مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
اینو نمیگی که Ray tracing رو روشن کنی کارت های AMD فریمشون زاییده میشه ؟ :D
فیلم پنجمارک ها رو ببین دیگه رو هوا حرف نمیزنم که تو خودت حاضری برای اختلاف 10 فریم از 6800XT به 7800XT بری؟
در ضمن اون 6900XT هست که در مقابل 3090 با اختلاف زدن RC ده درصد ضعیف تره...
من خودم کلا بخام ارتقا بدم حتما به اختلاف فریم بالای 20 تا راضی میشم
کلی گفتم
آخه ری ترسینگ خدایی حساب کنی قشنگ م..یرینه به کارت گرافیک ارزششو نداره الانم تنها کارتایی که درستو حسابی میتونی هم رزولیشن هم ر ترسینگ ازش بگیری 4080 و 4090 هستش بقیشون یا باید 1080 بازی کنی ری ترسینگو روشن کنی پس با این حساب میمونه کارتهای amd که نسبت به قیمتشون فریم خوبی میدن

• Poker Face
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,037
نام
احمد
دوستان کسی میتونه در مورد SAM توضیح بده؟ یا کسی هست اینجا تست کرده باشه؟
وقتی من این قابلیت رو فعال میکنم نزدیک 40 تا فریم به بازی ها اضافه میشه:| مثلا اکثر بازی ها رو 6800XT 1080 120 فریم رو نمیدن حالت عادی، مثلا بازی مثل پارت 1 الترا همیشه بین 110 تا 95 متغیره، ولی وقتی SAM رو فعال میکنم، 120 رو که میده هیچ رو 144 هم قفل میشه:| یا FH5 حالت عادی 4K 120 فریم میده، ولی رو حالت SAM 4K 144 فریم میده:|
ظاهرا فقط رو پردازنده های AMD و گرافیک های سری 6000 amd به بعد هست این قابلیت...:D

• Like
Reactions: 8030v2

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
687
SAM ای ام دی در واقع مشابه ReBAR هست که میشه روی انویدیا سری 3000 به بعد و ای ام دی 6000 به بالا با پردازنده های amd سری 3000 به بعد و اینتل سری 10000 به بعد فعال کرد و تو برخی از بازی‌ها تأثیر چشمگیری هم داره
برای گرافیکهای سری arc اینتل باید فعال باشه ReBAR وگرنه پرفرمنس داغونی میده
برای سری ۳۰۰۰ انویدیا باید از طریق سایت شرکت سازنده بایوس کارت گرافیک رو آپدیت کنید که داخل سایت سازنده فایلش گذاشته شده
توی تنظیمات بایوس مادربرد باید above 4G و همچنین گزینه ReBAR فعال باشه
البته مادربردهای جدید اکثر خودکار فعال هستن
با برنامه gpuz میتونید چک کنید ببینید ReBAR فعال هست یا نه
کارکرد sam و rebar یکسانه
به cpu اجازه دسترسی به همه حافظه کارت گرافیک رو در یک لحظه میده
در صورتی که در حالت معمولی cpu فقط 256 مگابایت در(یک فریم یا ثانیه مطمئن نیستم)به حافظه کارت گرافیک دسترسی داره که این خودش باعث کاهش کارایی در پردازش‌های سنگین گرافیکی میشه
برای حل این مشکل از ReBAR یا sam که انحصار amd هست استفاده میشه

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
من خودم کلا بخام ارتقا بدم حتما به اختلاف فریم بالای 20 تا راضی میشم
کلی گفتم
آخه ری ترسینگ خدایی حساب کنی قشنگ م..یرینه به کارت گرافیک ارزششو نداره الانم تنها کارتایی که درستو حسابی میتونی هم رزولیشن هم ر ترسینگ ازش بگیری 4080 و 4090 هستش بقیشون یا باید 1080 بازی کنی ری ترسینگو روشن کنی پس با این حساب میمونه کارتهای amd که نسبت به قیمتشون فریم خوبی میدن

ما که با 3080 سایبرپانک 2077 خیلی راحت با rt و حداکثر تنظیمات رو 4k برامون 60 فریم میداد با dlss
کلا همه بازیا رو با rt میریم
بحث مقایسه amd و nvidia نیست چیزی که هست رو قبول کنید و طبق اون انتخابتون رو انجام بدید ولی اطلاعات غلط ندید
راجب ارزش ری تریسینگ هم کافیه تو یوتیوب همین سایبرپانک رو سرچ کنید مقایسه rt و بدون rt تا تفاوت فاحش رو ببینید واقعا فرق میکنه و خیلی زیباتر میشه

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,037
نام
احمد

ما که با 3080 سایبرپانک 2077 خیلی راحت با rt و حداکثر تنظیمات رو 4k برامون 60 فریم میداد با dlss
بحث مقایسه amd و nvidia نیست چیزی که هست رو قبول کنید و طبق اون انتخابتون رو انجام بدید ولی اطلاعات غلط ندید
راجب ارزش ری تریسینگ هم کافیه تو یوتیوب همین سایبرپانک رو سرچ کنید مقایسه rt و بدون rt تا تفاوت فاحش رو ببینید واقعا فرق میکنه و خیلی زیباتر میشه
رو کدوم نسخه سایبرپانک RT رو 60 فریم میگیری؟ اخه چندین سطح متفاوت داره
مثلا من رو سطح الترا RT با 6800XT 60 فریم رو میگیرم
ولی رو OVERDRIVE /30 فریم بیشتر نمیده
ولی خوب دقیقا تایید میکنم فرقش زمین تا اسمونه، اصلا یک حس دیگه بهش میده لامصب چون کلا سایبرپانک کل سطح شهرش بازتاب نورپردازیه عشق میده واسه RT

• Like
Reactions: GPSY

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
رو کدوم نسخه سایبرپانک RT رو 60 فریم میگیری؟ اخه چندین سطح متفاوت داره
مثلا من رو سطح الترا RT با 6800XT 60 فریم رو میگیرم
ولی رو OVERDRIVE /30 فریم بیشتر نمیده
ولی خوب دقیقا تایید میکنم فرقش زمین تا اسمونه، اصلا یک حس دیگه بهش میده لامصب چون کلا سایبرپانک کل سطح شهرش بازتاب نورپردازیه عشق میده واسه RT
نه overdrive که خاموشه ولی رو ری تریسینگ psycho میزارم

• Like
Reactions: Paradise Lost

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415

performance-rt-3840-2160.png

شما میای dlss رو میزاری روی پایینترین کیفیت بعد 60 میگیری؟
بین 3080 و 6800xt زیر 20 فریم چه فرقی میکنه 4 فریم کمتر یا بیشتر باشه
من گفتم raytracing بخاطر افت فریم شدید ارزششو نداره وگرنه کیه از این قابلیت بدش بیاد
اینجا هم کسی اطلاعات غلط نمیده

• Like
Reactions: Mohsen GT

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
View attachment 335586

من گفتم raytracing بخاطر افت فریم شدید ارزششو نداره وگرنه کیه از این قابلیت بدش بیاد
این چه مقایسه ایه برادر من
تو همین تصویر 4090 اومده ۳۶ فریم گرفته که
چرا مقابل تکنولوژی های جدید مقاومت میکنید و میگید ما فقط کلاسیک کار میکنیم پس dlss چیکاره ست
تو همین عکس پرچمدار آخرین نسل amd که rx 7900xt باشه با بالارده نسل قبل انویدیا تو یه سطحه دقت کنید بالارده گفتم نه حتی پرچمدار!
جهت اطلاع dlss quality حتی از native هم بهتر نشون میده حالا باز شما هر چی بگید همونه بعضی چیزا رو نمیشه با بیان به کاربر اطلاع داد خود شخص باید تجربه کنه بازم میگم بحث برند مطرح نیست اینجا ما با کارایی و نوآوری ها کار داریم

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
464
View attachment 335586

چرا ۳۰۶۰ از ۳۰۷۰ti هم فریم بیشتری میده؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر