مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,797
مرسی...
اگه جایی رو میشناسید بلد باشه تو pv بگید ممنون میشم.
نه متاسفانه نمیشناسم.

مال منم اینجوری شده. قبل عید مشکل پیدا کرده بود آنالوگ سمت راست را میزدی بعضا نقش RT را اجرا میکرد بردم یک تعمیرکاری نگاه کرد 50 تومن گرفت درستش کرد در عرض نیم ساعت موقع خروج از مغازه من یکم گله کردم از کیفیت دسته هایPS4 و اینکه چقدر نسبت به 360 و نسل قبل ضعیف تره (چون دومین باره میبردم تعمیر) بعد خندید گفت کجاشی مشکل دریفت که نداشتی. انگار پیش بینی میکنه.

چند روز آوردم عید بازی کردم الان آنالوگ سمت چپ را به کار که میبری یکم راه میری تصویر میچرخه در واقع آنالوگ سمت راست عمل میکنه. اعصاب نذاشته واقعا

کسی میدونه درد دسته من چیه؟
اول دسترو وصل کن به کامپیوتر بعد برو تو این سایت

Gamepad Tester

ببین اون انالوگ سمت راست یا چپ باید دقیقا وسط باشه..اگر گیج میزنن یعنی مشکل دارن..یه ذره هم خودت بگردون انالوگ رو تا کامل متوجه بشی مشکل از کجاست..من حدس میزنم انالوگ سمت راست مشکل داره...اگر شکستگی تو انالوگ حس نمیکنی ، پتانسیومتر سمت راست شما مشکل پیدا کرده که به احتمال 80% با تمیز کردن ذغالی داخل پتانسیومتر مشکل حل میشه ..اگر نه باید پتانسیومتر عوض بشه..البته توجه داشته باشین پتاسیومتر ها هم کیفیت بد و خوب دارن.

--------

متاسفانه انالوگ های PS4 اصلا کیفیت خوبی ندارن ..بعد سونی دقیقا برداشته همونارو اورده تو PS5...یعنی این همه گفته دسته های PS5 از جدیدترین امکانات بهره میبره اما دریغ از یک تکنولوژی جدید برای مهمترین قسمت دسته یعنی انالوگ...معلوم نیست چه سیاستی در کار هست که روی این قضیه اصلا کار نکردن.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,660
نام
سهيل
نه متاسفانه نمیشناسم.

اول دسترو وصل کن به کامپیوتر بعد برو تو این سایت

Gamepad Tester

ببین اون انالوگ سمت راست یا چپ باید دقیقا وسط باشه..اگر گیج میزنن یعنی مشکل دارن..یه ذره هم خودت بگردون انالوگ رو تا کامل متوجه بشی مشکل از کجاست..من حدس میزنم انالوگ سمت راست مشکل داره...اگر شکستگی تو انالوگ حس نمیکنی ، پتانسیومتر سمت راست شما مشکل پیدا کرده که به احتمال 80% با تمیز کردن ذغالی داخل پتانسیومتر مشکل حل میشه ..اگر نه باید پتانسیومتر عوض بشه..البته توجه داشته باشین پتاسیومتر ها هم کیفیت بد و خوب دارن.

--------

متاسفانه انالوگ های PS4 اصلا کیفیت خوبی ندارن ..بعد سونی دقیقا برداشته همونارو اورده تو PS5...یعنی این همه گفته دسته های PS5 از جدیدترین امکانات بهره میبره اما دریغ از یک تکنولوژی جدید برای مهمترین قسمت دسته یعنی انالوگ...معلوم نیست چه سیاستی در کار هست که روی این قضیه اصلا کار نکردن.

خب تو یوتیوب گشتم یک راهی برای تمیز کردن آنالوگ ها پیدا کردم و تمیزشون کردم و اون مشکل دریفت حل شد. ولی این سری هم یک مشکل دیگه پیدا کرده که خیلی عجیبه. یکی از پیچ های پشتش را وقتی تا آخر میبندی کنترلر خاموش میشه. ولی اون پیچ را شل میکنی کمی بدون مشکل کار میکنه

البته رو pc هم وصل میکنم نمیشناسه دیگه.

Dr.gogorio

کاربر سایت
Mar 17, 2021
3
200469
سلام این ارور توی عکس رو چطوری میتونم فیکسش کنم؟
دانلود میتونم بکنم ولی playstation network وصل نمیشه dns هم زدم و با چند تا نت امتحان کردم بازم نشد
su-35642-0هم سرچ میکنم نتیجه ای نداره

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
View attachment 200469
دانلود میتونم بکنم ولی playstation network وصل نمیشه dns هم زدم و با چند تا نت امتحان کردم بازم نشد
مخابراتی؟

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
491
نام
زهير
با سلام خدمت دوستان .
چند ماه پیش 6 تا بازی هکی ریختم تو کنسول همشونو یه دور تموم کردم . حالا که میخوام دوباره بازیشون کنم چند تاشون خیلی کند اجرا میشن و بعضی مواقع از بازی میندازه بیرون . خودم احتمال میدم هارد بدسکتوری داره و فایل بازیها بعد چند مدت خراب شده . راهی برای از بین بردن بدسکتوری هارد وجود داره ؟

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
با سلام خدمت دوستان .
چند ماه پیش 6 تا بازی هکی ریختم تو کنسول همشونو یه دور تموم کردم . حالا که میخوام دوباره بازیشون کنم چند تاشون خیلی کند اجرا میشن و بعضی مواقع از بازی میندازه بیرون . خودم احتمال میدم هارد بدسکتوری داره و فایل بازیها بعد چند مدت خراب شده . راهی برای از بین بردن بدسکتوری هارد وجود داره ؟
شما یه دیتا بیس از دستگاه بزن اینشالا درست بشه نشد ریشت تنطیمات و نشد فکتوری بزن بازم نشد دیگه از هارده چاره ایی جز عوَض کردن نیست

• Like
Reactions: hoseinlu

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
491
نام
زهير
شما یه دیتا بیس از دستگاه بزن اینشالا درست بشه نشد ریشت تنطیمات و نشد فکتوری بزن بازم نشد دیگه از هارده چاره ایی جز عوَض کردن نیست
خیلی ممنون دوست عزیز . فقط اینکه اگه ممکنه نحوه انجام این کارها رو هم یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم . ضمنا اگه این کارها رو انجام بدم بازیها پاک میشن ؟

• Like
Reactions: deadkin

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
خیلی ممنون دوست عزیز . فقط اینکه اگه ممکنه نحوه انجام این کارها رو هم یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم . ضمنا اگه این کارها رو انجام بدم بازیها پاک میشن ؟
ببینید دیتا بیس و تنطیمات اولیه نه پاک نمی شن ولی ریست فکتوری چرا الان دسترسی ندارم شب حتما دقیق بهت می گم با عکس از کجا این کار کنی

• Like
Reactions: hoseinlu

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
491
نام
زهير
ببینید دیتا بیس و تنطیمات اولیه نه پاک نمی شن ولی ریست فکتوری چرا الان دسترسی ندارم شب حتما دقیق بهت می گم با عکس از کجا این کار کنی
داداش زحمت نکش . فریمور کلا پرید . فکر کنم هارد مشکل داره .

• Like
Reactions: deadkin

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,562
یکی از آنالوگ های من واسه خودش کار میکنه و مایل به چپ شده همین آنالوگ یبار دیگه هم همین مشکل پیش اومد و عوضش کردم با اینکه زیاد بازی نکردم اما بازم اینجور شد چرا؟
قیمتش الان چند شده؟

milad.sha

کاربر سایت
Nov 4, 2018
269
سلام
دستگام در حالت رست مود در حال شارج دسته بود ، روشن کردم صدا هست ولی تصویر نه ،
به غیر از مشکل HDMI میتونه مشکل از چیز دیگه باشه ؟؟؟

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,033
دیروز دسته رو بردم یه جای دیگه که تعریفشو شنیده بودم
تو نرم افزار تست کرد گفت سالمه و خراب به حساب نمیاد (نمیدونم چراتو بازی تست نمیکنن!!) به هر حال با اصرار من گفت یه سرویس میکنم دریفتش حل شه امروز زنگ زد گفت سالمه اصلا و بیا و ببر! :|
کسی به مشکل مشابه من خورده؟ که تو بازیهای سوم شخص یکم راه بره مخصوصا بدوئه کاراکتر به چپ یا راست بپیچه بایسته؟ و تعمیرکارا نتونن درست کنن؟
اگه راه حلی داره، به منم بگید!
بردم یه جا دیگه بهش درمورد پتانسیومتر اینام گفتم گفت میدونم. به اصطلاح درست کرد و باز همون بود! :| :| :|

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
View attachment 200469
View attachment 200469
برای منم دیروز اینطوری شد انقدر ور رفتم اکانتم لاک شد و با بدبختی از لاک درش آوردم
یا باید فیلتر شکن بزنی sign in کنی یا این dns رو بزن واسه من که درست شد Electro

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر