نوت بوک Sager NP9150 ( یکی از قویترین نوت بوک ها )

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
9150_headerpic_675M.jpg

با سلام

قصد دارم نوت بوک Sager NP9150 را که یکی از قوترین نوت بوک های 15.6 اینچی هست را تقریبا معرفی کنم.

Sager نام شرکتی هست که در واقع می توان گفت یکی از System Builder های شرکت Clevo هست .

( نوت بوک های Clevo عمدتا یا همه شان نوت بوک هایی هستند که قابلیت سفارش سازی نسبتا بالایی دارند مثلا شما میتوانید مدل CPU و میزان HDD یا رم و حتی در بعضی مدل ها نوع و مدل GPU را خودتان انتخاب کنید البته انتخاب شما تا حدی محدود هست )

فعلا در مورد Sager NP9150 صحبت می کنیم

9150.jpg

Sager NP9150 یا Clevo P150EM یک نوت بوک قدرتمند هست که در حال حاضر با چیپست Intel HM77 و نام کاملتر آن Mobile Intel® HM77 Express Chipset عرضه می شود که این چیپست از پردازنده های Ivy Bridge اینتل برای نوت بوک پشتیبانی می کند .

در مورد CPU این نوت بوک شما میتوانید از نوع Ivy Bridge مثلا از مدل 3610QM تا 3920XM (فعلا قویترین مدل ) استفاده کنید پردازنده 3610QM را وقتی با نسل قبل دسکتاپ مقایسه کنیم که تکنولوژی ساخت 32nm دارند متوجه میشویم که پردازنده 3610QM عملکردش تقریبا مشابه 2500K هست و از لحاظ مصرف انرژِی هم کمتر مصرف می کند.

( Sandy Bridge از لحاظ بهینه عمل کردن در مصرف یا عملکردشان مثلا نسبت به مدل مشابه خود در نسل جدید Ivy Bridge ضعیفترند )

در مورد GPU شما میتوانید از مدل GTX 670M تا GTX 680M در GPU های نوت بوک انویدیا و 7970M در GPU های نوت بوک ای ام دی را انتخاب کنید , برای نمونه 7970M عملکردش بین 7850 و 7870 دسکتاپ هست .

اما RAM این نوت بوک که از 8GB تا 32GB از نوع DDR III قابل تنظیم هست. (البته اینکه کمتر میشه یا نه رو دقیق نمی دونم)

صفحه نمایش این نوت بوک هم 15.6 اینچی با رزولیشن 1920x1080 هست که انواع مختلفی دارد فعلا 4 نوع که 2 نوع آن Matte هستند و دو نوع دیگر آن Glossy هستند.

شما در این نوت بوک هم از SDD ها میتوانید استفاده کنید و هم از HDD ها یا از هر دو , باتری این نوت بوک در حالت استاندارد8 سلولی هست ( Lithium-Ion Battery 76.96Wh ) وزن ( تقریبا علمی تر جرم ) این نوت بوک حدود 3.2 کیلوگرم هست و یکی دیگر از امکانات این نوت بوک fingerprint reader می باشد .

این نوت بوک به جرات یکی از قویترین نوت بوک هاست .

برای مثال برای اطلاعات دقیقتر نسبت به چیزهایی که نوشتم در مورد مشخصات می توانید به آدرس Configurator مراجعه کنید. و یا به custom gaming laptops - Welcome to Sager Notebooks که به نظرم بهتر هست .

متسفانه یا خوشبختانه این نوت بوک رو من خودم در ایران ندیدم و فکر نمی کنم به راحتی پیدا بشه یا اصلا پیدا میشه ؟

البته مثلا اگر قدرت گرافیکی 7970m را دوست دارید MSI GX60 هم تقریبا می تواند قدرت گرافیکی این نوت بوک را داشته باشد شاید هم بهتر ( این نوت بوک هنوز در خارج کشور عرضه نشده هست تا اونجا که من میدونم )

البته شاید GX60 از Sager NP9150 از لحاظ هایی مثل صدای نویز و... بهتر باشه شایدم نه چون Sager NP9150 چند تا مشکل داره که شاید مثلا یک مقداری صدای نویزش بالاست البته نه خیلی ها و شاید کیفت ساخت Alienware مثلا M17x R4 رو نداشته باشه , البته شاید این نوت بوک (NP9150 ) عیب های دیگه ای هم داشته باشه که من دقیق نمیدونم.

اگر اشتباهی در تایپ کردن و یا چیز دیگری شده ببخشید.

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام

اگر دوست دارید نظرتان را در باره این نوت بوک بگویید .

شاید در آینده مطالب بیشتری در مورد این نوت بوک یا دیگر نوت بوک ها بگذارم.

بد نیست که بگم با حدود 1500 دلار میشه با config نسبتا خوب این نوت بوک رو گرفت.

مثلا این نوت بوک کمی یا بیشتر نویزش بالاست در حداکثر حدود 54dB میشه .

مثل اینکه 7970m در این نوت بوک از مشکل ویژگی Enduro ( میشه گفت سیستمی که با عث بهبود Battery Life میشه ) برخورداره که مثلا باعث افت عملکرد گرافیکی یا افت fps نسبت به حالتی که Enduro غیر فعال هست البته خیلی هم مشکل ساز نیست و تقریبا مقدار کمی مشکل ساز هست و مشکل تقریبا مهم اینه که فعلا نمیشه Enduro را در این نوت بوک غیر فعال کرد تا موجب کاهش عملکرد گرافیکی نشود.

با سلام

مثل اینکه بعضی از 7970m ها دچار نقص هستند مثلا تقریبا خوندم در یه جایی که شخصی نمیتونست 7970m رو اورکلاک کنه

مثل اینکه ار لحاظ درایوری هم مشکلاتی داره که فکر کنم برای مثال بشه گفت که باعث کامل یا سالم اجرا نشدن بازی بشه مثلا فکر کنم بافت یه قسمت از بازی بارگذاری نشه

رقیب 7970m که 680m هست اینطور که من دیدم به نظر از این مشکل ها تقریبا نداره یا کمتر هست ولی مثلا برای این نوت بوک باید حدود 300 دلار برای گرفتن 680m نسبت به 7970m بیشتر پول بدهید

البته به نظر من احتمالش هم هست که در آینده مشکلات 7970m کمتر بشه یا ازبین بره تقریبا

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر