مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
COD كه بازيه سبكيه. با يه 8600 (حالا نه يه 8800) به راحتي رو آخرين تنظيماتش و بالاترين رزولوشن اجرا ميشه.
بعد اصلا 4870 قابل مقايسه با 9800GTX+ نيست. 4870 رو با GTX260 و بعضي جاها با 280 مقايسه ميكنن.
4870 با برند Cennect3D الان حدودا 310 تومنه و 9800GTX+ با برند Zotac 260 تومنه.
منم نگفتم مقايسه كنين :biggrin1: گفتم 4870 چقدر از +9800gtx بهتره :biggrin1: يعني ارزش انقدر پول بيشتر رو داره يا نه. :biggrin1:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
منم نگفتم مقايسه كنين :biggrin1: گفتم 4870 چقدر از +9800gtx بهتره :biggrin1: يعني ارزش انقدر پول بيشتر رو داره يا نه. :biggrin1:
البته من نديدم نوشته بودي مدل 512MB.:biggrin1:
مدل 512MB ش حدود 4-5 فريم (به طور متوسط) قويتره و مدل 1 گيگ 10 فريم قويتره.
در كل هر دوتاش قيمت خوبي داره و ارزش خريد دارن. حتي الامكان (:sick::biggrin1:) 4870 رو بگير.

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
البته من نديدم نوشته بودي مدل 512MB.:biggrin1:
مدل 512MB ش حدود 4-5 فريم (به طور متوسط) قويتره و مدل 1 گيگ 10 فريم قويتره.
در كل هر دوتاش قيمت خوبي داره و ارزش خريد دارن. حتي الامكان (:sick::biggrin1:) 4870 رو بگير.
در مورد اين فريم يه توضيح ميدين :biggrin1: :-" تا حالا 600 بار تو اين تاپيك ديدم نوشتين هيچ وقت درست نفهميدم به چي ميگين؟ :biggrin1: فرنگي ها هم بهش فريم ميگن؟ :biggrin1: اين دوتا كارت كلاً چند فريم در ثانيه (؟) ميدن؟ :biggrin1:

خودم بلدم ها فقط ميخوام شما رو تست كنم!!! :biggrin1: :-"

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
آقا يكي از بچه ها كارت گرافيك ميخواد... مي خوام بدونم EAH4870 DK/HTDI/512MD5 چقدر از EN9800GTX+ DK/HTDI/512M بهتره؟
با EN9800GTX+ DK/HTDI/512M ميشه مثلاً call of duty (نميگم crysis چون ميدونم نميشه!) رو با آخرين تنظيمات اجرا كرد؟ اگه نه با EAH4870 DK/HTDI/512MD5 ميشه؟
تفاوت قيمتشون حدوداً تو ايران چقدر هست؟
مرسي. :love:
کارت 4870 حدود 25 تا 30 درصد از 9800GTX سریعتره،COD هم بازی سنگینی نیست که بخواد رو این کارتا معیار باشه،با یه کارت 9500 هم میشه گرافیکش رو بالاترین تنظیمات گذاشت،تفاوت قیمتشون هم حدود 80 تومن هست.

در مورد اين فريم يه توضيح ميدين :biggrin1: :-" تا حالا 600 بار تو اين تاپيك ديدم نوشتين هيچ وقت درست نفهميدم به چي ميگين؟ :biggrin1: فرنگي ها هم بهش فريم ميگن؟ :biggrin1: اين دوتا كارت كلاً چند فريم در ثانيه (؟) ميدن؟ :biggrin1:

اگه میخوای کسی رو تست کنی، اینجا جاش نیس، چون دفه بعد کسی جواب تستاتو نمیده!
مقدار فریم یا Frame Rate هم تعداد تصویرهایی هست که کارت گرافیک میتونه در یک ثانیه به مانیتور بفرسته که هر چقدر بیشتر باشه، صحنه ها روانتر و طبیعی تر بنظر میان(در بازیها حداقل 30 فریم ملاک هست، در بازیهای سریعتر مثل Racing بهتره بالای 60 فریم باشه)
تعداد فریم ها هم بستگی مستقیم به سنگینی گرافیک بازی و رزولوشن مانیتور داره که هر چی بالاتر باشن،خب فریم پایینتر میاد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158

والا نميدونم چجوري توضيح بدم.:biggrin1: قدرت تعريف كلماتم صفره.:biggrin1:
فريم = Frame
هر فريم نشان دهنده ي چشم اندازي از تصويره. هر چقدر تعداد فريم در ثانيه بيشتر باشه شما فيلم يا بازيه روانتري ميبينيد. 30 فريم در ثانيه كاملا استاندارده.

sn@ke

کاربر سایت
Jun 9, 2008
0
نام
علیرضا
سلام
یکی از بچه ها میخواد سیستم جمع کنه گفته نهایت 600 تومان داره فقطم
cpu main vga ram +case میخواد میشه بگید چی میتونه خریداری کنه مثل اینکه خیلی عجله داره:biggrin1:
ممنون

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
سلام
یکی از بچه ها میخواد سیستم جمع کنه گفته نهایت 600 تومان داره فقطم
cpu main vga ram +case میخواد میشه بگید چی میتونه خریداری کنه مثل اینکه خیلی عجله داره:biggrin1:
ممنون
Main : Asus P5Q
CPU : Intel E7300
Ram : Patriot 2*2GB 800
VGA : Connect3D HD 4850 Extreme Overclock
Power : Green gp535a
Case : Green Tuniq
حدودا ميشه 640 تومن. ميتونه كيس رو يه چيز ارزونتر برداره كه خيلي مهم نيست.

Thomas_Anders

کاربر سایت
Dec 2, 2008
1,395
نام
حمید
منظورتون از دووم آوردن دقيقا چيه؟
شما بودجتو بايد تعيين كني. همينجوري رو هوا نميشه نظر داد.
منظورم اینه که تای که دوام می آورد و قادر به انجام بازی هاست
GTS 8600
اگه به درد نخوره چی بخرم بهتره...پول زیاد مهم نیست

G81

کاربر سایت
Dec 27, 2008
15
نام
معین
این برنامه نشون دهنده فریم در بازی هست بهترین توضیح برای فریم این می تونه باشه که چشم انسان داِم در حال عکس گرفتن می باشه و خوب دلیل دیدن ما ایته که این عکس ها در ثانیه در حدود 24 تا هستند و خوب به هر کدوم از عکس ها فریم می گن و خوب می گن ثانیه ای 60 فریم یعنی توانایی نمایش 60 عکس رو در ثانیه داره این هم برنامه اجراش کن و داخل بازی ها برو ضمننا به اساتید عرض کنم که هیچ کارتی در حال حاضر بهترین و بدترین کارت دنیا نیست نه 295 نه 4870 دو هسته ای این کارت ها تخصص بازی دارن و هیچ کدوم از لحاظ پردازش گری به 7900 gx2 هم نمی رسن انقدر بدون اطلاع تورو خدا حرف نزنید بن هم بشم مشکلی نیست اما دوستان با اطلاع بیان صحبت کنن که مردم رو گمراه نکنن

انقدر هم پست بی خود ندین کافیه تو گوگل سرچ کنید تا یه سری اطلاعات پیش پا افتاده رو گیر بیارین

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
سلام
مدله مادر برده من 662 - 1066t m2 از سري esc eliet group مي باشد . ميخاستم ببينم كارت ati 4670 بهش ميخوره يا نه ؟ و الان قيمته اين كارت چنده ؟
راستي از سري ati 48 مدلي هست كه بهش بخوره ؟
با تشكر

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
منظورم اینه که تای که دوام می آورد و قادر به انجام بازی هاست
GTS 8600
اگه به درد نخوره چی بخرم بهتره...پول زیاد مهم نیست
اين كارت الان هم تو بعضي بازيها (مثل Crysis و Stalker CS) كم مياره.
خوب اگه پول مهم نيست HD4870X2 بگير. اما ميتوني صبر كني تا يكي دو ماه ديگه GTX 295 بياد.
هیچ کارتی در حال حاضر بهترین و بدترین کارت دنیا نیست نه 295 نه 4870 دو هسته ای این کارت ها تخصص بازی دارن و هیچ کدوم از لحاظ پردازش گری به 7900 gx2 هم نمی رسن انقدر بدون اطلاع تورو خدا حرف نزنید بن هم بشم مشکلی نیست اما دوستان با اطلاع بیان صحبت کنن که مردم رو گمراه نکنن

انقدر هم پست بی خود ندین کافیه تو گوگل سرچ کنید تا یه سری اطلاعات پیش پا افتاده رو گیر بیارین
پس يعني بازي جزو پردازش حساب نميشه، نه؟
7950GX2 كه يه كارت از رده خارجه و به گرد اين كارتا هم نميرسه.
خوشبختانه بچه ها ميتونن تشخيص بدن كه كدوم پست بي خوده.
سلام
مدله مادر برده من 662 - 1066t m2 از سري esc eliet group مي باشد . ميخاستم ببينم كارت ati 4670 بهش ميخوره يا نه ؟ و الان قيمته اين كارت چنده ؟
راستي از سري ati 48 مدلي هست كه بهش بخوره ؟
با تشكر
ساپورت كارت گرافيك هيچ ربطي به نوع مادربورد نداره و فقط بايد داراي PCI Express باشه.
مين شما هم داراي اين اسلات هست و تمام كارتها رو پشتيباني ميكنه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر