هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
با سلام به دوستان
یه راهنمایی میخوام در مورد مطلب پایین

من خودم یه کنسول داشتم که روش یه اکانت امریکا دارم و چند تا بازی هم از استور براش خریدم
جدیدا یه کنسول هم برای برادرم گرفتم و روی اون هم یه اکانت امریکا ساختم

ولی کاری که بلافاصله کردم این بود که در کنسول خودم ، اکانتم رو از حالت اکتیو پرایمری دراوردم و رفتم داخل کنسول برادرم و اکانت خودم رو وارد کنسول برادرم کردم و اکانتم رو در کنسول برادرم اکتیو پرایمری کردم
این کار رو برای این کردم که بتونم بازیهای خودم رو در کنسول برادرم هم اجرا کنم

تا اینجای کار ظاهرا همه چیز درسته و مشکلی نیست

ولی اتفاقی که افتاده اینه که الان در کنسول خودم که دیگه اکانتم اکتیو پرایمری نیست برای انجام بازیها باید حتما به اینترنت وصل باشم

حالا سوالم اینه که علت این امر چیه؟
یکی از بچه ها گفت این حالت برای اکانتهای ظرفیتی سوم اتفاق میوفته و ممکنه نفر سومی هم داره از اکانتم استفاده میکنه ولی مطمئنم چنین چیزی احتمالش کمه

نکته دوم اینکه یکی از دوستان گفت چون اکانت من در کنسول برادرم اکتیو شده از این به بعد باید کلیه خریدهای استورم رو از کنسول برادرم انجام بدم و به صورت اتومایتک به کنسول من هم منتقل میشه
ایا این مورد هم درسته؟

و در اخر اینکه من میخوام پلاس بخرم و اونو با برادرم شیر کنم مثل همون بازیهای قبلی
حالا باید از کنسول برادرم که اکانتم توش اکتیو شده خرید کنم و یا از کنسول خودم هم میتونم خرید کنم ؟

ضمن اینکه همون دوستمون گفت دیگه اکانتها رو به حالت قبل برنگردونم و مجدد روی کنسول خودم اکتیو پرایمری نکنم
ایا این اکتیو پرایمری کردن زیاد بین این دو کنسول میتونه مشکل ایجاد کنه یا نه؟

در ضمن اگر من مجبور باشم برای انجام بازیهام همیشه به نت وصل باشم ایا حجم زیادی از ترافیک اینترنتم میره؟
یکی از دوستان میگفت میشه وقتی به بازی وارد شدم تیک اینترنت رو بردارم
ایا این مورد هم درسته؟

سوالام رو با رنگهای مختلف نوشتم تا دوستان راحتتر راهنمایی کنن
پیشاپیش از همه متشکرم

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید
با سلام به دوستان

من خودم یه کنسول داشتم که روش یه اکانت امریکا دارم و چند تا بازی هم از استور براش خریدم

ولی کاری که بلافاصله کردم این بود که در کنسول خودم ، اکانتم رو از حالت اکتیو پرایمری دراوردم و رفتم داخل کنسول برادرم و اکانت خودم رو وارد کنسول برادرم کردم و اکانتم رو در کنسول برادرم اکتیو پرایمری کردم

ولی اتفاقی که افتاده اینه که الان در کنسول خودم که دیگه اکانتم اکتیو پرایمری نیست برای انجام بازیها باید حتما به اینترنت وصل باشم

یکی از بچه ها گفت این حالت برای اکانتهای ظرفیتی سوم اتفاق میوفته و ممکنه نفر سومی هم داره از اکانتم استفاده میکنه ولی مطمئنم چنین چیزی احتمالش کمه

نکته دوم اینکه یکی از دوستان گفت چون اکانت من در کنسول برادرم اکتیو شده از این به بعد باید کلیه خریدهای استورم رو از کنسول برادرم انجام بدم و به صورت اتومایتک به کنسول من هم منتقل میشه
ایا این مورد هم درسته؟

و در اخر اینکه من میخوام پلاس بخرم و اونو با برادرم شیر کنم مثل همون بازیهای قبلی
حالا باید از کنسول برادرم که اکانتم توش اکتیو شده خرید کنم و یا از کنسول خودم هم میتونم خرید کنم ؟

ضمن اینکه همون دوستمون گفت دیگه اکانتها رو به حالت قبل برنگردونم و مجدد روی کنسول خودم اکتیو پرایمری نکنم

در ضمن اگر من مجبور باشم برای انجام بازیهام همیشه به نت وصل باشم ایا حجم زیادی از ترافیک اینترنتم میره؟
ایا این مورد هم درسته؟

پیشاپیش از همه متشکرم
سلام دوست عزیز اولا بگم که علت این امر اینه که سونی هر 15 دقیقه یکبار باید لایسنس رو چک بکنه دوم اینکه اره از اکانت برادرت انجام بدی درسته باید اتوماتیک بیاد در کل فرقی نمیکنه از این سایت خرید کنی راحت تره : store.playstation.com والا مورد اخر رو تا حالا امتحان نکردم فقط در این حد میدونم

Saint475

کاربر سایت
Jun 13, 2012
488
نام
ابوالفضل خزائی
با سلام به دوستان

ایا این مورد هم درسته؟

ایا این مورد هم درسته؟

پیشاپیش از همه متشکرم

علیک سلام

وارد بحث عددی نمیشم گیج نشید.
یک ظرفیت همواره افلاینه/یک ظرفیت افلاین یا انلاینه/یک ظرفیت فقط انلاینه
کنسولی که دی اکتیو روش انجام شده همواره افلاینه (که شما نداری اینجا)/ کنسولی که روش پرایمری اکتیو شده هم میتونه افلاین باشه هم انلاین/ کنسولی که اکانت مستقیما داره روش انجام میشه برای اجرای بازی های دیجیتالی و استفاده از پلاس همواره باید متصل به نت باشه. (پلاس که خودش نیازمند اینترنت هست بازی دیجیتالی رو بخوای داستانیش یا کمپینش رو هم بری باید متصل به نت باشی)

نیازی به خرید حتما روی کنسول برادرتون نیست اگر با این روال شیر کردین و میخواید جفتتون بازی کنید باید روی اکانت شما خرید انجام بشه. (نه اکانت برادرتون)

قبل از هرگونه تغییر در سیستم پرایمری تون حتما از روی هر دو دستگاه اکانت های همدیگه رو پاک کنید و بعد از اون از طریق سایت روی هر دو اکانت دی اکتیو آل انجام بدید و بعد مجدد اکانت همدیگه رو روی کنسول هاتون وارد کنید.

خیر نیازی به حجم بالا نداره، چند کیلوبایت جهت چک کردن لایسنس هست. همین.
همون طور که مکس گفتند هر 15 یک بار لایسنس چک میشه بهتره حتما انلاین باشید.

{سوال دیگه ای بود این زیر تلگرام و ادرس سایت هست.}

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
علیک سلام

وارد بحث عددی نمیشم گیج نشید.
یک ظرفیت همواره افلاینه/یک ظرفیت افلاین یا انلاینه/یک ظرفیت فقط انلاینه
کنسولی که دی اکتیو روش انجام شده همواره افلاینه (که شما نداری اینجا)/ کنسولی که روش پرایمری اکتیو شده هم میتونه افلاین باشه هم انلاین/ کنسولی که اکانت مستقیما داره روش انجام میشه برای اجرای بازی های دیجیتالی و استفاده از پلاس همواره باید متصل به نت باشه. (پلاس که خودش نیازمند اینترنت هست بازی دیجیتالی رو بخوای داستانیش یا کمپینش رو هم بری باید متصل به نت باشی)

نیازی به خرید حتما روی کنسول برادرتون نیست اگر با این روال شیر کردین و میخواید جفتتون بازی کنید باید روی اکانت شما خرید انجام بشه. (نه اکانت برادرتون)

قبل از هرگونه تغییر در سیستم پرایمری تون حتما از روی هر دو دستگاه اکانت های همدیگه رو پاک کنید و بعد از اون از طریق سایت روی هر دو اکانت دی اکتیو آل انجام بدید و بعد مجدد اکانت همدیگه رو روی کنسول هاتون وارد کنید.

خیر نیازی به حجم بالا نداره، چند کیلوبایت جهت چک کردن لایسنس هست. همین.
همون طور که مکس گفتند هر 15 یک بار لایسنس چک میشه بهتره حتما انلاین باشید.

{سوال دیگه ای بود این زیر تلگرام و ادرس سایت هست.}

مرسی که پاسخ دادی
فقط چند نکته

شما گفتی از کنسول خودم هم میتونم خرید کنم
اگر بخوام از کنسول خودم خرید کنم باید مجدد اکانت خودم رو اکتیو کنم یا اینکه در همون حالت دی اکتیو هم میشه خرید کرد؟
از این جهت پرسیدم که طوری بشه که بازی روی کنسول برادرم هم بشه اجرا کرد

نکته دوم اینکه شما گفتی باید هر دو اکانت رو دی اکتیو کرد و پاکش کرد
اگر من هر دو اکانت رو دی اکتیو کردم و از هر دو کنسول پاک کردم ف
حالا بخوام مجدد اونا رو وارد کنم دیگه بازیهای دانلودی من پاک نمیشه و نیازی به دانلود مجدد بازیها نیست؟

و اینکه مثلا من اکانتم رو از روی کنسول برادرم دی اکتیو کنم و روی کنسول خودم اکتیو کنم و این فرایند چند باری تکرار بشه ایا احتمالا بن شدن کنسول هست؟
چون یکی از دوستان گفت وقتی اکانت رو روی کنسول دوم اکتیو کردم دیگه به حالت قبل برش نگردونم

با تشکر

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
بابت توضیحات کامل ممنونم

یه سوال دیگه الان مثلا من با اکانت aramus@gmail.com فیفارو خریدم
دوست من اکانت خودش test@gmail.com هستش ایا تروفی های اون روی اکانت خودش میره یا اکانت من ؟

اگه اینطوری که گفتم عمل کنین، دوستت میتونه با اکانت خودش بازی کنه شما هم با اکانت خودت، کلا تروفی ها روی اکانت اصلیتون ذخیره میشه

aramus

کاربر سایت
Nov 1, 2010
93
دوستان

اینی که موقع فروش بازی دست دوم میگن دوتا کدش استفاده نشده یعنی چی ؟
برای مثال عکس زیر :
8mobfqjwh8c1y1hduv2z.png

yahya

کاربر سایت
Feb 18, 2006
285
سلام
دوستان من میخوام ps دو دسته بگیرم.حالا این باندلا که توی جعبه دوتا دسته داره بهتره یا معمولی بگیرم،دسته اضافه رو جدا بخرم؟
کدوم بصرفه تره؟

mjstyle

کاربر سایت
Oct 9, 2015
17
سلام دوستان میخوام یک دسته ps4 بخرم فقط میخواستم بدونم فرق بین ریجن اروپا و امریکا تو بسته بندیشه یا نه و اگه هست چجوری باید بفهمم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

hossein9898

کاربر سایت
Sep 26, 2014
217
دوستان

برای مثال عکس زیر :
8mobfqjwh8c1y1hduv2z.png

منظور کد های dlc هست که استفاده نشده
مثلا مپ و تفنگ اضافی به بازی اضافه میکنه
تو یه کاغد کد هارو نوشته و ایشون کد هارو وارد نکرده

- - -ویرایش - - -

سلام
دوستان من میخوام ps دو دسته بگیرم.حالا این باندلا که توی جعبه دوتا دسته داره بهتره یا معمولی بگیرم،دسته اضافه رو جدا بخرم؟
کدوم بصرفه تره؟

باندل بهتر
البته نظر شخصیه منه
علت هم قلابی نبودم دسته

- - -ویرایش - - -

سلام دوستان میخوام یک دسته ps4 بخرم فقط میخواستم بدونم فرق بین ریجن اروپا و امریکا تو بسته بندیشه یا نه و اگه هست چجوری باید بفهمم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

هیچ فرقی بین ریجن ها نیست
اگر هم فرق باشه به خاطر مسافتی هست که طی میکنه و مبلغش بالا میره

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,901
نام
نریمان
سلام.
من می خوام کارت PSN بگیرم. (شهر رو موقع ساخت اکانت Florida انتخاب کردم.) حالا کدوم یکی از اینا رو باید انتخاب کنم؟ US رو؟

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
دوستان

برای مثال عکس زیر :
8mobfqjwh8c1y1hduv2z.png
تا اونجا که من میدونم بعضی از بازی ها همراهشون یه کد آنلاین هم دارن که وقتی کدو بزنی واست یه لباسی ، اسلحه ای یا یه چیزی تو این مایه ها دانلود میکنه
احتمالت منظورش همین باشه ، اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن

((اگر هم درست میگم دوستان تایید کنن!!:D))

Sent from my Samsung Galaxy Note3 using Tapatalk

دوستان مراحل راه اندازی اولیه کنسول و ساخت آکانت و تعیین ریجن آکانت سخته ؟ نکته ی خاصی که باید بدونیم نداره؟
اینترنت که نمیخواد ، میخواد؟؟

چون به احتمال خیلی زیاد اینترنتی میب
خرم کنسول رو باید خودم راه اندازیش کنم

Sent from my Samsung Galaxy Note3 using Tapatalk

Last edited by a moderator:

Saint475

کاربر سایت
Jun 13, 2012
488
نام
ابوالفضل خزائی
مرسی که پاسخ دادی
فقط چند نکته

شما گفتی از کنسول خودم هم میتونم خرید کنم
اگر بخوام از کنسول خودم خرید کنم باید مجدد اکانت خودم رو اکتیو کنم یا اینکه در همون حالت دی اکتیو هم میشه خرید کرد؟
از این جهت پرسیدم که طوری بشه که بازی روی کنسول برادرم هم بشه اجرا کرد

نکته دوم اینکه شما گفتی باید هر دو اکانت رو دی اکتیو کرد و پاکش کرد
اگر من هر دو اکانت رو دی اکتیو کردم و از هر دو کنسول پاک کردم ف
حالا بخوام مجدد اونا رو وارد کنم دیگه بازیهای دانلودی من پاک نمیشه و نیازی به دانلود مجدد بازیها نیست؟

و اینکه مثلا من اکانتم رو از روی کنسول برادرم دی اکتیو کنم و روی کنسول خودم اکتیو کنم و این فرایند چند باری تکرار بشه ایا احتمالا بن شدن کنسول هست؟
چون یکی از دوستان گفت وقتی اکانت رو روی کنسول دوم اکتیو کردم دیگه به حالت قبل برش نگردونم

با تشکر

اکتیو و دی اکتیو کردن فقط مختص زمانی هست که شما داری مرز ها و نوع هر کنسول رو مشخص میکنی، هیچ ربطی به خرید یا وارد شدن به اکانت نداره.
اگر ایمیل و پسورد رو دارید رو هر دو کنسول/موبایل/تبلت/ و هر کامپیوتری میتونید کارای مربوط به PSN رو انجام بدید

شما الان اکانت خودت روی کنسول خودت هست، روی کنسول داداشت هم هست و پرایمری اکتیو شده
داری روی کنسول خودت با اکانت خودت بازی میکنی و داداشت هم داره روی کنسولش با اکانت خودش بازی میکنه
هیچ نیازی به تغییر نیست. اگر و این اگر رو تاکید میکنم "اگر" نیازی به تغییرات باشه برای جلوگیری از ایراد های رایج دی اکتیو کردن ال و حذف اکانت ها لازمه که اونم منجر به حذف کلیه ی اطلاعات هر اکانت روی کنسول میشه. (دیتای بازی/سیو)
شما نیازی به این کار ندارید.

این حرکت پرایمری اکتیو از سوی سونی من باب این در نظر گرفته شده که وقتی کی خانواده از یک کنسول استفاده میکنند. پدر خانواده با یک بار خرید بتونه بازی رو با پرایمری اکتیو کردن در اختیار سایر اعضای خانواده روی همون کنسول بذاره. توضیحات تکمیلیشون هم تازه یک پدر یک مادر یک دختر یک پسر هست یعنی کلا 4 نفر روی یک کنسول
ولی روش روی دو کنسول (سه و یا بیشتر با توجه به در نظر گرفتن ظرفیت های دائما افلاین) هم جواب میده که از نظر سونی مشکلی نداره ولی شورش رو نباید در اورد، به هر صورت احتمالا بن شدن هست و در صورت بن شدن هم دستتون به جای خیلی قابل اعتمادی با این وضع ساپورت کشور ایران نیست.

من نمیتونم از قول کسی چیزی بگم، شما سوال بپرسید بنده جواب میدم.

پ.ن: طبق معمول "نقل قول رو دستکاری نکنید، یوزر من رو بردارید از اون بالا اخطار دریافت نقل قولش نمیاد برام، دیر جواب میدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر