همه چیز درباره Windows 10

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این microsoft همچنان دست از دادن اپدیت های افتضاح که باعث نابودی کامل سیستم می شه بر نداشته n سالم هست داره عذر خواهی می کنه سعی کنید از قسمت service اپدیت غیر فعال کنید. cd-key اصل هم در نسخه ی پایین تر بزنید به نسخه بالاتر می ره اما بالاتر به پایین در جریان نیستم نسخه en نصب نکنید برای شرکت ها هست افراد عادی اصلا به همچین چیزی دسترسی ندارن برای همینم ممکنه در انده اصلا اپدیت نشه یا بیلدش ارتقا پیدا نکنه ضمن اینکه برای فرد عادی هیچ فرقی با pro نمی کنه سنگین ترم هست که بهترم نیست.

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
من تاپیکو کلا نخوندم :D (حال نداشتم :D)
برا همین سوال میپرسم اگه تکراری بود خودتون ببخشید
من همون اول که این ویندوز اومد رفتم اینترپرایز رو گرفتم و نصوبندم و ماکروسافت اکانتمو زدم روش و ...
آیا میتونم برم و دیسک نسخه پروفشنال رو بخرم و با دیسک آپگرید کنم به اون نسخه؟

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من تاپیکو کلا نخوندم :D (حال نداشتم :D)برا همین سوال میپرسم اگه تکراری بود خودتون ببخشیدمن همون اول که این ویندوز اومد رفتم اینترپرایز رو گرفتم و نصوبندم و ماکروسافت اکانتمو زدم روش و ...آیا میتونم برم و دیسک نسخه پروفشنال رو بخرم و با دیسک آپگرید کنم به اون نسخه؟
مطمئنم نیستم (حال ندارم برم بگردم) p: ولی تا اونجایی که میدونم نمیشه همچین کاری کرد.از اونور نسخه ی enterprise بالاتر از pro هستش. پس اگه هم بشه, از pro به enterprise آپدیت میکنن!

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,990
نام
محسن
آقا من یه مشکل اساسی که ویندوز 10 دارم اینکه چرا هی نوار وظیفه از کار میافته؟
روی کورتانا میزنم جای تایپ و.. میاره ولی روی ایکون ویندوز میزنم عمل نمیکنه روی ساعت و تاریخ میزنم عمل نمیکنه روی نوتیفیکیشن میزنم عمل نمیکنه چیکار کنم درست بشه؟
توی پراپرتیس نوار هم گزینه Lock the Taskbar رو برداشتم ولی درست نمیشه، یه بار هم اینجوری شده بود ولی نمیدونم چیشد بعد از دو هفته درست شد حالا کلیدی چیزی زدم یا نع نمیدونم دیگه.
ممنونم

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام
من لپتاپ asus n551vw گرفتم خودشون برنامه و غیره رو نصب کردن..اما حالا یه مشلی دارم وقتی با fn+f7 نمایشگر و خاموش میکنم دیگه هر کاری کنم روشن نمیشه!!

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,124
نام
پوریا
سلام به همه. خیلی وقتی میشه که ویندوزم آپدیت نشده(از مهر ماه پارسال~X() و میخوام به 1511 آپدیت اش کنم. اینطور که خوندم باید حدود 3 گیگ یا بیشتر آپدیت بگیرم که اصلا نمی ارزه. حالا تونستم فایل iso همین نسخه رو گیر بیارم که حجمش نسخه ی 64 بیت تقریبا 4 گیگه.حالا سوالم اینه که چطور میتونم ویندوزم رو به این نسخه آپدیت کنم بدون اینکه فایل ها و سیو بازی هام و کلا فایلهای شخصی ام که توی درایو C هستن نپرن؟ اصلا حال ندارم از تمامی اینها بکاپ بگیرم و دوباره از اول درایو C رو فرمت کنم و ویندوز آپدیت شده رو نصب کنم. اصلا راهی داره؟ ممنون

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,599
سلام به همه. خیلی وقتی میشه که ویندوزم آپدیت نشده(از مهر ماه پارسال~X() و میخوام به 1511 آپدیت اش کنم. اینطور که خوندم باید حدود 3 گیگ یا بیشتر آپدیت بگیرم که اصلا نمی ارزه. حالا تونستم فایل iso همین نسخه رو گیر بیارم که حجمش نسخه ی 64 بیت تقریبا 4 گیگه.حالا سوالم اینه که چطور میتونم ویندوزم رو به این نسخه آپدیت کنم بدون اینکه فایل ها و سیو بازی هام و کلا فایلهای شخصی ام که توی درایو C هستن نپرن؟ اصلا حال ندارم از تمامی اینها بکاپ بگیرم و دوباره از اول درایو C رو فرمت کنم و ویندوز آپدیت شده رو نصب کنم. اصلا راهی داره؟ ممنون
شما این فایل ISO رو یا رایت کنید یا مثلا تو درایوی به جز درایو ویندوزتون Extract کنید (ترجیحا تو همون روت یه درایو دیگه داخل یه فولدر باشه کافیه یعنی اینکه آدرس طولانی نداشته باشه) بعد فایل setup رو اجرا کنید. اگه درایو C جا به اندازه کافی داشته باشه تو حین مراحل نصب وقتی به این عکس زیر رسیدید باید گزینه Keep personal files and apps رو ببینید. در این صورت با ادامه ی نصب هیچ چیز از سیستمان پاک نمی شود و همه چیز دست نخورده باقی می مونه مگر اینکه ویندوز فکر کنه فلان برنامه با این نسخه سازگار نیست که پاکش می کنه و البته بعد از نصب بهتون خبر میده که مثلا فلان برنامه رو پاک کردم.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,124
نام
پوریا
شما این فایل ISO رو یا رایت کنید یا مثلا تو درایوی به جز درایو ویندوزتون Extract کنید (ترجیحا تو همون روت یه درایو دیگه داخل یه فولدر باشه کافیه یعنی اینکه آدرس طولانی نداشته باشه) بعد فایل setup رو اجرا کنید. اگه درایو C جا به اندازه کافی داشته باشه تو حین مراحل نصب وقتی به این عکس زیر رسیدید باید گزینه Keep personal files and apps رو ببینید. در این صورت با ادامه ی نصب هیچ چیز از سیستمان پاک نمی شود و همه چیز دست نخورده باقی می مونه مگر اینکه ویندوز فکر کنه فلان برنامه با این نسخه سازگار نیست که پاکش می کنه و البته بعد از نصب بهتون خبر میده که مثلا فلان برنامه رو پاک کردم.
اقا دمت گرم. درست شد. یه کم طول کشید نسبت به نصب معمولی. چون هارد SSD دارم و نهایت بین 8-10 دقیقه نصبش طول نمیکشه ولی با این روش چون باید فایلها و تنظیمات قبلی رو کپی میکرد طول کشید. واقعا این مایکروسافت حرف نداره. عالی نصب شد. بدون هیچ مشکلی. این پیغام آخر هم که دیگه آدم نمیدونه چی باید بگه!!!

آخرین ویرایش:

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,599
اقا دمت گرم. درست شد. یه کم طول کشید نسبت به نصب معمولی. چون هارد SSD دارم و نهایت بین 8-10 دقیقه نصبش طول نمیکشه ولی با این روش چون باید فایلها و تنظیمات قبلی رو کپی میکرد طول کشید. واقعا این مایکروسافت حرف نداره. عالی نصب شد. بدون هیچ مشکلی. این پیغام آخر هم که دیگه آدم نمیدونه چی باید بگه!!!
خواهش می کنم. با این روش میشه حتی از ویندوز 7 و 8 هم به 10 آپگرید کرد با حفظ تمامی فایلها و برنامه ها. یه خوبی دیگه این روشه اینه که اگه فردا روزی ویندوز 10 شما مشکل پیدا کرد(مثلا با دستورات powershell باعث شدید Store و برنامه های Store از کار بیفته) با نصب مجدد به این شکل میتونید ویندوزتون رو تعمیر کنید ولی همچنان تمامی فایل ها و برنامه هاتون سر جاش باقی می مونه.

فقط یه نکته بعد از نصب به این صورت یه پوشه به اسم windows old تو درایو ویندوز ساخته می شه. اگه بخواید به نسخه قبلی ویندوز برگردید به این پوشه نیاز دارید در غیر این صورت نیازی به اون ندارید. برای پاک کردنش رو درایو ویندوز راست کلیک کنید به بخش properties برید. از تب General روی Disk Cleanup کلیک کنید. بعد روی Cleanup System files کلیک کنید.بعد تو منو Previous windows installation انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,124
نام
پوریا
فقط یه نکته بعد از نصب به این صورت یه پوشه به اسم windows old تو درایو ویندوز ساخته می شه. اگه بخواید به نسخه قبلی ویندوز برگردید به این پوشه نیاز دارید در غیر این صورت نیازی به اون ندارید. برای پاک کردنش رو درایو ویندوز راست کلیک کنید به بخش properties برید. از تب General روی Disk Cleanup کلیک کنید. بعد روی Cleanup System files کلیک کنید.بعد تو منو Previous windows installation انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.
دمت گرم.آره این پوشه رو دیدم. هرکاری کردم به طور معمول پاک نشد. بعد توی نت سرچ کردم و دیدم فقط با همین راه حل میتونم پاکش کنم. بازم ممنون. خیلی حال داد. همه چی سر جاشه. سیو بازی، فایل شخصی و ... واقعا عالیه. ممنون

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,168
نام
محسن
من به خاطر بازی Quantum Break از وین 7 به 10 اومدم ویندوز خوبیه ولی خوب چند تا مشکل دارم با هاش

استارت کار نمیکنه یا مثلا رو پوشه یا آیکنی راست کلیک میکنم تا 5 ثانیه طول میکشه تا گزینه ها بیاد

این در صورتیه که تو بازیها اصلا مشکلی ندارم که حتی بهتر از 7 حداقل از لحاظ لگ زدن اجرا میشه استارت رو

میگن ممکنه از نرم افزارها باشه والا من فقط با سیستم گیم میزنمو فیلم میبینم و فقط نرم افزار های لازمه روش نصبه

سیستم رو هم نمیتونم ریست کنم چون 4 بازی اشتراکی روش دارم را ه حلی هست واسه این مشکلات؟

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,168
نام
محسن
من به خاطر بازی Quantum Break از وین 7 به 10 اومدم ویندوز خوبیه ولی خوب چند تا مشکل دارم با هاش

استارت کار نمیکنه یا مثلا رو پوشه یا آیکنی راست کلیک میکنم تا 5 ثانیه طول میکشه تا گزینه ها بیاد

این در صورتیه که تو بازیها اصلا مشکلی ندارم که حتی بهتر از 7 حداقل از لحاظ لگ زدن اجرا میشه استارت رو

میگن ممکنه از نرم افزارها باشه والا من فقط با سیستم گیم میزنمو فیلم میبینم و فقط نرم افزار های لازمه روش نصبه

سیستم رو هم نمیتونم ریست کنم چون 4 بازی اشتراکی روش دارم را ه حلی هست واسه این مشکلات؟
دوستان لطفا کمک کنید از داخل ویندوز برای غیر فعال کردن اکانت ماکروسافت که همش پس ورد می خواست همه اکانت هارو DISABLE کردم بعدش که ریست کردم ازم

دوباره پس ورد خواست که هر چی میزنم میگه اشتباه حتی انلاینم شدم جواب نداد پسورد اکانت ماکروسافتم رو هم عوض کردم بازم جواب نداد

اطلاعات مهمی دارم ترو خدا کمک کنید

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
دوستان لطفا کمک کنید از داخل ویندوز برای غیر فعال کردن اکانت ماکروسافت که همش پس ورد می خواست همه اکانت هارو DISABLE کردم بعدش که ریست کردم ازم

دوباره پس ورد خواست که هر چی میزنم میگه اشتباه حتی انلاینم شدم جواب نداد پسورد اکانت ماکروسافتم رو هم عوض کردم بازم جواب نداد

اطلاعات مهمی دارم ترو خدا کمک کنید
با سلام

از این آموزش استفاده کنید :

همه چیز در مورد اکانت مایکروسافت و لوکال در ویندوز 10

• Like
Reactions: NO ps3

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,168
نام
محسن
سلام ممنون از پاسخگویی ولی این راه حل رو از داخل ویندوز گزاشته مشکل بنده اینه پسورد رو قبول نمیکنه حتی با چند بار عوض کردن رمز اکانتم باز هم مشکل سر جاشه

اینم متن خطا :That password is incorrect.Makesure youre using the password for your Microsoft account. you can always reset it at account.live.com/password/reset

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر