مقایسه تصویری GranTurismo 5 و FORZA 3

در تصاویر زیر کدام نسخه را برتر میدانید..؟

• GranTurismo 5

رای‌ها: 183 51.3%
  • FORZA 3

رای‌ها: 174 48.7%

• مجموع رای دهنده‌ها
    357

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,093
نام
آریا
من نمیدونم اینهمه بحث و جدل واسه چیه
جناب Dinosaur عزیز قبول کن که بهترین ریسینگ این نسل تا الان FM3 هست:d
GT با اون همه سر و صدا نتونست FM رو شکست بده
زمان ساختش نصف GT نیست ولی تو FM
Quality instead of quantity
حرف اول رو میزنه
از نظر گرافیکی هم مدل های پرمیوم GT کمی بهتر هستن ولی گرافیک محیط FM چشم نواز تره
حالا من قبول بکنم یا نکنم چه فرقی به حال این دو تا بازی میکنه ؟! :D اتفاقآ همون سر و صدا باعث این امتیازا شد !
زمان ساخت GT5 بیشتر از Forza 3 بوده و تعداد کارمندان PD هم یک سوم کارمندان T10 !
در مورد گرافیک هم فقط مدل ماشین و محیط نیست و خیلی چیزهای دیگه هم وجود داره که فقط کسی که هر دو تا رو انجام بده متوجه میشه :D
مدل های پریمیوم GT5 که توی کنسولها رقیب نداره و این یه چیز مشخصه. همین طور کاکپیت ماشینها.
محیط های Forza 3 زیباتر هستن و کیفیت بالاتری دارن (البته محیط های زیبا توی GT5 هم وجود دارن ولی در مجموع توی این زمینه برتری با Forza هست)
انیمیشن راننده این دو تا قابل مقایسه نیست. توی GT5 به جز انیمیشن راننده و تعویض دنده و حتی انیمیشن تعمیرکارها ! (pit crew) , روی کوچیکترین نکات مثل طرز گرفتن فرمون هم توجه شده.
دود و گرد و خاک هم قابل مقایسه نیست. توی Forza دود واقعآ محدود هست ولی توی GT5 کیفیت فوق العاده ای داره و از اون مهم تر حجم دار هست.
GT5 دارای 4xAA هست و Forza دارای 2xAA
افت فریم GT5 کمی بیشتر از Forza هست. هرچند خودم تا حالا دو بار متوجهش شدم ولی بالاخره چیزی هست که وجود داره !
نورپردازی GT5 بهتر و طبیعی تره .
نکات ریزی توی بازی وجود داره که فقط با دقت میشه فهمید. مثلآ توی GT5 شما وسط بازی به راحتی داخل ماشین رو می بینین و همه چیز شفاف هست ولی توی Forza وسط بازی شیشه ها یه حالت کدر و مات دارن و داخل ماشین به سختی دیده میشه (به دلیل اینکه مدل های Forza توی گیم پلی و Photomode با هم متفاوت هستن برای اولین بار در تاریخ بازیهای کامپیوتری :D که خیلی ها هم متوجه این قضیه نشدن !)
سایه های GT5 دینامیک تر و طبیعی تر هستن (نسبت به منبع نور) ولی از اون طرف از نظر صاف بودن سایه ها Forza کاملآ برتره.
در مورد دمیج هم هرکدوم مشکلات خودشون رو دارن. Forza دمیج اسکریپت شده داره و 30 بار ماشین رو از هر نقطه به دیوار بزنی , به یک شکل روش خط می افته ! از اون طرف GT5 دمیجش واقعآ محدود هست. البته توی بعضی ماشینها حتی تا کنده شدن در هم پیش میره ولی توی اکثر ماشینها محدوده.

اینا موارد گرافیکی بود. در مورد گیم پلی و فیزیک هم سلیقه ها متفاوته و اکثر سایتهای بزرگ رو که نگاه کردم در مورد GT5 فقط تعریف کردن. از IGN که گفته بخش تک نفره بازی بی رقیب هست و بازی یه شبیه ساز 10/10 هست تا GameSpot که گفته واقعی ترین تجربه رانندگی توی کنسولها هست.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حالا من قبول بکنم یا نکنم چه فرقی به حال این دو تا بازی میکنه ؟! :D اتفاقآ همون سر و صدا باعث این امتیازا شد !
زمان ساخت GT5 بیشتر از Forza 3 بوده و تعداد کارمندان PD هم یک سوم کارمندان T10 !
در مورد گرافیک هم فقط مدل ماشین و محیط نیست و خیلی چیزهای دیگه هم وجود داره که فقط کسی که هر دو تا رو انجام بده متوجه میشه :D
مدل های پریمیوم GT5 که توی کنسولها رقیب نداره و این یه چیز مشخصه. همین طور کاکپیت ماشینها.
محیط های Forza 3 زیباتر هستن و کیفیت بالاتری دارن (البته محیط های زیبا توی GT5 هم وجود دارن ولی در مجموع توی این زمینه برتری با Forza هست)
انیمیشن راننده این دو تا قابل مقایسه نیست. توی GT5 به جز انیمیشن راننده و تعویض دنده و حتی انیمیشن تعمیرکارها ! (pit crew) , روی کوچیکترین نکات مثل طرز گرفتن فرمون هم توجه شده.
دود و گرد و خاک هم قابل مقایسه نیست. توی Forza دود واقعآ محدود هست ولی توی GT5 کیفیت فوق العاده ای داره و از اون مهم تر حجم دار هست.
GT5 دارای 4xAA هست و Forza دارای 2xAA
افت فریم GT5 کمی بیشتر از Forza هست. هرچند خودم تا حالا دو بار متوجهش شدم ولی بالاخره چیزی هست که وجود داره !
نورپردازی GT5 بهتر و طبیعی تره .
نکات ریزی توی بازی وجود داره که فقط با دقت میشه فهمید. مثلآ توی GT5 شما وسط بازی به راحتی داخل ماشین رو می بینین و همه چیز شفاف هست ولی توی Forza وسط بازی شیشه ها یه حالت کدر و مات دارن و داخل ماشین به سختی دیده میشه (به دلیل اینکه مدل های Forza توی گیم پلی و Photomode با هم متفاوت هستن برای اولین بار در تاریخ بازیهای کامپیوتری :D که خیلی ها هم متوجه این قضیه نشدن !)
سایه های GT5 دینامیک تر و طبیعی تر هستن (نسبت به منبع نور) ولی از اون طرف از نظر صاف بودن سایه ها Forza کاملآ برتره.
در مورد دمیج هم هرکدوم مشکلات خودشون رو دارن. Forza دمیج اسکریپت شده داره و 30 بار ماشین رو از هر نقطه به دیوار بزنی , به یک شکل روش خط می افته ! از اون طرف GT5 دمیجش واقعآ محدود هست. البته توی بعضی ماشینها حتی تا کنده شدن در هم پیش میره ولی توی اکثر ماشینها محدوده.

اینا موارد گرافیکی بود. در مورد گیم پلی و فیزیک هم سلیقه ها متفاوته و اکثر سایتهای بزرگ رو که نگاه کردم در مورد GT5 فقط تعریف کردن. از IGN که گفته بخش تک نفره بازی بی رقیب هست و بازی یه شبیه ساز 10/10 هست تا GameSpot که گفته واقعی ترین تجربه رانندگی توی کنسولها هست.

آریا یک کلمه فقط بگو امتیاز سایتها را قبول داری یا نه ؟ چون سایتی مثل گیم اسپات یه مدال گرافیکی برای gt5 نداد هیچ حتی تو نکات منفی هم لحاظش کرده ! ولی برعکس forza3 .......

هر حرفی بزنی در اینده به علیهت استفاده میشه :D چون اگه چنین تبلیغات که ازش یاد میکنی و انتظارهای بیخودی در مورد بازهای مثل AW هم صدق میکنه پس کسی اگه چیز بدی بهش گفت باید جلوش وایسی :D هستی یا نه ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,093
نام
آریا
آریا یک کلمه فقط بگو امتیاز سایتها را قبول داری یا نه ؟ چون سایتی مثل گیم اسپات یه مدال گرافیکی برای gt5 نداد هیچ حتی تو نکات منفی هم لحاظش کرده ! ولی برعکس forza3 .......

هر حرفی بزنی در اینده به علیهت استفاده میشه :biggrin1: چون اگه چنین تبلیغات که ازش یاد میکنی و انتظارهای بیخودی در مورد بازهای مثل AW هم صدق میکنه پس کسی اگه چیز بدی بهش گفت باید جلوش وایسی :biggrin1: هستی یا نه ؟
نظر سایتها در مورد گرافیک بازی رو که کاملآ قبول دارم ! 6,7 ماه پیش خودم گفتم به خاطر ماشینهای استاندارد میانگین بازی میتونه تا 85 هم پایین بیاد !
چون سایتها به همه چیز بازی نگاه میکنن و مدلهای استاندارد GT5 دقیقآ مدلهای نسل قبل هستن و از فاصله نزدیک بعضی هاشون خیلی مشکل دارن ! ترکیب مدلهای فوق العاده پریمیوم و نورپردازی بی نظیر بازی و انیمیشن های عالی و بعضی محیط های زیبا در کنار مدلهای استاندارد و بعضی محیط های زشت باعث میشه امتیاز گرافیکی بازی پایین بیاد. مثل همون AW که خودت مثال زدی. نورپردازی فوق العاده و یه سری ویژگی های عالی داشت در کنار یه سری مشکلات که باعث شد امتیاز کلی گرافیکش از خیلی بازیها پایین تر بشه.
مثلآ همون حرفی که یامائوچی زد و مسخرش کردن رو IGN عینآ زده ! (چون منظور یامائوچی واقعی تر نبوده , زیباتر بوده. بین واقعی بودن و زیبا بودن تفاوت هست)
Forget photo-realism; catch it from the right angle and Gran Turismo 5 looks better than the real thing.
ولی همین IGN به گرافیک امتیاز 9 داده چون نمیتونه از مدلهای استاندارد و یه سری مشکلات دیگه چشم پوشی کنه !
کلآ تآثیری که این تآخیر روی نقدهای بازی داشته کاملآ مشخصه و غیر قابل انکار ! مثلآ همین IGN در مورد صدای ماشینهای توی Prologue گفته بود بهترین صداگذاری ممکن رو شاهد هستیم و 9.5 داده بود. ولی در مورد GT5 صدای ماشینها مشکل داره و 8 داده ! حالا نمیدونم در طول این مدت سیستم های صدابرداری PD زنگ زدن و نیاز به روغن کاری داشتن یا بلندگوی تلویزیونهای منتقدین IGN ضربه خورده که کیفیت پایین تر اومده :D

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حرفت منطقی بود !
ولی باید قول بدی سر بازیهای 360 هم اینطوری منطقی باشی :d منم این حرفها را سر بازیه AW زدم ولی زیر پا له شدم !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,157
نام
حسین
من میخوام ختم جلسه رو اعلام کنم :dواسه همین یه سری نکات هست که باید بگم:
بعد از بازی کردن کامل فورتزا3 و همچنین بازی کردن بیش از 200ساعت gt5 فقط در یکماه باید بگم:به هیچ عنوان کاکپیت این دو بازی رو باهم مقایسه نکنید.اینو کسی داره میگه که فقط از نمای کاکپیت بازی میکنه و مو به مو جزییات کاکپیت براش مهمه.کافیه برید تو هردوتا بازی نیسان350z رو بردارید تا به عظمت gt در این زمینه پی ببرید.واقعا یامائوچی برای طراحی کاکپیتها سنگ تمام گذاشته.بعضی موقعا باخودم فکر میکنم چه حوصله ای داشته این مردک:dحتی کمربندهای ایمنی صندلیهای عقب رو هم طراحی کرده:-انیمیشن راننده بینظیره.و فقط کافیه باانیمیشن فورتزا مقایسه کنید که انگار بیل گرفته بود تو دستش.
o
نورپردازی بازی فوق العاده قویتر از فورتزا هست.

طراحی ماشینهای پرمیوم بی اندازه قویتر از فورتزا هست.ولی ماشینهای استاندارد فاجعن.

قبلا گفته بودم طراحی محیط در فورتزا بهتره که اونم به این دلیل بود که تمام پیستهای gt5 رو امتحان نکرده بودم و بیشتر پیستهایی رو امتحان کرده بودم که از gt4 وارد شده بود و فقط hd شده بود که خوب تو این زمینه هم فاجعه بودن gt5 قابل چشم پوشی نیست ولی با مشاهده پیستهای جدید باید بگم گرافیک محیط قویتر از فورتزا هست.

در محیطهای رالی مثل برف یا بیابان شما از هرجای جاده حرکت کنی خط لاستیک اثرش قابل مشاهده هست در حالیکه در بازی مثل dirt2 فقط در اون مسیرهای اصلی که برای حرکت بود یا به قولی وسط جاده فقط اثرش قابل مشاهده بود اما در gt شما هرجای پیست که با ماشین رانندگی کنی این اثر لاستیک ایجاد میشه.
برای درک عظمت گرافیکی محیط کافیه به پیست برفیه gt در زمان غروب خورشید برید تا کف کنید:dتلالوء نور خورشید به روی برف دیوانه کنندست.
1080بودن gt هم باعث شده خیلی بازی شارپ تر به نظر برسه.پیستهایی مثل لندن مادرید و رم فوق العادن.در کل gt در مورد گرافیک نامتوازنه.
مشکل شدید gt دندونه دار بودن سایه هاست که واقعا عذاب اوره.

اساتید میان گیر میدن که کیفیت بارون جالب نیست =))اخه قربونتون برم 16تا ماشین و اونهمه افکت به همراه بارون یا برف با اون کیفیت رزولوشن و 60فریم بودن رو نمیبینید گیر دادید فقط به قطره اب.

در کل گرافیک gt بهتره ولی کاشکی این عدم توازن گرافیکی وجود نداشت.

در مورد اینم که اقایون میگن بهترین شبیه ساز فورتزا هست باید بگم جک نگید.گیم پلی این بازی 100برابر زیباتر و دیوانه کننده تر از فورتزا هست.
هر چند میدونم کسانی که این نظرات رو میدن-اکثرا بازی نکردن-و چون مثلا امتیازها رو دیدن میگن خوب فورتزا 3 بهتره دیگه!!!در حالیکه اگر شما gt5 رو داری-کافیه بری پچ 600 مگی که دمیج مکانیکی هم اضافه شده دانلود کنی-بعدش تمام گزینه ها رو اگر جراتش رو داری خاموش کنی-بری تو nurburgring و اگر توانائیش رو دارید-پیچ اول به دوم نری تو دیوار-اونوقت میفهمی یامائوچی کل استدیو turn 10 رو باید درس بده.

آخرین ویرایش:

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
دیدم تاپیک اومده بالا گفتم من هم نظرم رو بگم . بنظرم طراحیه ماشین-های پرمیوم GT5 فوق العادست . و FM نمیتونه تو این زمینه حرفی واسه گفتن داشته باشه که اونم دلیلش مشخص هست دو بازی تو دو سال متفاوت عرضه شدن . پس اینکه تو بعضی از موارد گرافیکی GT5 سرتر باشه کاملا بدیهیست . ولی تو بعضی از موارد GT5 فاجعست . مثل ماشینهای استاندارد که دوگانگیه وحشتناکی رو تو بازی بوجود آورده . با اینکه شخصا این بازیرو واسه گرافیک نگرفتم و فقط برای لذت بردن از این عنوان بازیرو خریدم اما طراحی ماشینهای استاندارد شدیدا توی ذوق میزنه .درختها هم که تو بعضی از پیستها واقعا داغون هستن . مخصوصا اگه سرعت ماشین کم باشه . که دیگه دست بازیهای نسل قبل رو از پشت میبنده این طراحی ! بعضی پیستهای GT5 فوق العاد پر جزئیات ساخته شدن . اما برخی دیگر فقط پیستها HD شدن . و باز هم تفاوت پیستها از نظر گرافیکی آشکار میشه . بحث DAMAGE ماشینها هم تو GT5 یا اصلا نیست یا بصورت کاملا محدودی طراحی شده . ولی گیم پلی-ای که GT ارائه میده کامل و بینقص هست . لذتی که از گیم پلی GT بردم چندین برابر لذتی بود که از FORZA بردم . اینکه بهترین شبیه ساز نسل کدوم هست به نظرم GT5 لایق این عنوان هستش . چون از نظر گیم پلی بینقص هست . اما درکل مقایسه-ی دو بازی که تو دو بازه-ی زمانی مختلف عرضه شدن زیاد جالب نیست . در آخر با همه-ی مشکلات گرافیکی-ای که GT داره گیم پلی اعتیاد آور بازی و امکانات فوق العاده-ی بازی کاری میکنه که من GT رو بهترین بازیه شبیه ساز رانندگی تا اینجای نسل بدونم

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,526
نام
میلاد
ولی گیم پلی-ای که GT ارائه میده کامل و بینقص هست . لذتی که از گیم پلی GT بردم چندین برابر لذتی بود که از FORZA بردم . اینکه بهترین شبیه ساز نسل کدوم هست به نظرم GT5 لایق این عنوان هستش . چون از نظر گیم پلی بینقص هست . اما درکل مقایسه-ی دو بازی که تو دو بازه-ی زمانی مختلف عرضه شدن زیاد جالب نیست . در آخر با همه-ی مشکلات گرافیکی-ای که GT داره گیم پلی اعتیاد آور بازی و امکانات فوق العاده-ی بازی کاری میکنه که من GT رو بهترین بازیه شبیه ساز رانندگی تا اینجای نسل بدونم
دقیقا همین طوره.من فورزا رو هم بازی کردم تا حدودی و باید بگم بالانس مناسب تری تو زمینه دمیج و گرافیک داره ولی چیزی که باعث میشه به آدم به اندازه GT حال نده همین گیم پلی فوق العاده روان وجذاب GT هستش.واقعا فیزیک و شبیه سازی GT بدون اغراق خارق العادس!

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
من میخوام ختم جلسه رو اعلام کنم :dواسه همین یه سری نکات هست که باید بگم:
بعد از بازی کردن کامل فورتزا3 و همچنین بازی کردن بیش از 200ساعت gt5 فقط در یکماه باید بگم:به هیچ عنوان کاکپیت این دو بازی رو باهم مقایسه نکنید.اینو کسی داره میگه که فقط از نمای کاکپیت بازی میکنه و مو به مو جزییات کاکپیت براش مهمه.کافیه برید تو هردوتا بازی نیسان350z رو بردارید تا به عظمت gt در این زمینه پی ببرید.واقعا یامائوچی برای طراحی کاکپیتها سنگ تمام گذاشته.بعضی موقعا باخودم فکر میکنم چه حوصله ای داشته این مردک:dحتی کمربندهای ایمنی صندلیهای عقب رو هم طراحی کرده:-انیمیشن راننده بینظیره.و فقط کافیه باانیمیشن فورتزا مقایسه کنید که انگار بیل گرفته بود تو دستش.
o
نورپردازی بازی فوق العاده قویتر از فورتزا هست.

طراحی ماشینهای پرمیوم بی اندازه قویتر از فورتزا هست.ولی ماشینهای استاندارد فاجعن.

قبلا گفته بودم طراحی محیط در فورتزا بهتره که اونم به این دلیل بود که تمام پیستهای gt5 رو امتحان نکرده بودم و بیشتر پیستهایی رو امتحان کرده بودم که از gt4 وارد شده بود و فقط hd شده بود که خوب تو این زمینه هم فاجعه بودن gt5 قابل چشم پوشی نیست ولی با مشاهده پیستهای جدید باید بگم گرافیک محیط قویتر از فورتزا هست.

در محیطهای رالی مثل برف یا بیابان شما از هرجای جاده حرکت کنی خط لاستیک اثرش قابل مشاهده هست در حالیکه در بازی مثل dirt2 فقط در اون مسیرهای اصلی که برای حرکت بود یا به قولی وسط جاده فقط اثرش قابل مشاهده بود اما در gt شما هرجای پیست که با ماشین رانندگی کنی این اثر لاستیک ایجاد میشه.
برای درک عظمت گرافیکی محیط کافیه به پیست برفیه gt در زمان غروب خورشید برید تا کف کنید:dتلالوء نور خورشید به روی برف دیوانه کنندست.
1080بودن gt هم باعث شده خیلی بازی شارپ تر به نظر برسه.پیستهایی مثل لندن مادرید و رم فوق العادن.در کل gt در مورد گرافیک نامتوازنه.
مشکل شدید gt دندونه دار بودن سایه هاست که واقعا عذاب اوره.

اساتید میان گیر میدن که کیفیت بارون جالب نیست =))اخه قربونتون برم 16تا ماشین و اونهمه افکت به همراه بارون یا برف با اون کیفیت رزولوشن و 60فریم بودن رو نمیبینید گیر دادید فقط به قطره اب.

در کل گرافیک gt بهتره ولی کاشکی این عدم توازن گرافیکی وجود نداشت.

در مورد اینم که اقایون میگن بهترین شبیه ساز فورتزا هست باید بگم جک نگید.گیم پلی این بازی 100برابر زیباتر و دیوانه کننده تر از فورتزا هست.
هر چند میدونم کسانی که این نظرات رو میدن-اکثرا بازی نکردن-و چون مثلا امتیازها رو دیدن میگن خوب فورتزا 3 بهتره دیگه!!!در حالیکه اگر شما gt5 رو داری-کافیه بری پچ 600 مگی که دمیج مکانیکی هم اضافه شده دانلود کنی-بعدش تمام گزینه ها رو اگر جراتش رو داری خاموش کنی-بری تو nurburgring و اگر توانائیش رو دارید-پیچ اول به دوم نری تو دیوار-اونوقت میفهمی یامائوچی کل استدیو turn 10 رو باید درس بده.

دیدم تاپیک اومده بالا گفتم من هم نظرم رو بگم . بنظرم طراحیه ماشین-های پرمیوم GT5 فوق العادست . و FM نمیتونه تو این زمینه حرفی واسه گفتن داشته باشه که اونم دلیلش مشخص هست دو بازی تو دو سال متفاوت عرضه شدن . پس اینکه تو بعضی از موارد گرافیکی GT5 سرتر باشه کاملا بدیهیست . ولی تو بعضی از موارد GT5 فاجعست . مثل ماشینهای استاندارد که دوگانگیه وحشتناکی رو تو بازی بوجود آورده . با اینکه شخصا این بازیرو واسه گرافیک نگرفتم و فقط برای لذت بردن از این عنوان بازیرو خریدم اما طراحی ماشینهای استاندارد شدیدا توی ذوق میزنه .درختها هم که تو بعضی از پیستها واقعا داغون هستن . مخصوصا اگه سرعت ماشین کم باشه . که دیگه دست بازیهای نسل قبل رو از پشت میبنده این طراحی ! بعضی پیستهای GT5 فوق العاد پر جزئیات ساخته شدن . اما برخی دیگر فقط پیستها HD شدن . و باز هم تفاوت پیستها از نظر گرافیکی آشکار میشه . بحث DAMAGE ماشینها هم تو GT5 یا اصلا نیست یا بصورت کاملا محدودی طراحی شده . ولی گیم پلی-ای که GT ارائه میده کامل و بینقص هست . لذتی که از گیم پلی GT بردم چندین برابر لذتی بود که از FORZA بردم . اینکه بهترین شبیه ساز نسل کدوم هست به نظرم GT5 لایق این عنوان هستش . چون از نظر گیم پلی بینقص هست . اما درکل مقایسه-ی دو بازی که تو دو بازه-ی زمانی مختلف عرضه شدن زیاد جالب نیست . در آخر با همه-ی مشکلات گرافیکی-ای که GT داره گیم پلی اعتیاد آور بازی و امکانات فوق العاده-ی بازی کاری میکنه که من GT رو بهترین بازیه شبیه ساز رانندگی تا اینجای نسل بدونم

دقیقا همین طوره.من فورزا رو هم بازی کردم تا حدودی و باید بگم بالانس مناسب تری تو زمینه دمیج و گرافیک داره ولی چیزی که باعث میشه به آدم به اندازه GT حال نده همین گیم پلی فوق العاده روان وجذاب GT هستش.واقعا فیزیک و شبیه سازی GT بدون اغراق خارق العادس!

به نظر من GT از نظر گیم پلی یه سرو گردن از FM بالاتره.
PS Fans:d
آخه عزیزای برادر
اینهمه منتقد 2 بازیو نقد کردن هیچکدومشون به این نکات پی نبردن؟

• Like
Reactions: Ashkan84

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,526
نام
میلاد
PS Fans:d
آخه عزیزای برادر
اینهمه منتقد 2 بازیو نقد کردن هیچکدومشون به این نکات پی نبردن؟
360 Fans...!:d
آخه عزیز برادر اینهمه منتقد همه پی بردن و اکثرا هم بهش اشاره کردن که تو بخش شبیه ساز نمره این بازی 10/10 هستش!ولی همون اشکالاتی که دوستان گفتن نمره هاشو پایین آورده!پس این شمایی که پی نبردی چون اصلا PS3 نداری که پی ببری!
قبل از پست دادن دو تا نقدم بخون!:d
تو که نقدها خیلی برات مهمه بورو با دقت نقد IGN و Game Spot رو بخون عزیزم...آره

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
360 Fans...!:d
آخه عزیز برادر اینهمه منتقد همه پی بردن و اکثرا هم بهش اشاره کردن که تو بخش شبیه ساز نمره این بازی 10/10 هستش!ولی همون اشکالاتی که دوستان گفتن نمره هاشو پایین آورده!پس این شمایی که پی نبردی چون اصلا PS3 نداری که پی ببری!
قبل از پست دادن دو تا نقدم بخون!:d
تو که نقدها خیلی برات مهمه بورو با دقت نقد IGN و Game Spot رو بخون عزیزم...آره
اینقدر این PS نداری رو نکشین وسط!من خودم ندارم دلیل میشه که بازی نکردم؟:|
PS ندارم چون نیازی نیست داشته باشم!
شما هم 360 نداری پس FM بازی نکردی?:d
آره شبیه سازیش 20/10 هست:))با اون دمیج واقعیش!نمیذاشتن بهتر نبود؟:d
همه چیز کمیت نیست!
1000 تا ماشین که 800 تاش Interior ندارن واسه یه شبیه ساز عیب نیست؟
یکی از مهمترین فاکتورهای یه شبیه ساز همین داشتن دمیج مناسب هست!
من نمیگم FM سیستم دمیجش عالیه
اسکریپت هست دمیجش ولی حداقل از مال GT خیلی بهتره!
تمام 400 ماشین FM داریCockpit View هستن که تو سال 2010 واسه یه شبیه ساز ضروریه!
گیم پلی FM که حرفی رو باقی نمیذاره(حداقل از حریفش کمتر نیست)
GT از نظر بصری کمی بهتر از حریفش هست که باید هم همینطور باشه
1 سال با هم اختلاف دارن مثلا!
البته در این که PS Fan هستی شکی نیست
من فن هیچ کنسولی نیستم
اینم بخشی از اظهارات گهربار یکی از فن های گرامی:d

آخه برادر Forza با همین Gameplay نابش شناخته میشه!
بیخیال بحث با فن جماعت نتیجه نداره
برین جال کنین با Remember,Remeber تون:d

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,157
نام
حسین
آخه برادر Forza با همین Gameplay نابش شناخته میشه!
بیخیال بحث با فن جماعت نتیجه نداره
برین جال کنین با Remember,Remeber تون
بهت تبریک میگم.اولین نفری تو این سایت هستی که بهم گفتی فن.در مورد این گیم پلی و سیمولیشن بازی هم بگم که بهتره با کسی که یکی از خفن ترین سیمو بازها هستش-این بحثها رو نکنی.در عالی بودن گیم پلی فورتزا 3 شکی ندارم.شبیه سازیش هم عالی بود.(البته نه در حد gt5)اما به عنوان کسی که دیوانه سیمولیشن هست میگم-که فورتزا 3 به صورت مداوم بیشتر از 3 ساعت نتونست منو پاش بشونه-این در حالی هست که بنده روزی کمتر از 5-6 ساعت gt5 بازی نمیکنم-و اکثر مسابقاتی رو هم که تموم کردم-بازهم میرم-چون لذت گیم پلیش بی نهایت هست.اینو تمام gtفنهای قدیمی از جمله آریا قبول دارن-و ربطی به فن بازی نداره-حالا این موضوع برای یه عده قابل هضم نیست-مشکل از خودشون هست.

FALCON6

کاربر سایت
Jul 20, 2009
157
نام
amir

بهت تبریک میگم.اولین نفری تو این سایت هستی که بهم گفتی فن.در مورد این گیم پلی و سیمولیشن بازی هم بگم که بهتره با کسی که یکی از خفن ترین سیمو بازها هستش-این بحثها رو نکنی.در عالی بودن گیم پلی فورتزا 3 شکی ندارم.شبیه سازیش هم عالی بود.(البته نه در حد gt5)اما به عنوان کسی که دیوانه سیمولیشن هست میگم-که فورتزا 3 به صورت مداوم بیشتر از 3 ساعت نتونست منو پاش بشونه-این در حالی هست که بنده روزی کمتر از 5-6 ساعت gt5 بازی نمیکنم-و اکثر مسابقاتی رو هم که تموم کردم-بازهم میرم-چون لذت گیم پلیش بی نهایت هست.اینو تمام gtفنهای قدیمی از جمله آریا قبول دارن-و ربطی به فن بازی نداره-حالا این موضوع برای یه عده قابل هضم نیست-مشکل از خودشون هست.
بگم مشکل شما دوست عزیز چیه؟
اینه که واقعا از خودت زیادی تعریف میکنی اگر سیمولیشن باز هستی چرا جار میزنی؟
دوست من اگر که گیم پلی بخواد بیاد وسط این فورتزا 3 هست که برنده میدان جدال بین خودش و جی تی 5 هست با اینکه هر دو در یک بازه ی زمانی متفاوت عرضه شدند بعدش من در مورد گرافیک قبلا توی این تاپیک حرفمو زدم و در مورد هوش مصنوعی هم گفتم که صد در صد GT 5 بهتره
هر چند میدونم کسانی که این نظرات رو میدن-اکثرا بازی نکردن-و چون مثلا امتیازها رو دیدن میگن خوب فورتزا 3 بهتره دیگه!!!در حالیکه اگر شما gt5 رو داری-کافیه بری پچ 600 مگی که دمیج مکانیکی هم اضافه شده دانلود کنی-بعدش تمام گزینه ها رو اگر جراتش رو داری خاموش کنی-بری تو nurburgring و اگر توانائیش رو دارید-پیچ اول به دوم نری تو دیوار-اونوقت میفهمی یامائوچی کل استدیو turn 10 رو باید درس بده

بله شما خودتم میگی فن نیستم ولی این حرفت کاملا با اون حرفت ضد هست!
در ضمن جدیدا برای ایجاد یک دمیج واقعی باید حتما بری پچ دان کنی؟یا بهتره از اول توی یک بازی به این پر سر و صدایی این نوع دمیج حداقل مثل دمیجی که توی استدیوی TURN 10 بوده و طراحی شده باشه؟ واقعا...!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: aliatlas

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر