همه چیز در مورد شطرنج

با سلام خدمت دوستان گرامی.
با وجود این همه بازی های رنگارنگ کامپیوتری دیگه کمتر کسی واسه این بازی پر محتوا و هوشی وقت میذاره.
اما از حقیقت نمیشه گذشت و همه میدونیم که یکی از بازی هایی است که بر هوش انسان و قدرت تصمیم گیری و ثبات شخصیت تاثیر مستقیم داره. بنابر این به سادگی نمیشه از این بازی گذشت.
راستش من در زمان کودکی و دوران نوجوانی یکی از بهترین های شطرنج در محل خودمون(فکر کردین الان میگم دنیا
N_aggressive%20(33).gif
) و در فامیل و شاید هم در شهرستان بودم . که دو بار در مسابقات رده آزاد سنی شرکت کردم دفعه اول از 85 نفر یازدهم شدم و دفعه دوم نهم شدم . و دلیلش هم این بود که رده آزاد بازی میکردم و از بزرگ تر ها میترسیدم. بعد از دوره دبیرستان به کلی این بازی رو گذاشتم کنار اما حالا 2 ماه هستش که مجددا شروع کردم .
قصد بنده از زدن این تاپیک معرفی این بازی به دوستانی که با روش این بازی آشنایی ندارن و این که بقیه دوستان هم بیان و به کمک هم بتونیم در این رشته ورزشی و هم بازی و سرگرمی بیشتر از پیش ترقی , پیشرفت و رشد داشته باشیم و بقیه دوستان رو هم به این بازی علاقمند کنیم.
امیدوارم با کمک شما تاپیک پر محتوا و خوبی از آب در بیاد.
N_aggressive%20(16).gif

M.A

کاربر سایت
Sep 1, 2007
175
نام
محسن
بار هست که تو قسمت Pc پست میدم!

من اولین بار هست که تو قسمت Pc پست میدم ولی یادت باشه که شطرنج فقط تو کامپیوتر نیست که.خب منم ازون شطرنج باز ها بودم که کمتر کسی مقابله با من رو زور میزد ولی نمیتونس.من تو سن 14 سالگی بلاخره تونستم که تمام حریفام که باهام بازی کردن رو تو خانواده ببرم.
وتا به حال کسی تو مدرسه منو نبرده.ولی چون امکانات تو شهرمون بسیار ضعیف هست نمیتونم عضو جایی یا تو مسلبقه ای شرکت کنم که دیگه مجبور شدم قیدش رو بزنم.از 100 بار بازی فقط 10 بارش رو باختم که فک میکنم درست باشه چون ازون 100 بار بازی بیش از 30 بارش رو با خیلی بزرگترام بازی میکردم.و الآن هم تو خانواده چون میترسن ببازن با من بازی نمیکنن میگن اگه جلوت باختیم میری به همه جا لو میدی(با اینکه تو عمرم خبر چینیه کسی رو نکردم).
دیگه الآن تو خونه با کامپیوتر یا Ps1 شطرنج بازی میکنم یا هر دو هفته یه بار شاید تو مدرسه هم با کسی بازی کردم.
ولی بازیی هست که هیچ وقت تکرار نمیشه و هیچ وقت نمیتونید با یک جور حرکت دو بار ببرید یعنی موقعیت در هر زمان عوض میشه.
ازش خوشم میاد.
M.a

Dante Is Alive

کاربر سایت
Jul 8, 2006
1,573
نام
ســـعــــيــــــد
تاپيك جالبيه .

از اونجايي كه اطرافيان من همگي از شطرنج فرارين خيلي وقته يه مسابقه رو در رو با كسي بازي نكردم .

حالا يه در خواست دارم كه با موضوع تاپيك هم , هم خوني داره .

مي تونيد لينك يه بازي شطرنج مناسب رو براي pc بديد ؟!

ممنون .

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
یه سایتی هست تو نت که می تونی به صورت آنلاین شطرنج بازی کنی
الان سایتش یادم نیست ولی من اونجا عضو بودم و تقریبا هر روز بازی می کردم...
جالب بود...
فکر کنم سرچ کنید بازی های آنلاین یا بازی آنلاین شطرنج همون اول ها باشه....

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
تاپيك جالبيه .

از اونجايي كه اطرافيان من همگي از شطرنج فرارين خيلي وقته يه مسابقه رو در رو با كسي بازي نكردم .

حالا يه در خواست دارم كه با موضوع تاپيك هم , هم خوني داره .

مي تونيد لينك يه بازي شطرنج مناسب رو براي pc بديد ؟!

ممنون .

بهترین بازی شطرنجی که من می شناسم، Chessmaster هستش، من از ورژن 3 (یا chessmaster 3000) این بازی رو داشتم و بازی می کردم
الان ورژن 10 ـش یه 3 سالی هست که اومده

این لینک تورنت با S:47 / L:53 از mininova به حجم 1.82 گیگابایت
http://www.mininova.org/get/776846

خوبی این بازی اینه که اولاً tutorial خیلی قدرتمندی داره و اگر به انگلیسی مسلط باشی، براحتی می تونی اصول ابتدایی تا پیشرفته ی شطرنج رو از خود این برنامه یاد بگیری ... اصولی مثل شروع ها، حمله ها، دفاع ها، تاکتیک ها، پایان ها و خیلی چیزای دیگه ... و همه ی اینا رو با مثال های متفاوت بهت آموزش میده (مثال هایی که خودت باید حلشون کنی)

در قسمت بازی هم علاوه بر تورنومنت و اینا، توی قسمت بازی تک نفره می تونی قهرمانان مشهور شطرنج مثل گری کاسپاروف (Garry Kasparov)، آناتولی کارپو (Anatoly Karpov) و خیلی های دیگه رو بعنوان حریف انتخاب کنی و برنامه بخوبی بازی اونها رو شبیه سازی می کنه (مثلاً من بدلیل علاقه ی زیادی که به سبک بازی کاسپاروف دارم، با بازیش آشنا هستم، و این برنامه به زیبایی بازی کاسپاروف رو شبیه سازی می کنه)

البته همیشه سخت ترین حریف ممکن خود Chessmaster هستش که من کلاً تا امروز تنها 5 یا 6 بار موفق به شکست خود Chessmaster شدم (رکورد جدیدها رو که دوبارش با خود همین ورژن 10 بود رو از دست دادم (یعنی پاک شد) ولی قبلی ها رو دارم (اونم چون روی cd بودش))

و در نهایت اینکه avatar من، مربوط به یکی از wallpaper های مشهور این بازی هستش

پ.ن: سال 2007 هم یه ورژن با نام Chessmaster: Grandmaster Edition اومده که 2 تا اشکال داره، اول اینکه حجمش 7.4 گیگابایته، و دوم اینکه توی تورنت نیست و اگه اونو بخوای یا باید لینک Rapidshare بهت بدم، و یا اینکه بری از بازار بخریش (این میشه عملاً ورژن 11 ـم بازی)

Dante Is Alive

کاربر سایت
Jul 8, 2006
1,573
نام
ســـعــــيــــــد
از بهزاد و احمد عزيز به خاطر راهنمائيشون ممنون .

حقيقتش يك گيگ و خورده اي با اين سرعت من خيلي حجم زياديه .
من CHESS MASTER 8000 رو دانلود كردم كه 77 مگا بايته .

Code:
www.rapidshare.com/files/10888369/PC-GAMES_-_CHESS_MASTER_8000__Tested_XP_.zip

M.A

کاربر سایت
Sep 1, 2007
175
نام
محسن
Chessmaster عالیه و کمتر کسی هست که تو سختش ببره.
من هم قبلاً ها بازی میکردم.ولی افسوس که الآن وقت بازی شطرنج رو ندارم.
تازه یه شطرنج سه بعدی بود ازین ها که برای زدن سرباز طرف یه انیمیشن از ازبین بردن سرباز نشون میده و میشینه سر جاش مثلاً اگه قلعه کناره وزیر بود و نوبت وزیر بود،با حرکت دادنش،صحنه انیمیشن میشه و نشون میده وزیر داره بلند میشه میره طرف قلعه شمشیر یا جادوی خودش رو بیرون میاره و با اون قلعه رو تکه تکه میکنه که خیلی جالب هست ولی اسمش یادم نیست.
بعد میگردم براتون میزارم.که حجمش هم حدود 450 مگابایت هست که من از تو سی دی نسبش کردم.
M.a

marat

کاربر سایت
Jan 24, 2007
265
چند ماه پیش با همین اینترنت زغالی آن لاین با بر و بچ ِ اروپایی و آمریکایی شطرنج می زدم ... اکثرا هم می باختم (با اینکه شطرنج من هم ضعیف نبود )
از طریق yahoo , و بعد می رفتم game و بعد گزینه شطرنج ...حریفان همه قدرن و باید کسایی رو انتخاب کنید که تعداد باختشون بیشتر از بردهاشون باشه .
یه خوبی هم که داره می تونید مشخص کنید که زمان بازی محدود باشه یا نا محدود

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
تازه یه شطرنج سه بعدی بود ازین ها که برای زدن سرباز طرف یه انیمیشن از ازبین بردن سرباز نشون میده و میشینه سر جاش مثلاً اگه قلعه کناره وزیر بود و نوبت وزیر بود،با حرکت دادنش،صحنه انیمیشن میشه و نشون میده وزیر داره بلند میشه میره طرف قلعه شمشیر یا جادوی خودش رو بیرون میاره و با اون قلعه رو تکه تکه میکنه که خیلی جالب هست ولی اسمش یادم نیست.
این جور بازی ها بیشتر به جای اینکه رو بازی متمرکز بشی با این جور موضوعات جانبی حواس بازیکن کلا پرت میشه....
من بیشتر شطرنج دو بعدی رو ترجیح می دم تا اگه سه بعدی باشه زیاد اطرافش شلوغ نباشه
از طریق yahoo , و بعد می رفتم game و بعد گزینه شطرنج ...حریفان همه قدرن و باید کسایی رو انتخاب کنید که تعداد باختشون بیشتر از بردهاشون باشه .
تو این سایت من بازی کردم
جالب اینجا بود که وقتی برای اولین بار وارد محیط بازی شدم همه دوست داشتن با من بازی کنن چون هیچ امتیازی نداشتم و با بردن از من به جمع امتیازهای خودشون اضافه می شد :)

MAHDI_VGA

کاربر سایت
Feb 3, 2008
15
این تاپیک دقیقا کپی برداری از تاپیک من در سایت p30world هستش . اونجا نام کاربری من اینه :chaos theory
برای اثبات میتونید ب لینک زیر سر بزنید و ببینید که چند صفحه تاپیک جلو رفته و چند وقته که این تاپیک اونجا راه افتاده.
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=193495
ببخشید ها واسه دزدی که حتما نباید از دیوار مردم بری بالا.
خیلی واسم جالب بود وقتی اینجا رو دیدم.

lotos

کاربر سایت
Nov 13, 2007
153
نام
کورش
من اولین تاپیکیه که دارم تو این بخش می زنم ولی با توجه به تاپیک های بالا یه سوال دارم کسی بازی chesmaster9000 ا بازی کرده سختش خیلی سخته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر