معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
خودمم الان انجام دادم و ورژنهای دیگه یوتیوب هم نصب کردم نشد البته شاید فریمور هم چک بشه من خودم هنوز نرفتم فریمور 18 به بالا و کلا بنظرم بخیالش شو یا اندروید نصب کن روی سوییچ و با اون ببین اگه برات مهمه.
خیلی ممنون برا وقتی که گذاشتی👍
آموزش فارسی برا نصب اندروید هست؟
مدل اولد اکسکیوتر
و اینکه میشه با رم emummc تو یک رم باشن فایل های اندروید ؟

Eblisak

کاربر سایت
Oct 20, 2012
30
نام
علی گراف
سلام داداش
ببین شما من یه کار میگم بکن از روی نتیجه کار میتونی بفهمی میره تو ناند اصلی یا نه و مشکلی نباید باشه تو ناند اصلی فقط با تنظیمات مموری شما اینجووری شده و یه مموری دیگه احتمالا داری یا حالا یه جوری پیدا کن حجمش نمیخواد خیلی بالا باشه حالا 16 گیگ به بالا ترجیحا و این مموری حالا یا فرمت fat32 کن یا exfat میتونی جفتش هم تست کنی اگه برای مثال فرمت اولی روی دستگاه جواب نداد و بالا نیومد و بعد دقیقا همین پک اتمسفر من بریز در اموزش دیبریک مال خودت نریز و پیلود فیوز هم داخل پکه همون بزن دستگات بالا اومد دیدی فریمورش هم پاینتره یا محیطش فرق داره با اون محیط قبلی این همون ناند اصلی هست دیگه چون شما از ناند روی مموری تا حالا بالا میاوردی و بعد میتونی مموری قبلی هم کلا با همون روش بالا که گفتم با یه برنامه پارتیشن بندی تک پارت کنی و ادقام کنی و حالا دیگه باز همون پک اتمسفر من یا اگه خودت بلدی از نو همه چیز بگیر و بریز و قبلیها نریزی و دوباره اندروید هم میتونی بریزی و هک سوییچ کلا با مموری جانبی هست شما میتونی چندین مموری استفاده کنی و حتی میشه روی هر کدوم بازیهای مجزا نصب کرد ولی باید یادت باشه کدوم مموری هست موقعی روی یه مموری دیگه هستی اون بازیها که روی مموری دیگه هست اجرا نکنی چون دفه بعد ارور چک و خرابی بازی میده چک هم بزنی ممکنه بقیه بازیها هم بپره که بهتره حذف اون بازی و نصب دوباره کنی و به هر حال کار بالا بکن دیدی حله و مشکلی نیست دیگه همون کارهای پست قبل که گفتم بکن ترجیحا دستگاه بعدش ریست کارخونه بزن و مموری اصلیت هم با کامپیوتر ریست کن و پارتیشتنهای مجزا حذف کن با برنامه پارتیشن بندی و یکی کن و فرمت بزن و فرمت fat32 هم پیشنهاد میشه چون exfat در طول زمان فایلها خراب میشن.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
سلام خدمت علی آقای عزیز و دیگر دوستانم در این انجمن
من دیروز مراحل رو انجام دادم و مشکلم کامل حل شد ، جا داره یه تشکر از علی آقا بکنم بخاطر وقتی که گذاشتند.
طبق گفته علی جان جهت اطمینان از سلامت sysnand روی یک مموری دیگه فایل اتمسفر 1.7 رو تست کردم و بدون فایل emummc اجرا شد.
مموری اصلی خودمو کامل فرمت کردم (اینجا به یک مشکل بر خوردم و نشناختن مموری توسط هکاته بعد از فرمت بود که بعد از جستجو متوجه شدم بهترین نرم افزار برای فرمت مموری قابل شناسایی هکاته، نرم افزار Sd formatter هست )
در ادامه روی مموری فایل های اتمسفر که علی آقا زحمت کشیده بودن رو زدم و از منوی هکاته بخش TOOLS مموری رو پارتیشن بندی کردم و اخرین نسخه اندروید سوییچ روت (دو مدل داره یکی اندروید تی وی و یکی هم اندروید تبلت ) رو روی روت مموری کپی کردم
از بخش پارتیشن گزینه Flash Android و ادامه نصب.
خداروشکر بعد از نصب اندروید از فایل emummc راحت شدم و جفت سیستم ها یعنی اندروید و هم اتمسفر راحت قابل اجرا هستن.
بازم ممنونم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alitriple

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
خیلی ممنون برا وقتی که گذاشتی👍
آموزش فارسی برا نصب اندروید هست؟
مدل اولد اکسکیوتر
و اینکه میشه با رم emummc تو یک رم باشن فایل های اندروید ؟

قابلی نداشت.داداش پست بعدی رفیقمون توضیح داده و لینک فایلها هم گذاشته و این ویدیو ببین در یوتیوب و طبق ویدیو برو جلو و فایلهای مورد نیاز تو همین ویدیو زیرش قسمت More بزنی هم لینکهاش میبینی و ترجیحا دفه اول برای تست روی یه مموری جدا غیر از مموری اصلی خودت نصب کن اگه تو قسمت پارتیشن بندی اشتباهی کردی فایلهای بازی روی مموریت از بین نره یا اگه مموری دیگه ای نداری برای تست یه بکاب از فایلهای روی مموری بگیر خصوصا پوشه نینتندو که بازیها درش هست و یه مموری 32 یا 64 ترجیحا پیشنهاد میشه برای اینکار البته 16 هم کارت راه میندازه ولی بخوای چهارتا بازی اندروید نصب کنی زودی پر میشه و مراحلش هم ساده هست و دو ورژن هست از اندروید یکیش atv هست یکیش tab یا تبلت مد هست اگه وصل کردنش به داک برات مهم نیست همون حالت تبلت وصل کن اگه حالت داک و روی تی وی هم مهمه برات همون atv .

• Like
Reactions: Eblisak and mqg1387

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
سلام
علی آقا بهترین سایت ها برای دانلود سیو دیتای بازی ها کدوم هستن؟
من هر چی دنبال سیو دیتای splatoon 2 گشتم پیدا نکردم

سلام داداش
دو سایت زیر بگردی هست و هر دو یه ثبت نام اولیه نیاز داره برای دانلود فایلها و لینک سوم من خودم برات سیو بازی از مدیا فایر گذاشتم.

Game Saves

https://www.thetechgame.com/Downloads/id=204262/splatoon-2-100-game-save.html

لینک دانلود سیو بازی splatoon 2

بعد بعضی بازیهای معروف به غیر از چیت سیو ادیتور هم دارن که حالا یا برنامه مجزا هست مثل همین بازی این لینک برو تهش لینک دانلود هست یا اون بازی سیو ادیتور انلاین داره که یه سایت هست میری توش کافیه سیو بازی اپلود میکنی و بعد ادیت میکنی مثل Zelda Breath of the Wild و بعضی برنامه های قدیمی هم قابلیت مد کردن سیو داشتن مثل edizon .

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
به خاطر گیر بودن نینتندو دیگه بازی ای براش هک و پورت نمی شه برعکس ویتا که هر روز یه چیزی براش میاد
دیگه حتی براش دیگه زدن توی کار پورت سونیک unleashed با blasphemous

ضمنا علی جان یک سوال داشتم من half life 2 براش عین دستور پورت کردم اما بازی که سیو می کنم میام بیرون همون سیوها دیگه کرش می کنه اما همون لحظه قابل لود هستن می دونی مشکل از کجاست؟
البته گاهی خود بازی هم بی دلیل کرش می کنه
من فقط می تونم الان لول سلکت کنم سیوهای لحظه ایم بعدا لود نمی شن

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
به خاطر گیر بودن نینتندو دیگه بازی ای براش هک و پورت نمی شه برعکس ویتا که هر روز یه چیزی براش میاد
دیگه حتی براش دیگه زدن توی کار پورت سونیک unleashed با blasphemous

ضمنا علی جان یک سوال داشتم من half life 2 براش عین دستور پورت کردم اما بازی که سیو می کنم میام بیرون همون سیوها دیگه کرش می کنه اما همون لحظه قابل لود هستن می دونی مشکل از کجاست؟
البته گاهی خود بازی هم بی دلیل کرش می کنه
من فقط می تونم الان لول سلکت کنم سیوهای لحظه ایم بعدا لود نمی شن

سلام داداش
این باگها کاریش نمیشه کرد بقیه هم همین مشکلات دارن مگه اینکه توسعه دهنده درستش کنه بعدا فعلا همینه.

• Like
Reactions: Persia Tech

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
میشه بازی داخل هارد اکسترنال نصب کرد چون رم گرون درمیاد وحجمشون کمه ؟

سلام.

این روش در کاستوم فریمور sxos وجود داشت که فقط هم متخص بازیها با فرمت xci بود و تنها قابلیت مهمی که هنوز برای اتمسفر امکان پذیر نیست همینه که هارد باید فرمت exfat میبود و داک وصل میشد بازیها بصورت دایرکت اجرا میشدن نصب که دیتا هم نصب بشه روی مموری و ناند هم نمیخواست فقط شورتکات بازی نصب سریع میشد روی دستگاه و سریع اجرا میشد و اگرم برای مثال یه فلش مموری میزدی به پورت usb-c دستگاه و بازیهات روی اون بود دیگه داک هم نیاز نبود همون حالت پرتابل هم قابل اجرا بود و البته الانم قابل استفادس فقط درصورتیکه که برگردی و دانگرید کنی فریمور 11.0.0 یا دوئل بوت کنی و ناند مجازی روی مموری بریزی یکی فریمور 11.0.0 باشه مختص sxos و یکی اخرین فریمور برای اتمسفر و فقط هم بازیهایی قابل اجران که فریمور بالاتر از 11.0.0 نخواد و تا مدتی هم پچ هم میومد برای بازیهای فریمور بالاتر که روی 11.0.0 اجرا بشن ولی دیگه نمیاد و حتی یه اموزشم هست من گذاشتم برای دانگرید کردن بازیها ولی کاربرد برای بازیهای جدید الان نداره و فعلا تا روزی روشی بیاد اینم بشه اجرا کرد و سورس کدهای sxos میومد این قابلیتم میشد اضاف کرد به اتمسفر یا یه برنامه جانبی.

فعلا فقط میشه از روی هارد و فلش بازی نصب کرد روی دستگاه اموزش هم در زیره.

نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

یه موقع هم خواستی ببینی چیه کافیه دانگرید کنی 11.0.0 و کاستوم فریمور هک شده رایگان sxos نصب کنی و پک امادهش تو اموزش دیبریک زیر پک اماده اتمسفر هست البته اتمسفرش باید اپدیت کنی با پک بالایش چون من دیگه بعد یه ورژنی اپدیتش نکردم و تو اموزش اصلیش هم در زیر هست.

اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
میشه بازی داخل هارد اکسترنال نصب کرد چون رم گرون درمیاد وحجمشون کمه ؟
ببین هارد مکانیکی سرعت فایل های غیر خطیش یا همون غیر متوالیش افتضاحه بر فرض ممکنه زیر 0.5 مگ بر ثانیه باشه که برای بازی ها و کلا دنیای واقعی فاجعه هست و برای بازی های سوییچ به مشکل لود و استاتر می خوری تازه لودینگ هاشم خیلی طولانی می شه شاید برای همینم اتمسفر بیخیال اضافه کردن این قابلیت شده

من خودم یک دونه 1 ترا سری جدید A2 V30 گرفتم بدون هیچ مشکل همه ی بازی ها اجرا می کنه
سرعت A1 ها حدود 4 مگ برای 4K برای A2 ها بین 6 تا 9 مگ هست حتی برای اکثر بازی های پی سی هم مناسبن این سرعت
البته فلش ها هم برای بازی مناسبن بهتر بود قابلیت فلش حداقل اضافه می کرد

• Like
Reactions: babakxz3

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
دوستان الان بهترین میکرو اس دی چیه حجم بالا.250گیگ وبالاتر که قیمت بصرفه باشه بخریم چون فیک هم زیاده شده تو بازار

سلام
شما هر مموری کهه برند باشه و فیک نباشه بسته به بودجت بگیر به ترتیب بهترینها اینها هستن سن دیسک و سامسونگ و adata و لکسار و ویکومن و کلا حداقل یه برندی باشه و دیگه خودتم میدونی فیک همینا زیاده علنی هم میکنن تو پاچه ادم چه سایتهای انلاین که در راسشون مثل همین دی جی کالای دزد بی شرف چه یه مشت درپیت دیگه و مغازه های دوزاری توی شهرم که فرقی ندارن دیگه چه جوریم تشخیص بدی فیک نباشن خودم هم نمیدونم و مقصره این وضعم حاکمین بی لیاقت هستن ما باید جنس بنجل بخاطر گرونی بره تو پاچمون تازه پول صدبرابر هم داریم میدیم با درامد ریالی...

babakxz3

کاربر سایت
Aug 8, 2023
8
سلام
شما هر مموری کهه برند باشه و فیک نباشه بسته به بودجت بگیر به ترتیب بهترینها اینها هستن سن دیسک و سامسونگ و adata و لکسار و ویکومن و کلا حداقل یه برندی باشه و دیگه خودتم میدونی فیک همینا زیاده علنی هم میکنن تو پاچه ادم چه سایتهای انلاین که در راسشون مثل همین دی جی کالای دزد بی شرف چه یه مشت درپیت دیگه و مغازه های دوزاری توی شهرم که فرقی ندارن دیگه چه جوریم تشخیص بدی فیک نباشن خودم هم نمیدونم و مقصره این وضعم حاکمین بی لیاقت هستن ما باید جنس بنجل بخاطر گرونی بره تو پاچمون تازه پول صدبرابر هم داریم میدیم با درامد ریالی...
ممنون
چون قبلا برای ویتا 2سال پیش یادمه سندیسک 64 گرفتم بعد یه هفته کلا نوشتهای روش پاک شدن و بازی هم میریختم بعد 15گیگ کراپتد فایل میشدن یه سامسونگم گرفتم اونم داغون بود ولی ویکومن گرفتم چندساله مشکلی نداشته کلا هم نمیشه تشخیص داد اصله یا نه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,430
نام
Ali
ممنون
چون قبلا برای ویتا 2سال پیش یادمه سندیسک 64 گرفتم بعد یه هفته کلا نوشتهای روش پاک شدن و بازی هم میریختم بعد 15گیگ کراپتد فایل میشدن یه سامسونگم گرفتم اونم داغون بود ولی ویکومن گرفتم چندساله مشکلی نداشته کلا هم نمیشه تشخیص داد اصله یا نه

مموری که بعد یه حجمی فایل همنچان ریخته میشه ولی فایلهای قبلش خراب میشن صددرصد فیک هست خودم هم تجربش دارم و یه نشونش هم اینه سرعت خوندن و نوشتنش هم طبق مشخصاتی که داده نیست اصلا و من از دی جی کالای دزد خریدم با اون همه سال ثابقه و پیگیری و مرجوعی هم فایده ای نداشت دوباره برام پس فرستادن پولم خوردن و دیگه سالهاست بخاطر همین خرید مموری تحریمش کردم و از این سایت دزد مجبور هم شدید نخرید و من اون مدلهای گرون قیمت ظرفیت بالا رو چندین تا گرفتم چه سن دیسک چه سامسونگ evo و همین ویکومن سبز رنگ اصل و یه xpg 512 گیگ همه هم مال سالها پیش بوده هنوز باهاشون مشکلی ندارم و میگم همین بدبختی و بی در و پیکری اینجا باعث شده اینجور پول ما سوخت بشه و این فروشنده های بی شرفم دنبال سود خودشون هستن و هیچ قانون درست و حسابی هم نیست بری شاکی بشی خود قانون اول میگه فلان تومن پول بریز به حسابم که من برم پی کارت بگیرم و میخواد جیبت بزنه و با کلی روز دوندگی و هزینه میبینی از وسیله ای که گرفتی زد بالا خودت بیخیال میشی و پیگیری هم کنی در برابر یه سایت دزد و دم کلفت که به بالاها وصله چه کاری ازت برمیاد و بنظرم حضوری برو یا یه سایت مطمئن پیدا کن و شرطم کن و من مغازه دار بود تو شهر خودم مغازش رو سرش خراب میکردم زار و زندگیش میبردم حالا اون بره شکایت کنه از من و هیچی هم توش نیست و ممکلت شده بزن و در رو و دی جی کالا هم بمونه برا روزی که ورق تو این خراب شده برگرده خودم جزو کسایی هستم میرم تهرون برا بستن کلیش و ما چیمون کمتره از سایتهایی مثل امازون و ایبی و غیره نباید خرید کنیم با نمایندگی اصلیشون در اینجا که هر بی سر و پایی پاشه برا خودش دفتر و دستک راه بندازه بعد کلاه برداری کنه کسی هم نتونه جلوشون بگیره...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر