مقایسه دسته PS4 و XBOX One از نظر زیبایی و ارگونومی

مقایسه دسته PS4 و X BOX one از نظر زیبایی و ارگونومی

• مجموع رای دهنده‌ها
    415
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

hazhirmahmodi

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,214
نام
Hazhir
دسته پلی استیشن همیشه عالیتر از دسته کنسول های دیگر بوده!یعنی خودم به شخصه بازی های که روی ایکس باکس یا رایانه تموم کردم میام روی پلی استیشن 3 تموم می کنم به دلیل دسته مناسب و جم جور!!

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
اینکه بعضی دوستان به دسته ی 360 عادت کردن دلیلی نمیشه که بیان بگن دسته ی ps3 فلج کننده ست و اینجور حرفا . پس چرا ما مشکلی نداریم باهاش؟ FPS هم به راحتی میشه بازی کرد میتونم با هرکی که خواست باهاش بازی کنم ببینیم کی راحت تر میتونه بازی کنه ( البته یه جوری باشه که من با دسته ی ps3 باشم و اون 360 :d که فکر نکنم بشه همچین چیزی ولی جدا از شوخی ، اونایی که به دسته ی ps3 عادت دارن فکر نکنم مشکلی باهاش داشته باشن فقط اینکه یکم کوچیکه . به نظرم گیم پد Xbox one هم قشنگه هم راحت ولی دسته ی ps4 رو که میبینم هوش از سرم میپره :d البته طراحی Xbox one خیلی حالت مدرن کلاسیک داره ولی گیم پدش امروزی تره طراحیش و کنار هم یکم به هم نمیان :d امیدوارم طراحی ps4 مثل گیم پدش عالی باشه.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
choice is yours

ps4-v-xboxone-221-610.jpg

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
از روی عکس که من به xbox one رای دادم چون عالیه ولی فعلا تا جفتشو دستم نگیرم نمیتونم نظر قطعی بدم.البته دوستان توجه کنن که این طراحیا نهایی نیستن و ممکنه یکهو کلا 180 درجه طراحیشون عوض بشه

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
264
نام
آرش
البته از روی عکس نمی‌شه در مورد راحت بودن نظر داد. تو بیشتر بازی‌ها با گیم‌پد X360 راحت‌ام و بزرگ بودن‌اش برام یه امتیازه؛ ولی دسته X1 در مقابل DS4 زیاد جالب به نظر نمیاد. شخصا تنها از D-Pad دسته ایکس‌باکس ناراضی بودم، ولی حالا گویا این مورد تو گیم‌پد جدید حتی بدتر هم شده؛ در حالی که DS4 ظاهرا پیشرفت خوبی تو بخش‌های مختلف‌ش داشته.
از نظر زیبایی: DS4. ارگونومی: ؟

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
حال: کنسول PS3 اما دسته 100% xbox360
آینده: کنسول PS4 و دسته هردوشون اما مال ps4 فکر کنم خوش دست تر باشه

ASB_BOND

کاربر سایت
May 12, 2011
152
نام
بهروز
به نظر من دسته ایکس باکس تو این نسل بهتره بود واقعا باید آیند قبول کرد . ولی تو بازی های ورزشی ps بهتره به نظرم .
نسل بعد :
دسته PS4
تو این دسته نوآوری دیده میشه
اون حالت لاستیکی زیرش واسه من که دستم خیس میشه در حال بازی واقعا مزیت حساب میشه چون دیگه لیز نمی خوره
اکثر مشکلات مانند برآمدگی و R2 L2 و هم رفع شدن
واقعا سونی تغییر داده دسته رو
دسته XBOX ONE :
دسته نسبت به قبل تغییر خاصی نکرده ولی بهترین تغییر و یا شایدم تنها مشکل قبلی باتری ها بودن که من تو خوده کنفرانس دیدم گفتن باتری ها غیر قابل تعویض میباشد .
ولی به نظرم بزرگتر شده با اینکه گفته بودن کوچیک تر میشه .
بالای دسته هم که براق ه و خوراکه خط و خش که امیدوارم به مرور زمان روی زیبایی تاثیر نزاره .

در کل هر دو شرکت دسته هاشون رو برای طرفدارای خودشون ساختن و تلاش کردن کمترین ایراد رو داشته باشه
به قول ماکروسافت : design by gamers for gamers
من چون میخوام PS4 بخرم پس به نظرم دسته PS4 باید بهتر باشه

Hani.Z

کاربر سایت
Oct 27, 2010
134
به نظرم ساختار دسته ایکس باکس سخت خشکه کاری به راحتی ندارم همون 2005 که گرفتم یادمه چند ماه اول اینقدر بازی کردم که انگشتام ساییده شد !!! البته کنسول هم به 6 ماه نکشید که منفجر شد !

MOrteza_DJmix

کاربر سایت
May 14, 2009
1,095
نام
مرتضی
به نظر من دسته ایکس باکس تو این نسل بهتره بود واقعا باید آیند قبول کرد . ولی تو بازی های ورزشی ps بهتره به نظرم .
نسل بعد :
دسته PS4
تو این دسته نوآوری دیده میشه
اون حالت لاستیکی زیرش واسه من که دستم خیس میشه در حال بازی واقعا مزیت حساب میشه چون دیگه لیز نمی خوره
اکثر مشکلات مانند برآمدگی و R2 L2 و هم رفع شدن
واقعا سونی تغییر داده دسته رو
دسته XBOX ONE :
دسته نسبت به قبل تغییر خاصی نکرده ولی بهترین تغییر و یا شایدم تنها مشکل قبلی باتری ها بودن که من تو خوده کنفرانس دیدم گفتن باتری ها غیر قابل تعویض میباشد .
ولی به نظرم بزرگتر شده با اینکه گفته بودن کوچیک تر میشه .
بالای دسته هم که براق ه و خوراکه خط و خش که امیدوارم به مرور زمان روی زیبایی تاثیر نزاره .

در کل هر دو شرکت دسته هاشون رو برای طرفدارای خودشون ساختن و تلاش کردن کمترین ایراد رو داشته باشه
به قول ماکروسافت : design by gamers for gamers
من چون میخوام PS4 بخرم پس به نظرم دسته PS4 باید بهتر باشه

چون شما میخوای بخری باید بهتر باشه ؟؟؟؟؟؟

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
تو این نسل که به نظرم هیچ کدوم دسته کاملی نداشتند. 360 برای fps و ریسینگ خیلی خوب بود (البته ریسینگ منظورم تریگرهاشه وگرنه دقت انالوگ های ps برای ریسینگ احساس میکنم خیلی بیشتره) و دسته ps هم برای بازیهای فایتینگ خیلی خوبه.
قدرت ویبره دسته Ps3 هم احساس میکنم یه خورده بیشتره ولی از اون طرف کلا دسته 360 واسم خیلی راحت تره و قشنگ تو دست جا میگیره. این که از این نسل!
نسل بعد رو هم که داریم فقط 4 تا عکس ازش میبینیم و نظرم فقط در مورد عکس هاست و شاید در اینده نزدیک تغییر کنه:
خب دسته ps4 یه مقدار ژیگول تر و خلاصه تغییراتش زیاده ولی XO همون فرم کلی قبل رو حفظ کرده و اشکلات دسته ی قبلی رو ظاهرا برطرف کرده مثلا Dpad رو.
بعدش چون شخصا بیشتر اکشن باز و fps باز اینا هستم به خاطر اون فرم راحتی دسته ایکس باکس با اختلاف خیلی کم به دسته XO رای میدم. ولی مطمئنم دسته ps4 هم خیلی چیز خوبی از اب درمیاد.
چقدر طولانی شد خسته شدم 8-|

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
آره دیگه:dچون آنالوگش پایین هست نمیتونم.البته اینم باید میگفتم که آنالوگ Ds خیلی بهتر از 360 هست.خیلی خیلی نرمتر و دقیقتر هست.ولی حیف که پایین هست.
ی سوال ؟ مگه با دی پد هم میشه فیفا زد؟؟؟ یعنیتو تنظیمات میشه برد رو دی پد؟ بعد اعمال دی پد میاد رو آنالوگ چپ؟

من الآن دقیق دیدم! بنظر میرسه اوضاع دی پد xone از قبل هم خراب تر شده :D ! ولی این آنالوگاش خدایی خیلی س*کسی شدن :D

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
X1 .
بخاطر ويبره اي كه آوردن توي تريگر ها و كلا دسته ي خوش دست تريه ، نميدونم چرا همه به Ps4 راي دادن :d . حالا تا نياد و تست نشه كه معلوم نميشه.
اما تو اين نسل دسته ي Ps3 يخرده كوچيك بود ولي دسته 360 خيلي خوش دست تره

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
بزرگترن حسن دسته های مایکروسافت، ارگونومیک بودنشه (اینو خیلی راحت می شه فهمید اگه دسته رو بگیرید توی دستتون، مچتون زاویه ی 180 درجه داره که باعث می شه مدت بیشتری بازی کنید و خسته نشید در حالی که اگر دقت کرده باشید موقع گرفتن دسته ی سونی، روی مچ دستتون زاویه ی کمتر از 180 می سازه و همین باعث خشک شدن دست می شه.) و اینکه جای D-pad و آنالوگ سمت چپش برعکسه. توی دسته های PS اگر کسی عادت داشته باشه که با آنالوگ بازی کنه، آنالوگ راست تا آخرین حد به چپ و آنالوگ چپ تا آخرین حد به راست مایل بشوند، سر انگشت شست 2 تا دستتون به هم برخورد می کنه باعث گم کردم آنالوگ می شه. (بارهاوبارها اتفاق افتاده برام)
و یه حسن دیگه راجع به LT و RT دسته های ایکس باکسه که بر خلاف L1وR1 دسته های سونی، رو به بالاه. این باعث می شه دستتون از روی دکمه لیز نخوره و کنترل بهتری داشته باشید.
توی مقایسه دسته ی بازی به هیچ وجه نمی تونید دسته ی سونی رو برتر از مایکروسافت بدونید (اگه کولر بازی در نیارید.)

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
دسته را تا أدم تو دستش نگیره مشخص نمیشه من خودم دسته پلی را بیشتر دوست دارم اما با توجه به این که تغیرات اساسی در دسته ایجاد شده امیدوارم مثل دسته های قبلی خوش دست باشه دسته ایکس باکس تغییر ظاهری زیادی نکرده من پلی4را بیشتر میپسندم

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
نام
امیرحسین
از سال 79 که پی اس وان داشتم تا 86 که پی اس 2 داشتم و از 87 تا الان اکس باکس باید بگم دسته 360 واسه بازیهای fps شاهکاره! حتی از موس هم میخام بگم راحت تر!! و در کل فوق العاده خوشدست تره و حرفی که میزنم ابدا از روی تعصب نیستش. تنها دلیلشم جابجا کردن دی پد با آنالوگ هستش و امیدوار بودم پی اس 4 هم همینجوری بشه که متاسفانه نشد! اما از این طرف ماجرا دسته اکس باکس هم هیچ تغیری نکرده و از این جهت زد تو ذوقم! بر عکس ps4 که بعد این همه سال کاملا تغیر کرد برا اولین بار و یه تجربه جدیده.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر