مشکل هنگ کردن گرافیک

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
سلام دوستان
چند هفته ای هست یک مشکلی دارم که گرافیک 8800 gt تو بازی های سنگین بعد مدتی هنگ میکنه.(یه سری نقطه های سفید روی صفحه )
البته ویندوز و درایور و ... را چک کردم مشکلی نداشتن.دمای گرافیک را هم چک کردم یه جورایی وقتی بالای 79 میره هنگ میکنه
دوستان مشکل از کجای گرافیکه؟؟

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
فک کنم گرافیک دیگه عمر مفیدشو کرده و تحمل دماییش اومده پایین! شایدم فنش مشکل پیداکرده! در هر صورت احتمال قووی مشکل دمایی داره! اون نقطه های سفیدم Artifac هستش.

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
فک کنم گرافیک دیگه عمر مفیدشو کرده و تحمل دماییش اومده پایین! شایدم فنش مشکل پیداکرده! در هر صورت احتمال قووی مشکل دمایی داره! اون نقطه های سفیدم Artifac هستش.

فنش فکر نکنم مشکلی داشته باشه با riva tuner هم تغییرش دادم ولی بازم فایده ای نداره.به نظر شما air cooler بخرم تائیری داره؟؟

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
مطمئن نیستم ولیب ستگی داره! بعضی موقع ها می بینی مشکل از vram های گرافیک که خیلی بالا میره دما در اون صورت باید تعویض بشه! من پیشنهادم اینه یدونه از این فن های 8 سانتی ارزون بذاری روی پشت گرافیک بعد تست کنی اگه تاثیر داشت کولر خوب تر بگیر واسش.

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
با یه پاور دیگه تست کن ببین که درست میشه !!!
کارت شما تا 95 درجه هم براتی میتونه کار کنه البته فقط gpu کارت نه سایر قسمت ها (خودم قبلن این کارت رو داشتم )

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
با یه پاور دیگه تست کن ببین که درست میشه !!!
کارت شما تا 95 درجه هم براتی میتونه کار کنه البته فقط gpu کارت نه سایر قسمت ها (خودم قبلن این کارت رو داشتم )
پاور را جدیدا عوض کردم مطمئنم از گرافیکه.

اوضاع خیلی بدتر شده قبلا بعد از چند ساعت هنگ میکرد اما حالا تو بازی های نسبتا سنگین به 2 دقیقه هم نمیکشه که هنگ میکنه.به نظر میاد مشکل از دما نیست چون جدیدا زیر 79 هنگ میکنه.

Last edited by a moderator:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
منم مشکل کارت شما رو قبلا دیدم ... انا الله و انا الیه راجعون ... غزلش خوندس... به فکر یه کارت دیگه باش ... (بسشه دیگه دست کم 3 ساله داره کار میکنه!)

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
اگه با پاور قبلیت مشکلی نداشته پس احتمالا مشکل از پاور جدیدت هست !!
پون کارتت کارت پر مصرفیه !!!
فکرنکنم چون دقیقا مثل همون پاور قبلیمه اون مشکل فن داشت عوضش کردم.

منم مشکل کارت شما رو قبلا دیدم ... انا الله و انا الیه راجعون ... غزلش خوندس... به فکر یه کارت دیگه باش ... (بسشه دیگه دست کم 3 ساله داره کار میکنه!)
ای بابا بد موقع هم دار فانی را وداع کرد میخواستم bf3 را باهاش تموم کنم :dمتاسفانه مشکل از روزی شروع شد که بازی metro ..با تنظیمات خیلی بالا برای یکی از اقوام گذاشتم اون هم یک 8 ساعتی پشت سرهم نشست پای سیستم اونم چه روز گرمی:-s

نمیشه تعمیرش کرد؟

دوستان بعد از هزار مکافات گرافیک را تعمیر کردم اما حالا 2 تا مشکل دارم
اول اینکه کامپیوتر بالا نمیاد ولی اگه هربار باطری مادربورد را بردارم و بگذارم سرجاش بالا میاد(فکرکنم مربوط به پاور و گرافیکه)
دوم اینکه فقط یه گیم را بازی کردم انگار مشکل خطها حل شده(البته باید بازم تست کنم)ولی مشکل فریم پیدا کردم یعنی یه جورایی خیلی کم و زیاد میشه و بازی روان نیست.(اینم حدس میزنم بر میگرده به مشکل بالا)
دوستان راهنمایی کنین؟

دوستان بعد تعمیر فریم بازی هام نصف شده یعنی مشکل از چیه؟مثلا فیفا که 60 فریم را راحت میگرفتم الان شده 30 تا !!!
کامپیوتر را بردم پیش طرف براش فیفا گذاشتم میگم بازی 60 فریم نیست یه نگاه انداخته میگه اینکه خیلی خوبه!!!!!:(هیچی سرش نمیشه احمق خان.
بعدشم کامپیوتر موقغ روشن شدن به زور بالا میاد 5 برابر طول میکشه طرف میگه چیزیش نیست!!!!!!!!:-o

Last edited by a moderator:

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
اره به خدا این چند روزه 70 تومان خرج کردم اخرشم این شد:)
خوب 70 تومن که خرج کردین کمی میزاشتین یه صفر و سرترشو میگرفتین که دوستمون معرفی کرده امیر جان من هیچ وقت برا اینجور چیزا پول خرج نمیکنم میرم یه تازشو میخرم راحت .

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
خوب 70 تومن که خرج کردین کمی میزاشتین یه صفر و سرترشو میگرفتین که دوستمون معرفی کرده امیر جان من هیچ وقت برا اینجور چیزا پول خرج نمیکنم میرم یه تازشو میخرم راحت .
منم فکرش را نمیکردم فقط 10 جای اصفهان سر زدم ببینم کی بلده درستش کنه بعد دادم به یه ... که حتی سرش نمیشد فریم چیه؟:))

Nikita

کاربر سایت
May 16, 2010
206
نام
مهدی
سلام
من یه 9800 gtx داشتم رو یه سیستمی ، این جوری شد .بردم گارانتی تعمیر شد 6 ماه نشده باز ترکید:( بی خیالش شدم شما هم بهتره یه کارت نو بری بگیری اون عمرشو کرده
البته من 25 تومن خرج کردم

omvocational

When you make sth no one hates,no one loves it
گرافیست سایت
May 16, 2008
289
نام
omid
سلام، من یه کارت مثل شما دارم که همین مشکل براش پیش اومده با این تفاوت که یکی در میون اینجوری می شه و وقتی هنگ می کنه تصویر کلاً میره و صدا کش میاد...
در ضمن من کارتم رو اورکلاک کردم و تنظیمات رو Core Clock 640 ، Memory clock 950 هستش وقتی با نرم افزار EVGA Precision آندرکلاک می کنم درست می شه ولی وفتی ریستارت می کنم دوباره تنظیمات اورکلاک قبلی میاد بالا.
مشکل کجاست ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر