مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
ميخواستم بدونم براي اجراي روان بازيها كارت گرافيك ATA بهتره يا gforce يعني كدام يك از لحاظ قيمت به صرفه تره:eek:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
ميخواستم بدونم براي اجراي روان بازيها كارت گرافيك ATA بهتره يا gforce يعني كدام يك از لحاظ قيمت به صرفه تره:eek:
منظورت ati و nvidia هست دیگه :)
به هر حال بستگی داره چه مدل کارتی رو بگیری;) اگه جدیدترین کارتهای هر کردوم رو بگیری راحت همه ی بازی ها رو اجرا میکنی!!
فقط این نکته رو بگم که الان بیشتر بازی ها با کارتهای nvidia سازگار ترن و دلیلش هم اینه که nvidia تبلیغات خیلی زیادی میکنه و به سازنده های بازی ها پول میده که بازی رو بیشتر با کارتهای شرکت خودشون مچ کنه!!

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
براي سريه high end اين نسل ati بهتره ولي توي رده ي مين استريم فعلا انويديا تا ببينيم اين x1650 كه مياد چند مرده حلاجه.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
براي سريه high end اين نسل ati بهتره ولي توي رده ي مين استريم فعلا انويديا تا ببينيم اين x1650 كه مياد چند مرده حلاجه.
این کیه دیگه :cheesygri همزاد چی شد؟:-"
ولی خوب کاری کردی بعدا بهت میگم چرا...
محمدرضا high end ها که زیاد با هم فرق ندارن چند فریم که چیزی نیست:cheesygri

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
چند فريم توي معدل شايد.ولي مثلا توي ابليويون 1900 10 فريم مينيموم از 7900 بيشتر داره خيليه.يعني ما با 1900 ميتونيم بازي كنيم ولي با 7900 نه.

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
اقا یادتون هست چند وقت پیش در مورد مشکلات کارتم ازتون پرسیدم...من کارتم مشکل داشت بردم نمایندگی برام عوض کرد اما یه یک ماهی که گرفتمش هیچ مشکلی نداره غیر از یکی:( ... اون اینه که موقعی که من بازی اوبلیویون را اجرا می کنم ..یه مدت بعد گرافیک بازی ارتیفکت می زنه بعد صحنه ی بازی سیاه می شه بعد هم که می خوام بیام تو ویندوز هی تصویر مانیتو (نه خود مانیتور)خاموش روشن می شه و به نوعی کامپیوتر هنگ می کنه...من با بازی قویی مثل گاست ریکون و کال اف جوارز و فییر و گاد فادر و...مشکلی ندارم وهمه رو با بالاترین تنظیمات قرار میدم.:confused: :confused: اگه یادتون نیست من کارتم 7900 جی تی ایکس بود با پاور 580 وات گرین و مادر بورد اینتل مدیا D945wm تو رو خدا بگید مشکل من از چی؟؟؟؟؟:eek: :eek:

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
اره همين مشكلا رو داري منم داشتم با 7900 جي تي ولي با هزار بدبختي مشكلمو حل كردم الان داره نهايت پرفورمنس رو بهم ميده نميدونم سيستمت مسخصات دقيقش چيه ولي اگه بهم بگي مشكلتو حل ميكنم اين همه هرس هم نخور سري 7900 همش مشكل داره اين كاتا مشكل نرم افزاري داره اصلا دماشون بالا نميره من خودم با برنامه NvTempLogger امتحان كردم نهايت دما تا 70 بيشتر نميره
مشخصات CPU Main رو بده كافيه شايد تونستم كاري بكنم برات تو سايت GURU هم يكي مشكل داشت ولي مشكلشو حل كردم ;)

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
اقا من سیستمم اینه:
CPU:3.2 Intel (LGA,64x,2MB Cach)
RAM:2x 1GB Kingstone (Original)
Mainbord:Intel Media Series D945WM
Power:580W Real (Green)
VGA:Geforce 7900GTX (512MB. 256Bit,DDR3) Model:PixelView
بچه ها من امروز کلاک مموری و جیپی یو رو اوردم پایین و تا حالا دوبار که بازی رو اجرا کردم و حدود 10-15 توش بودم مشکلی نداشت:confused: :confused: .در ضمن جناب کربن درست می گی دما کارت من که البته دمای جی پی یوش رو نشان می ده تا 70 بالاتر نمیره البته مال من دمای خطرش 110 نمیدونم مال شما چنده؟؟؟؟:eek: :eek: . در ضمن من کلاک نرمال و کلاکی که خودم کردم رو می نویسم:
3D Performance: Core Clock 660 , Memo Clock 800
Standard 2D:Core Clock 275 ,Memo 800
Low Power 3D:Core Clock 630 ,Memo Clock 800
My Clock:
3D Performance: Core Clock 650, Memo Clock 790
Standard 2D:Core Clock 265 ,Memo 790
Low Power 3D:Core Clock 630 ,Memo Clock 790
البته گزینه لو پاور قابل نغییر نبود...با تشکر.:) :) :)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
ارتيفكت دادن حتما براي دما نيست.مثلا زماني كه شما اور ميكني مصرف پاوري كارت هم بالا ميره در نتيجه كارت در حالت عادي كم مياره و ازتيفكت ميده.
شما مموريت رو برگردون روي همون 800 ولي كور رو بذار روي 650.

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
اقا من سیستمم اینه:
CPU:3.2 Intel (LGA,64x,2MB Cach)
RAM:2x 1GB Kingstone (Original)
Mainbord:Intel Media Series D945WM
Power:580W Real (Green)
VGA:Geforce 7900GTX (512MB. 256Bit,DDR3) Model:PixelView
بچه ها من امروز کلاک مموری و جیپی یو رو اوردم پایین و تا حالا دوبار که بازی رو اجرا کردم و حدود 10-15 توش بودم مشکلی نداشت:confused: :confused: .در ضمن جناب کربن درست می گی دما کارت من که البته دمای جی پی یوش رو نشان می ده تا 70 بالاتر نمیره البته مال من دمای خطرش 110 نمیدونم مال شما چنده؟؟؟؟:eek: :eek: . در ضمن من کلاک نرمال و کلاکی که خودم کردم رو می نویسم:
3D Performance: Core Clock 660 , Memo Clock 800
Standard 2D:Core Clock 275 ,Memo 800
Low Power 3D:Core Clock 630 ,Memo Clock 800
My Clock:
3D Performance: Core Clock 650, Memo Clock 790
Standard 2D:Core Clock 265 ,Memo 790
Low Power 3D:Core Clock 630 ,Memo Clock 790
البته گزینه لو پاور قابل نغییر نبود...با تشکر.:) :) :)
اقا ناراحت نشي ولي پاورت خيلي گنده عين پاور خودم :cheesygri
حداقل يه 680 گرين ميگرفتي :((
نميدونم از چه درايوي استفاده ميكني واسه كارتت منظورمه بهترين درايو فعلا 91.47 هست كه از سايت GURU3D ميتوني بگيري كلاكت رو در حالت استاندارد بزار اور هم نكن اين كارت خودش داره از اور ميتركه :D
اگه مينت nForce 4 هستش حتما درايورش رو بريز يعني حتما ها
از DX 9.0 اگوست استفاده كن
ويندوز خيلي تاثير داره خيييييلي حتما از ويندوز XP ماه آگوست استفاده كن من تمامي مشكلاتم با خريد همين ويندوز در چند روز اخير حل شد .
;) اشالا حل شه مشكلت

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
اقا من دفعه ی سوم که اوبلیویون رو اجرا کردم بازم مشکل داشت:( :( :( اخه چجوری که دو دفعه :evil: :evil: بدون مشکل بازی اجرا می کنی اما دفعه یسوم مشکلش دوباره پیدا میشه
تازه من چیپستم اینتل 945 است در ضمن من تو بازی فارکرای هم گه گداری این مشکلات را همزمان با اوبلیویون داشتم و الان هم دارم ..جالب نزدیک 20 مرحله شرو گذروندم تو مرحله بیستم چک پوینت سوم گه گداری ارتیفکت میده!!!!
دیگه خداییش خسته شدم نمی دونم چکار کنم؟ یعنی تو این دنیا یکی مثل مشکل من رو نداره ...اصلا این مشکل من درمون درست و منطقی داره؟؟؟؟
تورو خدا بهم کمک کنین حسابی اعصابم خرده ...راستی گفتم که موقعی که از اوبلیوین میام تو ویندوز تصویر خاموش روشن می شه ...اگه یه 2 دقیقه صبر کنم مانیتورم خاموش میشه ولی فن کارتم و چراغ مادر بوردم و فن و چراغ پاورم روشنند... وباید ری استارت کنم تا سیستم دوباره بیاد بالا...:( :( :mad: :mad: :evil:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر