مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
راهنمایی میخواستم در مورد خرید کارت گرافیک با این اوصاف ....

راستش من تو تابستون حدود 10 تا گیم خریدم که از این تعداد حداقل 4 تاش اصلا با سیستم من نمیشه بازی کرد . حالا مشخصات سیستم :

Sempron 2400
Ram 1 GB dual chanel ddr 400
FX5500 128mb

کارتی میخوام که اولا بتونم این چند بازی Hitman blood monaey , Advance war fighter , call of jaurez , Elmatador
رو در حد معمولی اجرا کنم دوما تا خرید سیستم رویایی خودم که 4 ماه دیگس بشه باهاش گیمهای جدیدتر تو بازار رو بازی کنم .
نظر خودم کارت XFX 6200 256mb 128bit که 62 تومن قیمت داره هست . حالا نظر دوستان چی هست ؟ نمیخوام پول زیاد بدم چون باید 4 ماه دیگه کلا عوض کنم . در ضمن AGP 8x هم هست .

پیشاپیش ازتون ممنون هستم

شما اول بايد هزينه كه ميخواي بگي مشخص كني اينكه نميخواي زياد بدي چقدر هست يعني تا حدود 100 تومن يا نه كمتر
براي پلتفرم AGP متاسفانه محصول گرافيكي متنوع خيلي كمه وتا اونجايي پيش ميره كه ديگه بازاري با كارتهاي AGP وجود نداره و همه به رابط سريع PCI express مجهز ميشن
تا حدود 10 تومن شايد بتوني يك 6600GT پيدا تهيه كني هر چند ممكنه سخت پيدا بشه اما چيزيه كه تا حدود 100 تومن انتخاب مناسبيه 6600 هم زير اين قيمت پيدا ميكني اما انتظار نداشته باش با اين قبيل كارتا يه بازي مسه call of jaurez كه از مدرن ترين ويژگيهاي نمايش تصويري سود برده حتي تو وضوحهاي پايين روون اجرا كني اين بازيه كه حتي كارتهاي سري 6800 هم توانايي نمايش يه فريم قابل بازي كردنو درش ندارن...

shahramcat

کاربر سایت
Sep 24, 2006
106
شما اول بايد هزينه كه ميخواي بگي مشخص كني اينكه نميخواي زياد بدي چقدر هست يعني تا حدود 100 تومن يا نه كمتر
براي پلتفرم AGP متاسفانه محصول گرافيكي متنوع خيلي كمه وتا اونجايي پيش ميره كه ديگه بازاري با كارتهاي AGP وجود نداره و همه به رابط سريع PCI express مجهز ميشن
تا حدود 10 تومن شايد بتوني يك 6600GT پيدا تهيه كني هر چند ممكنه سخت پيدا بشه اما چيزيه كه تا حدود 100 تومن انتخاب مناسبيه 6600 هم زير اين قيمت پيدا ميكني اما انتظار نداشته باش با اين قبيل كارتا يه بازي مسه call of jaurez كه از مدرن ترين ويژگيهاي نمايش تصويري سود برده حتي تو وضوحهاي پايين روون اجرا كني اين بازيه كه حتي كارتهاي سري 6800 هم توانايي نمايش يه فريم قابل بازي كردنو درش ندارن...

خوب من حداکثر تا 90 میخوام بگیرم . یکی 6200 با 256 مگابایت رم و 128 بیت هست البته اگر 128 بیتش رو بتونم پیدا کنم ! یکی دیگه 6600 معمولی هست . اگر شما جایی این 6200 که 128 بیت هست دیدی به من بگو یراست برم اونجا .
در مورد این چند تا بازی که نتونستم اجرا کنم پس نظرت اینکه 6200 یا 6600 اصلا فایده نداره یا فقط میشه تو رزولیشن پایین و جزئیات کم بازیش کرد ؟

ممنون از توجهت ;)

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من سيستمي با اين مشخصات دارم ولي بازم در بازی جنرال گیر میکنه.
cpu 3.00 2 mb cache
GF 6600
1G of ram
چرا در بازی گیر میکنه؟
این مشکلی که میگین فکر کنم برا خوده جنراله!
چون کلا تو گیمهایه سبکه استراتژی وقتی زیاد unit میسازین مشکل به وجود مییاد!
مثلا شما فرض کنید شما 100 عدد تانک و آدمو از اینجور چیزا ساختین!(که خیلی کمه تو این بازیها) حالا اینا هر کدوم قابلیتهایه مختلفی براشون نوشته شده که کاملا از هم جدا هستن.
مثلا یه تانک آمریکایی میشه روش دو تا قابلیت اونجور که یادمه گذاشت(که یکیش مثه هواپیما بالاسرش میچرخن) تو hammer میتونی سرباز بریزی که حالا اونم نوعهایه مختلف!
اونور cpu باید مقدار پولی که هلیکوپتر میاره رو تخمین بزنه که شاید این کوپتر وسطه راهش یکی بهش شلیک کنه یا مجبور شه برا رد شدن از بالایه یه کوه ارتفاع زیاد کنه و...
حالا اونور حریفتم داره برا خودش یه عالمه نیرو میسازه:-"
بیچاره cpu هم که باید این باره سنگین رو پردازش کنه!
البته تو بازی مثه rise of nation اومدن یه حد برا unit ها گذاشتن که این مشکل پیش نیاد.

alizz22

کاربر سایت
Nov 13, 2005
59
آقا من میخوام یه کارت گرافیک 256 از نوع GF 7600gt بخرم قیمتشم در حدود 220 تومن بنظر شما بخرم یا بزارم وقتی Directx 10 اومد بخرم لطفا کمک کنید در ضمن کارت گرافیک محصول شرکت xfx است.

آخرین ویرایش:

mohammad1365

کاربر سایت
Mar 1, 2006
128
در مورد سوال دوستمون كه گفته بود وسط بازي ژنرال سيستم كراش ميكنه براي من هم اين اتفاق مي افته.سيستم من از مال شما ضعيف تره.پس به سيستم ربطي نداره.فكر كنم به خاطر بد كرك شدن باشه.شايد هم به خاطر ويندوز. من يه بار با عوض كردن ويندوز مشكلم رو حل كردم.اما چند روز پيش بازم نصبش كردم اما كرش كرد.ويندوز رو هم عوض كردم اما درست نشد.خلاصه شانسي بياري با عوض كردن ويندوز درست بشه

intery_zaneti

کاربر سایت
Sep 13, 2006
7
سلام
من کارت گرافیم 5200 دارم میخوام عوضش کنم اگه میشه تا رنج 120 یا حداکثر 130 هزار تومن یه چیزی ÷یشنهاد کنین
در ضمن مشکلم اینه که مادر بوردم pci expres نیست:((

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
آقا من میخوام یه کارت گرافیک 256 از نوع GF 7600gt بخرم قیمتشم در حدود 220 تومن بنظر شما بخرم یا بزارم وقتی Directx 10 اومد بخرم لطفا کمک کنید در ضمن کارت گرافیک محصول شرکت xfx است.

شما ميتوني با 180 تومن يه 7600 جي تي از شركت پوينت او ويو بگيري.
با اين قيمت صبر نكن ولي اگه ميخواي 250 بدي وايسا تا 7900 جيتي چند وقت ديگه ارزون شه بگيري يا يه 7900 جي اس بگير

narenge

کاربر سایت
Oct 18, 2006
11
یه سیستم برا بازی با 400 تومان

دوستان من 400 دارم و میخوام یه سری قطعه بگیرم برا بازی. اگه میشه هرکی نظرشو بگه:
VGA
CPU --> برام فرقی نمیکنه اینتل باشه یا ای ام دی
Mother Board
Ram

لطفا هر کس option خودشو بده.
ممنون

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
دوستان من 400 دارم و میخوام یه سری قطعه بگیرم برا بازی. اگه میشه هرکی نظرشو بگه:
VGA
CPU --> برام فرقی نمیکنه اینتل باشه یا ای ام دی
Mother Board
Ram

لطفا هر کس option خودشو بده.
ممنون
اگه فقط برای بازی می خوای قطعاتتو عوض کنی بهترین کار اینکه یه مقدار پول روی 400 تومان بزاری و XBOX360 بگیری. چون نسبت به پولی که می دی خیلی بیشتر از کامپیوتر سود داره و با صرفه تره! تنوع بازی هاش هم خیلی خوبه.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
اگه فقط برای بازی می خوای قطعاتتو عوض کنی بهترین کار اینکه یه مقدار پول روی 400 تومان بزاری و XBOX360 بگیری. چون نسبت به پولی که می دی خیلی بیشتر از کامپیوتر سود داره و با صرفه تره! تنوع بازی هاش هم خیلی خوبه.
خوب کلی مشکلات داره 360
داغ کردن و کرش و ...

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
نخیر!!!!!!!!
کی گفته؟؟
اگه واسش ترانس بگیری یکم داغ میکنه که اگه اون ریجن pal رو بگیری احتیاج به ترانس هم نداره و داع نمیکنه!
مهبد از تو بعید بود برو یه 360 بگیر:cool:

narenge

کاربر سایت
Oct 18, 2006
11

نه دوست من. اتفاقا کاملا برعکس کلی کار دارم که بازی یکیشونه. اما چون بقیه نیازهام بیشتر برنامه نویسی و مطالعه و طراحی هستند واسه همین چیزی که بشه باهاش بازی کرد بقیشونم میرسونه. ضمنا من با مانیتور هارد کیس و بقیه جزییات رو دارم 400 تومان فقط واسه این چهار قطعه می خوام بزارم:
VGA
CPU
Mother Board
RAM
لطفا لیست تون رو بفرمایید.

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
نه دوست من. اتفاقا کاملا برعکس کلی کار دارم که بازی یکیشونه. اما چون بقیه نیازهام بیشتر برنامه نویسی و مطالعه و طراحی هستند واسه همین چیزی که بشه باهاش بازی کرد بقیشونم میرسونه. ضمنا من با مانیتور هارد کیس و بقیه جزییات رو دارم 400 تومان فقط واسه این چهار قطعه می خوام بزارم:
VGA
CPU
Mother Board
RAM
لطفا لیست تون رو بفرمایید.
من اینو پیشنهاد میکنم.
AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 3600=148 تومان

ASUS - M2NPV-MX: که 93 تومن هست

GEIL- Dual Channel 512MB اینم 67 تومن هست.

یا MSI - GeForce NX660 که 100 تومن هست یا ASUS - ATI RADEON X1300 PRO که 96

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر