مشکل یا اشتباه !!!

MOH3N

کاربر سایت
Jul 2, 2006
67
نام
محسن
سلام به همگی
من یه مدتیه با سیستمم داستانی دارم .
سیستم من مثل یه سیستم خوب داشت به فعالیت های تخصصیش میپرداخت.
2e157y0.jpg

اما چند روزیه بعد از یه مدت تقریبا 10 یا 15 دقیقه ای از روشن شدن یه دقعه سرعت سیستم به طرز فجیحی سقوط میکنه و %100 سی پی یو استفاده میشه.
2iw14z6.jpg

بعد از گشت و گذار توی سیستم فهمیدم یا حداقل حدس زدم مشکل از کجا باشه (قسمت قرمز) و با انجام عملیات انتحاری( قسمت سبز ) از شراون خلاص میشم.
2mg8ima.jpg

حالا من چی کار کنم؟؟؟؟
راستی الان دو روزه که وقتی ویندوز میاد بالا موقع لودینگ (شکل لوگو ویندوز رو نشون میده) باید 3 یا 4 دقیقه طول میکشه (بدون اغراق) وقتی هم می خوام برم توی bios setup هم خیلی معطل میشم.در ضمن بایوس رو هم همین امروز up کردم. ویندوز رو هم تازه عوض کردم...

حا اگه کسی میدونه من چی کار کنم تو رو خدا کمک کنه دارم هلاک میشم.

mineboard : msi MVP HTready 6566
cpu :intel 2.4 full
ram : DDR 256 *2

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
محسن جان اول اینکه یه عکس دیگه از تکس منیجر بزار اما از قسمت پروسس و طول تسک منیجر رو هم بیشتر کن تا جزییات بیشتری نمایش داده بشن. بعد شما 235 از پیج فایلت داره استفاده میشه اما نشون داده نشده که اون قسمت مشکوک هست.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
عزیز همون طور که رامتین جان گفتند صفحه رو بزرگتر کن بزار و قمست User Name رو هم بزن که
مزتب بشه بعد یه عکس بگیر

من به اون دو فایل سیتاپ خیلی مشکوکم و اون فایل دومی که مقدار زیادی از کش رو گرفته

یه چیزی از برو توی RUN و بعد بزن Msconfig توی تپ Startup هم یه عکس بگیر بزار
راستی شما انتی ویروس هم روی سیستم نصب کردی چی هستش و ورژنش چنده .؟

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
خوب من اون قسمت پروسس لود نشده بود تا بگم. همون طور هم که خلیل گفت منم به ستاپ ها شک کردم. بعد باید انتی ویروست مک افی باشه نه؟؟؟ پاکش کن یه کسپر بریز یا بیت دیفندر . از فایروال استفاده کن من زون الارم رو پیشنهاد میکنم که چند ساله دارم باهاش کار میکنم و کارش خوبه.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
یه عکس که تمام فایلهای اجرا شده راو در بر بگیره (تو procsses) بزار تا بهت بگم کدوم فایله که cpu رو درگیر میکنه!

اگه خودت دیدی فایلرو نمیشناسی یه راست end process بده تا شوت شه بیرون.

MOH3N

کاربر سایت
Jul 2, 2006
67
نام
محسن
بچه ها من که گفتم این مشکل گاهی پیش میاد آلآن هم پیش نیومده که عکس رو بزارم شرمنده

هیچ آنتی .ویروسی روی سیسستم نیست؟
راستی الان دو روزه که وقتی ویندوز میاد بالا موقع لودینگ (شکل لوگو ویندوز رو نشون میده) باید 3 یا 4 دقیقه طول میکشه (بدون اغراق) وقتی هم می خوام برم توی bios setup هم خیلی معطل میشم.در ضمن بایوس رو هم همین امروز up کردم. ویندوز رو هم تازه عوض کردم...

حا اگه کسی میدونه من چی کار کنم تو رو خدا کمک کنه دارم هلاک میشم.
چیزی که بیشتر من رو غذاب میده اینه

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
بچه ها من که گفتم این مشکل گاهی پیش میاد آلآن هم پیش نیومده که عکس رو بزارم شرمنده

هیچ آنتی .ویروسی روی سیسستم نیست؟
چیزی که بیشتر من رو غذاب میده اینه
دیگه وقتی انتی ویروس رو سیستمت نداشته باشی 100% فایروال هم نداری. خوب باید هم ویروس داشته باشه و همین طور بک در یا تروجان. اول اینکه شما یکی از اون دوتا برنامه انتی ویروس رو که گفتم بگیر بعد اپدیتش کن. فایروال هم که گفتم اینا رو بگیر همیشه هم اپدیت وفعال باشن. یه نکته هم بهت بگم. که ویندوز XP بعد از وصل شدن به اینترنت و بدونه هیچ محافظی در عرض 20 دقیقه تا 30 دقیقه به یه تروجان یا ویروس الوده میشه. پس مواظب باش در مورد بایوس هم بهت بگم که قدیما یه ویروس بود به نامه چرنوبیل که منم گرفتمش که روی کار مادربرد اثر میزاشت و حتی باعث میشد فلش مموری مادربرد پاک بشه.

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
خب شما اين كار كه ميگم امتحان كن هر چي فيش پشت سيستمته بكن درشو باز كن كارت گرافيك مودم رم و هرچي فيش روي مينت هست به علاوه سي پي يو ت رو در بيار تميزش كن(احتمالا خاك گرفته) و بعدش يه باطري دايره شكل(باتري سيموس) روي مينت هست با خودكار درش بيار بزار سيستمت يه 5 دقيقه هوا بخوره از دوياره همه رو برگردون سر جاش درست ميشه انشالا اگه هم نشد باس تست بشه

yu123

کاربر سایت
Sep 8, 2006
79
منم يه سول داشتم گفتم اينجا بپرسم بهتره. چون نميتونستم برا يه مسله كوچيك يه تايپيك بزنم:
مشخصات سيستم من:
cpu2.8 intel
ram:1giga
graphic :geforce fx 5200(128
با اينكه cpu و رمم قويه ولي بازيهايي مثل فير و اوبلوين و هيتمن و prey رو كند اجرا ميكنه و ميره تو اعصاب آدم... ميخواستم بپرسم مشكل كار از كجاست؟1
با تشكر.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
در اجرا شدن خوب بازی بیشترین استفاده ای که میکنه از بین سخت افزارها کارت گرافیک هستش
و موارد بعدی در عرجعیت مثل اون قرار ندارند .

شما با کارت 5200 میخوای اوبلوین بازی کنی .؟

دیگه این کارت از رده چه عرض کنم از همه چی خارج شده و نمیشه دیگه روش حساب باز کرد .

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
منم تازگی ها همچین مشکلی پیدا کردم. cpu usage نرمال هست اما page file من که معمولاً 300-400 مگ هست گاهی به 2 گیگ میرسه!! و سیستم کند میشه گاهی هم پیغام Low virtual memory میاد. رمم 512 هست.
برنامه عجیب غریبی هم ران نمیکنم، Kaspersky , Babylon , Net limiter , Object dock , IDman اینها توی start up هستند.
کسی میدونه مشکل چیه؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
منم تازگی ها همچین مشکلی پیدا کردم. cpu usage نرمال هست اما page file من که معمولاً 300-400 مگ هست گاهی به 2 گیگ میرسه!! و سیستم کند میشه گاهی هم پیغام Low virtual memory میاد. رمم 512 هست.
برنامه عجیب غریبی هم ران نمیکنم، Kaspersky , Babylon , Net limiter , Object dock , IDman اینها توی start up هستند.
کسی میدونه مشکل چیه؟

سلام

Page File یه حجم ثابته (پس اگه طبیعی باشه هیچ وقت به 2 گیگ نمیرسه)
برا مقدار رم 512 میزان پیش فرضی برابر 768 مگابایت داره
بنابراین اگه تنظیمات پیش فرض رو عوض نکرده باشی، میزان PF ت حداکثر به همون 768 مگابایت میرسه
افزایش این PF به بیش از حجم معمول (که بصورت دستی انجام میشه)، باعث Lag میشه

مثلاً ببین من الان یک گیگ رم دارم و 1535 مگابایت PF که این مقدار پیش فرض و پیشنهادی خود XP هستش
حالا اگه بصورت Manual رفتی و میزان PF رو افزایشش دادی توصیه می کنم کمش کنی
چون عملاً افزایش PF بدلیل سرعت بسیار پایین تر H.D.D از Ram، توی Performance تاثیر چشمگیری نداره.

خوب
این از اول کار
حالا بریم سراغ مشکلت
کسپرسکی فقط می تونه CPU usage رو تحت تاثیر قرار بده و سیستم رو از اون لحاظ بشدت کند کنه، ولی روی Page File موثر نیست (اونم تنها در هنگامی که شدیداً درگیر ویروس یابی هستش)
البته این بین همچین بی تاثیر هم نیست اگه یه Scan کلی از سیستمت بکنی و ببینی احوال ویروسی PC ت چجوریه ؟؟؟ خیلی از Malware ها از این کارا دست سیستم میدن ...
Babylon هم روی CPU usage، بخصوص هنگام بالا اومدن سیستم موثره و برای PC خود من پس از بالا اومدن ویندوز، CPU usage رو برای 20 ثانیه به 100 میرسونه، علتشم خودمم چون دادم خودشو دور بزنه
بقیه ی برنامه هات هم مشکلی ندارن

حالا یه موردی
ببینم
این مشکلی که میگی چه موقعی رخ میده ؟؟؟
مثلاً وقتی یه برنامه ی خاص رو باز می کنی، از بازی خاصی بیرون میای، پروسس خاصی رو انجام میدی و یا ... ؟؟؟

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
سلام
من PF رو تغییر ندادم ...

page%20file.jpg

زمان رخ دادنش رو هنوز درست نفهمیدم ... ولی یادمه یه بار که تازه سیستم رو روشن کرده بودم و هنوز کار خاصی نکرده بودم هم اینجوری شده بود.
یه بار هم هر چی دمه دستم اومد end task کردم درست شد!

*ویرایش :
همین الان بدون اینکه کار خاصی بکنم به 1.35 گیگ رسید، فقط opera باز بود، بستمش فایر فاکس رو باز کردم بعد تسک منیجر رو آوردم دیدم 1.35 شده.

task.jpg

task22.jpg

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
محمد جان یه مورد دیگه هم هست و اون استفاده از پک تبدیل کردن ایکس پی به ویستا هست که منم ازش استفاده کردم که سیستم کند شد. شما پاکش کن ببین دوباره ایراد داره یا نه؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر