مشکل بزرگ در کارت HD 5850

Saeed Gamer

کاربر سایت
Sep 4, 2010
613
نام
سعید
سلام دوستان
من یه کارت گرافیک HD 5850 دارم که چند وقت پیش فنش به صدا افتاد. یه اشتباه بزرگ کردم که خودم بازش کردم و فنش رو شستم که بعد ار چند ساعت دوباره صدای فنش دراومد.
بعد بردم گارانتی اواژنگ گفت چون باز شده از گارانتی خارجه و به گفته اونا قابل تعمیر نیست چون فنش گیر نمیاد اگر از گارانتی خارج نشده بود یک کارت نو بهم میدادن ولی حالا کارت رو همونطور بهم پس دادن.:((
الان 3 هفته س که دربدر دارم دنبال این فن میگردم اما هیچ چا نتونشتم پیداش کنم از کرج بگیر تا چهار راه ولیعصر و پاساژ ایران.
خلاصه الان یه کارت 300-400 تومنی مونده رو دستم.
بدجوری اعصابم خورده الان یه کارت 128mb رو سیستم نصبه:((.
از دوستان اگه کسی کمکی میتونه بکنه یا راه حلی بلده یا اشنایی داره خیلی خیلی ممنون میشم کمک کنه.

اینم عکس کارت:

آخرین ویرایش:

Nikita

کاربر سایت
May 16, 2010
206
نام
مهدی
سلام
برای از بین بردن صدای فن شستیش؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!1
باید به یه قسمتیش روغن بزنی ، یه قسمت تو وسطش
تازه اگه سرو صداش طبیعی نباشه یه سرو یه review ها بزن ببین اونا در مورد صداش چی می گن

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
من خودم کارت 5850دارم اونم برند گیگابات!
این کارت اصلا صدا نداره فنش!
حتی بازی سنگین هم اجرا می کنم فن صدا نداره!
نمی دونم چرا فن کارت شما صدا میده؟

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
دوست عزیز الان که دیگه کارتت گارانتی نیست 3 تا کار میتونی بکنی.

- اول فنت رو ببند رو مادربرد و ببین وقتی صدا میده دقیقا از کجاشه ؟
بعضی وقتها اینجور فنها از جاشون یکم بلند میشن و تق تق میخورن به اون کاور که روشون رو پوشونده. با باز کردن اون کاور هم میتونی ببینی فن روش خط انداخته یا نه. اگه به کاور گیر میکنه اونوقت میتونی با حوصله و سلیقه یکم کاور رو خم کنی به سمت بیرون تا دیگه به فن هات نگیرن.

-اینجور فنها چون تو دور بالاتری کار میکنن زودتر به روغنکاری نیاز پیدا میکنن مخصوصا اگه گرد و خاک هم باشه. اونوقت باید فن رو از رو برد درآری و از طریق پشتش با حوصله زیاد دونه دونه جداش کنی تا آخر سر محور اصلی بیاد بیرون. بعد اون رو تمیز کن و خوب بهش گریس نسوز بزن. گریس رو هم سعی کن جنس خوب بگیری.
بعد هم تمام قطعات رو سر جاش دوباره سوار کن. فقط حوصله کن مخصوصا اگه برا بار اول باشه. ولی این کار رو هم باید تقریبا هر 6 ماه یبار انجامش بدی.

- بعد یه کار دیگه هم میتونی بکنی اونم خرید فن زلمان هستش. فقط نمیدونم برا کارت شما هم دارن یا نه.
اینم لینکش:
http://www.aghighrayane.com/graphic%20cooler.html

• Like
Reactions: Saeed Gamer

Saeed Gamer

کاربر سایت
Sep 4, 2010
613
نام
سعید
من خودم کارت 5850دارم اونم برند گیگابات!
این کارت اصلا صدا نداره فنش!
حتی بازی سنگین هم اجرا می کنم فن صدا نداره!
نمی دونم چرا فن کارت شما صدا میده؟

اره کارت(giga) من هم اصلا صدا نداشت حتی رو سنگین ترین بازی ها ولی الان به یه صدایی افتاده که اصلا قابل تحمل نیست. البته حدودا 1 سال و نیم هست که این کارت رو دارم.

---------- نوشته در 04:50 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:48 PM ارسال شده بود ----------

سلام
برای از بین بردن صدای فن شستیش؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!1
باید به یه قسمتیش روغن بزنی ، یه قسمت تو وسطش
تازه اگه سرو صداش طبیعی نباشه یه سرو یه review ها بزن ببین اونا در مورد صداش چی می گن

روغن هم زدم درست نشد. فقط باید لنگش رو پیدا کنم جایگزین کنم.

Last edited by a moderator:

Saeed Gamer

کاربر سایت
Sep 4, 2010
613
نام
سعید
با اجازه ناظمان عزیز اون دوستی که گفت فن 5870 دارم لطفا به من pm بده که واقعا گیرم.چون پست ایشون پاک شد.
اومدم پریمیوم بشم که تاپیک خرید بزنم یه مشکلی هست نمیشه سایت پیام میده واحد پول اشتباه انتخاب شده. خب منم واقعا عجله دارم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر