مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
مدل 192 زوتاک رو میتونی تو رنج 190-195 تومن گیر بیاری، مثه چی هم تو بازار ریخته! :D
من خودمم از همین زوتاک جی تی ایکس260 مدل 192 دارم ولی خدایش اصلا تو گرافیکایه خفن عمرا کم بیاره، شاخیه برا خودش
البته منکر قدرت مدل 216 ها نیستم فقط میخام بگم زیاد توفیر ندارن
بله،بین 5 تا 10 درصد اختلاف دارن.

yahossein

کاربر سایت
Dec 26, 2008
4
کمک در مورد Power

بچه ها من 7 ماهه این سیستم رو خریدم می خواستم بدونم این پاور جواب می ده یا نه .
Main ASUS P5Q
CPU Intel E8400
Graphic XFX DDR3 8800GT 512Mb
Ram 1x2Gb DDR2 1066Mhz Cursial
Hard 500Gb Segate Sata2
DVD Rw + DVD Rom= HP Vs ASUS
Power RedMax 400W
با تشکر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
بچه ها من 7 ماهه این سیستم رو خریدم و این Power RedMax 400W Real رو 48 خریدم در ضمن داخل سایت XFX هم زده پاور حداقل باید 450وات باشه ولی من تا حالا همه بازی ها رو با آخرین رزولیشن بازی کردم در حدود 4 5 ساعت یسره در ضمن سیمی هم داره که به گرافیک می خوره مثله سیم CPU چهار فیشه فکر کنم هم برق میده کمکی هستش
و هیچ مشکلی ندارم در ضمن 2 ماهه که هر روز هم سیستمم روشنه به خاطره اینکه ADSL دارم و دانلود می کنم شبانه روز
خواهشاً می تونید بگید این پاور برای این سیستم خوبه یا نه تا کی جواب میده در مقایسه با Acebell صداشم کمتره
Main ASUS P5Q
CPU Intel E8400
Graphic XFX DDR3 8800GT 512Mb
Ram 1x2Gb DDR2 1066Mhz Cursial
Hard 500Gb Segate Sata2
DVD Rw + DVD Rom= HP Vs ASUS
Power RedMax 400W Real (sepidar Pardazesh Tehran Company
با تشکر

http://img29.imageshack.us/img29/9503/111zb.jpg
پاور Redmax اول از همه برند معتبری نیست،دوم اینکه این پاور برای سیستم شما کمه و دست کم باید یه پاور 500 وات از یه برند معتبر بگیری.
اگرم تا حالا خوب کار کرده دلیل بر کیفیتش نیست
در ضمن نگاشت متن شما بیشتر شبیه تبلیغ برای این برند بی نام ونشان هست،چون همین متن رو توی فروم های دیگه هم کپی کردی.

yahossein

کاربر سایت
Dec 26, 2008
4
یعنی چی

من اصلاً حرف تبلیغ این پاور رو نکردم در انجمن هایی شنیده بودم که مثله اینکه معتبر نیست بعضی ها می گفتند چون پشتیبانی ضعیفی داره دلیل بر بد بودنش نیست بعضی ها هم می گفتن جنس بدی هستش
خلاصه منم پست دادم ببینم چه طوریه پاور ، ترسیدم جنس خرابی گرفته باشم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
شما که میگی red max معتبر نیست یه سرچی در باره پاور های raidmax بزنین!
این برند برای ایران اسمش رو به redmax تغییر داده!
خب صرف پیدا کردن کمپانی خارجی که نمیشه گفت معتبره،
این شرکت رو بیشتر با کیساش بررسی کردن،پاوراش رو هم جایی ندیدم Review کنن
از کجا معلوم این Redmax تقلبی نمونه ی Raidmax نباشه اصلا؟

من اصلاً حرف تبلیغ این پاور رو نکردم در انجمن هایی شنیده بودم که مثله اینکه معتبر نیست بعضی ها می گفتند چون پشتیبانی ضعیفی داره دلیل بر بد بودنش نیست بعضی ها هم می گفتن جنس بدی هستش
خلاصه منم پست دادم ببینم چه طوریه پاور ، ترسیدم جنس خرابی گرفته باشم.
شما روی جنسی که پیشینه ی معلومی نداره و نمایندگی رسمی هم نداره حساب نکن،پاور Green برداری بهتر از مارک خارجی مجهول هست.

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام یه سوال

من یه پاور معمولی از این 12 هزار تومانی ها دارم و میخواستم ببینم به این سیستم جواب میده یا نه

یعنی من الان تقریبا یه سال هست که این سیستم رو دارم و با این پاور
میخواستم بدونم اولا پاورم ضعیف هست ؟
دوما اگه یه پاور بهتر بخرم تو کیفیت قطعاطم مثل گرافیک تاثیر میزاره یا نه

cpu:7750 amd x2 2.7
ram:4gb 800
moatherboard:abit ax78
vga:9600gt 512 ddr3 256bit

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام یه سوال

من یه پاور معمولی از این 12 هزار تومانی ها دارم و میخواستم ببینم به این سیستم جواب میده یا نه

یعنی من الان تقریبا یه سال هست که این سیستم رو دارم و با این پاور
میخواستم بدونم اولا پاورم ضعیف هست ؟
دوما اگه یه پاور بهتر بخرم تو کیفیت قطعاطم مثل گرافیک تاثیر میزاره یا نه

cpu:7750 amd x2 2.7
ram:4gb 800
moatherboard:abit ax78
vga:9600gt 512 ddr3 256bit
ما اینجا حتی از آوردن اسم همچین پاورهایی هم خودداری می کنیم،چه برسه به اینکه بخوایم راجع بهش بحث کنیم!
این پاورها نه تنها برای سیستم شما و سیستمهای مشابه کافی نیستند بلکه بر عکس پاورهای واقعی هیچ تضمینی برای دادن جریان الکتریکی تمیز و ثابت به قطعات هم نمیدن
بعلاوه هیچ مداری برای جلوگیری از خروج ولتاژ غیر مجاز و عدم عبور پالسها و نوسانات برق هم در اونها تعبیه نشده که با تجربه ی من حداقل در 80 درصد موارد عامل اصلی سوختن قطعات مختلف سیستم هستند
شما باید یه پاور 450 وات واقعی به بالا و از برند معتبر برای سیستمت بخری که از 45 تومن به بالاست.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,692
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
تا اونجايي كه شنيدم پاورهاي Redmax تقريباً به عنوان نمونه كپي شده (البته نه تقلبي) از پاورهاي Enermax به حساب ميان.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام
تا اونجايي كه شنيدم پاورهاي Redmax تقريباً به عنوان نمونه كپي شده (البته نه تقلبي) از پاورهاي Enermax به حساب ميان.
وقتی میان اسم برند رو عوض می کنن یعنی یجای کار ایراد داره.وگرنه روی کیفیت برند اوریجینال کار می کنه.

yahossein

کاربر سایت
Dec 26, 2008
4
کمک

فقط یه سوال؟
من 7 ماهه دارم از این استفاده می کنم آیا چند ماهه دیگه ازش استفاده کنم چون الان پول خرید پاور جدید رو ندارم و میتونید بگید عمره مفید پاور چه قدر است من می تونم تا 4 - 5 ماهه دیگه ازش استفاده کنم هر روزم سیستمم روشنه.

یه سوال مهم دیگه
شما میگید این 400 وات کمه آیا در کارایی سیستم تاثیر می زاره:
مثلا من بخوام بازی کامپیوتری انجام بدم آیا روی کارایی گرافیک و اون بهتر آوردن بازی ها تاثیر می زاره چون یه سیم 4 فیشی هم به کارت گرافیک خورده از پاور برق می گیره؟
یا مثلا کانورت فیلم که روی CPu فشار زیادی هست این وات کم تاثیر میزاره مثلا اگه 500 وات بود کارایی CPU بیشتر می شد و سریعتر کار تبدیل رو انجام می داد
یا خیلی چیزای دیگه
آیا این طوریه یا من اشتباه فکر می کنم
من خیلی وقته روی این مسئله فکر می کنم
با تشکر از بچه ها

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
فقط یه سوال؟
من 7 ماهه دارم از این استفاده می کنم آیا چند ماهه دیگه ازش استفاده کنم چون الان پول خرید پاور جدید رو ندارم و میتونید بگید عمره مفید پاور چه قدر است من می تونم تا 4 - 5 ماهه دیگه ازش استفاده کنم هر روزم سیستمم روشنه.

یه سوال مهم دیگه
مثلا من بخوام بازی کامپیوتری انجام بدم آیا روی کارایی گرافیک و اون بهتر آوردن بازی ها تاثیر می زاره چون یه سیم 4 فیشی هم به کارت گرافیک خورده از پاور برق می گیره؟
یا مثلا کانورت فیلم که روی CPu فشار زیادی هست این وات کم تاثیر میزاره مثلا اگه 500 وات بود کارایی CPU بیشتر می شد و سریعتر کار تبدیل رو انجام می داد
یا خیلی چیزای دیگه
با تشکر از بچه ها
ببین دوست من اول اینکه من از کیفیت پاور شما اطلاعی ندارم.ولی برای یه سیستمی که شما نوشتی یه پاور 400 با کیفیت کفایت میکنه و اینگونه هم نیست که هر چی پاور بالاتر بره پردازنده پرقدرتر بشه.اما معمولا پاور رو کمی بالاتر میگرند چون پاور ها بعد از مدتی مقداری از بازدهشون کم میشه(البته چندان زیاد نیست)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
فقط یه سوال؟

یه سوال مهم دیگه
یا خیلی چیزای دیگه
با تشکر از بچه ها
شما فعلا دنبال توجیحی برای استفاده از پاور قبلی هستی و اصلا به جواب قبلی من دقت نکردی.
من گفتم که با این پاوری که داری کارکردن با سیستم ریسکه،ممکنه همین فردا بزنه همه ی قطعات رو بسوزونه،ممکنه باعث هنگ کردن سیستم بشه،ممکنه تا آخر هم هیچ مشکلی پیش نیاد
قدرت پاور هم هیچ ربطی به کیفیت گرافیک بازیها و سرعت CPU نداره،بلکه ضامن کارکرد بدون مشکل قطعات و آسیب نرسیدن الکتریکی به اونهاست
در ضمن خروجی واقعی پاورهای تقلبی نصف عدد برچسب اونا هم نیست.

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
ممنون از دوستانی که جواب سوالها رو میدن!

به نظرتون کدوم رو بخرم؟

4770
4830

بعد کدوم قویتره
قیمت ؟
تو مارک جیفورس همرده اینا چی هس؟

ممنون

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
ممنون از دوستانی که جواب سوالها رو میدن!

به نظرتون کدوم رو بخرم؟

4770
4830

بعد کدوم قویتره
قیمت ؟
تو مارک جیفورس همرده اینا چی هس؟

ممنون
سلام
4770 بهتره.
4770 قويتره!
قيمتش 150 تومن.
توي انويديا كارت 9800GT.
فقط مشكلي هست اينه كه اين كارت ديگه پيدا نمي شه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر