موبايل!

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
بیا برو سایت های موبایل ببین چقدر بد گفتن به K550 سونی اریکسون.بخدا اصلا دوربینش چیزی نیست که اینا میگن.میزنن پدر گوشی رو در میارن با این نقد هاشون.شدن مثل مجله بازی نما که تمام بازی و سازنده هاشون رو زیر سوال می بره.
خب یکی دو سایت رو توجه نکن بیشتر سایت ها رو ببین و نتیجه گیری بکن..

Good Boy

کاربر سایت
Apr 9, 2007
842
نام
K1
65k ؟!
33.gif

zn1lwz.jpg

آقا این قلمش یکم خیلی زیاد شبیه پیچ گوشتی نیست!:laughing:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
سلام
اقا دیشب یه بلوتوث از یکی بچه ها گرفتم. به قول خودش صدای سه بعدی. من تا حالا نشنیده بودم خیلی باحال بود. انکار توی یه ارایشگاه نشته بودی و یارو با شونه و قیچی افتاده به جون موهات.( اخر طبیعی:eek:)
اگه کسی از این جور فایلهای صوتی سراغ داره یه ادرس بده لطفا؟؟؟

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
سلام
اقا دیشب یه بلوتوث از یکی بچه ها گرفتم. به قول خودش صدای سه بعدی. من تا حالا نشنیده بودم خیلی باحال بود. انکار توی یه ارایشگاه نشته بودی و یارو با شونه و قیچی افتاده به جون موهات.( اخر طبیعی:eek:)
اگه کسی از این جور فایلهای صوتی سراغ داره یه ادرس بده لطفا؟؟؟
این صداهای 3 بعدی میدونم که فعلا فقط N95 و N73 میتونند پخش کنند در ضمن برات P.M میدم;)

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
این صداهای 3 بعدی میدونم که فعلا فقط N95 و N73 میتونند پخش کنند در ضمن برات P.M میدم
من اینطوری فکر نمی کنم...
این صدا ها با استفاده از تکنولوژی استریو ضبط شدن و هر گوشی ای که بتونه فایل های استریو رو پخش کنه می تونه این کلیپ های صوتی رو پخش کنه...
این کلیپی هم که دوستمون گفتن ( که اسمش Barber Shop هست ) رو من روی 2 تا Pocket PC ( یکی i-mate یکی HTC ) ، گوشی خودم ( P1 ) ، گوشی های برادرام ( W810 , W950 ) ، گوشی مادرم ( N73 ) ، گوشی پسر عمه ام ( D600 ) و ... گوش کردم تا بدونم کدومشون کیفیت بیشتری در پخش این نوع صدا دارن که فرقی ندیدم... ;)

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
من اینطوری فکر نمی کنم...
این صدا ها با استفاده از تکنولوژی استریو ضبط شدن و هر گوشی ای که بتونه فایل های استریو رو پخش کنه می تونه این کلیپ های صوتی رو پخش کنه...
این کلیپی هم که دوستمون گفتن ( که اسمش Barber Shop هست ) رو من روی 2 تا Pocket PC ( یکی i-mate یکی HTC ) ، گوشی خودم ( P1 ) ، گوشی های برادرام ( W810 , W950 ) ، گوشی مادرم ( N73 ) ، گوشی پسر عمه ام ( D600 ) و ... گوش کردم تا بدونم کدومشون کیفیت بیشتری در پخش این نوع صدا دارن که فرقی ندیدم... ;)
غلط کردم!:biggrin1:
چقدر دلیل و مدرک!

ولی جدا از شوخی من از یه سری از بچه ها شنیده بودم که فقط فعلا روی این گوشی جواب میده اونم فقط با هندسفری راست و دروغش پای اونها

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
غلط کردم!:biggrin1:
چقدر دلیل و مدرک!

ولی جدا از شوخی من از یه سری از بچه ها شنیده بودم که فقط فعلا روی این گوشی جواب میده اونم فقط با هندسفری راست و دروغش پای اونها
دوستان این هم همون صدا های 3 بعدی

Virtual BarberShop
Matches
Woman Voice
At The Boat In Sea
Shooting
Car Leaving
River
Running
Crowd of Birds

فعلا این هارو داشته باشید تا بعدا

راستی چون اینارو یکی از دوستانم تو انجمن P30world گذاشته بود پسورد همه فایلها p30world هستش

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد

مگه هرکی هرچی گفت ، تو باید باور کنی؟! :biggrin1:

بابت کلیپ ها هم ممنون! حیف که نمیشه بیشتر از یکبار تشکر کرد... :biggrin1:

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
مگه هرکی هرچی گفت ، تو باید باور کنی؟! :biggrin1:

بابت کلیپ ها هم ممنون! حیف که نمیشه بیشتر از یکبار تشکر کرد... :biggrin1:

چیکار کنم بی خیال شی؟:biggrin1:

راجع به تشکر هم میتونی تو بقیه پستهام تشکر کنی:-":biggrin1:

اینم سری دوم صداهای 3 بعدی

Birds Playing's With Water
Aboriginals
Airoplane
Beach
James Bond
Shooting Glass
Police 01
Police 02
Screaming 01
Screaming 02

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
اما بهترین صدا 3 بعدی همون Virtual Barbershop هستش که مو به تن آدم سیخ میکنه! پیشنهدا میکنم حتما گوش بدین...
پ.ن. بهترین وسیله برای گوش کردن هم هدفون‌های کیپ هست (که صدای بیرونو میگیره) مثل ما سونی اریکسون یا Icemat...
باتشکر...

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
دوستان گفتم شاید بد نباشه بدونید این صداهارو چجوری درست کردن

ضبط باينرال Binaural Recording

ضبط باينرال روشي براي ضبط صداست كه براي پخش توسط هدفون طراحي شده است.

واژه باينرال (Binaural) عموما با واژه استريو (Stereo) يكي فرض ميشود. در صورتيكه ايندو با يكديگر تفاوت دارند. در روشهاي معمول ضبط استريو، شكل مقطع گوش يا شكل سر انسان، نقشي در نوع صدابرداري ايفا نميكند، در صورتيكه در ضبط باينرال، شكل سر و گوش، بسيار اهميت دارد. هنگام پخش صداي ضبط شده با سيستم باينرال از هدفون ،‌ شنونده احساس خيلي بهتري را نسبت به محل قرار گرفتن منبع صوتي خواهد داشت.

ايده "سر مصنوعی (Artificial Head)", توسط Georg Neumann GmbH, Knowles Electronics, Bruel & Kjae و Head Acoustics GmbH براي ضبط باينرال ابداع شد. درون اين سر مصنوعي، دو ميکروفن فشاری در محل فرضي گوشهاي انسان قرار دارد (دو ميكروفن با فاصله 7 اينچ (18 سانتيمتر) پشت به پشت يكديگر قرار دارند).

همانگونه كه در شكل مشاهده ميگردد، قسمت A نمودار ساده اي از ضبط باينرال سيگنال صوتي را نشان ميدهد. اگر صداي منبع صوتي كه با زاويه α نسبت به ميكروفنها قرار گرفته، توسط سيستم ضبط شود و صداي ضبط شده در هدفون پخش گردد،‌ شنونده نيز منبع صوتي مجازي را در همان زاويه α نسبت به سر خود احساس خواهد كرد.

در قسمت B عكسي ازKU 100 Neumann را مشاهده مي كنيد كه نمونه اي از "سر باينرال (Binaural Head)" ميباشد. دو ميكروفن در داخل دو گوش قرار دارند.

در قسمت C ، مدار الكتريكي تبديل سيگنال باينرال به استريو (Stereo) براي پخش در بلندگوهاي استريو را مشاده ميكنيد.

Pic5.gif

2.gif

براي هر شنونده اي كه داراي دو گوش است، دو فاكتور ITD (interaural time differences) و ILD (interaural level differences) به تشخيص محل قرار گرفتن منبع صدا كمك ميكند. بدين ترتيب كه با اختلاف زماني رسيدن سيگنال صوتي به گوشها (time differences)، جهت صدا مشخص ميگردد و با اختلاف بلندي صدا (level differences)، دوري يا نزديكي منبع صوت معلوم ميگردد.

توسط سيستم باينرال ميتوان صداي پشت، جلو، بالا و يا هرجاي ديگري را كه منبع صوت در هنگام ضبط قرار داشته، بازسازي نمود. واضح است كه كيفيت بهتر هدفون، در طبيعي تر جلوه كردن صداي بازسازي شده نقش دارد.

3.jpg

4.jpg

بايد توجه داشت كه صداي ضبط شده توسط ضبط باينرال، در پخش مونو (Mono) ويا در بلندگوهاي استريو بدرستي كار نميكند، چراكه جداسازي دو كانال (Channel Seperation) كه براساس گوش انسان طراحي شده بود، در اين سيستمها از بين ميرود. گرچه تبديل صداي باينرال به استريو توسط روش Crosstalk Canceling امکانپذير ميباشد اما بدليل کوچک بودن سر نسبت به طول موج در فرکانسهای پايين 700Hz , صدا با مقداری کشش, به اطراف خم ميشود. همچنين اختلاف فاز قابل توجهی بدليل محل قرارگرفتن دو ميکروفن بوجود مي آيد, که اين اختلاف فاز ميتواند با اعمال اکولايز (Equalization) در جمع يا تفريق سيگنالها به اختلاف دامنه تبديل شود. اولين بار اين تکنيک در آزمايش Blumlein استفاده شد.

5.gif

همچنين پيچيدگي هايي نيز در پخش صداي باينرال توسط هدفونها وجود دارد. صدايي كه توسط ميكروفنهاي واقع در محل گوش (درون سر مصنوعي) ضبط ميشود، طيف فركانسي متفاوتي را نسبت به صداي ضبط شده توسط ميكروفن آزاد دارد. مثلا شدت صداي ضبط شده، بسته به جهت آن تا 10dB افت و خيز خواهد داشت و يا فركانسهاي درحدود 5kHz بسيار باريك (Attenuated) خواهند شد. هدفونهاي استريو طراحي شده براي داشتن پاسخ فركانس تخت (Flat)، براي شفافتر شدن صداي استريو، در فركانسهاي حدود 5kHz بريدگي ايجاد ميكنند كه در نتيجه "پرده صماخ (Eardrum)" دريافتي يكنواخت از صدا خواهد داشت. درحاليكه در هدفونهاي باينرال، پاسخ تخت بدين معني است كه "كانال گوش (Ear Channel)" صدايي تخت دريافت كند. در نتيجه هدفوني استريو با پاسخ فركانس تخت براي پخش صداي باينرال مناسب نخواهد بود.

مشكل ديگري كه وجود دارد اين است كه اندازه گوشهاي زن و مرد متفاوت است و گوش بيروني با افزايش سن، بزرگتر ميشود. در واقع اكثر هدفونهاي موجود تنها براي مردان جوان مناسب است.

روش "Spherical Baffles" مكملي است براي ضبط باينرال. در اين روش ضبط به طريق مشابه سر مصنوعی صورت ميگيرد، با اين تفاوت که صداي باينرال ضبط شده، مستقيما و بدون نياز به LF Crosstalk Cancellation ميتواند در سيستمهاي استريو بکار رود.

منبع:iranacoustic.com

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر