همه چیز در مورد سریال Lost

بهترین شخصیت سریال LOST از نظر شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    429

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
این 50 تا سوال رو خوندم. بعضیاش واقعا چرت بود.
مثلا نوشته بود چرا کیت کاندیدا نبود. عزیز من خود جیکوب به این سوال جواب داد که! گفت چون کیت مادر شده بود، اسمش خط خورد. ولی اگه می خواست میتونست قبول کنه!

Last edited by a moderator:

Barney

کاربر سایت
Apr 9, 2010
25
جالبه کسایی که فکر میکردم خیلی حالیشون هستش هم، چیزی از این پایان نفهمیدن!!
به نظر من خیلی ها به این خاطر دپرس شدن که:
لاست از اول خیلی معناگرا و نمادین سریال رو به تصویر نکشید. حداقل در ظاهر کار... ولی یهو اومد و توی قسمت آخر، داستان رو با عمیق ترین نمادهاش به پایان رسوند.
خوب کسی مثل خودم، توقع داشت که علاوه بر این نمادگرایی، سوالها و رازهای دیگه ای هم که ایجاد شده بود، پاسخ داده بشه!
استفاده از نمادها گرچه بعضی جاها یه جورایی شعاری شده بود، ولی در کل عالی بود.
دقت کنید به پنجره ای که پشت سر "کریستین شپرد" قرار داشت، هنگام ملاقات پسرش در کلیسا
یا حتی دقت کنید به اسم خود کریستین شپرد
با اینکه با چسبوندن سریال به صهیونیست و یهودیها مخالفم. ولی باز هم دقت کنید به کلاه مادر خوانده ی جیکوب
به اسم بنجامین
به اینکه اونو توی جمع پایانیشون راه ندادن
به اینکه آدم بدها نباید به نور دسترسی داشته باشن؟
آیا این نور, نماد علم سرشار بود؟!
اگر یه انسان بد ذات به علم بی نهایت دسترسی پیدا کنه، چی میشه؟!!
اگر برعکسش بشه چی؟
چرا جک موقع پرسش جیکوب، برای جایگزین شدنش شک نکرد؟
چرا نویسنده ها، کاری کردن که سعید و جین و سان موقع انتخاب جیکوب بعدی، حاضر نباشن؟

به نظر من همه ی این سریال نماد هست و یه تفکر مذهبیه صلح طلبه کاملا آمریکایی پشتشه

دقت کنید که آمریکائیها بهتر خداپرستی رو رواج میدن یا ما مسلمونها؟!!!

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,823
نام
وحید
من اخرین پستم رو تو این تاپیک میدم این سریال فوق العاده ترین اثری بوده که تو زندگیم دیدم و تا اخر عمرم هم ازش یاد خواهم کرد واقعا عالی کار شده بود ولی بی عیب هم نبود ولی در کل بگم تا ده دقیقه پایانی فیلم بسیار عالی پیش رفت اما ده دقیقه اخر از نظر عاطفی واقعا عالی تموم شد اما میتونست با پنج شش تا جمله راجع به ماهیت جزیره ولزوم نگهداری ازش به بهترین نحو تمومش کنن یه چیزی هم در تفسیر این اپیزود بگم دوستان جزیره دنیای واقعی بود اونا تو واقعیت بودن که سقوط کردن اما اون زندگی موازی نبود که داشتن اون یه دنیای مجازی بود که با تخیلات خودشون ساخته بودن اگه دقت کنین زندگی اونها توش شهر برعکس زندگی قبل از سقوط واقعا ایده ال بود چون که اون ساخته ذهنشون از دنیای ایده ال بود یه جور برزخ اما راجع به مرگ خیلی ازشون داخل جزیره مردن اون که هیچ طبق گفته پدر جک اونا یا قبل یا بعد از جک مردن پس کیت و ساویر و .. بعد از جک مردن اینا رو گفتم تا بعضی از دوستان یه کم روشن بشن در اینجا از همه دوستانی که نظراتشونو در اختیارم گذاشتن تشکر میکنم

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
ببینید، شما میگید که چرا به بعضی از معما ها جواب ندادن. اما اگر دقت کنید میبینید که توی زندگی خودمون هم، معماهایی هست که هیچ کس قادر به جواب دادن اونها نیست. این فیلم هم میخواست به ما بگه، که معماهای بسیاری هستند که دانشمندان و فیلسوفان و ... جوابی برای اونها پیدا نمی کردند و نمی کنند.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
ببینید، شما میگید که چرا به بعضی از معما ها جواب ندادن. اما اگر دقت کنید میبینید که توی زندگی خودمون هم، معماهایی هست که هیچ کس قادر به جواب دادن اونها نیست. این فیلم هم میخواست به ما بگه، که معماهای بسیاری هستند که دانشمندان و فیلسوفان و ... جوابی برای اونها پیدا نمی کردند و نمی کنند.
معما هایی که بدست خدا ساخته بشه با اونایی که یه ادم مینویسه فرق داره!(در نهایت خدا جواب میده اینا چی؟)
اگه قرار بود جواب ندن،چرا پدید اوردن؟

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
معما هایی که بدست خدا ساخته بشه با اونایی که یه ادم مینویسه فرق داره!(در نهایت خدا جواب میده اینا چی؟)
اگه قرار بود جواب ندن،چرا پدید اوردن؟
اولا به بیشتر معماها جواب دادن. دوما تو اصلا منظور منو نفهمیدی. میگم اینا می خواستن به ما بگن که دنیا پر از معماست. و البته جواب همه ی این معماها دست خداست. بعد ببخشید این فیلم به ما گفته بود واقعیه یا تخیلی که حتما برای هر پدیدش باید یه دلیل علمی باشه؟

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اولا به بیشتر معماها جواب دادن. دوما تو اصلا منظور منو نفهمیدی. میگم اینا می خواستن به ما بگن که دنیا پر از معماست. و البته جواب همه ی این معماها دست خداست. بعد ببخشید این فیلم به ما گفته بود واقعیه یا تخیلی که حتما برای هر پدیدش باید یه دلیل علمی باشه؟
پس شما رسما فکر کردی این فیلم رو بر اساس مذهب شاختن!نه رفیق اینا فقط برای اینکه به کارشون پایان بدن الکی همه چیزو بهم ور کردن و اخره کار مذهبی شد!

الکی بحث دنیا و معما رو برای این سریال وسط نباید کشید.
اینا فقط بخاطر اینکه توانایی جمع کردن کار رو نداشتن ول کردن و رفتن! چطور 1 فصله 24 یا ALIAS یا FRINGE رو ادم میبینه همه چیز قشنگ معلوم میشه ولی 1 فصل LOST رو میبینه هیچی نمیفهمه و کلی معما براش پیش میاد؟

شما خیال کردی این سریال رو برای ماه رمضون ساختن الیاس و حاج فتوحی و بقیه تو فیلم بازی کردن!

پ.ن:طرز تفکرات جالبی برای توجیح این پاسخ گویی ها داره پیش میاد!

آخرین ویرایش:

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
من کی گفتم مذهبیه! اتفاقا شما ها میاید می گید که آخرش رفت توی مذهب ودین و.. . من میگم بیاید یه جور دیگه از این سریال برداشت کنید. به عنوان یک سریال جذاب و دیدنی حالا چه تخیلی چه واقعی.
ولی 1 فصل LOST رو میبینه هیچی نمیفهمه و کلی معما براش پیش میاد؟
عزیز من جذابیت فیلم به همینه. آخر همه ی فیلم و سریالا نباید که به خوبی و خوشی تموم بشه!
میدونی چیه. شما دوس داشتی سریال همونجور که میخوای تموم شه.:)
در ضمن http://screenrant.com/lost-finale-explanation-kofi-61464/ اینجارو بخون همه ی سوالاتی و معما هایی که به نظر من حل شدنو شما میگی حل نشدن رو توضیح کامل داده.
بازم میگم، این فیلم نگفته بود که بر اساس واقعیته! حالا بعضیا میان میگن اون نور چی بود تو دل جزیره و چرا نگفتن چی بود و این رو میذارن به حساب یک معمای حل نشده.

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من کی گفتم مذهبیه! اتفاقا شما ها میاید می گید که آخرش رفت توی مذهب ودین و.. . من میگم بیاید یه جور دیگه از این سریال برداشت کنید. به عنوان یک سریال جذاب و دیدنی حالا چه تخیلی چه واقعی.

.
از حرف مذهب و بگذریم!
برام بگید فصل 3 که تموم شد و تو اوج بود-حرفی درش نیست!
فصل 4 تا 6 چه قشنگی داشت؟من فقط برای اینکه ببیم چه بلایی سره جک و کیت و سویر و سعید و هوگو و بن میاد نشستم تا اینجا دنبال کردم!
وگرنه نه دود سیاهش برام مهم بود !نه جزیرش.
3 فصله اخر رسما:sick:
این مضخرف بازی هم با حضور مایلز ،شارلوت و اون یارو عشقه سفر در زمانه (کلا افراد ویدمور )شروع شد که هر کی این ایده رو داده رسما باید سرتا پاش رو گل بگیرن:sick:
همون فصله 4 تمومش میکردن که اینقدر مضخرف نشه

آخرین ویرایش:

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
تمام شد !
واقعا سریال زیبایی بود . با اینکه از فصل 5 به جمع بینندگان پیوستم اما واقعا بهش وابسته شده بودم به تک تک بازیگر هاش ( به بعضی ها بیشتر ) اما از فصل 3 به بعد اونجوری که میخواستم پیش نرفت . خیلی پیچیده بود که تو اوج تموم شد و هنوز گنگه خیلی چیزها ! معما های زیادی بی جواب موند یا حداقل جواب مستقیم داده نشد . انصافا پایان عاطفی ای داشت که حسابی باهاش گریه کردم :D ( بخاطر اینکه دیگه لاست ساخته نمی شه ) اما در نهایت ازش راضی نیستم خیلی بد تمومش کردن اصلا در حد سریال نبود جوری بود که تا آخر فصل یک و اول فصل 6 رو داشته باشی و وسطش رو پر کنی :D . چیزی که میترسیدم اتفاق افتاد که آخر هیچ برداشت از داستان نمی تونم بکنم و الان هم به یکی که بخواد یه سریال ببینه توصیه نمی کنم لاست رو ببینه . اما تجربه در کل خوبی بود که میتونست بهتر از این باشه .
پ.ن : یه جورایی با خوندن نظرات به پوچی رسیدم که اینا سر کارمون گذاشتن با این تموم کردنشون ! حس میکنم سر کار بودم ( اما از لحاظ احساسی و بازیگر ها بهترین چیزی بود که دیدم تا حالا )
به شخصه به این معتقدم که یه جوری تموم شد 100% نظر مردم با نویسنده ها متفاوته ! 100 جور برداشت میشه کرد . به نظر من اینا از همون اول مرده بودن و این مثل یه امتحان یا تکامل برای زندگی ابدیشون بوده ( مثلا بهشت )
( عجب متن پر تناقضی شد ! )

آخرین ویرایش:

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
ببین دیگه تو این بخش هر کی سلیقه ای داره! خیلی هارو میشناسم که میگن. فصل 4 و 5 و 6 خیلی قشنگ بوده. درسته که به قشنگی 1 و 2 و 3 نبودن، اما قشنگ بودن.

موفق باشی!:biggrin1:

sofd

کاربر سایت
Apr 17, 2009
247
نام
مهدی
سلام
نمیدونم چی بگم واقعا افتضاح تموم شد اصلا پایانی مناسب برای این سریال نبود کلا این فصل های اخر (از 4 به بعد) خوب نبود واقعا ضعیف بودن انقدر اینا در طول این 3 فصل اخر تصمیم گرفتن و تغییر دادن دیگه میخواستم سرمو بکوبم توی دیوار شده بود مهد کودک هرکی هر قسمت یک چیز میگفت اخرش هم که کلی سوال جواب نداده موند
واقعا 3 فصل اول یک شاهکار و 3 فصل دوم یک سریال معمولی بود و بس

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
چه جالب يك دفعه 3 تا فصل آخر شدن خيلي بد! تا ديروز كه دو تا مدير از سريال بد نمي گفتن كه همه به به و چه چه مي كردين!!!:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر