مشكلات و سوالات شما در مورد Wii

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
من یه microSD مدل SanDisk داشتم. روش Softchip و neogamma رو هم ریختم و بازیها رو هم باهاش اجرا می کردم. بعد تصمیم گرفتم چند تا بازی wiiware نصب کنم. از همون تاپیک بازیهای wiiware دانلود کردم و با wad managerنصبشون کردم.
مشکلی که پیش اومد این بود که wii دیگه SD رو نمی خوند. فکر کردم مشکل از SD باشه، هرچند توی کامپیوتر هیچ مشکلی نداشت. یک SD مدل Transcend خریدم، اونم کار نکرد. بعد از هر کسی که دیدم حافظه SD یا microSD داشت، ازش قرض کردم و بازم بی فایده بود. wii کارت رو می شناسه ولی پیغام میده که قابل استفاده نیست.
آیا ممکنه مشکل به خاطر استفاده از یه ios خاص پیش اومده باشه؟ و الان من چیکار کنم؟ آیا برای عوض کردن دوباره ios میشه از طریق dvd اقدام کرد؟ یا بهتره بازم برم SD های دیگه رو امتحان کنم؟ حتی به فکرم رسیده کلا از گزینه format wii system memory تو خود wii menu استفاده کنم. اما با توجه به اینکه این کار hbc و backup launcher رو هم از کار میندازه گذاشتمش به عنوان آخرین راه حل و در ضمن اگه مشکل واقعا خراب شدن slot کارت SD باشه که دیگه در اون صورت کنسول کلا غیر قابل استفاده میشه.

با توجه به این که با neogamma، کنسول دیگه گلستان شده بود و همه بازیها رو اجرا می کرد، وضعیت الانش واقعا قابل تحمل نیست! در ضمن کنسول کره ایه با فیرم وِرِ 3.2u
هنگام گذاشتن Sd تو دستگاه یه گیری نداره؟؟؟
چون امکان داره دکمه ی lockبه حرکت در بیاره و باعث بشه نشه ازش استفاده کرد

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
چرا، اتفاقا احساس خودم اینه که یه خورده با گیر جا میره. این احتمال رو میدم که کسی خواسته کارت رو برعکس جا بزنه و ممکنه باعث آسیب رسوندن به slot شده باشه.
خب در این صورت چطور می تونم درستش کنم؟

ویرایش: بعد از بررسی دوباره به این نتیجه رسیدم که این حالت غیر محتمله. به علاوه وقتی SD رو خارج می کنم،سوییچ Lockاش هنوز بالاست.

آخرین ویرایش:

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
با FAT16، FAT32 و حتی با موبایل! SD رو فرمت کردم، بی فایده:(
The device inserted in the SD card slot can't be used

فکر کنم بهتر باشه دل بزنم به دریا و از format wii system memory استفاده کنم. اگر هم که SD slot کلا رفته باشه که دیگه فکر کنم کارش تمومه:((

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
من فکر می کنم کنسول semi-brick شده، احتمالا به خاطر نصب یه بازی wiiware.
کسی سابقه ای از این نوع بریک تو wii سراغ داره؟ صرفا SD از کار افتاده باشه؟
اگه به این خاطر باشه، قاعدتا با فرمت سیستم و نصب دوباره homebrew و anyregionchanger مشکل باید حل بشه. درسته؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
من فکر می کنم کنسول semi-brick شده، احتمالا به خاطر نصب یه بازی wiiware.
کسی سابقه ای از این نوع بریک تو wii سراغ داره؟ صرفا SD از کار افتاده باشه؟
اگه به این خاطر باشه، قاعدتا با فرمت سیستم و نصب دوباره homebrew و anyregionchanger مشکل باید حل بشه. درسته؟
semi brick نشونش اینه که تو ستینگ نمیره و یه صفحه ی دیگه میاره (همون اچار فرانصه رو میگم)
روش درست کردنش هم اینه که با اپدیت همون ریجن خودت اپدیتش کنی

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
نه، همه چیزش کار می کنه. تمام منوهای wii setting فعال هستند و میشه باهاشون کار کرد. format wii system memory هم همونجاست دیگه...
منظورتون از "آپ دیت ریجن خودم"، ریجن کره است؟ و چطور میشه این کارو کرد؟

کلا خیلی مشکل اعصاب خورد کنی شده. دیگه واقعا موندم چیکار کنم:(:(

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
نه نه اگه semi شده بود
بعدش شما باید usa رو نصب کنی چون کنسول روش زده کره اما سیستم منو که u یا همون usa هست پس کلا برای اپدیت باید usa یش رو دانلود و نصب کنی

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
دوستان کسی تعمیرکار برای wii سراغ داره، فردا کنسول رو ببرم پیشش یه نگاهی بندازه؟ لااقل بتونه بهم بگه slot مشکل سخت افزاری داره یا نه؟

oldgamer

کاربر سایت
Jul 21, 2009
75
http://techforums.nintendo.com/nins...thread.id=14224&view=by_date_ascending&page=3

خوب اینها هم این مشکل رو داشتن که یکیشون با فشار دادن sd توی اسلات برلی چند لحظه تونسته این مشکلو حل کنه;)

ولی باز همشون به این نتیجه رسیدن که مشکل از sd هست

من یک sd king stone 2gb که تا حالا مشکلی نداشته بهتره اول با این نوع sd یه تستی بکنی

راستی ببینsd هات تو فوتو چنل هم کار نمیکنن.

athlonme

کاربر سایت
Aug 20, 2009
9
نام
محمد
من دستگاهم کره ای هست و ورژن اون 3.2u هست دوتا مشکل اساسی باهم داریم یکی این که wiiconnect24
کار نمی کنه میگه باید اپدیت شه که من نمی دونم اگه اپدیت کنم به چه ورژن بهتره چون وی من کپی خور نرم افراری هست بخاطر همین توی انتخاب ورژن منو یکم وسواس دارم دوم این که این NeoGammaR7 همش میگه ورژن 14 رو نصب کن که من چند تا (ios-36,ios38,...) رو نصب کردم بازهم همون هشدار رو میده دیگه داره میره رو اعصابم

depwii

کاربر سایت
Aug 5, 2009
24
اقا یه سوال .

تو hbc میتونی فایلها رو ببینی؟

نه تو photo channel، نه تو hbc و نه channels و savegame.
من اول یه فلش sandisk گرفتم، یه مدت کار کرد، بعد نمی دونم چرا از کار افتاد. بعدش با transcend و چند تا مارک متفرقه دیگه امتحان کردم، هیچکدوم جواب نداد. حالا یه راه حل باقی مونده خریدن یه SD از مدل sandisk هستش که یه بار جواب داده. ولی می ترسم جواب نده و بازم ده هزار تومن دیگه (یا این حدود) الکی پیاده شم. اینه که ترجیح میدم راه حل های دیگه رو هم امتحان کنم. اینه که می پرسم کسی تعمیرکار wii سراغ داره که بهش نشون بدم، وگرنه بازم ریسک کنم و برم یه SD دیگه بخرم:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر