مشکل FPS در همه بازی ها (کمک)

jangjoo

کاربر سایت
Aug 26, 2011
25
من به تازگی یه مشکل جدید با بازی ها پیدا کردم . تغییر fps در بازی ها کند شده و ثابت نیست مثلا در skyrim یه صحنه 60 میگرم و یه صحنه 40 . قبلا که دوربینو میچرخوندم
و از صحنه 40 فریمه می اوردم رو 60 سریع تغییر میکرد ولی الان چند ثانیه طول میده. حتی یه جا نزدیک 10 ثانیه شد که مثلا از 45 به 58 فریم برسه و زمانی هم که میرسه
معمولا بین 56 تا 58 هی عوض میشه. تو بازی هایی مثل fifa 12 هم که قبلا 60 میگرفتم(ثابت) الان مثلا بین 59.1 تا 60 تغییر میکنه . در همه بازی ها هم وقتی تو منو ها جابجا
میشم چند ثانیه طول میکشه تا ثابت شه و هی بین 2تا 3 فریم جابجا میشه.
مشکل از اینجا شروع شد هفته پیش آنتی ویروس nod 32 اورجینال ریختم و بازی هم کردم همه چی درست بود ولی فرداش که روشن کردم به طور فجیعی :-o لگ داشتم
(که باید تنظیمات انتی ویروس رو عوض میکردم تا احتمالا درست شه ولی نکردم) آنتی ویروس رو پاک کردم وارد بازی شدم تقریبا درست شد ولی نه مثل قبل در واقع مشکلی
رو که توضیح دادم برام پیش اومد .ویندوز رو عوض کردم یکم بهتر شد ولی باز مشکی دارم(هرچند که ویندوز به طرز عجیبی عوض شد وقتی وسط نصب restart شد صفحه سیاه اومد start windows ولی لوگوی ویندوز نیمد xp ریختم اومد ولی 1.9gb رم رو تشخیص دادبعد xp رو پاک کردم دو باره 7 ریختم کار نکرد حتی بوت هم کرد ازش نشد بعدش به طور
شانسی از روی xp بوت کرد ادامه نصب 7 اومد ونصب شد:-o) آنتی ویروس رو دوباره ریختم ولی اون لگ وحشتناک پیش نیمد.ولی اون مشکل کند شدن تغییرات فریم هست.
حالا خواهشمندم کمک کنید... دوباره ویندوز بریزم درست میشه؟
من بازی, driver ,DIRECT X, دوباره ریختم ولی باز هم درست نشد. این هم مشخصات سیستم
CORE I 5 2500 3.3
VGA 6950 2GB
MB MSI Z68 GD65
RAM 4GB
PSU GREEN 785

مشخصات دقیقتر نیاز بود بگید .

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
Eset Nod 32 حتی بعد از پاک کردن هم توی سیستم شما یک Processش در حال اجرا میمونه ! شما با دانلود کردن این فایل میتونید اون رو پاک کنید
http://download.eset.com/special/ESETUninstaller.exe
سیستم رو به حالت safeboot ببرید و بعد این رو اجرا کنید !
البته احتمال اینکه با این کار درست بشه کمه ! اما ضرر نداره !
احتمال دیگه ای که میشه داد اینه که از هارد باشه ، چون انگار شما SSD ندارین و بازی از هارد اجرا میشه و هارد هم قطعاتش مکانیکی هستن گاهی ممکنه که همچین چیزی پیش بیاد !
مدل هاردتون چیه ؟

jangjoo

کاربر سایت
Aug 26, 2011
25
آنتی ویروس رو پاکیدم همون جوری که گفتید ولی درست نشد
مدل هاردم ST500M002 SEAGATE 500 GB 7200
آنتی ویروس رو دوباره ریختم و انتظار داشتم لگ وحشتناکی که دچارش شده بودم برگرده ولی فرقی با قبل نکرد هرچند مشکل
من که کند شدن تغییرات فریم و ثابت نبودن در بعضی جاها هنوز هست

یه مشکل دیگه اینه که ویندوز یکم طول میده بیاد . اون لوگوی ویندوز 7 واسه من اولش انگار لگ داره .در حالی که رو لپتاپم
که خیلی کانفیگ پایینی داره ویندوز سریعتر میاد و لگ هم نداره(اون انیمیشن لوگو رو میگم که 2 تا نقطه قرمزو زرد اولش میاد
تا لوگو ویندوز درست شه) رو هر دو تاسیستم هم خودم ویندوز ریختم چندین بار.

آخرین ویرایش:

jangjoo

کاربر سایت
Aug 26, 2011
25
من با برنامه HDD REGENERATOR هارد رو اسکن کردم ولی هیچ BAD SECTOR ای پیدا نکرد . فک کنم از هارد نباشه چون من باز رو هارد اکسترنال ریختم همین مشکل رو داشت و این مشکل در هنگام دیدن ویدیو از روی
DVD ROM هم وجود داره که فریم از 0 شروع میشه میرسه به 60 (در حدود 1 ثاتیه طول میکشه) و وقتی میرم ترک بعدی از 30 میرسه به 60 و در طول نمایش ویدیو بین 59.1 و 60 جابجا میشه .در بازی ها هم همینطور در حد 4تا 5 فریم کم میشه دوباره 60 میشه!
با این حال ممکنه از چی باشه مادر بورد گرافیک رم .....؟ چه دلیلی داره نمیدونم یعنی یه آنتی ویروس میتونه این کارو کنه ؟؟؟؟ دیگه نمیدونم چی کار کنم (ببینم اگر با GPU مادر بورد ویدیو درست نشون بده اون وقت مشکل از کارت گرافیکم باید باشه دیگه نه؟) نمیدونم واقعا این چه مشکلی دیگه
2 ماهه علاف شدیم... با آپدیت کردن بایوس مادر بورد ممکنه درست شه؟؟؟؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
1 بار هم با نرم افزار sandra یه تست بگیر از سیستمت.سعی کن قطعاتی که تو تست میزاری عین مال خودت باشه.در ضمن 1بار هم کابل sata رو عوض کن شاید درست شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر