مشکل در شناسایی هارد ساتا

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

prince_666

کاربر سایت
Jul 7, 2008
42
نام
محسن
سلام من یه سیستم دارم قدیمیه ولی اون موقع یعنی اخرین باری که ازش استفاده کردم کاملا سالم بود
الان دوباره روشنش کردم بعد ۳ سال :d بعد هارد رو ۱۶۰ ساتا گذاشتم هارد رو نمیشناسه
مادربورد هم digital me dg-vpt880-d4 بیده فروم های دیگه هم این مشکل رو عنوان کردم ولی به نتیجه نرسیدم
بایاس جدید باید بریزم؟ ولی اصلا سایتش معلوم نیست کجا هست:(

بعد اینکه هارد رو اصلا سخت افزاری نمیشناسه ولی بعد اینکه f1 میزنم میره رو هارد و میگه سریال پارالل و ۲تا ویندوز قدیمیم که رو هارد بوده رو نشون میده رو هرکدوم میزنم وسط لود ویندوز صفحه ابی میاد و اینکه خواستم ویندوز جدید نصب کنم میگه هارد نداری
از طریق setup هم بررسی کردم فقط dvdwriter رو میشناسه
یبار هم دی وی دی رو غیرفعال کردم ولی باز هم هارد رو نشناخت

الان من چطور اینو درست کنم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
سلام من یه سیستم دارم قدیمیه ولی اون موقع یعنی اخرین باری که ازش استفاده کردم کاملا سالم بود
الان دوباره روشنش کردم بعد ۳ سال :d بعد هارد رو ۱۶۰ ساتا گذاشتم هارد رو نمیشناسه
مادربورد هم digital me dg-vpt880-d4 بیده فروم های دیگه هم این مشکل رو عنوان کردم ولی به نتیجه نرسیدم
بایاس جدید باید بریزم؟ ولی اصلا سایتش معلوم نیست کجا هست:(

بعد اینکه هارد رو اصلا سخت افزاری نمیشناسه ولی بعد اینکه f1 میزنم میره رو هارد و میگه سریال پارالل و ۲تا ویندوز قدیمیم که رو هارد بوده رو نشون میده رو هرکدوم میزنم وسط لود ویندوز صفحه ابی میاد و اینکه خواستم ویندوز جدید نصب کنم میگه هارد نداری
از طریق setup هم بررسی کردم فقط dvdwriter رو میشناسه
یبار هم دی وی دی رو غیرفعال کردم ولی باز هم هارد رو نشناخت

الان من چطور اینو درست کنم؟
اول که باید توی تاپیکش مطرح می کردی و احتیاج به تاپیک جدید نبود
بعد هم راه حل سادست;
مادربرد شما از چیپ ست VIA PT880 استفاده می کنه که زمانی که تولید شده درایور استاندارد SATA براش توی ویندوز XP تعبیه نشده و به ناچار باید قبل از ورود به نصب ویندوز و با زدن کلید F6 درایور مربوطه رو از فلاپی دیسک به ویندوز معرفی کنی تا هارد SATA ی شما شناسایی بشه و روال عادی نصب ویندوز رو پیگیری کنی.
درایور مربوطه رو می تونی از اینجا دانلود کنی و بخش مربوط به Boot Disk Floppy رو روی دیسکت کپی کنی.
می دونم روش سر راستی برای کسانی که تاحالا اینکارو نکردن نیست.

prince_666

کاربر سایت
Jul 7, 2008
42
نام
محسن
مرسی:">
من دیسکت فلاپی ندارم نمیشه با فلش مموری یجوری درستش کرد؟
بابت اینکه تاپیک جداگانه زدم شرمنده اصلا حواسم پرته این چند روزه
فایلی با نام بوت فلاپی دیسک هم توی این فایلها نبود

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
مرسی:">
من دیسکت فلاپی ندارم نمیشه با فلش مموری یجوری درستش کرد؟
بابت اینکه تاپیک جداگانه زدم شرمنده اصلا حواسم پرته این چند روزه
فایلی با نام بوت فلاپی دیسک هم توی این فایلها نبود
نه متاسفانه!
فقط با فلاپی دیسک میشه این کار روی توی XP انجام داد.

prince_666

کاربر سایت
Jul 7, 2008
42
نام
محسن
نه متاسفانه!
فقط با فلاپی دیسک میشه این کار روی توی XP انجام داد.
خوب وقتی من نمیتونم اکس پی نصب کنم چطور امکان داره بتونم برم تو اکس پی و نصب کنم برنامه رو؟؟
f6 هم برای هاردهای raid یا اسکازی هست
f2 برای ریکاوری
الان مثلا میشه من یه هارد ide گیر بیارم بعد برم تو اکس پی اینارو نصب کنم؟بعد هارد ساتا رو وصل کنم؟
مثل اپدیت بایوس از طریق اینترنت که روی ویندوز اپدیت و نصب میشه بعد از ری استارت بایاس اپدیت میشه این حالتی یعنی؟

prince_666

کاربر سایت
Jul 7, 2008
42
نام
محسن
یه سون پیدا کردم مال پارسال بود نصب شد!!!!!!!!!!!!!!!!!
روش هم چند تا برنامه نصبیدم دیدم خوبه زیاد گیر نمیکنه تقریبا ۲۵۰ مگ رم فضای باقی مانده داره
سی پی یو هم اگه زیاد کار نکشی ۱۰۰درصد نمیشه خلاصه درست شد دیگه
ممنون از راهنمایی
مادربرد شما از چیپ ست VIA PT880 استفاده می کنه که زمانی که تولید شده درایور استاندارد SATA براش توی ویندوز XP تعبیه نشده
این یتیکه باعث شد کمی به فکر فرو برم:-?:-?
بعد کشفیدم دیگه:d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,778
نام
فرشید
یه سون پیدا کردم مال پارسال بود نصب شد!!!!!!!!!!!!!!!!!
روش هم چند تا برنامه نصبیدم دیدم خوبه زیاد گیر نمیکنه تقریبا ۲۵۰ مگ رم فضای باقی مانده داره
سی پی یو هم اگه زیاد کار نکشی ۱۰۰درصد نمیشه خلاصه درست شد دیگه
ممنون از راهنمایی
این یتیکه باعث شد کمی به فکر فرو برم:-?:-?
بعد کشفیدم دیگه:d
دلیل تاکید من روی XP هم همین بود،وگرنه ویندوز 7 که مشکلی با درایورهای SATA نداره و احتیاج به فلاپی هم نداره،

راه حل سخت تر هم Embed کردن درایورهای SATA مخصوص مادربرد شما توی Image ویندوز XP بود که یکم تخصصی تر می شد و باید میدادی یه نفر که وارد بود برات درستش می کرد.

prince_666

کاربر سایت
Jul 7, 2008
42
نام
محسن
دلیل تاکید من روی XP هم همین بود،وگرنه ویندوز 7 که مشکلی با درایورهای SATA نداره و احتیاج به فلاپی هم نداره،

راه حل سخت تر هم Embed کردن درایورهای SATA مخصوص مادربرد شما توی Image ویندوز XP بود که یکم تخصصی تر می شد و باید میدادی یه نفر که وارد بود برات درستش می کرد.
خوب من با سیستم های قدیمی زیاد کار نکردم ولی همین برام یه تجربه شده
حالا باید یه مانیتور سوئیچر بگیرم و کابل کراس تا شبکه کنم ۲تا سیستم رو:d
از شما هم ممنونم:thanks:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر