مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,698
اگر نظرت رو 3080 انویدیا هست بخاطر ۱۰ گیگ بودنش دور 4k اجرا کردن خیلی از بازی‌های جدید رو خط بکش چون بیشتر از ۱۰ گیگ vram احتیاج دارن
تو زمینه ری تریسینگ 3080 یه سر و گردن قویتره
Dlss انویدیا خیلی بهتر از fsr هست
از اون طرف
6900xt تو بیشتر بازی‌های روز مثل اویل ۴ یا دد اسپیس داره فریم بهتری میده نسبت به ۳۰۸۰

بزرگترین مزیت 6900xt داشتن ۱۶ گیگ vram هست که غم غصه ایی نداری بابت 4k اجرا کردن رو تنظیمات ultra
دمای کارت بستگی به کولینگ و برند و کیفیت ساختش متغیره ولی برندی مثل xfx که خودم استفاده میکنم حدود ۷۸ درجه هست که دمای خوبی هست.
کارتهای دسته دوم بازار بالای ۹۰ درصدشون ماین شده هستن
کارت خودم هم ماین شده بوده ولی تا حالا مشکلی نداشته و کلی بازی‌های سنگین باهاش انجام دادم
سعی کن مهلت تست بگیری و زیر بازی سنگین کامل تستش کنی.
اگر ۳۰۸۰ بالای ۱۰ گیگ vram داشت قطعا پیشنهادم ۳۰۸۰ بود.
خیلی ممنونم آقا.فقط گرافیک رو یه هفته دیگه میگیرم ولی سیستم رو فردا میخوام بگیرم.power 700w پاسخ گوی کارم هست؟

• Like
Reactions: Paradise Lost

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
624
ای که میخوام کنارش استفاده کنم i5 12400 هست.
فکر نمیکنم تو رزلوشن 2k یا 4k مشکل زیادی باشه این ویدیو را ببینید بازی های مختلفو تست کرده

پیشنهاد شما هم اینه کارکرده بگیرم؟
بله حتمن . به خصوص با این قیمت ها و همینطور بودجتون

چطور میشه اطمینان کرد چون مهلت تست یه چیز رو هواس بنظرم.
از انجمن های معتبر ( لیون بد نیست به نظرم ) و افرادی که انجا سابقه دارن وامتیاز بالایی دارن خرید کنید بهتره ( خرید از دیوار ریسک بالاتری داره و گزینه آخرتون باشه بهتره ) و همچنین اگه تست حضوری داشته باشن که چه بهتر . ازشون انواع تست ها را بخواید و ظاهر فیزیکی کارت را چک کنید (به خصوص پیچ ها) مهلت تست هم تاثیر داره چون اگه مشکلی باشه زیر چندتا بازی سنگین خودشو نشون میده

• Love
Reactions: Rohshen

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,698
فکر نمیکنم تو رزلوشن 2k یا 4k مشکل زیادی باشه این ویدیو را ببینید بازی های مختلفو تست کرده

بله حتمن . به خصوص با این قیمت ها و همینطور بودجتون

از انجمن های معتبر ( لیون بد نیست به نظرم ) و افرادی که انجا سابقه دارن وامتیاز بالایی دارن خرید کنید بهتره ( خرید از دیوار ریسک بالاتری داره و گزینه آخرتون باشه بهتره ) و همچنین اگه تست حضوری داشته باشن که چه بهتر . ازشون انواع تست ها را بخواید و ظاهر فیزیکی کارت را چک کنید (به خصوص پیچ ها) مهلت تست هم تاثیر داره چون اگه مشکلی باشه زیر چندتا بازی سنگین خودشو نشون میده
دستت درد نکنه عزیز❤️.فقط پاور ۷۰۰w پاسخگوعه؟

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,731
آقا من 6-7 ماه سیستم بستم بدون گرافیک
یه مدت دنبال 3090 بودم که به خاطر ماین و............ زیاد راغب به خرید نبودم
الان یکم پول دستم اومده اگه مشکلی پیش نیاد و قیمت ها تکون نخوره یه 4070ti ارزون بگیرم
رفتم دیدم این چندتا کارتو میتون بگیرم

1- MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC
43/900

2- MSI RTX 4070 Ti GAMING TRIO 12G​

43/900

3- GigaByte RTX 4070 Ti EAGLE OC 12G​

44/500
4- ASUS ProArt GeForce RTX 4070 Ti OC edition 12GB
45/000

5- GIGABYTE RTX 4070 Ti GAMING OC 12G
43/500

6- GAMING GeForce RTX 4070 TI AMP AIRO SPIDER-MAN زوتک 42/700

7- Zotac RTX 4070 Ti Trinity OC 12GB White سفید 42/700

کدوم به نظرتون بهتره و راحت تر فردا روزی فروخته میشه (فروش راحتری داره)

لازمه بگم که کیس من سفیده و قطعات داخلش نسبتا سفید و نقره ایه جز کابل ها
از نظر رنگ فقط با گزینه آخر مچ میشه و تا حدودی msi ventus (خوبی کارتای ارزونتر برای من اینه که میتونم بغلش هاردمو ارتقا بدم)
photo_2023-12-18_00-34-25.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arash-S212

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,061
نام
احمد
الان یکم پول دستم اومده اگه مشکلی پیش نیاد و قیمت ها تکون نخوره یه 4070ti ارزون بگیرم

43/900

43/900

44/500
45/000

43/500

از نظر رنگ فقط با گزینه آخر مچ میشه و تا حدودی msi ventus (خوبی کارتای ارزونتر برای من اینه که میتونم بغلش هاردمو ارتقا بدم)
View attachment 322493

اولویت اول و اخر ایسوس، دیگه وقتی داری 40 میلیون به بالا پول میدی حتی باید به بقیه برند ها هم فکر نکنی حتی گیگابایت....
دوما چرا میخوای 45 میلیون پول بدی به اینا؟ خوب همین الان 6900XT در حد 3090 قدرت داره . 3090 هم تموم بازی ها رو راحت قورت میده (دست دوم) و این که بخاطر بازار کارت های دست دوم انتظار فروش راحت و بدون ضرر رو نداشته باش تو اینده

یادش بخیر یک زمانی همین قبلا ها، خیلی اپشن بود تو خرید گرافیک همشون هم زیر 2/3 ترافلاپس الان کسی به خرید گرافیک بالای 40 /50 ترافلاپس راضی نمیشه ( 6900XT و 3090 :| خودم هم همین طوری شدم میخوام 3080 بخرم )بعد شما میخوای کارت اکبند بخری و فردای روزش راحت تر بفروشیش؟ اصلا پیشنهاد نمیشه شما داری پول یک قطعه مصرف کننده رو میدی بخر لذت ببر و اگر برای عشق و علاقه خودت میخری ارزشش رو داره ولی بازم میگم با یک سوم پولت هم میشه به اون عشق و عاشقی رسید

در ضمن این چه کیسی هست که بستی قیافه اش حیف نیست 50 میلیون گرافیک و احیانا 50 میلیون دیگه سیستم بزاری توش ( شوخی ):D

• Like
Reactions: .::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,731
اولویت اول و اخر ایسوس، دیگه وقتی داری 40 میلیون به بالا پول میدی حتی باید به بقیه برند ها هم فکر نکنی حتی گیگابایت....
دوما چرا میخوای 45 میلیون پول بدی به اینا؟ خوب همین الان 6900XT در حد 3090 قدرت داره . 3090 هم تموم بازی ها رو راحت قورت میده (دست دوم) و این که بخاطر بازار کارت های دست دوم انتظار فروش راحت و بدون ضرر رو نداشته باش تو اینده

یادش بخیر یک زمانی همین قبلا ها، خیلی اپشن بود تو خرید گرافیک همشون هم زیر 2/3 ترافلاپس الان کسی به خرید گرافیک بالای 40 /50 ترافلاپس راضی نمیشه ( 6900XT و 3090 :| خودم هم همین طوری شدم میخوام 3080 بخرم )بعد شما میخوای کارت اکبند بخری و فردای روزش راحت تر بفروشیش؟ اصلا پیشنهاد نمیشه شما داری پول یک قطعه مصرف کننده رو میدی بخر لذت ببر و اگر برای عشق و علاقه خودت میخری ارزشش رو داره ولی بازم میگم با یک سوم پولت هم میشه به اون عشق و عاشقی رسید

در ضمن این چه کیسی هست که بستی قیافه اش حیف نیست 50 میلیون گرافیک و احیانا 50 میلیون دیگه سیستم بزاری توش ( شوخی ):D
میدونم کارت نو ضرر میکنم
ولی باز خیلی بهتر اینکه 30 تومن پول 3090 بدی که فردا روزی خراب شد دستت به هیچ جا بند نباشه
من فعلا 4070ti میبندم تا روزی که سرزی 50 اومد برم 4090 یا سری 50
ray tracing و dlss و ادیت ویدیو با برنامه های ادوبی و.... میخوام که amd زیاد به کارم نمیاد
شایدم نگه داشتم تا 2026/27
همه میگن کیس زشتی بستی
ولی من خودم خیلی حال میکنم باهاش ( کوچیک و جمع و جور و ارزون )
البته این سری جدیدش با شیشه است

• Like

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
691
خیلی ممنونم آقا.فقط گرافیک رو یه هفته دیگه میگیرم ولی سیستم رو فردا میخوام بگیرم.power 700w پاسخ گوی کارم هست؟
پاور استاندارد گلد یا پلاتینیوم ۷۵۰ وات به بالا بگیر
اگر برنز خواستی بگیری ۸۵۰ وات به بالا بگیر

• Like
Reactions: Rohshen

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,430

الان بالای 15 میلیون به کارت گرافیک پول دادن حماقته البته البته در صورتی که شرایط مالیشو داشته باشی و برات زیر 100 تومن پول خورد حساب بشه وگرنه بیایی با حقوقت یا پس اندازت به کارت گرافیک 40 50 تومن پول بدی فردا ازت اونو 20 تومنم نمیخرن
منی که نزدیک 20 ساله سر و کارم با کارت گرافیکه
نزدیک 1 ماهه 6800xt خریدم خیلی هم ازش راضیم هم دماش هم فریم دمای کارت گرافیک amd یا nvidia زیاد با هم فرقی نمیکنن من الان msi 3070ti suprim x داشتم دماش تو فول لود تا 90 هم میرسید الان با xfx 6800xt دماش تو فول لود 85 درجست البته من آندرولت کردم و الان دمای کارتم تو فول لود به 70 درجه هم نمیرسه
در کل میگم بازار کارت گرافیک خیلی ضعیفه وقتی میتونی با 14 تومن 6900xt بخری که میتونه 7 سال راحت پشتیبانیت کنه چه لزومی داره بری 4070ti بخری 50 تومن که الانم که الانه high end های انویدیا هم درستو حسابی نمیتونن ray tracing رو بهتر فریم بدن
من کلا در تمام بازیها ری ترسینگ رو میندم برام رزولیشن بالا مهمه باور کنین تو بازی alan wake 2 که فعال کردن ری ترسینگ من اصلا درستو حسابی نتونستم فعال و غیر فعال بودن این آپشن رو تشخیص بدم

• Like

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,567

43/900

43/900

44/500
45/000

43/500

View attachment 322493
من مدل Zotac Trinity OC رو دارم. هم فوق العاده بی صداست از نظر صدای کویل و خود فنها و هم خیلی خنکه. تو اتاقی که همیشه سیستم گرمایشیش روشنه و گرمه من دمای بالای ۷۵ درجه توی فول لود ندیدم ازش.
در مورد Vram و اینها هم بگم زیاد نگرانی نداشته باشید ،با این متدهای اپکسیل مثل DLSS و FSR و XeSS و TSR و غیره دیگه لزوما نیازی نیس بازیها روی 4K Native رندر بشن و اینطوری مقدار زیادی از Vram اختصاص پیدا میکنه به RT و فیچرهای گرافیکی دیگه.
بخصوص که گاهی همین DLSS کیفیت IQ گاهی بهتر از خود نیتیو بهت میده‌.
مثلا من تو Cyberpunk Overdrive با DLSS Performance واقعا کیفیت خوبی میگیری اونم تو این بازی با این پث تریسنگ سنگین براحتی بالای ۶۰ فریم میده، البته اینجا بگم FG هم روشنه وگرنه بدون FG فریم ریت دوروبر ۴۰ فریم ایناس و خلاصه تو مانیتور 4K واقعا همون کیفیت تصویری رو میگیرم که در حالت نیتیو میده .

IMG_20231217_121408_118.jpg

• Like
Reactions: .::PUИK::.

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,698
دوستان یه سوال
اگه کارتی که میخرم 3 تا 8 پین بخوره و پاورم روش دوتا 8 پین داشته باشه مشکلی نداره یه 8 پین اضافه کنم؟ power خودم game max 800w هست.گفتم اگه میشه دیگه هزینه نکنم عوضش کنم.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,731
الان بالای 15 میلیون به کارت گرافیک پول دادن حماقته البته البته در صورتی که شرایط مالیشو داشته باشی و برات زیر 100 تومن پول خورد حساب بشه وگرنه بیایی با حقوقت یا پس اندازت به کارت گرافیک 40 50 تومن پول بدی فردا ازت اونو 20 تومنم نمیخرن
منی که نزدیک 20 ساله سر و کارم با کارت گرافیکه
نزدیک 1 ماهه 6800xt خریدم خیلی هم ازش راضیم هم دماش هم فریم دمای کارت گرافیک amd یا nvidia زیاد با هم فرقی نمیکنن من الان msi 3070ti suprim x داشتم دماش تو فول لود تا 90 هم میرسید الان با xfx 6800xt دماش تو فول لود 85 درجست البته من آندرولت کردم و الان دمای کارتم تو فول لود به 70 درجه هم نمیرسه
در کل میگم بازار کارت گرافیک خیلی ضعیفه وقتی میتونی با 14 تومن 6900xt بخری که میتونه 7 سال راحت پشتیبانیت کنه چه لزومی داره بری 4070ti بخری 50 تومن که الانم که الانه high end های انویدیا هم درستو حسابی نمیتونن ray tracing رو بهتر فریم بدن
من کلا در تمام بازیها ری ترسینگ رو میندم برام رزولیشن بالا مهمه باور کنین تو بازی alan wake 2 که فعال کردن ری ترسینگ من اصلا درستو حسابی نتونستم فعال و غیر فعال بودن این آپشن رو تشخیص بدم
کلا چقدر فرقه بین AMD با انویدیا
کاری با فریم ندارم
کاری میگم
مثلا AMD شنیدم مشکلب درایو داره
اصلا باهاش میشه پریمیر یا افتر افکت و داوینچی کار کرد ؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
دوستان یه سوال
اگه کارتی که میخرم 3 تا 8 پین بخوره و پاورم روش دوتا 8 پین داشته باشه مشکلی نداره یه 8 پین اضافه کنم؟ power خودم game max 800w هست.گفتم اگه میشه دیگه هزینه نکنم عوضش کنم.
نه تا جایی که من میدونم اصلا پیشنهاد نمیشه پاوری که میگیرید باید خودش 3 تا 8 پین داشته باشه و نباید از برق های دیگه سعی کنید برق gpu رو تامین کنید

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,955
کلا چقدر فرقه بین AMD با انویدیا
کاری با فریم ندارم
کاری میگم
مثلا AMD شنیدم مشکلب درایو داره
اصلا باهاش میشه پریمیر یا افتر افکت و داوینچی کار کرد ؟
اگه برای کارهای رندرینگ میخوای(چه دو بعدی چه سه بعدی) فقط انویدیا بگیر چون اکثر موتورهای رندر یا برای amd نیست یا اگه هم باشه معمولا بهینه نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر