مشکل سرعت پایین با Core i5 2500k

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
لطف کنید اطلاعات ساختگی از خودتون بروز ندید،
استاندارد تمام مدلهایی که گفتی از نظر اینتل همون 1333 هست،برای AMD هم 1600 هست، به سازنده های مادربرد پشتیبانی ازسرعتهای بالاتر واگذار شده

تجربه ی شما تایید میشه، البته بهتزین برند SSD فقط OCZ هست که توی بازار ایران هم مدلای 60 و 120 ش با همین حدود قیمت موجود هست.

چیپ ست H61 از لحاظ سرعتی تفاوت محسوسی با H67 یا P67 نداره، این سناریوی شما هم درست نیست.
وجود گرافیک در داخل پردازنده هم اتفاقا سرعتش رو بسیار بیشتر می کنه و تاثیری در پهنای باند چیپ ست نداره، راجع به معماری پردازنده و چیپ ست های جدید مطالعه کنید بهتره.

نظر من: هیچ مشکلی وجود نداره و سرعت پایینتر بوت هم می تونه به دلیل تاخیر درایور یکی از قطعات مادربرد موقع بوت یا برنامه های اضافیی باشه که روی سیستم نصب شدن، این پردازنده چندین برابر بیشتر از اون سیستم قدیمی سرعت داره و فقط به صرف زیاد تر بودن سرعت بوت نمیشه الکی این سیستم رو کند اسم گذاری کرد.

سوالتون رو دفه بعد توی تاپیک مشکلات سخت افزار مطرح کنید.
ویرایش: پردازنده ی سری K رو هم روی H61 نمی ندازن!! فروشنده ...بوده.

بابا فرشید بازم می خوای با من کل بندازی؟ این برای سندی بریج:

[ think we confirmed what we pretty much knew all along: Sandy Bridge's improved memory controller has all but eliminated the need for extreme memory bandwidth, at least for this architecture. It's only when you get down to DDR3-1333 that you see a minor performance penalty. The sweet spot appears to be at DDR3-1600, where you will see a minor performance increase over DDR3-1333 with only a slight increase in cost

از سایت معتبر anandtech

ترجمش هم گفته که 1600 تاثیر خوبی روش داره در ازای کمی قیمت بیشترش

اینم برای amd:

Cache and memory interface
  • Up to 8 MB of L3 cache shared among all modules on the same silicon die (8MB per 4 Modules, 16MB per 8 Modules and so on)(16 MB for dual-die MCM), divided into four subcaches of 2 MB each, capable of operating at 2.4 GHz or more at 1.1 V [SUP][14][/SUP]
  • Native DDR3-1866 memory support [SUP][17][/SUP]
  • Dual Channel DDR3 integrated memory controller (support for PC3-15000 (DDR3-1866)) for Desktop, Quad Channel DDR3 Integrated Memory Controller (support for PC-12800 (DDR3-1600) and Registered DDR3)[SUP][18][/SUP] for Server/Workstation (New Opteron Valencia and Interlagos

جمله ی native کاملا مشخص هست دیگه

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
ممنون از دوستان که توضیحات و تجربیات خودشون رو در میون میزارن
..
سیستم به انتخاب خودم بوده،دلیل خرید h61 هم فقط این بود پول به اندازه کافی نداشتم که چیپست بهتر بگیرم که احتمال زیاد اینو بفروشم و برم سراغ p8p67.

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
برو بایوس
از قسمت sata confication ببین sata mode رو روی acpi گذاشتی یا sata

باید روی sata باشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
بابا فرشید بازم می خوای با من کل بندازی؟ این برای سندی بریج:

[ think we confirmed what we pretty much knew all along: Sandy Bridge's improved memory controller has all but eliminated the need for extreme memory bandwidth, at least for this architecture. It's only when you get down to DDR3-1333 that you see a minor performance penalty. The sweet spot appears to be at DDR3-1600, where you will see a minor performance increase over DDR3-1333 with only a slight increase in cost

از سایت معتبر anandtech

ترجمش هم گفته که 1600 تاثیر خوبی روش داره در ازای کمی قیمت بیشترش

اینم برای amd:

Cache and memory interface
  • Up to 8 MB of L3 cache shared among all modules on the same silicon die (8MB per 4 Modules, 16MB per 8 Modules and so on)(16 MB for dual-die MCM), divided into four subcaches of 2 MB each, capable of operating at 2.4 GHz or more at 1.1 V [SUP][14][/SUP]
  • Native DDR3-1866 memory support [SUP][17][/SUP]
  • Dual Channel DDR3 integrated memory controller (support for PC3-15000 (DDR3-1866)) for Desktop, Quad Channel DDR3 Integrated Memory Controller (support for PC-12800 (DDR3-1600) and Registered DDR3)[SUP][18][/SUP] for Server/Workstation (New Opteron Valencia and Interlagos
جمله ی native کاملا مشخص هست دیگه

من با هیچ کس بحث بی مورد ندارم، بحث فقط فنی هست.

مثل اینکه متوجه نشدی چی گفتم، گفتم اینتل بصورت رسمی تا الان برای رم فرکانس بالاتر از 1333 رو پشتیبانی نکرده، اصلا ربطی نداره به اینکه بهترین راندمان توی کدوم فرکانس هست( وگرنه خودم توی تاپیک مشاوره ی خرید قطعات تمام پیشنهادام با ماجولهای 1600 هست):
36331133216131632681.jpg
این به نقل از سایت رسمی اینتل هست.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
چیپ ست H61 از لحاظ سرعتی تفاوت محسوسی با H67 یا P67 نداره، این سناریوی شما هم درست نیست.
راجع به معماری پردازنده و چیپ ست های جدید مطالعه کنید بهتره.

سوالتون رو دفه بعد توی تاپیک مشکلات سخت افزار مطرح کنید.
باز شروع کردی .نکنه فکر میکنی فقط خودت خدای دانش سخت افزاری.
حالا بازخوبه گفتیم این پردازنده با این چیپست بازده کامل نداره .
بعدش میای پستت رو ویرایش میکنی که این پردازنده با این چیپست خوب مچ نمیشه...وروی این چیپ ست نمیندازن....
بی خیال بابا اینطوریش رو دیگه ندیده بودیم...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
باز شروع کردی .نکنه فکر میکنی فقط خودت خدای دانش سخت افزاری.
حالا بازخوبه گفتیم این پردازنده با این چیپست بازده کامل نداره .
بعدش میای پستت رو ویرایش میکنی که این پردازنده با این چیپست خوب مچ نمیشه...وروی این چیپ ست نمیندازن....
بی خیال بابا اینطوریش رو دیگه ندیده بودیم...

من حرفم درست بوده، دفه اول گفتم تفاوت سرعتی ندارن؛ یعنی اینکه پردازنده ی 2400 روی P67 با H67 یا H61 راندمانشون تفاوتی نداره،
دفه دوم هم دیدم پردازندش سری K هست، یعنی مولتیش بازه و میشه اورکلاک کرد، در صورتی که چیپ ست های سری H67 و H61 اجازه ی اورکلاک به پردازنده های سری K رونمی دن، معنی این دو جمله کاملا متفاوت هست و کسی که می دونه سری K یعنی چی منظورم رو متوجه شده.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
من حرفم درست بوده، دفه اول گفتم تفاوت سرعتی ندارن؛ یعنی اینکه پردازنده ی 2400 روی P67 با H67 یا H61 راندمانشون تفاوتی نداره،
دفه دوم هم دیدم پردازندش سری K هست، یعنی مولتیش بازه و میشه اورکلاک کرد، در صورتی که چیپ ست های سری H67 و H61 اجازه ی اورکلاک به پردازنده های سری K رونمی دن، معنی این دو جمله کاملا متفاوت هست و کسی که می دونه سری K یعنی چی منظورم رو متوجه شده.
پردازنده ایشون 2500kبود این درست.
واما اینکه میگی h61باh67تو یه پردازنده مثل2500یه راندمان میدن اشتباه هست.
شما الان یه مادر برد با چیپست61پیدا کن که جای 4تا رم داشته باشه .این در صورتیه که تو نسل جدید اینتل کنترلگر رم داخل خود cpuهست .حالا پس چرا تمام مادر های61از دوتا جای رم بیشتر ساپورت نمیکنن ؟با اینکه کنترلگر رم داخل cpuهست وهمین cpuروی 67تا 4تا رم روساپورت میکنه.
چرا مادرهای 67جای 4تا رم دارن ؟
اصلا تفاوت 61و67چی هست؟{خودم میدونم}
هر چیپستی یه مقدار ماکزیمم برای انتقال اطلاعات به cpuداره واگه اطلاعات gpuهم همراه اطلاعات cpuبه چیپست وارد بشه یعنی از دروازه ورودیی که cpuاستفاده میکنه باعث افت سرعت انتقال اطلاعات میشه .برای همینه که توصیه شده برای استفاده از گرافیک hdانبرد جدید اینتل حداقل از یه چیپست معمولی استفاده کنید نه ضعیف.
نحوه سیکل وچرخش اطلاعات از رم به داخل cpuواز cpuبه nbودوباره ازnbبهcpuهست.البته در نسلهای جدید اینتل.
67نصبت به61مقدار rateبیشتر اطلاعات رو میتونه به cpuانتقال بده برای همینه که ظرفیت داره 16گیگ رو تو یه بازه زمانی انتقال بده به cpuولی 61نصف این از لحاظ تئوری قدرت داره وهمین باعث میشه تو یه کارکرد سنگین cpuقدرتمند با چیپست ضعیف کامل زیر بار نره وکامل قدرت خودش رو نمایان نکنه وسیستم حالت سنگین کار میکنه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
پردازنده ایشون 2500kبود این درست.
واما اینکه میگی h61باh67تو یه پردازنده مثل2500یه راندمان میدن اشتباه هست.
شما الان یه مادر برد با چیپست61پیدا کن که جای 4تا رم داشته باشه .این در صورتیه که تو نسل جدید اینتل کنترلگر رم داخل خود cpuهست .حالا پس چرا تمام مادر های61از دوتا جای رم بیشتر ساپورت نمیکنن ؟با اینکه کنترلگر رم داخل cpuهست وهمین cpuروی 67تا 4تا رم روساپورت میکنه.
چرا مادرهای 67جای 4تا رم دارن ؟
اصلا تفاوت 61و67چی هست؟{خودم میدونم}
هر چیپستی یه مقدار ماکزیمم برای انتقال اطلاعات به cpuداره واگه اطلاعات gpuهم همراه اطلاعات cpuبه چیپست وارد بشه یعنی از دروازه ورودیی که cpuاستفاده میکنه باعث افت سرعت انتقال اطلاعات میشه .برای همینه که توصیه شده برای استفاده از گرافیک hdانبرد جدید اینتل حداقل از یه چیپست معمولی استفاده کنید نه ضعیف.
نحوه سیکل وچرخش اطلاعات از رم به داخل cpuواز cpuبه nbودوباره ازnbبهcpuهست.البته در نسلهای جدید اینتل.
67نصبت به61مقدار rateبیشتر اطلاعات رو میتونه به cpuانتقال بده برای همینه که ظرفیت داره 16گیگ رو تو یه بازه زمانی انتقال بده به cpuولی 61نصف این از لحاظ تئوری قدرت داره وهمین باعث میشه تو یه کارکرد سنگین cpuقدرتمند با چیپست ضعیف کامل زیر بار نره وکامل قدرت خودش رو نمایان نکنه وسیستم حالت سنگین کار میکنه.

تعداد ماجولهای رم هیچ ربطی به راندمان پردازنده نداره، فقط چیپ ست ارزونتر از امکاناتش کم شده

بقیه ی بحثهایی هم که مطرح کردی ساخته و پرداخته ی خود شماست و غلطه، در عمل کارکرد گرافیک پردازنده در این نسل به چیپ ست مادربرد وابسته نیست، بطور مستقیم به رم و اسلات گرافیکی دسترسی داره و هیچ استفاده ای از باس اصلی پردازنده به چیپ ست نمی کنه. برای ارسال داده های تصویری و خروجی مانیتور هم از مسیر اختصاصی FDI استفاده می کنه که هیچ ربطی به باس اصلی با چیپ ست نداره.

بجای اینکه بیای جواب پست منو بدی برو چن تا بررسی و بنچمارک از مادربردها و چیپ ست ها و نحوه ی کارشون بخون که فرضیات غلط رو بتونی کنار بزاری. با اطلاعات غلط و بدون مطالعه بحث فنی فایده ای نداره.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من با هیچ کس بحث بی مورد ندارم، بحث فقط فنی هست.

مثل اینکه متوجه نشدی چی گفتم، گفتم اینتل بصورت رسمی تا الان برای رم فرکانس بالاتر از 1333 رو پشتیبانی نکرده، اصلا ربطی نداره به اینکه بهترین راندمان توی کدوم فرکانس هست( وگرنه خودم توی تاپیک مشاوره ی خرید قطعات تمام پیشنهادام با ماجولهای 1600 هست):
36331133216131632681.jpg
این به نقل از سایت رسمی اینتل هست.

پس من چی دارم می گم حرفم همینه دیگه 1600 برای سندی مناسبه برعکس یه چیزی مثل فنوم amd که 1333 با 1600 تفاوت محسوسی نداره(البته به جز چنتا برنامه ی خاص)

بعدشم برای بولدوزر که دیگه حق با منه 1866 هست بماند گند زده با این سری جدیدش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
پس من چی دارم می گم حرفم همینه دیگه 1600 برای سندی مناسبه برعکس یه چیزی مثل فنوم amd که 1333 با 1600 تفاوت محسوسی نداره(البته به جز چنتا برنامه ی خاص)

بعدشم برای بولدوزر که دیگه حق با منه 1866 هست بماند گند زده با این سری جدیدش

مطالب بالا درسته،حتی برای SB-E جدید هم صدق می کنه با اینکه 4 کاناله هستن.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
بجای اینکه بیای جواب پست منو بدی برو چن تا بررسی و بنچمارک از مادربردها و چیپ ست ها و نحوه ی کارشون بخون که فرضیات غلط رو بتونی کنار بزاری. با اطلاعات غلط و بدون مطالعه بحث فنی فایده ای نداره.

عجب .شما حالا برو یه بنچمارک پیدا کن که بایه cpuمشترک از61و67تونسته باشن یه راندمان بگیرن .
در مورد هر بحث سخت افزاری بنده حاضرم وبه جای اینکه کسی رو متهم بکنم وانگی بهش بچسبونم دارم جوابتو میدم .حالا اگه غلطه باید مدرک بیاری نه اینکه بگی برو اطلاعاتت رو بیشتر کن و چیزی حالیت نیست.
بنده از موقعیه که وارد دبیرستان شدم به سخت افزار والکترونیک خیلی علاقه داشتم واز همون زمان همینطور در این زمینها مطالعه میکردم وتحقیق.والان هم نزدیک 10ساله تو زمینه تجربه دارم.

حالا بجای اینکه به کسی انگی بچسبونی این سوال رو جواب بده :
که چرا تو نسل جدید پردازندها کنترلگرهای رم سیستم داخل cpuطراحی شدن وبا اینکه رمها مستقیم به cpuمتصل هستن ومدیریت میشن چه ربطی به چیپست پیدا میکنن که رو یکی میشه دو تا اسلات ویکی دیگه چهار تا؟

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
دوستان عزیز ضمن تشکر از راهنمایی هاتون باید بگم که،هارد رو با یک 2ترا وسترن دیجیتال عوض کردم و سرعت واقعاً رفت بالا و خیلی خوب شد!جالب اینه که هارد قبلیم هم به یک سیستم دیگه وصل کردم اونم سرعتش خوب بود!!به نظر میرسه هارد سامسونگه با این سیستم یکم مشکل داشته!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
عجب .شما حالا برو یه بنچمارک پیدا کن که بایه cpuمشترک از61و67تونسته باشن یه راندمان بگیرن .
در مورد هر بحث سخت افزاری بنده حاضرم وبه جای اینکه کسی رو متهم بکنم وانگی بهش بچسبونم دارم جوابتو میدم .حالا اگه غلطه باید مدرک بیاری نه اینکه بگی برو اطلاعاتت رو بیشتر کن و چیزی حالیت نیست.
بنده از موقعیه که وارد دبیرستان شدم به سخت افزار والکترونیک خیلی علاقه داشتم واز همون زمان همینطور در این زمینها مطالعه میکردم وتحقیق.والان هم نزدیک 10ساله تو زمینه تجربه دارم.

حالا بجای اینکه به کسی انگی بچسبونی این سوال رو جواب بده :
که چرا تو نسل جدید پردازندها کنترلگرهای رم سیستم داخل cpuطراحی شدن وبا اینکه رمها مستقیم به cpuمتصل هستن ومدیریت میشن چه ربطی به چیپست پیدا میکنن که رو یکی میشه دو تا اسلات ویکی دیگه چهار تا؟

علاقه ی شما بجا، ولی اگر واقعا مطالعه هم داشتی هر دفه که بحث فنی می کردی مجبور نبودم وقت بزارم و چن دفه پست بدم و توجیحت کنم که اطلاعاتت رو تصحیح کنی. کاش قبل از اینکه با من بحث کنی می تونستی بری و حداقل یه دونه از مقالات تخصصی مربوطه رو بخونی و بعد بیای جواب بدی که بیخود تاپیک منحرف نشه

چیپ ست H61 برای مادربردای ارزونقیمت Entry Level طراحی شده و بنابراین از امکاناتش مثل SATA 6G و USB 3.0 و تعداد PCI-E Lane هاش کم کردن که طراحی خودش و مادربردش ساده تر بشه و امکاناتش هم به پای چیپ ستهای گرونتر نرسه، اینکه دو تا اسلات رم کم کردن هم برای طراحی ساده تر مادربرد و ارزونتر شدنش تا حد امکان بوده و ربطی به چیپ ست نداره، سازنده های مادربرد اسلات ها رم کم می کنن، کنترل کننده ی رم توی پردازنده هست. اگه سازنده بخواد می تونه H61 رو با 4 تا اسلات هم بزنه، مثل این مادربرد .

اینم بنچای مقایسه ی H67 با H61:
Grafik_7Zip_1Thread.jpg

Grafik_Cinebench2.jpg

Grafik_Montecarlo3.jpg

• Like
Reactions: 8030

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
علاقه ی شما بجا، ولی اگر واقعا مطالعه هم داشتی هر دفه که بحث فنی می کردی مجبور نبودم وقت بزارم و چن دفه پست بدم و توجیحت کنم که اطلاعاتت رو تصحیح کنی. کاش قبل از اینکه با من بحث کنی می تونستی بری و حداقل یه دونه از مقالات تخصصی مربوطه رو بخونی و بعد بیای جواب بدی که بیخود تاپیک منحرف نشه

چیپ ست H61 برای مادربردای ارزونقیمت Entry Level طراحی شده و بنابراین از امکاناتش مثل SATA 6G و USB 3.0 و تعداد PCI-E Lane هاش کم کردن که طراحی خودش و مادربردش ساده تر بشه و امکاناتش هم به پای چیپ ستهای گرونتر نرسه، اینکه دو تا اسلات رم کم کردن هم برای طراحی ساده تر مادربرد و ارزونتر شدنش تا حد امکان بوده و ربطی به چیپ ست نداره، سازنده های مادربرد اسلات ها رم کم می کنن، کنترل کننده ی رم توی پردازنده هست. اگه سازنده بخواد می تونه H61 رو با 4 تا اسلات هم بزنه، مثل این مادربرد .

اینم بنچای مقایسه ی H67 با H61:
Grafik_7Zip_1Thread.jpg

Grafik_Cinebench2.jpg

Grafik_Montecarlo3.jpg
الان شد :d .من تا حالا مادبرد با چیپست 61ندیده بودم که چهار تا اسلات رم داشته باشه.این asrockنامرد فقط بلده ما رو ضایع کنه:d این لینک بنچمارکها هم زیاد معتبر نیستن ولی خوب من خودم تجربه اینو داشتم که یه cpuرو رودوتا سیستم با61و67تست کنم وخودم تفاوت سرعت وکشش پردازنده رو کاملا احساس کردم برای همین این مطلب رو گفتم .همون مادبرده که چهار تا اسلات رم داره حرفت رو توجیح میکنه.:dیه اعتبار هم واسه وقتی که گذاشتی;):d

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر