طراحی میکنن ! ( حوصله توضیح بیشتر رو هم ندارم . خواستیبگیری و نخواستی نگیر ! ) و همه تولیدات جای دیگه ای صورت میگیره . همون کاری که ژاپن و حتی تو ایران خودمون رو برخی از محصولات انجام میدن .
اما نکته مهم : cell :
کسی نگفت طراحی cell بر پاییه power pc نبوده ! ibm متخصص در طراحی های Cpu هایی هست که کارشون پردازش چند رشته ای و .... هست . cell هم یه مدل اصلاح شده از PowerXCell 8i هست که بعد سونی با خود ibm ، توشیبا و ..... اون رو توسعه داد . که البته هر 2 تاشون هم عضو اتحاد "STI" هستن .

اما حرف من اینه که فقط طراحی اصلی با این شرکت ها بوده و تولیدات جایی دیگه انجام شده .

Last edited by a moderator:

hamid ps3

کاربر سایت
Jun 2, 2012
72
جدا ! منبع شما کاملا موثقه ! و توضیحات فوق کاملی رو ارائه داده !
یه بار دیگه میگم امریکا و شرکت هاش فقط و فقط معماری اصلی سخت افزاری رو طراحی میکنن ! ( حوصله توضیح بیشتر رو هم ندارم . خواستیبگیری و نخواستی نگیر ! ) و همه تولیدات جای دیگه ای صورت میگیره . همون کاری که ژاپن و حتی تو ایران خودمون رو برخی از محصولات انجام میدن .
اما نکته مهم : cell :
کسی نگفت طراحی cell بر پاییه power pc نبوده ! ibm متخصص در طراحی های Cpu هایی هست که کارشون پردازش چند رشته ای و .... هست . cell هم یه مدل اصلاح شده از PowerXCell 8i هست که بعد سونی با خود ibm ، توشیبا و ..... اون رو توسعه داد . که البته هر 2 تاشون هم عضو اتحاد "STI" هستن .

اما حرف من اینه که فقط طراحی اصلی با این شرکت ها بوده و تولیدات جایی دیگه انجام شده .

power xcell 8i سال 2008 یعنی سه سال بعد از ساخته شدن اولین پردازنده سل ساخته شده چطوری به این نتیجه رسیدی که پردازنده ای که سه سال قبل ساخته شده , مدل اصلاح شده سه سال بعد خودش بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
توضیحات قبلی برای در و دیوار نبودا...
برای بار آخر میگم ، لحن نوشته هاتون رو درست کنید !

همزمان با هم پست دادیم . به همین دلیل من نوشته شما رو نددیم اصلا

power xcell 8i سال 2008 یعنی سه سال بعد از ساخته شدن اولین پردازنده سل ساخته شده چطوری به این نتیجه رسیدی که پردازنده ای که سه سال قبل ساخته شده , مدل اصلاح شده سه سال بعد خودش بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

متن دقیق خط اولش اینه : ibm در سال 2088 در ساخت cell هایی که بر پایه PowerXCell 8i بودن تجدید نظر کرد ! حالا من یه مقدار هم اشتباه کردم .

اینم منبع : : PowerXCell 8i البته اگه ویکی پدیا رو قبول داشته ابشی ! و مثل همونهایی که ازشون طرفداری میکنی نگی این تقلبیه و ....

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
کاری به مسائل فوق ندارم ولی الان خیلی وقته به متن پست اول رسیدم
شما اطلاعات خودتون رو نگاه نکنید
چیزی که توی بازار هست دقیقا متن بالا رو تایید میکنه
من خودم توی نمایندگی پاناسونیک کار میکنم
چیزی که هست اینه که مردم الان چیزی راجع به پنل پلاسمای پاناسونیک نمیدونن
از هر ۱۰ تا مشتری واقعا ۹ تاشون تلویزیون اسمارت!!! میخوان
الان مردم دنبال این نیستن که چیزی که میخوان بخرن کار خودش رو به خوبی انجام بده
دنبال اینن که چیزی که میخوان بخرن کارهای جالب و بیشتری انجام بده
واسه همینه که مردم به جای یه تلویزیون خوب دنبال یه تلویزیون اسمارت هستن که بتونه angry birds رو اجرا کنه
البته شرکتی مثل پاناسونیک چوب همین کارشو میخوره
به جای این که روی کیفیت تمرکز کنه باید یه بخش عظیمی از محصولاتش رو به قشر آماتور و عامیانه اختصاص بده
البته بگم که حداقل توی ایران اینطوریه
توی خارج رو دیگه نمیدونم
اینم از جدیدترین مدلهاش

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
متاسفانه فقط توی ایران اینجوریه باید گذاشت رو حساب تبلیغات به شدت گسترده LG و SAMSUNG ، کلا برندای ژاپنی (بیشتر TV) کم کم تو بازار ما دارن کمرنگ میشن که البته دلایلش هم تا حدودی مشخصه !

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
کاری به مسائل فوق ندارم ولی الان خیلی وقته به متن پست اول رسیدمشما اطلاعات خودتون رو نگاه نکنیدچیزی که توی بازار هست دقیقا متن بالا رو تایید میکنهمن خودم توی نمایندگی پاناسونیک کار میکنمچیزی که هست اینه که مردم الان چیزی راجع به پنل پلاسمای پاناسونیک نمیدونناز هر ۱۰ تا مشتری واقعا ۹ تاشون تلویزیون اسمارت!!! میخوانالان مردم دنبال این نیستن که چیزی که میخوان بخرن کار خودش رو به خوبی انجام بدهدنبال اینن که چیزی که میخوان بخرن کارهای جالب و بیشتری انجام بدهواسه همینه که مردم به جای یه تلویزیون خوب دنبال یه تلویزیون اسمارت هستن که بتونه angry birds رو اجرا کنهالبته شرکتی مثل پاناسونیک چوب همین کارشو میخورهبه جای این که روی کیفیت تمرکز کنه باید یه بخش عظیمی از محصولاتش رو به قشر آماتور و عامیانه اختصاص بدهالبته بگم که حداقل توی ایران اینطوریهتوی خارج رو دیگه نمیدونماینم از جدیدترین مدلهاشرونمایی پنل پلاسمای ۱۰۳ اینچی پاناسونیک: تلویزیون سه بعدی، بدون نیاز به عینک | نارنجیتلویزیون پلاسمای ۱۴۵ اینچی پاناسونیک با کیفیت 8K | نارنجی
خیلی دلایل توی ایران مطرح هست که بعضی هاشو نمیشه عنوان کرد ... و بر میگرده به زدو بند بعضی صاحبای نمایندگیها ....اسمارت یک واژه تبلیغاتی هست که به تی وی های با قابلیتهای اینترنتی گفته میشه جالبه که اولین بار کمپانیهای ژاپنی مثل همین پاناسونیک روی پلاسماها و ال سی دیهاش قابلیتهایی مثل چت skype و وب کم و ... قرار دادن و تی وی های سونی و پاناسونیک تو خارج از ایران تقریبا همگیشون قابلیتهای وب گردی دارن ولی برای مدلهایی که به ایران وارد میشه این قابلیتها حذف میشه یا فیرم ویر دستگاه محدود میشه!دلیلش نمیدونم چی هست ولی به عنوان یه تجربه برای من جالب بود که تو بعضی از تی وی های سونی تیونر avb-s داخلی وجود داره ولی این قابلیت با وجود اینکه سخت افزارش داخل پنل تعبیه شده و پولش هم از مشتری گرفته شده به صورت نرم افزاری بلاک شده.---------- نوشته در 05:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:35 PM ارسال شده بود ----------
حالا هی بگید ژاپن آمریکا کره اما در حقیقت آینده در دستان چینه با اینکه اصلا خوشم نمیاد ...
درسته چین و هند ممکنه روی موج آینده تولیدات الکتریکی سوار بشن ولی چندتا نکته خیلی مهم سر راهشون وجود داره مخصوصا در مورد چین:1.ضعف تکنولوژی دارن باید همیشه تکنولوژی رو از آمریکا و ژاپن وارد کنن حتی خود کره هم بخش اعظم تکنولوژیهاشو از کمپانیهای آمریکایی و اروپایی مثل تگزاس اینسترومنت و فیلیپس میخره.2. یه مسئله خیلی مهم توی چین وجود داره که تو آینده نزدیک چالش بزرگی برای این کشور میشه و یکی از عوامل ایجاد مشکل اول یعنی همون ضعف تکنولوژی هم هست در حدود 99 درصد مردم چین مثل مورچه های کارگر کار میکنن تا باحقوق واقعا بخور و نمیر زندگی کنن در حالیکه صاحبای صنایع تو چین نه تنها مردم رو استثمار میکنن بلکه افرادی هستن که به دلیل گرایشات سیاسی خاص از رانتهای اقتصادی استفاده میکنن و همین زمینه رقابت سالم رو تو چین از بین برده که باعث ضعف تکنولوژی میشه.3. به دلیل همون مورد دوم چین به شدت مستعد یک شورش مردمی و احتمالا انقلاب طبقه محروم هست که شاید آینده خوبی داشته باشه ولی برای مدت خیلی طولانی ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور رو به هم میزنه.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,994
نام
احمد
درسته چین و هند ممکنه روی موج آینده تولیدات الکتریکی سوار بشن ولی چندتا نکته خیلی مهم سر راهشون وجود داره مخصوصا در مورد چین:1.ضعف تکنولوژی دارن باید همیشه تکنولوژی رو از آمریکا و ژاپن وارد کنن حتی خود کره هم بخش اعظم تکنولوژیهاشو از کمپانیهای آمریکایی و اروپایی مثل تگزاس اینسترومنت و فیلیپس میخره.2. یه مسئله خیلی مهم توی چین وجود داره که تو آینده نزدیک چالش بزرگی برای این کشور میشه و یکی از عوامل ایجاد مشکل اول یعنی همون ضعف تکنولوژی هم هست در حدود 99 درصد مردم چین مثل مورچه های کارگر کار میکنن تا باحقوق واقعا بخور و نمیر زندگی کنن در حالیکه صاحبای صنایع تو چین نه تنها مردم رو استثمار میکنن بلکه افرادی هستن که به دلیل گرایشات سیاسی خاص از رانتهای اقتصادی استفاده میکنن و همین زمینه رقابت سالم رو تو چین از بین برده که باعث ضعف تکنولوژی میشه.3. به دلیل همون مورد دوم چین به شدت مستعد یک شورش مردمی و احتمالا انقلاب طبقه محروم هست که شاید آینده خوبی داشته باشه ولی برای مدت خیلی طولانی ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور رو به هم میزنه.

همه اینایی که گفتی رو میدونم و قبول دارم اما نمیشه با اطمینان گفت چین تا آخر دنیا ضعف تکنولوژی داشته باشه و از تکنولوژی دیگران یا مهندسی معکوس استفاده کنه

و اینکه منظور من از آینده در دستان چینه حتما این نیست که کل تکنولوژی رو دستش بگیره اما میتونه یک قطبش باشه یا نقش مهمی درش داشته باشه "مثل الان که تقریبا یکی از دلایل اصلی عدم رشد سریع قیمتها هزینه کمتر تولید در چین به دلیل جمعیت آماده برای کار زیاد در این کشور هست (البته همون مشکل بیگاری که گفتی مطرح هست)

در مورد دلیل آخر خب اگه بخوایم بحث کنیم قضیه سیاسی میشه که نه ربطی به اینجا داره و نه اینکه نظر دو شخص "به دلیل پیچیده بودنش" تو مسائل سیاسی یکی نیست ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر