هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
ps2.large_594l.jpg

Master Reiden

کاربر سایت
Jun 13, 2022
6
آخرین نسخه OPL رو بریز
از فایل سیستم exFat ساپورت می‌کنه، پس فایل های بزرگ تر از 4GB دیگه ساپورت میشه (خداحافظ usbutil)
جدای از اون توی آپدیت های آخر از تا حداکثر 64 fragment توی دیسک پشتیبانی می‌کنه دیگه...
داداش میشه لینک آخرین نسخه ی OPL رو بدی؟

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
مدتی پیش به امید اینکه بتونم EYETOY رو بدون SMB روی کنسول اجرا کنم اومدم و یک MX4SIO ساختم
قبل از من بنظر هیچکس دیگه ایی تست نکرده بودش، پس نمیدونستم که آیا کار میده یا نه، شروع کردم به ساختن، یکم هم سخت بود برام چون خیلی اینجور کارهارو نکردم و لحیم ریز زدن سخت بود برام... (اون اول من و آقای @vendor صحبت میکردیم راجب ساختش و قرار شد بیایم و بردش رو درست حسابی بسازیم، من حتی همه قطعاتش هم خریدم، ولی موفق نشدم چند تیکه شو پیدا کنم، پس بصورت DIY ساختم و از برد یه مموری سوخته استفاده کردم)
ولی بالاخره موفق شدم بسازمش
با هزار امید و آرزو وصل کردم به PS2 و رفتم توی یه بازی EYETOY و متاسفانه دیدم که دوربین رو نشناخت...
من سرعت همون USB بیشتر اوقات برام کافی بود پس گذاشتمش کلا کنار
تا اینکه چندروز پیش دیدم یکی گفته بود میخواسته از هدفون PS2 استفاده کنه همراه OPL وقتی داشته با MX4SIO بازی لود میکرده ولی موفق نمیشده، یه نفر پینشهاد داده بود که روی OPL بیا و PADMU رو خاموش کن، و اون بنده خدا هم کرده بود و بعله! هدفون بدرستی کار کرده...
منم گفتم بزار یه تست کنم و درکمال تعجب موفق شدم تصویر بگیرم از دوربین با MX4SIO!! بازی ها بی هیچ مشکلی اجرا میشدن (البته اونایی که ساپورت میشدن، مثلا eyetoy: play 2 و 3 متاسفانه نیومدن ولی سگا سوپر استار و lemmings و EYETOY PLAY 1 بی هیچ مشکلی اومدن)
مشخص شد که وقتی PADEMU روشن هست میاد همیشه پورت هارو اشغال میکنه و اجازه استفاده ازشون رو به EYETOY نمیده

خلاصه که تست و تجربه خوبی بود که در آخر هم جواب داد، گفتم اینجا هم بزارم که اگه کس دیگه ایی هم خواست EYETOY پلی بده ولی حوصله SMB نداشت بتونه اینطور بازی کنه

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
مدتی پیش به امید اینکه بتونم EYETOY رو بدون SMB روی کنسول اجرا کنم اومدم و یک MX4SIO ساختم
قبل از من بنظر هیچکس دیگه ایی تست نکرده بودش، پس نمیدونستم که آیا کار میده یا نه، شروع کردم به ساختن، یکم هم سخت بود برام چون خیلی اینجور کارهارو نکردم و لحیم ریز زدن سخت بود برام... (اون اول من و آقای @vendor صحبت میکردیم راجب ساختش و قرار شد بیایم و بردش رو درست حسابی بسازیم، من حتی همه قطعاتش هم خریدم، ولی موفق نشدم چند تیکه شو پیدا کنم، پس بصورت DIY ساختم و از برد یه مموری سوخته استفاده کردم)
ولی بالاخره موفق شدم بسازمش
با هزار امید و آرزو وصل کردم به PS2 و رفتم توی یه بازی EYETOY و متاسفانه دیدم که دوربین رو نشناخت...
من سرعت همون USB بیشتر اوقات برام کافی بود پس گذاشتمش کلا کنار
تا اینکه چندروز پیش دیدم یکی گفته بود میخواسته از هدفون PS2 استفاده کنه همراه OPL وقتی داشته با MX4SIO بازی لود میکرده ولی موفق نمیشده، یه نفر پینشهاد داده بود که روی OPL بیا و PADMU رو خاموش کن، و اون بنده خدا هم کرده بود و بعله! هدفون بدرستی کار کرده...
منم گفتم بزار یه تست کنم و درکمال تعجب موفق شدم تصویر بگیرم از دوربین با MX4SIO!! بازی ها بی هیچ مشکلی اجرا میشدن (البته اونایی که ساپورت میشدن، مثلا eyetoy: play 2 و 3 متاسفانه نیومدن ولی سگا سوپر استار و lemmings و EYETOY PLAY 1 بی هیچ مشکلی اومدن)
مشخص شد که وقتی PADEMU روشن هست میاد همیشه پورت هارو اشغال میکنه و اجازه استفاده ازشون رو به EYETOY نمیده

خلاصه که تست و تجربه خوبی بود که در آخر هم جواب داد، گفتم اینجا هم بزارم که اگه کس دیگه ایی هم خواست EYETOY پلی بده ولی حوصله SMB نداشت بتونه اینطور بازی کنه
دمت گرم سعید جان
یعنی با خاموش کردن pademu با usb هم میشه با دوربین کار کرد؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
دمت گرم سعید جان
یعنی با خاموش کردن pademu با usb هم میشه با دوربین کار کرد؟
نه اونو تست کردم متاسفانه جواب نداد... اگه میشد که چی میشد...
جوری که الان OPL کار میکنه اینطوره که اجازه استفاده از دو پورت رو بصورت همزمان نمیده (بنظر یکی از محدودیت های خود OPL باشه، چون اگه قرار بود همیشه فقط یه پورت قابل استفاده باشه چرا اصلا دوتا میزاری 😂)، جدای از اون حتی اگه میداد سرعت USB برای بازی های EYETOY جواب نبود (حتی توی منوش لگ میزنه 😂)

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
نه اونو تست کردم متاسفانه جواب نداد... اگه میشد که چی میشد...
جوری که الان OPL کار میکنه اینطوره که اجازه استفاده از دو پورت رو بصورت همزمان نمیده (بنظر یکی از محدودیت های خود OPL باشه، چون اگه قرار بود همیشه فقط یه پورت قابل استفاده باشه چرا اصلا دوتا میزاری 😂)، جدای از اون حتی اگه میداد سرعت USB برای بازی های EYETOY جواب نبود (حتی توی منوش لگ میزنه 😂)
دمت گرم بازم،انگار قسمت نیست این eyetoy جدیدم رو آزمایش کنم:p

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
دیگه فکر کنم این همه تیمی که روی لانچر اجرای بازی با از فلش و غیره کار کردن مثل انواع opl و بقیه لانچر ها
خیلی فراتر از پلتفرمی که برای ps2 ساخته شده بود پیش رفتن 😁
حتی خود ps2 هم میگه این همه کار از من بعیده 😁 چه کارایی بلدم بکنم که خودم خبر نداشتم 😁
یعنی رس ps2 در اصل کشیدن 😁
نبابا، بعضی افراد کارهایی میکنن هیولا، سخت افزار PS2 که بد نیست خیلی، میان رو Gameboy ماد میزنن ملت 😂
یا مادهای عجیب غریب برای گیم کیوب...
خود PS2 بخاطر اینکه سخت افزارش تقریبا خوبه و پورت USB هم داره بیشتر مادهاش نرم افزارین، یعنی کسی نیومده مثلا امولاتور دیسک بسازه براش...
بنظر من PS2 هنوز حالا حالاها راه داره...
دمت گرم بازم،انگار قسمت نیست این eyetoy جدیدم رو آزمایش کنم:p
خواهش میکنم. خوب بیا یه MX4SIO بساز... کار سختی نیست اصلا، یه مموری کارت سوخته نیاز داری (نداشته باشی هم میشه) یه خشاب microSD و یکم لحیم کاری...
یا اصلا اونم نشد برو سراغ SMB برای یخورده تست...

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
خواهش میکنم. خوب بیا یه MX4SIO بساز... کار سختی نیست اصلا، یه مموری کارت سوخته نیاز داری (نداشته باشی هم میشه) یه خشاب microSD و یکم لحیم کاری...
یا اصلا اونم نشد برو سراغ SMB برای یخورده تست...
ساختن mx4sio دیگه از من گذشته،حوصله میخواد،لحیم هم که از همون دوره حرفه و فن یاد نگرفتم.
smb هم نمیشه،pc دوره،لپ تاپ لن و اترنت نداره

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
من خودم gameboy micro داشتم حتی یه سوپر کارت بنفش هم داشتم
یه سری برنامه با پسوند .gba بود براش مثلا پخش فیلم و کلیپ ، گالری تصاویر و ..... 😁😁🦘
اجرا میکردم 😂
حتی برنامه تبدیل فیلم و .... به پسوند .gba هم همراه اون سوپر کارت اگر اشتباه نکنم بود
حتی بازی ها میکرو و .... تبدیل میکرد به گیم بوی ادونس

ولی بنظرم از توان یا چیزی که خود سونی ps2 ساخته بود این دوستان تا الان فراتر رفتن 😅

شبیه ساز دیسک داشت اگر اشتباه نکنم Swap Magic یه نمونه اش بود
آره کارهای خیلی جالبی میکنن با Gamboy... چند مدت پیش یه ویدیو دیدم YouTube اومده بود یه کارتریج اختصاصی ساخته بود برای مرورگر + وای فای!
منظورم از شبیه ساز دیسک یه سخت افزاریه که جایگزین دیسک کنسول میشه و مثلا بصورت مستقیم رم میخوره
اینطور وقتی اجراش میکنی بجای اینکه دیسک بچرخه اون فعال میشه...
نمونه ش XStation PS1 سرچ کنید متوجه میشه
ساختن mx4sio دیگه از من گذشته،حوصله میخواد،لحیم هم که از همون دوره حرفه و فن یاد نگرفتم.
smb هم نمیشه،pc دوره،لپ تاپ لن و اترنت نداره
لحیم کاریش چندان سخت نیست، کلا چندتا خال نیازه...
میتونید بیرون هم بدید، راحته، انجام میدن...

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر